PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پشتیبان گیری و مسیر پیش فرض

فاطمه وطن دوست
08-11-2008, 16:13
سلام
اگر بخوایم هر بار که پشتیبان گیری انجام میشه ، مثلا در زمان خروج از برنامه ( مثل برنامه هلو )
==========================================
1- خروج از برنامه با تهیه پشتیبان
2- خروج از برنامه بدون نسخه پشتیبان
==========================================
اگر بخوایم یه مسیر پیش فرض تعیین کنیم که همیشه پشتیبان تو اون مسیر انجام بشه چی کار باید کرد؟
بهترین کار برای تعریف مسیر پیش فرض چیه ؟
یعنی هر دفعه از کاربر نخواد که مسیری برای فایل پشتیبان در نظر بگیره ؟

بهرام_62
08-11-2008, 21:31
خوب می تونی یک بار از کاربر بخوای بعد مسیر روی توی رجیستری ذخیره کنی و هر دفعه همونجا ذخیره کنی
یعنی برنامه چک کنه اگر اون کلید مخصوص توی رجیستری خالی بود از کاربر مسیر بخواد و مسیر رو توی اون کلید ذخیره کنه و پشتیبان هم بگیره دفعه بعد که چک می کنه می بینه اون کلید خالی نیست مسیر رو از همون بگیره
اگر نفهمیدی بگو برنامه بنویسم

فاطمه وطن دوست
08-11-2008, 21:55
سلام
چرا متوجه شدم ،شما چی فرمودین. حتی با ایجاد فایل هم میشه این کارو انجام داد !
فقط یه مشکل اینکه با تعویض ویندور ، اون کلید حذف میشه .
تو نرم افزار هلو این کارو چطوری انجام دادن ؟

بهرام_62
08-11-2008, 22:02
یعنی تو نرم افزار هلو اگر ویندوز رو تعویض کند بازم نرم افزار مسیر پیش فرض رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
صبر کن ببینم
اصلا توی نرم افزار هلو برای اولین بار مسیر رو از خود کاربر می گیره؟
یا نه کلا خودش مسیر پیش فرض داره؟

فاطمه وطن دوست
08-11-2008, 22:23
یعنی تو نرم افزار هلو اگر ویندوز رو تعویض کند بازم نرم افزار مسیر پیش فرض رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
صبر کن ببینم

شرمنده ، ظهر از یکی از دوستان شنیدم ، یعنی بهم گفتن این طوری گفتن ، برای پشتیبان گیری ،
نرم افزار هلو قبلش از کاربر مسیر رو میخواد بعدش تو مسیری که کاربر مشخص کرده بوده فایل پشتیبان رو ذخیره میکنه .

صبر کن ببینم
:46:
دقیقا نمیدونم فقط از یکی از دوستان شنیدم . ( چون خودم ندیدم)

اگر این طوری بود که با یه file copy ===> my problem solved میشد. :5:
جمع بندی نهایی ، از همون فایل استفاده بشه بهتره و بعدش فایل رو اینکریپت میکنم تا کاربر فکر کنه جزء فایلای اصلی و نمیتونه پاکش کنه ، خوبه ؟ :46:
================================================== =========
این راه حل یه دفعه ای به ذهنم رسید نظر شما چیه ؟

بهرام_62
08-11-2008, 23:59
می تونی به طور پیش فرض خودت برای نرم افزار یک مسیر رو انتخاب کنی که اگر اون کلید رجیستری نبود مثلا توی app.path یا My Documents یا هر جای دیگه پشتیبان رو ذخیره کنه
ولی اینکه توی یک فایل مسیر پشتیبان رو بزاری به نظرم قشنگ نیست
یعنی یک جورایی کار بی خودیه خوب وقتی طرف ویندوز رو عوض می کنه یک بار دیگه مسیر رو انتخاب کنه مگه چی میشه
مگه قراره چند دفعه ویندوزش رو عوض کنه؟
به نظر من توی رجیستری باشه خیلی بهتره
البته فکر می کنم این نرم افزاری هم که میگی اگه ویندوز رو عوض کنی دوباره مسیر بخواد ممکنه اصلا وقتی ویندوز رو عوض می کنی کار نکنه و نیاز به نصب دوباره نرم افزار داشته باشه

فاطمه وطن دوست
09-11-2008, 00:16
سلام

البته فکر می کنم این نرم افزاری هم که میگی اگه ویندوز رو عوض کنی دوباره مسیر بخواد ممکنه اصلا وقتی ویندوز رو عوض می کنی کار نکنه و نیاز به نصب دوباره نرم افزار داشته باشه

آفرین ، دقیقا.:20: