PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : refreshجدولها پس از انجام تغییرات

mammad*2
08-11-2008, 10:38
من روی فرم اصلی برنامه دو دکمه دارم که یکی برای اضافه کردن و انجام تغییرات در table مورد استفاده قرار می گیرد و دکمه دیگری لیست رکورد های همان جدول را نشان می دهد مشکل اینجاست که وقتی تغییرات انجام می شود تغییرات اعمال شده در لیست نمایش داده نمی شود وباید یک بار برنامه را بسته و دوباره اجرا کنم تا تغییرات نمایش داده شوند چگونه بدون بستن برنامه می توان جدول راrefresh کرد؟
پیشاپیش از کمکتون ممنونم.

Hadi_0261
08-11-2008, 14:32
برای این کار باید از دستور Refresh استفاده کنی مثلا میتونی تو اون دکمه ای که کار ذخیره کردن رو انجام میده در انتهای کدش کد زیر رو بنویسی و یا تو زدن دکمه ای که اطلاعات رو نشون می ده .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

منظور از Table Name نام اون تیبلی هست که شما انتخاب کردی.

Hadi_0261
08-11-2008, 14:41
برای این کار باید از دستور Refresh استفاده کنی مثلا تو اون دکمه ای که کار ذخیره کردن رو انجام میده تو خط آخرش کد زیر را بنویسی و یا تو خط اول دکمه ای که اطلاعات رو نشون میده .

منظور از Table Name اسم تیبل شماست.

mammad*2
08-11-2008, 15:17
برای این کار باید از دستور Refresh استفاده کنی مثلا میتونی تو اون دکمه ای که کار ذخیره کردن رو انجام میده در انتهای کدش کد زیر رو بنویسی و یا تو زدن دکمه ای که اطلاعات رو نشون می ده .

منظور از Table Name نام اون تیبلی هست که شما انتخاب کردی.

من این کار رو انجام دادم اما فایده ای نداشت درضمن من از AccessوADOTableاستفاده می کنم

ar_bahredar
08-11-2008, 19:12

kont_200
08-11-2008, 23:34
شما اگر از یک بانک برای نمایش و حذف و اضافه کردن استفاده نمایید دیگر چنین مشکلی ندارید
ولی در غیر این صورت بانک را پس از اضافه و یا تغییرات می توانییدبانک را active:=false و سپس active:=true کنید

mammad*2
09-11-2008, 08:15
من موقع خروج در onclose فرم adotableرا close وموقع ورود open می کنم تمام کارهایی که گفتید مثل active:=false وrequery را انجام دادم اما مشکل به قوت خود باقی است چه کنم؟:42:

F A R H A D
09-11-2008, 09:09
من روی فرم اصلی برنامه دو دکمه دارم که یکی برای اضافه کردن و انجام تغییرات در table مورد استفاده قرار می گیرد و دکمه دیگری لیست رکورد های همان جدول را نشان می دهد مشکل اینجاست که وقتی تغییرات انجام می شود تغییرات اعمال شده در لیست نمایش داده نمی شود وباید یک بار برنامه را بسته و دوباره اجرا کنم تا تغییرات نمایش داده شوند چگونه بدون بستن برنامه می توان جدول راrefresh کرد؟

كدي كه براي ليست كردن ركوردهاي جدول نوشتيد رو بنويسيد

mammad*2
09-11-2008, 09:42
برای لیست کردن از DBGridاستفاده کردم ودر formcreate اینا رو نوشتم
اینم کدی که موقع اضافه کردن نوشتم

kont_200
09-11-2008, 10:08
من نمی دونم برنامه رو چکار کردید ولی اگر بخواین براتون می تونم مثالی بسازم و بفرستم و هم برنامتونو بزارین براتون رفع اشکال کنم

mammad*2
09-11-2008, 10:17
اگه بتونی یه مثال بزاری خیلی بهتره

F A R H A D
09-11-2008, 11:34

كدي كه براي ليست كردن ركوردهاي جدول نوشتيد رو بنويسيد

برای لیست کردن از DBGridاستفاده کردم ودر formcreate اینا رو نوشتم
اینم کدی که موقع اضافه کردن نوشتم

براي رفع مشكل شما به اين كد نيازي نيست. كد جمله اي رو كه با رنگ قرمز مشخص كردم بنويسيد

mammad*2
09-11-2008, 13:16
براي رفع مشكل شما به اين كد نيازي نيست. كد جمله اي رو كه با رنگ قرمز مشخص كردم بنويسيد
برای لیست کردن کد خاصی ننوشتم همون DBGrid لیست رکورد ها رونشون میده

F A R H A D
09-11-2008, 13:47
برای لیست کردن کد خاصی ننوشتم همون DBGrid لیست رکورد ها رونشون میده

اما شما در پست اول چيز ديگري گفتيد:

من روی فرم اصلی برنامه دو دکمه دارم که یکی برای اضافه کردن و انجام تغییرات در table مورد استفاده قرار می گیرد و دکمه دیگری لیست رکورد های همان جدول را نشان می دهد

پس بنويسيد كه خصوصيات مختلف datasource,adotable1,adotable2,dbgrid رو چطور تنظيم كرديد.

mammad*2
09-11-2008, 14:09
من روی فرم اصلی برنامه دو دکمه دارم که یکی برای اضافه کردن و انجام تغییرات در table مورد استفاده قرار می گیرد و دکمه دیگری لیست رکورد های همان جدول را نشان می دهد
از توجهت ممنونم.
دکمه دوم یک فرم رو باز می کنه که داخلش DBGrid هست همین.
اینم خصوصیات

[/code]

F A R H A D
09-11-2008, 14:12
خصوصيات datasource1 را هم بنويسيد

F A R H A D
09-11-2008, 14:23
چرا ويرايش كرديد؟ اتفاقي متوجه شدم كه خصوصيات رو اضافه كرديد. اما باز هم چيزي كه خواستم رو انجام نداديد. منظورم خواص DataSource:TDataSource در تب data access هست...

mammad*2
09-11-2008, 14:31
خصوصیات Datasource فکر کنم همین باشه -اگه یه مثال کوچیک در این باره بزاری زودتر به جواب می رسم

F A R H A D
09-11-2008, 14:38
توضيحات شما باز هم كامل نيست. لطفا به جاي ويرايش پست قبلي اطلاعات تكميلي رو در پست جديد اضافه كنيد تا روال عادي سوال و جواب براي ديگر دوستان هم مشخص باشه
با توجه به توضيحات شما احتمالا اگر DataSet شيء datasource1 رو بر روي adotable1 تنظيم كنيد مشكل حل خواهد شد

tikzahraaran
10-11-2008, 19:58
براي دكمه دوم كه اطلاعات را نشان مي دهد در رويداد Button2Click اين دستوررات را بنويس ببين كارت راه مي افتد يا نه

شما مرتب داريد جدول را Refresh مي كنيد در صورتي كه مي خواهد اطلاعاتتان را در DBGrid ببينيد پس بايد DBGrid را هم به قول معروف آپديت كنيد

mammad*2
11-11-2008, 07:33
از کمک همه تشکر می کنم در قسمت FormActiveفرمی که لیست را نشان می داد کدهای بالا را نوشتم حل شد.