PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بر نگشتن از حالت استند بای مادربورد

ghsouri
08-11-2008, 09:57
:5:با سلام
حدود چند ماه هست که دیگه وقتی سیستم رو میذارم تو استند بای دیگه بر نمیگرده و بایست سیستم رو خاموش کنم و حتی با ریست هم بالانمیاد
البته کم کم شروع شد چون اوایل وقتی سیستم رو میذاشتم تو استند بای و موقعی که با کی کیبورد یا موس کلیک میکردم سریع ویندوز بر میگشت ولی این اواخر چند دقیقه ای طول میکشید تا اینکه الان دیگه کلا بر نمی گرده .
در ضمن من اطلاعاتم در مورد سخت افزار همچین بد نیست منظورم اینه که تقریبا اکثر چیزها رو چک کردم ولی مشکلم حل نشد
سیستم:
cpu pentium d 3400 4meg cash
motherboard asus p5b
graphic card gforce 7300gs
power green 540watt real
در ضمن تو بایوس suspend mode رو قبلا رو s3 گذاشته بودم که در این حالت برق اکثر قطعات و فن ها قطع میشه ولی الان که دیگه سیستم بر نمیگرده مجبورم که بزارمش رو s1 که حالت استند بای معمولی همون مادربوردهای قدیمیه که فن ها روشن هستند و اکثر قطعات تو حالت power save میرن
به جامپرهای کیبورد و موس که مربوط به حالت +5vsb روی مادربورد هم دست نزدم و همون حالت قدیم خوشون دارن که قبلا سیستم درست بود
در ضمن ویندوز رو هم عوض کردم و بایوس رو هم آپدیت کردم ولی ...
لطفا اگه فکرتون به جایی رسید یه کمکی هم به ما بکنید.
]چرا هيچكي جواب نميده بابا

farbod123
27-11-2008, 22:46
:5:با سلام
حدود چند ماه هست که دیگه وقتی سیستم رو میذارم تو استند بای دیگه بر نمیگرده و بایست سیستم رو خاموش کنم و حتی با ریست هم بالانمیاد
البته کم کم شروع شد چون اوایل وقتی سیستم رو میذاشتم تو استند بای و موقعی که با کی کیبورد یا موس کلیک میکردم سریع ویندوز بر میگشت ولی این اواخر چند دقیقه ای طول میکشید تا اینکه الان دیگه کلا بر نمی گرده .
در ضمن من اطلاعاتم در مورد سخت افزار همچین بد نیست منظورم اینه که تقریبا اکثر چیزها رو چک کردم ولی مشکلم حل نشد
سیستم:
Cpu pentium d 3400 4meg cash
motherboard asus p5b
graphic card gforce 7300gs
power green 540watt real
در ضمن تو بایوس suspend mode رو قبلا رو s3 گذاشته بودم که در این حالت برق اکثر قطعات و فن ها قطع میشه ولی الان که دیگه سیستم بر نمیگرده مجبورم که بزارمش رو s1 که حالت استند بای معمولی همون مادربوردهای قدیمیه که فن ها روشن هستند و اکثر قطعات تو حالت power save میرن
به جامپرهای کیبورد و موس که مربوط به حالت +5vsb روی مادربورد هم دست نزدم و همون حالت قدیم خوشون دارن که قبلا سیستم درست بود
در ضمن ویندوز رو هم عوض کردم و بایوس رو هم آپدیت کردم ولی ...
لطفا اگه فکرتون به جایی رسید یه کمکی هم به ما بکنید.
]چرا هيچكي جواب نميده بابا
مادر بوردت رو ریست کردی؟؟؟ (مثلا با در آوردن باطری مادر بورد یا روش های دیگه)

Amir312
01-12-2008, 19:14
وقتی این اتفاق میافته برد اصلی یا پیغام روشن شدن را نمیگیره و یا این پیغام را برای پاور نمیفرسته ، شما ویندوز را عوض کن و تست کن میتونه از فایل های سطح پایین ویندوز هم باشه که دستور بالا آوردن سخت افزار را نمیگیرند

shahramcat
02-12-2008, 03:41
احتمالا درایور کارت گرافیک رو آپدیت نکردی ؟‌