PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست اطلاعات در مورد عکس

nima_kiyaniyan
08-11-2008, 01:42
با سلام

من چند تا سوال دارم........

اگه روی یه عکس راست کلیک کنیم و مشخصات اونو بیاریم .. مثلا نوشته

hieght : 2850 pixl
width : 3850 pixl

dpi : 96

bit depth : 24

یعنی چی ؟ لطفا کامل توضیح بدید و اگه ممکنه بگید هر کدوم از پارامتر ها توی چاپ عکس چه اثری دارند ؟

منتظرم

Maysam-BFU
08-11-2008, 22:09
height - عرض
width - طـــول
(dpi ( Dots Per Inch - وضوع تـصوير
( bit depth ( bits per pixel - بيت ها در پيكسل

مهمترين مشخصه DPI است كه در كارهاي چاپي 300 لحاظ شده...

ابعاد هم مي تونه متفاوت باشه ، ولي بهترين ابعاد استفاده از ابعاد استاندارد است. مثل A5 يا A4

nima_kiyaniyan
09-11-2008, 18:14
با سلام

ببینید سوال اصلی من اینه که همین عکسی که نوشتم بزرگترین ابعاد چاپی اون بدون افت کیفیت چند سانت در چند سانته ؟

مثلا وقتی میان عکس آقا رو روی بیل بورد میزنن اون عکسه چه ابعاد و dpi داشته که 3 متر در 4 متر چاپ شده ولی افت کیفیت نداده ؟

یه سوال دیگه... وقتی میگن فلان دوربین 12 مگ هست.. این یعنی چه ؟ یعنی dpi 12000 داره ؟

این دوربین هایی هستن که باهاش از ورزشکارا عکس میگرین ، 60 سنت لنز داره... اینا با دوربین موبایل من چه فرقی داره ؟

Maysam-BFU
15-11-2008, 22:16
براي تصاوير داخل بيلبورد از تصوير هاي 300 dpi يا بيشتر استفاده مي كنند ،‌اما باز هم آن رو از ابعاد واقعيش بزرگتر مي كنند ،‌ و اما چون شما از فاصله دور اون تصوير رو مي بينيد افت كيفيت رو نمي بينيد.

در مورد دوربين اطلاعاتي ندارم ،‌ اما به قول شما دوربين 12 مگاپيكسلي اصلا با dpi ارتطابي نداره..

من با يك دوربين 7 مگاپيكسلي عكس هايي گرفتم اما داخل سيستم همون 72 dpi است اما اندازه و كيفيت اون خيلي بالاست.