PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از Xp به عنوان سرور

bita_naz
07-11-2008, 20:04
سلام دوستان

من چند تا کامپوتر دارم که توی یک ورک گروپ بوسیله یک هاب به صورت ستاره ای شبکه شدن

حالا چطور می تونم یکی از اونا رو به سرور تبدیل کنم و واسه Cliente ها Pewrmision تعریف کنم. به عبارتی دسترسی اونا رو محدود کنم؟؟؟

مرسی

paranoid_android
07-11-2008, 21:51
تو بحث workgroup سرور و کلاینت معنی نداره چون همه کامپیوترها standalone هستن و در واقع هم سرور هستن و هم کلاینت، در نتیجه همه تغییرات و سرویس هایی که راه اندازی می کنین local خواهند بود و مدیریت متمرکزی وجود نداره. دادن permission به یوزرها برای دسترسی به منابع مختلف شبکه هم بصورت local انجام میشه یعنی اگه مثلا رو یه کامپیوتر data یی داری و اون رو share کردی باید user account تک تک کابران رو به ACL اون دیتا که رو همون کامپیوتره add کنی و به این account ها پرمیژن بدی.
برای مدیریت متمرکز و داشتن یک سرور و ... نیاز به راه اندازی یک Domain داری و سرویس هایی مثل Active Directory و DNS و...

SALMAN_LOOLOO
11-11-2008, 19:12
می تونی از فایر وال ها هم واسه مثلا یک کامپیوتر که سرور XP هستش استفاده کنی و اسه برنامه هات پرمیژن بزاری و یه چیز دیگه البته این کار رو هیچکس انجام نمیده چون حرفه ای نیست...

می تونی Virtual PC رو دانلود کنی و بعد ویندوز سرور 2003 رو داخلش نصب کنی و ازش به عنوان سرور استفاده کنی هم XP رو داری هم سرور ....

البته بگم اگه خواستی این کار رو انجام بدی حتما از همین Virtual PC استفاده کن .... چون ماله خود ماکروسافت هستش..