PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب نشدن ويندوز xp و هنگ كردن بعد از resatar شدن

دات كام
07-11-2008, 16:06
سلام
يه كامپيوتر پنتيوم 3 دست من هست كه 40 گيگ هارد و 256 مگ رم داره با dvd رايتر sony و cd rom ايسوس . مادربوردش هم giga 6vtx است.3 تا پارتيشن داره. متاسفانه به هيچ وجه من الوجوه نتونستم ويندوز نصب كنم .انواع ويندوزهاي xp ( قديمي و جديد ... sp1,sp3,sp3 و حتي win2003 سرور ) رو امنحان كردم ولي بعد از كپي كردن فايلها وقتي سيستم restart ميشه موقع لود شدن ( لوگوي ويندوز) گير ميكنه و كلا كامپيوتر قفل ميشه . حتي از طريق dos هم نتونستم نصب كنم و به اين مشكل بر ميخورم . رم سالمه و با رم ديگه امتحان كردم نشد .هارد رو هم چك كردم بدسكتور نداشت ( با نرم افزار hdd regenerator و ديگر ابزار testing ) با ntfs و fat هم فرمت كردم فايده نداره ( درايو C ) . روي پارتيشنهاي ديگه هم همين مشكل وجود داره .ديگه نميدونم چكار كنم .:41::41::41::45:
از دوستان خواهشمندم اگه راه حلي به نظرشان ميرسه من رو راهنمايي كنند. با تشكر

Ali_p30
09-11-2008, 01:58
من قبلا به این مشکل برخوردم
با بکم تحقیق فهمیدم فن سی پی یو خوب کار نمیکرده با تعویض فن سی پی یو مشکلم حل شد.
از بد سکتور هم میتونه باشه
شما بد سکتورو با partition magic چک کنی مطمئن تره.

دات كام
09-11-2008, 20:54
مشكل فن نداره .هارد رو هم به يك كامپيوتر ديگه وصل كردم و راحت تونستم ويندوز نصب كنم. با برنامه هاي hirens tools هم همه چيز رو چك كردم از cpu بگير تا رم و مادربرد و ... همه چيز سالمه.

Ali_p30
10-11-2008, 02:09
یعنی ویندوز 98 هم روش نب نمیشه؟؟؟؟:sad

moslem.b
14-11-2008, 00:47
مشکل احتمالا" از مادربرد هستش چون همیشه وقتی سخت افزار مشکل داره اونجا خودشو نشون میده

دات كام
14-11-2008, 10:57
ويندوز 98 رو هم نتونستم نصب كنم .از كجا ميشه فهميد مادربرد ايراد داره يا نه ؟ با نرم افزارهاي herens tool هم چك كردم همه چيز ok بود.

Farahmand Farshidy
17-11-2008, 21:49
سلام دوست عزیز!:11::11:

ويندوز 98 رو هم نتونستم نصب كنم .از كجا ميشه فهميد مادربرد ايراد داره يا نه ؟ با نرم افزارهاي herens tool هم چك كردم همه چيز ok بود.

من هم با این مشکل روبرو شده بودم و همانطور که دوستمان گفتند، مشکل از سی پی یو بود که با تعویض سی پی یو مشکل حل شد و ویندوز راحت نصب شد.ضمناً بالای نرم افزار های Hiren Boot CD هم زیاد اعتماد نکن چون صد در صد قابل اطمینان نیستند.شما سی بی یو یکی از دوستات را بروی مادر بردت نصب کن و ویندوز را نصب کن ببین نصب میشه یا نه؟ اگر نصب شد که معلوم میشه مشکل از سی پی یو بوده و اگر نصب نشد، مشکل میتونه از رم یا هارد یا دیگر قطعات باشه.

موفق باشید!
فرهمنــــــد

1131360
01-10-2009, 00:43
سلام داداش اين مشكل رو منم دارم بجز cpu تمام قطعات رو تعويض كردم نشد .اين اتفاق بعد از اخطارهاي پي در پي از ماكروسافت مبني بر استفاده از ويندوزهاي اوريجينال هستش .البته اگه تاريخ رو برگردوني عقب ويندوز نصب ميشه ولي باز دفعه بعد به اين مشكل بر ميخوري .بايد يه اطلاعاتي از توي cpuپاك بشه ميخوام بدونم اين كار ممكنه؟

saeed774
01-10-2009, 13:33
شما هارد رو تو يه سيستم ديگه وصل كن و ويندوز نصب كن دوباره به همين سيستم بيا تا قطعات سخت افزاري شناسائي بشه .

Shahtoor
01-01-2010, 13:33
سلام
من ميخاستم ويندوز كامپيوترمو عوض كنم سي دي رو كه گذاشتم بوت شد يه مقدار جلو رفت قسمت F8 گير كرده يعني F8 كارنميكنه F3 روميزنم ريست ميشه اما F8 كارنميكنه خواهش ميكنم كمكم كنين فوريه

moslem.b
01-01-2010, 13:49
شما روی کیبوردتون دکمه ایی دارین که باید موقع F8 زدن خاموشش کنید ( نشونشم اینه که وقتی به مرحله ی F8 میرسی روی کیبوردت یه لامپ روشنه ) روی بعضی کیبوردها اسمش Lock ه