PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دستور گذاشتن افکت روی عکس ؟!

3Dmajid
04-11-2008, 20:16
آیا برای vb2008 همچین کدی وجود داره که بشه روی عکس در Picturebox یک effect گذاشت ؟

_H2_
06-11-2008, 19:26
سلام
میتوانیداز هماندستورات استاندارد gdi استفاده کنید.
مثلا تصویر را از مرکز نشان دهید و بزرگ کنید تا کل picturebox را بگیرد و تصویر کوچک شده را کمی در picturebox حرکت و دوران و... دهید، جلوه تصویری ای را که میخواهید باید خودتان کدنویسی اش کنید.

3Dmajid
06-11-2008, 19:38
میشه بیشتر توضیح بدید ؟ کار دشواریه ؟

3Dmajid
07-11-2008, 20:40
اگه میشه یه مثال کوچک هم بزنید.

_H2_
07-11-2008, 23:20
سلام
نمونه زیر را دانلود کنید... روی تصویر کلیک کنید تا یک نمونه ساده را مشاهده کنید.
h02.ir/Download.aspx?File=EffectPicture.zip

3Dmajid
08-11-2008, 19:13
پروژه ی جالبی بود.

ولی من فکر میکنم که شما منظور من رو از افکت دادن به عکس خیلی خوب متوجه نشدید یا این که من بد توضیح دادم.

منظور من این بود که کاربر بتونه افکت هایی مثل افکت های نرم افزار فتوشاپ (البته نه اینقدر حرفه ای) رو به عکسش بده.

یعنی میخوام از این کار توی یک پروژه ی Picture Editor استفاده کنم.

_H2_
08-11-2008, 21:34
سلام

منظور من این بود که کاربر بتونه افکت هایی مثل افکت های نرم افزار فتوشاپ (البته نه اینقدر حرفه ای) رو به عکسش بده
اول بگذارید من این کلمه افکت را متوجه شدم...
من افکت را اینطور تصویر میکنم که تصویری با یک انیمیشن خاصی نشان داده شود. آیا منظور شما هم همین است؟
یا یک چیزی میخواهید مثل فیلترهای photoshop است که یک تصویر را با الگوریتم خاصی تغییر میدهد؟

درمورد اول باید توجه داشته باشید کهاگر کاربر بتواند انیمیشی به تصویر نسبت دهد، نتیجتاً دیگر خروجی برنامه شما یک تصویر نخواهد شد، خروجی برنامه شما باید چندینتصویر شود شامل تصویر هر فریم و بعد باید با یک ابزاری بتوانید این فریم ها را چسبانده و تبدیل به avi و wmv و... کنید و این کمی نیاز به سرچ و کار دارد.

اگر هم مورد دوم منظور شما است، مشکلی ندارد به شرطی که بتوانید تفکری را که در خصوص ----- مطلوب خود دارید، بتوانید به الگوریتمی برای تغییر رنگ پیکسلها تبدیل کنید.

3Dmajid
08-11-2008, 23:13
یا یک چیزی میخواهید مثل فیلترهای photoshop است که یک تصویر را با الگوریتم خاصی تغییر میدهد؟

منظور من دقیقا همین هست.

چه جوری میتونم همچین چیزی بسازم ؟

_H2_
11-11-2008, 18:39
سلام

چه جوری میتونم همچین چیزی بسازم ؟
توجه کنید که تصاویر کلاً ماتریسی از رنگ نقاط هستند، در واقع شما وقتی یک چیزی مثل فیلترهای فتوشاپ را به تصویرتان اعمال میکنید، این ف-ی-ل-ت-ر طبق یک الگوریتم خاص می آید و با توجه به محتویات این ماتریس رنگی، یک ماتریس رنگی جدید خلق میکند.

مثلاً به کد زیر دقت کنید، icolor از تصویر قبلی خوانده میشود و بعد باید طبق معادلات و الگوریتمی مشخص تغییر دهید و عدد نهایی را در تصویر جدید قرار دهید.
(
البته در بیشتر این الگوریتم ها در بدنه تغییر icolor نیاز به چند حلقه for خواهد شد تا رنگ جدید را براساس رنگ نقاط اطراف مشخص کنید و تک تک پیکسل های تصویر جدید را با اعداد رنگیی جدید محاسبه شده ست کند.
)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید