PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه میتونم داس را در کنار ویندوز نصب کنم؟

alikhafan123
03-11-2008, 11:41
سلام
میخواستم بدونم اگه بخوم داس نصب کنم اول درایو c را با fat 16 باید فرمت کنم و داس را نصب کنم وبعد بقیه درایو ها را با fat 32 یاntfs فرمت کنو و ویندوز XP را مثلا تو درایو d نصب کنم .می خواستم ببینم آیا این کار درسته .
لطفا موارد لازم را توضیح دهید.

lord_ashkan_z
03-11-2008, 19:28
من خودم نه می دونم چه طوری که نیاز دارم بدونم...

ولی اگر dos را کنار ویندوز می خواهی، چرا از سیستم های داس که در محیط ویندوز اجرا می شوند استفاده نمی کنی؟
اینها تقریبا حالت یک کامپایلر را به خود می گیرند

mahdi7610
03-11-2008, 19:51
سلام

من اصلا پیشنهاد نمی کنم که داس را نصب کنید . چون مشکلات زیادی ایجاد می کنه .

شما باید ابتدا یه درایو از نوع primary تنها برای خود داس ایجاد کنید و اون را با Fat16 فرمت کنید و اقدام به نصب داس کنید و بعد یه درایو از نوع primary برای ویندوز xp ایجاد کنید و ویندوز xp را توی اون داریو نصب کنید و این کار مقداری دشوار خواهد بود .

از برنامه های مدیریت بوت قوی تری هم باید استفاده کنید .

من پیشنهاد می کنم از برنامه های virtual pc یا vmware استفاده کنید .
با این برنامه های شما می تونید یه کامپیوتر مجازی ایجاد کنید و خیلی راحت dos را داخل اونها نصب کنید . بدون اینکه به اطلاعات شما و ویندوز شما اسیب برسه . در واقع این بهترین کار هستش .

موفق باشید .

p_s_m
03-11-2008, 20:03
بهترین راه همین بود که mahdi7610 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز گفت

ولی اگه به هر دلیلی دوست نداشتید از virtual pc استفاده کنید می تونید از نرم افزار acronis os selector هم

استفاده کنید بااون میشه اول ویندوز رو نصب کنید و بعد داس

alikhafan123
04-11-2008, 12:28
سللم
با تشکر از راهنمایی هاتون
اولا من به داس خیلی نیاز دارم چون یه برنامه تخصصی هست که فقط تحت داس اجرا میشه.
دوما اگه میشه یخورده مبتدی تر راهنمایی کنید چون من چیزی به اون صورت نفهمیدم.
خیلی ممنون

mahdi7610
04-11-2008, 20:32
سللم
با تشکر از راهنمایی هاتون
اولا من به داس خیلی نیاز دارم چون یه برنامه تخصصی هست که فقط تحت داس اجرا میشه.
دوما اگه میشه یخورده مبتدی تر راهنمایی کنید چون من چیزی به اون صورت نفهمیدم.
خیلی ممنون
سلام

آموزش نصب سيستم عامل Ms-dos 6.22 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %8A%D8%B3%D8%AA%D9%85+%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84+Ms-dos+6.22)

موفق باشی .