PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برق دار بودن بدنه کیس

sat741
07-01-2006, 10:02
من یک سیستم با مشخصات زیر دارم
cpu 3.2
ram 1 gig
matherboard asus p4p-800e-delux
کارت گرافیکی aopen geforce 6800 gt
منبع تغذیه purshe 450w

بدنه کامپیوتر من هشتاد ولت و یک دهم امپر برق دارد این برق دست را نمی گیرد ولی فاز متر را روشن می کند

کار هایی که خودم انجام دادم :
تمام سیم ها را چک کردم
پاور جدید نصب کردم 450w

ولی مشکل حل نشد . روی کارت گرافیکی نوشته حداقل سیستم مورد نیاز منبع تغذیه 480w ضمن این که علاوه بر اینکه در شکاف agp قرار دارد یک کابل تغذیه چهار پین از دسته سیمهایی که برق هارد دیسک و سی دی ها را تامین میکند به انتهای این کارت وصل شده.
ایا مشکل من به این علت نیست که من از حد اکثر توان پاور استفاده میکنم
اکثرا می گویند مشکل برق القایی است که در همه پاورها وجود دارد
من می خواهم یک پاور green 550w بخرم ایا این پاور مشکل برق القایی دارد
من بدنه را earth کردم ولی به نظر من این راه حل خوبی نیست

اگه کسی نظر خواصی داره لطفا راهنمایی کنه

AviZon
07-01-2006, 11:35
سلام
دوست عزيز اين چيزي كه شما ميگين برق نيست .بهش ميگن ارت .
براي از بين بردنش هم كافيه 1 سيم مسي به بدنه لخت كامپيوتر اتصال بدي و اون سر ديگش رو هم با 1 ميخ به ديوار خونتون بكوب .
اميدوارم كه مشكلت حل بشه

Soso
07-01-2006, 11:42
دقیقا , این مشکل ارت هست !
من که سیم ارت به کامپیوترم وصل کردم , مشکلم حل شد !

STAYWITHME
08-01-2006, 10:29
یه کار دیگه هم من شنیدم ولی تاحالا به این مشکل بر نخوردم که بهش عمل کنم .

یه تیکه مقوا یا کاغذ بزار زیر مین . زیاد کلفت نباشه که مین بوردت تاب برداره ها !!!

sat741
08-01-2006, 14:54
دوست عزيزي به نام mansarixp در جاي ديگه اي پاسخي داده كه جواب ايشون رو نقل مي كنم كه تاپيك بدون نتيجه رها نشه ضمنا اگه اينجا هم دوستان نظري بدهند خوشحال ميشوم

mansarixp:
سلام
هيچ نگران نباش
اين ولتاژ اضافي سيستم است (ولتاژ اتصال به زمين) اگر دقت كرده باشيد بعضي كابلهاي برق سه شاخه هستند و يا معمولا دوشاخه همراه با يك سوراخ درون سركابل كه اين سوراخ يا شاخه سوم اتصال به زمين مي باشد كه اغلب آنرا وصل نمي كنند .
ولتاژ اضافي برق شهري (ولتاژ برق شهري در نقاط مختلف متغيير است و معمولا بين 190 تا 250 ولت به صورت عادي مي باشد) كه معمولا ولتاژ كمي است را از طريق پايه سوم از سيستم خارج مي شود .
براي اينكار لازم است كه يك عدد سيم به اندازه لازم را جدا كرده و يك دو سر آنرا لخت نماييد يك سر آنرا درون سوراخ برق كابل سيستم قرار داده (دقت شود با دو سر ديگر كابل برق اتصال ننمايد) و يك سر ديگر آنرا به زمين متصل كرد (مثل كابل اتصال به زمين ماشين لباسشويي يا يخچال)
براي اتصال به زمين يا بايد كابل را به جايي كه اتصال به زمين (ارت) دستگاه ديگري مانند ماشين لباسشويي قرار دارد متصل نماييد يا يك ميله را به اندازه 80 سانتي متر در زمين كرده و به آن متصل نماييد . يك راه ساده تر هم اتصال سيم به لوله هاي آب يا آهن هاي درب و پنجره مي باشد (توجه نماييد لوله و آهن درب و پنجره نبايد جايي باشد كه به صورت معمول از آن استفاده مي شود تا كسي اشتباهي دستش به قسمت هاي نزديك اتصال سيم به لوله نخورده و خداي ناكرده برق نگيردش!)
پس اتصال سيم اتصال به زمين (ارت) به مكان مناسب بايد فازمتر پس از اتصال به بدنه كيس روشن نشود .
اگر دوباره فازمتر روشن شد احتمال دارد سيم اتصال به زمين را به مكان مناسبي وصل ننموده ايد . يا سيم خراب است كه معمولا كم پيش مي آيد .
ضمنا اگر سيستم خودتان را به منطقه ديگري جابجا نماييد شايد ولتاژ برق شهري آنجا كمتر بوده و ديگر سيستم شما برق اضافه نداشته باشد . پس توجه نماييد اين برق اضافي ناشي از ولتاژ اضافي برق شهري مي باشد و نه قطعات شما !
ضمنا اين برق اضافي در دراز مدت عمر قطعات را كم كرده و گاهي نيز موجب اختلال در كار سيستم مي شود .
اگر دستتان را به بدنه كيس زده و نگاه داريد آنگاه همزمان فازمتر را به بدنه كيس يزنبد فازمتر ديگر روشن نمي شود و اين نشان مي دهد كه بدن شما نقش اتصال به را ايفا مي كند .
اگه سؤالي بود باز هم در خدمتم !
موفق و پيروز باشيد .

جواب من به اين دوست خوبم:

masarixp عزیز :
در یک مورد حق کاملا با شما بود سیم نول -سیمی که در پریز ها فازمتر را روشن نمیکند- در ساختمان ما که من فکر میکردم اصلا نباید برق داشته باشد در حدود سه ولت ای سی و چهارصد میلی امپر نسبت به بدنه شوفاژ که در بیرون ساختمان وارد زمین شده ومی توان انرا سیم earth فرض کرد برق دارد.
این توجیه میکند چرا بدنه کامپیوتر من شدت جریان یک میلی امپری نسبت به شو فاژ دارد -امتحان کردم فقط بدن من صد میکرو امپر نسبت به شوفاژ برق دارد - یعنی این شدت جریان قابل اعتنا نیست
راستی اون امپراژ یکدهم امپر که در پست اول گفتم غلطه واین یک میلی امپر درسته

اما جایی که من هنوز مشکل دارم ولتاژ وحشتناک هشتاد ولت AC هستش که با توجه به ولتاژ نول فقط سه ولتی اصلا برایم قابل توجیه نیست جالب اینکه امروز این ولتاژ صد ولت شده با امپراژ یک میلی امپر قبلی.
خواهش میکنم یک دلیل کاملا علمی برای این ولتاژ زیاد ارایه کنید

به هرحال من فردا به امید خدا یک پاور 550w green یا قوی تر نصب میکنم و پس فردا نتیجه رو اعلام میکنم

گزارش یک واقعه:

در حین انجام ازمایشها فریزر اشپزخانه شروع به کار کرد این باعث شد سیم نول - سیمی که فازمتر را روشن نمیکند - نسبت به شوفاژ -earth - دارای سه امپر و پانزده ولت برق شد :sad: .
جالب اینجاست که فاز متر بازهم خاموش بود.
پس از خاموش شدن فریزر دوباره ولتاژ وجریان به حالت قبل برگشت . این بار من از روی عمد به اندازه دو هزار وات از چراغ های خانه را با هم روشن کردم - شما می توانید از روشن کردن جارو برقی استفاده کنید - این بار سیم نول دارای یک امپر جریان شد.
فریزر خانه ما به earth وصل نبود با وصل کردن بدنه ان به شوفاژ مشکل بار زیاد روی سیم نول بر طرف شد
مثل اینکه در خانه ما روی سیم نول فشار زیادی وجود دارد

اما هنوز من در مورد اینکه چرا باید بدنه کامپیوتر صد ولت برق داشته باشد توجیه نشدم.اصلا چرا باید بدنه یخچال - ماشین لباس شویی - فریزر - کامپیوتر - به این اندازه (بیش از صد ولت) برق داشته باشد که با earth کردن بخواهیم مشکل را برطرف کنیم

mohammad7312
20-04-2014, 12:34
سلام دوستان . کیس و مانیتور و اسپیکر ای من هم برق داره . پاور رو یه بار عوض کردم ولی از اون نبود . سیم کشی ها هم درسته . ولی موضوعی که هست اینه که فقط تو خونه خودمون اینطوریه . برقش هم قویه شوخی بردار نیست

star254
23-04-2014, 01:08
سلام چنین مشکلی معمولآ زمانی بروز میکنه که در یکی از لوازم یا سیم کشی منزل فاز و نول به طریقی با هم اتصال ضعیفی داشته باشند این اتصال در حدی نیست که باعث پریدن کنتوتر شود . برق کارها به این مشکل برق دزدی میگن و عدم رفع اون هم باعث آسیب دیدن لوازم منزل میشه و هم بالا رفتن هزینه برق مصرفی . حتی اگه با اتصال سیم کشی به ارت ظاهرآ مشکی حل بشه اما چیزی از هدر رفتن برق کم نمیکنه پس از یک برق کار مجرب کمک بگیرین و مشکل رو به صورت اصولی حل کنید