PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعمیر ویندوز XP از طریق Setup

Grand
03-11-2008, 03:39
سلام به همگی

من میخوام ویندوزم رو تعمیر کنم. البته از طریق بوت از روی سی دی ویندوز در صفحه Windows XP Setup جایی که با فشردن دگمه R میریم واسه تعمیر ویندوز بدون از بین رفتن اطلاعات.

کسی میتونه کمک کنه؟

Black Prince
03-11-2008, 03:49
دو مرحله میتونی کلید R رو بزنی. دفعه اول فکر کنم سیستم ریکاوری میکنه. من استفاده نکردم.
ولی دفعه دوم وقتی هست که اسم ویندوز قبلی رو مینویسه. اونجا کلید R رو بزن تا دوباره بدون از دست رفتن اطلاعات و برنامه هائی که قبلاً نصب بودن دوباره ویندوز نصب بشه.

من زیاد اینجوری ویندوز رو تعمیر کردم. همه چیز بدون کوچکترین تغییری باقی میمونه. نگران نباش.

Grand
03-11-2008, 04:12
یعنی در کل باید دو بار R رو بزنم؟

همین؟!

lindows
03-11-2008, 06:43
یعنی در کل باید دو بار R رو بزنم؟

همین؟!

نه !!

در حين بوت با سي دي 2 بار كلمه R را ميبيني
بايد دومي را بزني نه هر 2 را

Grand
03-11-2008, 15:49
من فقط در این صفحه حرف R رو می‏بینم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی هم R رو می‏زنم وارد یک صفحه میشم که نمی‏فهمم چیکار باید بکنم!

lindows
03-11-2008, 16:11

اين R اول را اگه بزني وارد Recovery Consol ميشه كه يك سري كارها ميشه انجام داد
اگه اينجا Enter بزنيد و بريد جلو موقع نتخاب پارتيشن ميگه كه يه ويندوز روي اين پارتيشن شما هست
آونجا يه R ديگه داره كه ويندوز را Repair ميكنه

sus2
03-11-2008, 16:11

شما تو این صفحه اینتر بزن بعد از این یه F8 میزنی و بعد خودش سرچ میکنه اگه ویندوزت قابل تعمیر باشه بهت میگه ( که این دفعه R ) رو میزنی

Grand
03-11-2008, 17:08
اين R اول را اگه بزني وارد Recovery Consol ميشه كه يك سري كارها ميشه انجام داد
اگه اينجا Enter بزنيد و بريد جلو موقع نتخاب پارتيشن ميگه كه يه ويندوز روي اين پارتيشن شما هست
آونجا يه R ديگه داره كه ويندوز را Repair ميكنه

در Recovery Consol اگه Enter رو بزنم کامپیوتر ریست میشه!

در غیر این صورت یک خط فرمان به این شکل باز میشه:

C:\WINDOWS

که باید یک دستور تایپ کنم. لیست دستورات رو میتونم با تاپپ HELP رد آورد.

اما نمیدونم کدوم فرمان رو باید تایپ کنم!؟

sus2
03-11-2008, 17:19
در Recovery Consol اگه Enter رو بزنم کامپیوتر ریست میشه!

در غیر این صورت یک خط فرمان به این شکل باز میشه:

C:\WINDOWS
که باید یک دستور تایپ کنم. لیست دستورات رو میتونم با تاپپ HELP رد آورد.

اما نمیدونم کدوم فرمان رو باید تایپ کنم!؟

شما نمی تونید با این ریکاوری ویندوزتون رو درست کنید البته میشه ولی خیلی دردسر دارره همون طوری که در پست قبل گفتم عمل کنید

Grand
03-11-2008, 17:51
شما نمی تونید با این ریکاوری ویندوزتون رو درست کنید البته میشه ولی خیلی دردسر دارره همون طوری که در پست قبل گفتم عمل کنید

از روش شما ریسکش بالاست!

یه بار این کار رو کردم اطلاعاتم دود شد رفت هوا...

mahdi7610
03-11-2008, 18:11
سلام

توی ریکاوری کنسول دستور خاصی وجود نداره که بتونه کل ویندوز شما را کامل براتون ریپیر کنه .

ریکاوری کنسول به این دلیل گذاشته شده تا در صورت بروز مشکل در راه اندازی سیستم شما بتونید فایلهایی که معیوب شدن را بدون از دست دادن ویندوز و برنامه هاتون توی ویندوز جایگذاری کنید .

وقتی شما می تونید داخل ویندوز برید دیگه نیازی به استفاده از ریکاوری کنسول ندارید . همون طور که گفتم برای زمانهای حساس باید از این برنامه استفاده کرد . زمانی که دیگه شما راهی برای وارد شدن به ویندوز ندارید و تعویض ویندوز هم برای شما با داشتن برنامه های زیاد امکان پذیر نیست .

البته کارهای دیگه ای مثل تعمیر mbr و غیره هم می شه انجام داد .
فقط فایلهای خاصی را می شه با این کنسول جایگذاری کرد .

وقتی شما می تونید داخل ویندوز بشید بهترین راه اینه که سی دی ویندوز را بزارید و وقتی سی دی به صورت اتوران بالا اومد روی گزینه windows install کلیک کنید و در صفحه بعد گزینه upgrade را نتخاب کنید و روی next کلیک کنید تا ویندوز شما ریپیر شود .
با این کار به هیچ یک از برنامه های نصبی شما اسیبی وارد نخواهد شد و فقط فایلهای معیوب ویندوز بازسازی خواهد شد .

موفق باشید .

siren300
27-01-2013, 04:30
سلام.چند سوال داشتم..من وقتی توی ستاپ میخام تعمیر کنم بعد از شناختن سیستم سخت افزاری وارد پارتیشن ها میشه و من جایی نمیبینم که نوشته باشه آر رو بزنید..ایا راهی داره؟البته یه ویندوز دارم که سرویس پک 2....توی اون میتونم تعمیر کنم ولی سرویس پک 3 رو که دارم میپره سر پارتیشن ها ...من باید دوباره ویندوز نصب کنم اگه خرابی وجود داشته باشهبعد میشه خود سی دی ویندوز رو اپدیت کرد؟میشه قسمت تعمیر ویندوز رو به سی دی ویندوزم اضافه کرد؟