PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در مادر برد Asus M3A32-MVP DELUXE

omid emamhadi
01-11-2008, 12:32
با سلام خدمت بزرگان سخت افزار.
از شما درخواستي دارم كه هر كس كه تجربه دارد به من كمك كند.
من مادربرد asus M3A32-MVP DELUXE خريدم كه وقتي سيستم بوت ميشود پيغام spd missing byte 23 or 25 ميدهد وبا زدن كليد F1 رد ميشود.CPU من 6000 amd و رم OCZ 2G 1066-Dual ميباشد.بعضي جاها جستجو كردم ولي چيزي دستگيرم نشد.از اينكه راهنماييم ميكنيد ممنون.خيلي ميترسم .از اينكه خراب باشه.يا منو راهنمايي كنيد براي حل مشكل.ميدونم كه ميتونيد.

milky way
01-11-2008, 12:44
این مشکل خاصی نیست نگران نباش یه مشکل کوچیکیه در چیپست های سری 700 که AMD باید رفعش میکرده شما میتونی از تو Setup Bios اینو Disable کنی که دیگه هر دفه F1 نزنی . برو تو Bios setup این مراحل > Boot/Boot Settings Configuration/Wait for "F1" if Error/Disable

omid emamhadi
02-11-2008, 09:15
ممنون از راهنمايي شما.سه تا سوال ديگه دارم اگر امكانش هست اين سه تا سوال من روهم بزرگواري كنيد.
سوال اول آيا اين مشكل كوچك با آپديت بايوس حل ميشود؟يا راه حلي براي آن آورده اند.
سوال دوم آيا با اين مادر برد گرافيك ATI بهتر كار ميكنه؟يا به اصطلاح مچ ميشه؟در حال حاضر گرافيك من 8600GT WinFast ميباشد.
سوال سوم از كجا بدونم كه رم هاي OCZ من با باس 1066 داره كار ميكنه؟چون چيزي توي بايوسش نيست.

ممنون و مخلص شما

milky way
02-11-2008, 14:30
احتمالش زیاده با آپدیت بایوس مشکل حل بشه حالا شما , ضرری نداره که شما آپدیت کن .
ربطی نداره با جفتش خوب کار میکنه فرقی نداره .
در خیلی از مینبوردها , باید تنظیمات رم 1066 به صورت دستی انجام بشه یعنی ولتاژ , فرکانس و تایمینگ بدون شک در مینبورد هم برای تنظیمات رم جایی هست دقیقتر ببین فقط مواظب باش نزنی سیستم رو بترکونی ولتاژ بدی در حد لامپ مهتابی .

omid emamhadi
10-11-2008, 13:49
سلام.از اونجايي كه شما تجربه بيشتر داريد چون با توجه به توصيه هاي شما نزنم سيسم رو بتركونم!!:31: امكانش هست عكسهايي از تنظيمات بايوس بگيرم تا منو راهنمايي كنيد كه براي تنظيم باس رم 1066 كجا رو بايد دست كاري كنم؟يا اگر گزينه هاي اين مادربرد رو ميدونيد به من بگيد.من چيزي دستگيرم نشد.چون فكر كنم خيلي ها ميتوانند از اين تاپيك استفاده كنند.ممنون از شما

omid emamhadi
12-11-2008, 09:53
وهنوز در انتظار جوابم:41:

alborz_k
12-11-2008, 10:11
سلام.از اونجايي كه شما تجربه بيشتر داريد چون با توجه به توصيه هاي شما نزنم سيسم رو بتركونم!!:31: امكانش هست عكسهايي از تنظيمات بايوس بگيرم تا منو راهنمايي كنيد كه براي تنظيم باس رم 1066 كجا رو بايد دست كاري كنم؟يا اگر گزينه هاي اين مادربرد رو ميدونيد به من بگيد.من چيزي دستگيرم نشد.چون فكر كنم خيلي ها ميتوانند از اين تاپيك استفاده كنند.ممنون از شما
خوب شما عکس ها رو از بایوس بزار . در ضمن با نرم افزار cpu_z هم در محیط ویندوز می تونی فرکانس رم رو چک کنی.

omid emamhadi
13-11-2008, 12:04
با سلام خدمت شماو تشكر از محبتي كه كرديد و جواب داديد اين هم عكسها
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و

وآيا اينجاست؟

و

و

]البته در دفترچه مادربرد جايي براي تنظيم رم نوشته شده ولي من نتونستم پيداش كنم و شايد نتونستم فعالش كنم.

اين هم عكس مادربرد

من در اسلاتهاي زرد رم را جا زدم.
خلاصه در اين عكسهاي بالا رم من بجاي باس 1066 باس 667 نوشته شده. نميدونم شايد اشتباه از منه.ولي بايد جايي براي تنظيم باشد.
اما كجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قبلا از بزرگاني كه باعث راهنمايي من و ديگران كه شايد مشكل مشابه من رو دارند سپاسگذاري ميكنم.:11:

milky way
13-11-2008, 18:03
احساس کندی نمیکنی تو کامپیوترت چون رمات دارن رو DDR667 کار میکنن که خیلی جالب نیست .
خوب اونجایی که تو بایوس اوردی نیست اشتباه اوردی باید گزینه پایینیش رو بزنی یعنی Dram Timing Canfiguration .
تنظیمات مثل دو شکل زیره دقیقا فقط میتونی Tras رو بجایه 18 بزاری 15 .

اینجا هم ولتاژ رم رو DDR Voltage رو فقط تغییر بده چک کن حتما FSB CPU اینا در حالت عادی باشه تغییر نکرده باشه .

ولتاژ رم DDR Voltage رویه 2.1 - 2.2 باید بزاری , ببین رویه لیبل که رو رمت هست چند نوشته ولتاژ رو یا مدل دقیق رمت رو تو سایت OCZ بزن ببین ولتاژش رو چقدر گفته ولی 95% همون 2.1 - 2.2 هست .

نتیچه رو بگو اگر دیدی سیستم بالا نیومد یا مشکل خاصی پیش اومد یبار Load Default بکن .

omid emamhadi
14-11-2008, 11:41
سلام خدمت شما دوست گرامی.واااااای پیغام صفحه آبی .حالم رو گرفت.
چرا یک مقدار احساس کندی دارم توی کامپیوتر.باراهنماییهای شما وارد بایوس شدم و به اون قسمت هم رفتم.مقدار memc lock رو سر 1067 گذاشتم.بقیه گزینه هارو که فرمودید هم طبق عکس شما انجام داده ولی این گزینه که در شکل زیر با فلش سبز مشخص شده اون چیه؟اون رو نباید تغییر داد؟چون توی تصویر شما چیزی به این اسم نبود.اون DCT0 1st که جلوش عدد است و اون DCT0 2nd اون چیه؟آیا اون گزینه های زیرین را نباید تغییر داد؟یا اون عددها نباید شکل هم باشند؟طبق شکل زیر:
و
و
و

در کل با تغییر دادن اون گزینه ها و بالا بردن ولتاژ رم روی 2.2 (2.1 نداشت مجبور شدم روی 2.2 بذارم) اول بایوس رم را 1067 شناخت و وارد ویندوز هم شدم سرعت عمومی در برنامه ها خوب شده بود ولی متاسفانه دیری نپایید که پیغام صفحه آبی اومد ودستگاه ریستارت شد. وارد بایوس شدم طبق فرموده شما FSB CPU رو چک کردم تغییری نکرده بود .روی 200 بود.حتی داخل ویندوز با CPU-Z تست کرده نتیجه منفی بود.هنوز باس روی 667 بود. بعد از اينكه پيغام صفحه آبي آمد من دوباره وارد بايوس شده و فقط
مقدار memc lock رو سر 1067 گذاشتم و بقيه گزينه ها رو همانطور پيش فرض قرار دادم.ولي بازهم توي ويندوز بعد از مدت زمان كوتاه حداكثر 5 دقيقه پيغام صفحه آبي اومد و دستگاه ريستارت شد.آيا نيازي هست كه رم در اسلاتهاي ديگر جازد؟يا آيا اين تنظيمات براي اسلات ديگر هم نياز است؟مدل رم من هم در اينجاست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
البته این نکته رو باید بگم که اول این تاپیک گفته بودم که اون پیغامspd missing رو میداد که با راهنمایی شما همكار عزيز آقاي milky way من بايوس را با آخرين آپديت سايت بروز كردم و آن مشكل برطرف شد.(پس الان بايوس آخرين آپديت را دارد).ولي من ناراحت ازاينم كه چرا بايد اين مادربرد حرفه اي نتونه باس 1066 رو خوب ساپورت كنه.صددرصد بازهم تنظيمات داره كه با راهنمايي شما و ديگر بزرگان اين مشكل احتمال رفع داره.و مطمئن هستم خيلي ها مشابه اين مشكل را دارند پس فكر كنم اين تاپيك كه جهت راهنمايي من و همديگر با تصوير همراه شده خيلي ميتواند ديگران را كمك كند.چون من كمتر فرومي را ديدم كه در مورد اين مشكل با تصوير همراه باشه.
خلاصه بازهم منتظر راهنمايي شما هستم.اگر فكر ميكنيد عكسهاي بيشتري جهت رفع اين مشكل ميخواهيد بگوييد تا قرار دهم.منتظر راهنمايي هستم. ممنون.

milky way
15-11-2008, 13:47
ولتاژ رم رو اشتباه گذاشتی که 2.2 یا 2.1 شما گذاشتی 2.02 خیلی فرقشه . در مورد ولتاژ هم دقت نکردین گفتم ولتاژی که رویه خوده رمتون نوشته رو ببین چقدر گفته . 2.1v هم 99% باید داشته باشه . تنظیمات تایمینگ رمم همونطوری که گذاشتین درسته . گفتم اگر مشکلی پیش اومد تو بایوس گزینه ای برای Load Default داره اونرو بزنید همه تنظیمات رو برمیگردونه حالت اول .

omid emamhadi
15-11-2008, 16:22
سلام دوست عزيز.ممنون از اينكه جواب داديد.روي ليبل رم ولتا‍‍ژ 2.1 نوشته شده است.ولي توي مادربرد 2.00 دارد.يعني 2.1 ندارد.
ميتونم روي همون 2.00 بذارم.از اينكه گفتيد وقتي مشكل پيدا شد گزينه Load Default را بزن.من اين كار را كردم براي همين الان دارم براي شما مينويسم.وگرنه سيستم پايدار نيست.حالا ميتونم سر 2.00 بذارم.نميخوام زياداذيتتون كنم.

sirchicco
15-11-2008, 17:28
دوست عزیز شاید من اشتباه کنم ولی فکر کنم ولتاژ 2.1 رو باید با عدد های کیبورد وارد کنی!!!
با توجه به اینکه نوشته please key in voltage number directly
امتحانش ضرر نداره!

milky way
16-11-2008, 01:21
امکان اینکه ولتاژ 2.1 نداشته باشه تقریبا صفره و خیلی مسخرست منم فکر کنم دوستمون درست میگن با توجه به جمله ای که نوشته باید عدد مربوط به ولتاژ رو وارد کنید خودشم گفته بین 1 - 2.5 ولت داره . ولتاژم همون 2.1 بزار چون رویه 2.0 احتمال زیاد تو اون سرعت ناپایدار میشه .

omid emamhadi
16-11-2008, 09:49
با سلام خدمت عزیزان.من دیشب یک سری کارهایی کردم که نتایج آنها را اینجا میگویم تا شاید بهتر بتوان در مورد این وضع نظر داد و بزرگان را راهنما باشد.
1.در قسمتی که دوستمان فرمودند که باید عدد را به صورت دستی وارد کرد من عدد را 2.1 میدهم ولی وقتی enter میکنم عدد دوباره روی 2.2 میرود.در پیش فرض های خودش هم 2.1 ندارد.یا 2.00 دارد یا 2.2 دارد.اصلا نمیتونم روی 2.1 بذارم.ولی روی لیبل رم 2.1 دارد.حتی روی 2.00 هم که میذارم بازهم پیغام صفحه آبی میاید

2. وقتی این وضع را دیدم یکی از رمها راکه روی اسلات زردB1 بود را برداشتم و سیستم را با یک رم روی اسلات A1 روشن کردم.وارد بایوس شده تنظیمات تایمینگ را 15-5-5-5 انجام داده باس هم روی 1067 گذاشتم.ولی ولتاژ را دست نزدم.سیستم بالا آمد و سرعت خیلی خوب و بالا رفته بود.زمانی بااون کار کردم.از پیغام صفحه آبی خبری نبود.اول بایوس هم رم من رو 1067 شناخت.دستگاه را خاموش کرده اون یکی رم رو تست کردم.نتیجه خوب بود.
3. در اول که پیغام صفحه آبی میامد رمهای من در اسلاتهای A1 و B1 (زرد رنگ) قرار داشت.من بعد از انجام مرحله دوم، 2عدد رم را در اسلات A1 و A2 جا زدم.(زرد و سیاه).
4. دوباره وارد بایوس شده تنظیمات تایمینگ را 15-5-5-5 انجام داده باس هم روی 1067 گذاشتم. ولی ولتاژ را پیش فرض روی Auto قرار دادم.نتیجه رضایت بخش بود.وارد ویندوز شده سرعت بسیار خوب شده بود.یه زمانی کار کردم.حتی بازی فارکرای 2 هم کردم.سرعت خوب بود.در حال حاضر رمها به این صورت قرار دارد.از پیغام صفحه آبی هم خبری نیست.
5. ولی نکته مهم این است که در زیر قسمت Dram Timing Canfiguration دو گزینه در مورد اسلاتها نوشته که عددهاش یکی نیست.در مورد Channel A وB Channel

6. آیا این Channel A وB Channel همون کانالهای رم نیست؟ شاید اشتباه از من باشه ولی من وقتی یه رم روی اسلات زرد که B1 بود میزدم پیغام صفحه آبی میآمد.آیا عدد کانال B هم باید مثل بالایی 450 باشد.البته این کار رو نکردم ببینم چی میشه چون ترسیدم.گفتم عکس بگیرم ومطرح کنم شاید تونستید راهنمایی کنید.
7. آیا الان که رم من روی اسلات زرد و سیاه قرار داره در حالت Dual کار میکند؟البته در تنظیمات دفترچه هم ذکر کرده.
8. حالا نتایج و مشورت عزیزانی که تجربه بیشتر دارند چیه؟ قبلا از همه شما سپاسگذاری میکنم.

milky way
16-11-2008, 15:38
وقتی رویه اسلات زرد بزاری رم Dual Channel میشه (همرنگ) اگر همرنگ نزاری دیگه Dual Channel نمیشه . اگر Dual Channel بزاری که بهتره سرعت قائدتا کمی بهتر میشه ولتاژم 2.1 نمیشه گذاشت برای من خیلی عجیبه !!! ولی 2.2 هم بزاری فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ولی 2.0 ولتاژ کم میاره مگه اینکه سرعت رو بیاری پایین ولتاژ رو بزاری رو 2.0 مثلا سرعت رو بزاری بین 900-1000 بجایه 1066 . میتونی رم رو بزاری رویه 1000 و تایمینگم بکنی 4.5.5.15 و ولتاژ رویه 2.0 اینو یه تست بزن ببین چی میشه .

omid emamhadi
17-11-2008, 08:37
سلام.از كجا رم رو بذارم روي 1000؟منظورتون باس رم هستش؟باس رم رو كه دستي نميتونم.فقط 800 داره با 1067.چيز ديگه اي نداره.
من يك رم kingmax با باس 1066 از يكي اماني گرفتم روي مادربرد نصب كردم.نتيجه اين بود كه سيستم بدون تنظيمات باس رم رو 800 شناخت و وقتي وارد ويندوز شدم با نرم افزارهاي مربوطه هم باس رم روي 800 بود.سيستم هم پايدار بود.ولي وقتي توي بايوس تنظيمات رو روي 1067 گذاشتم باز هم موقع بالا اومدن پيغام صفحه آبي اومد.
آيا امكان داره اشكال از رم يا اصلا از مادربرد باشه؟بدجوري پكرم.:41:
امكان داره اين مادربرد با هر رمي سازگار نباشه؟
حالا بايد از كجا رم رو بذارم روي 1000؟

milky way
17-11-2008, 14:35
سلام.از كجا رم رو بذارم روي 1000؟منظورتون باس رم هستش؟باس رم رو كه دستي نميتونم.فقط 800 داره با 1067.چيز ديگه اي نداره.
من يك رم kingmax با باس 1066 از يكي اماني گرفتم روي مادربرد نصب كردم.نتيجه اين بود كه سيستم بدون تنظيمات باس رم رو 800 شناخت و وقتي وارد ويندوز شدم با نرم افزارهاي مربوطه هم باس رم روي 800 بود.سيستم هم پايدار بود.ولي وقتي توي بايوس تنظيمات رو روي 1067 گذاشتم باز هم موقع بالا اومدن پيغام صفحه آبي اومد.
آيا امكان داره اشكال از رم يا اصلا از مادربرد باشه؟بدجوري پكرم.:41:
امكان داره اين مادربرد با هر رمي سازگار نباشه؟
حالا بايد از كجا رم رو بذارم روي 1000؟

نه دوست عزیز مشکلی نیست این کاملا طبیعی هست . رم DDR800 رویه ولتاژ 1.8 یا 1.9 کار میکنه وقتی شما رم رو میزاری 1066 مینبورد ولتاژ رو همون 1.8 - 1.9 نگه میداره در صورتی که رویه 1066 باید ولتاژ حداقل 2.1 - 2.2 البته بازم رم هم با رم فرق میکنه ولی در 99% اوقات همینه، وقتی رم رو بهش درست ولتاژ ندی و ولتاژ کافی بهش نرسه یا اینکه تایمینگ ها رو درست تنظیم نکنی نتیجش میشه همون ارور صفحه آبی یا اینکه ممکنه اصلا سیستم بالا نیاد این کاملا طبیعیه. شما ولتاژ رو دستی درست کن مشکل حتما رفع میشه . مینبورد شما هم من باهاش کار نکردم ولی برام عجیبه که چرا نمیشه ولتاژ رو 2.1 گذاشت آخه این خیلی چیز تابلو و معمولیه به نظر من یبار دیگه هم برای 2.1 کردن ولتاژ سعی بکن من سرچ زدم برای این مشکل دیدم تو خیلی از Forum ها که افرادی که این مینبورد رو داشتن رمشون رو رویه ولتاژ 2.1 گذاشتن و اصلا نتونستم چیزی در مورد این مشکل پیدا کنم، حتی مثلا ولتاژهای عجیبی مثل 2.38 که اصلا رند نیست .

مثلا اینجا :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی آخرش اگر نشد دو راه داری اول اینکه رم رویه DDR800 بزاری و تایمینگ ها رو میتونی بیاری پایین رویه 4-4-4-12 که سرعت مناسبی میگیری راه دومم اینه که رم رو یه همون 1066 بزاری و ولتاژ رو رویه 2.2 و تایمینگ رو رویه 5.5.5.15 .

omid emamhadi
18-11-2008, 09:43
سلام خدمت دوست عزیز.من آرزو کردم که ایکاش شما خودتان بودید پشت سیستم من شاید مشکل من حل میشد.ولی افسوس.من خیلی شما رو خسته کردم.خودم میدونم.از مدیر سایت و تمام کسانی که به من اجازه دادند مشکلم را اینجا مطرح کنم ممنونم.از شما هم همچنین.
عرضم به حضور شما رفتم توی سایت asus دیدم آخرین آپدیت بایوس اومده.آپدیت من 1203 بود که 1301 اومده بود.البته توضیحی که داده بود ربطی به مشکل من نداشت ولی من بایوس را آپدیت کردم.دوباره تنظیمات را سر 1067و تایمینگ را تنظیم و ولتاژ را 2.2 گذاشتم.دیدم ویندوز بالا اومد.بدون صفحه آبی.ولی توی بازی که میرفتم یک ذره به رم فشار میامد یا از بازی میامد بیرون یا همون ارور صفحه آبی میامد.فهمیدم که مشکل حل نشد.ولی حرف شما در مورد تنظیمات روی 800 درسته.سیستم رو که روی 800 وتايمينگهاي مربوطه تنظیم میکنم خوب کار میکنه.
ولي ميدوني چيه عزيز قسمت ولتاژ بصورت دوتا دوتا بالاوپايين ميره.مثلا وقتي ميذارم روي 2.00 بالا كه ميرم ميره روي 2.2 بعد ميره روي 2.4 ميره روي 2.6 اصلا فرد نداره كه قرار بدم.دستي هم وارد كه ميكنم ميذارم روي 2.1 اينتر كه ميكنم ميره روي 2.2 ! حالا عزيز من براي عوض كردن رم مشكل ندارم.آيا رمي هست كه با ولتاژ 2.2 كاركنه؟اگر خودت رمي رو ميشناسي يا پيشنهاد ميكني كه 1066 و دوئال هم باشه وولتاژ اون هم 2.2 باشه بگو تا بگيرم.من نميدونم توي فروم ها چه جوري ولتاژ رو روي 2.1 ميذارن.كه مال من نميشه.فكر ميكنم بنابر حرف شما اگر ولتاژ روي 2.1 قرار بگيره احتمالا درست ميشه.منتظرتون هستم.

milky way
18-11-2008, 12:44
سلام خدمت دوست عزیز.من آرزو کردم که ایکاش شما خودتان بودید پشت سیستم من شاید مشکل من حل میشد.ولی افسوس.من خیلی شما رو خسته کردم.خودم میدونم.از مدیر سایت و تمام کسانی که به من اجازه دادند مشکلم را اینجا مطرح کنم ممنونم.از شما هم همچنین.
عرضم به حضور شما رفتم توی سایت asus دیدم آخرین آپدیت بایوس اومده.آپدیت من 1203 بود که 1301 اومده بود.البته توضیحی که داده بود ربطی به مشکل من نداشت ولی من بایوس را آپدیت کردم.دوباره تنظیمات را سر 1067و تایمینگ را تنظیم و ولتاژ را 2.2 گذاشتم.دیدم ویندوز بالا اومد.بدون صفحه آبی.ولی توی بازی که میرفتم یک ذره به رم فشار میامد یا از بازی میامد بیرون یا همون ارور صفحه آبی میامد.فهمیدم که مشکل حل نشد.ولی حرف شما در مورد تنظیمات روی 800 درسته.سیستم رو که روی 800 وتايمينگهاي مربوطه تنظیم میکنم خوب کار میکنه.
ولي ميدوني چيه عزيز قسمت ولتاژ بصورت دوتا دوتا بالاوپايين ميره.مثلا وقتي ميذارم روي 2.00 بالا كه ميرم ميره روي 2.2 بعد ميره روي 2.4 ميره روي 2.6 اصلا فرد نداره كه قرار بدم.دستي هم وارد كه ميكنم ميذارم روي 2.1 اينتر كه ميكنم ميره روي 2.2 ! حالا عزيز من براي عوض كردن رم مشكل ندارم.آيا رمي هست كه با ولتاژ 2.2 كاركنه؟اگر خودت رمي رو ميشناسي يا پيشنهاد ميكني كه 1066 و دوئال هم باشه وولتاژ اون هم 2.2 باشه بگو تا بگيرم.من نميدونم توي فروم ها چه جوري ولتاژ رو روي 2.1 ميذارن.كه مال من نميشه.فكر ميكنم بنابر حرف شما اگر ولتاژ روي 2.1 قرار بگيره احتمالا درست ميشه.منتظرتون هستم.

سلام , به نظر من ارزش نداره شما رمت رو بزار رو 800 رویه تایمینگ 4.4.4.12 کار کنه مطمئن باش خیلی از 1066 کند تر نیست و کاملا جواب میده . میگی رو 800 و تایمینگ 4.4.4.12 هم که مشکلی نداشتی پس بزار باشه انقدر سخت نگیر .

omid emamhadi
18-11-2008, 13:45
سلام واقعا ممنون كه راهنمايي ام كرديد.ولي اگر برات امكان داره ميتوني يك مدل رم برام پيشنهاد كني؟

milky way
20-11-2008, 02:22
توش بخش مشاوره از دوستان بخوا که راهنماییت کنن ولی اگر بره خودت میخوای بخاطر این مسئله که بنظر من داری اشتباه میکنی .

omid emamhadi
20-11-2008, 07:59
سلام.ممنون ازت كه راهنمايي ام كردي.اميدوارم اين تاپيك براي كساني كه مشكل مشابه من رو دارند مورد استفاده قرار بگيره.

ehsan_
20-11-2008, 22:03
خوب حالا مشکل کار شما:31:

بزار اول بک نکته رو برات بگم:10:

من مادربردهای amd زیادی رو تو سایتهای سازنده وحتی سایت فروش انلاین دیدم و برای مثال مادریردهای جدید ونسبتا جدید مثل مادربرد شما .این مادربردها اکثرا از 4 گیگ رمddr2 پشتیبانی می کنند ولی نکته مهم که وجود داره ودلیل مشکل شما هم هست این است که در قسمت امکانات مادر می نوبسند پشتیبانی از 4 گیگ رم ddr2 667 , 800 v ddr 400و بعد در پرانتز می نویسند:

DDR2 1066 only support for AM2+CPUi:19::19:

و این به این معناست که رم با باس 1066 فقط با cpuهای سه هسته و جهار هسته (ه AM2+ه)قابل استفاده است در حالی که cpu شما 6000(هAM2ه)هست وشما نمی تونید بیشتر از باس 800 استفاده کنید

omid emamhadi
21-11-2008, 14:10
سلام.دوست عزیز در اول تاپیک که مشکل من چیز دیگه ای بود که برطرف شد و من اون موقع 6000 داشتم ولی بعدا ارتقا دادم به چهار هسته ای9850.که در عکس اول بایوس در صفحات قبل معلومه.

omid emamhadi
28-11-2008, 19:26
با سلام.تنظیمات رم من الان در حالت باس 800 هست.
ولی نمیدونم درست داره کار میکنه؟

یه سوالی که دارم اینه که آیا تایمینگها باید برای هردوقسمت که مشخص شده باید تنظیم بشه یا نه همون اولی کافیه؟چون در قسمت دومی هم تایمینگ رو میشه تنظیم کرد.

amd>intel
29-11-2008, 12:02
اين مشكل با رم هائي كه از حالت epp پشتيباني ميكنن با چيپ هاي اينتل و amd پيش مياد . قابليت epp براي چيپست هاي nvidia ميباشد . يا بايد رم رو عوض كنيد با رمي كه epp نداشته باشه يا با باس 800 كار كنيد .

mehdy.delshekaste
30-11-2008, 16:05
اين مشكل با رم هائي كه از حالت epp پشتيباني ميكنن با چيپ هاي اينتل و amd پيش مياد . قابليت epp براي چيپست هاي nvidia ميباشد . يا بايد رم رو عوض كنيد با رمي كه epp نداشته باشه يا با باس 800 كار كنيد .

ميشه درمورد اين epp كمي توضيح بدي چيه؟

omid emamhadi
15-12-2008, 08:37
EPP يعني محافظت از تغيير ولتاژ(Enhanced Performance Profiles )(برای اوركلاكینگ راحت در مادربورد‌های مبتنی بر چیپ‌ست‌های پیشرفته Nvidia، ).براي اطلاعات بيشتر بايد از بزرگاني كه ميدونند سوال كنيم.ولي بگم كه ميدونم مشكل از رم.رم G.skill ميدونم كه بايد EPP نداشته باشه ولي هنوز پيدا نكردم

به انگليسي:

Enhanced Performance Profiles (EPP) is a memory technology for PC's developed by NVIDIA (and various memory companies) and is primarily designed to make overclocking easier. It is a feature of the nForce 5, nForce 6 and nForce 7 chipsets. Corsair, along with NVIDIA, were the primary parties in developing the specification.

EPP is mostly available only for DDR2 memory modules. It requires support of both the motherboard and the memory module. It uses unused space on the SPD. EPP handles many factors, including memory timings to potentially improve performance. Data can be used by the motherboard's BIOS to automatically configure the system. EPP can handle clock speed, CAS latency, tRCD, tRP, tRAS, memory voltage, and command rate. In addition, a fully enhanced profile will be able to handle drive strengths, fine delays, setup times, write recover time, and tRC. It can also enable the user to overclock the computer's CPU and memory at the same time.

NVIDIA's name for EPP memory that has been qualified for performance and stability is "SLi-ready memory".

"SLi-ready-memory" has nothing to do with SLi Video. There has been some confusion about this due in part to nVidia branding EPP as it has. You can enable EPP/Sli Memory features while running a single video card system, and likewise can run an SLi video configuration without running EPP/SLi memory.

9898
20-12-2008, 22:41
من میخواستم بدانم ایا cpu های core 2 duo یا core 2 quad که 45nm هستند به مادربورد p5ld2 se که سوکت 65nm دارد میخود یا نه ایا با اپگرید کردن بیوس میتوان این کار را کرد یا نه ممنون

shahramcat
21-12-2008, 09:28
من میخواستم بدانم ایا cpu های core 2 duo یا core 2 quad که 45nm هستند به مادربورد p5ld2 se که سوکت 65nm دارد میخود یا نه ایا با اپگرید کردن بیوس میتوان این کار را کرد یا نه ممنون

دوست عزیز ........

مادربورد Asus P5LD2 SE درای چیپست اینتل 945 هست و توانایی ساپورت حداکثر FSB 1066 هست که برای core2dou/Core2dou Extreme هست .

این مادربورد از پردازندهای 65 نانومتری به بالا ساپورت داره و 45 نانو رو نمیتونی براش استفاده کنی .

omid emamhadi
31-12-2008, 11:07
با سلام خدمت دوستان عزيز.خواستم بگم كه من رم هاي ocz خودم را مرجوع كردم و از جاي ديگر رم 4 گيگ 1066دوال G.skill گرفتم كه كاملا با اين مادربرد سازگار شده و با تنظيم تايمينگ ها و تنظيم ولتاژ ،رم ها روي حالت 1066 كار ميكنند و سيستم بسيار پر سرعت و بدون هيچ اروري كار ميكند.
البته با نام بردن رم حمل بر تبليغ نشه.
در اينجا وظيفه خودم ميدونم از تمام كساني كه سعي در راهنمايي من كردند مخصوصا از آقاي milky way
و آقاي alborz_k و آقاي ehsan
و آقاي AMD>Intel مدير انجمن سخت افزار ايران و مدير انجمن خودمون سپاسگذاري ميكنم.اميد وارم اين تاپيك براي خيلي ها راهنماي خوبي باشه.
از همتون ممنون:11::11::11:

Excel-VB
25-01-2009, 12:37
سلام دوستان
من يك مادربورد GA-7VIAXP-Ultra دوال بايوس دارم كه وقتي در ويندوز براي چند دقيقه با سي دي رام كار مي كنم، سي دي رام ناگهان قطع مي شود!! سي دي رام هاي ديگري هم وصل كردم حتي دي وي دي رام و دي وي دي رايتر .. اما همه پس از چند دقيقه قطع مي شوند! يعني از فهرست نصب Device ها از قسمت Device Manager هم حذف مي شود! كابل IDE را هم عوض كردم! ويندوز را هم عوض كردم! به نظر شما مشكل از مادربورد است؟؟ آيا دوال بايوس بودن همچين مشكلي ايجاد مي كند؟؟ به نظر شما با آپگريد بايوس مشكل حل مي شود؟؟ كسي از دوستان به چنين مشكلي برخورده؟؟ بعيد مي دانم مشكل از مادربورد باشد چون تابحال بخوبي كار مي كرده و الان 6 ماهي مي شود اين مشكل را دارد ...
با تشكر
كاويان

mohammad_o2007
25-01-2009, 15:52
سلام به همه دوستان
مادر بورد من p5q هست . هر وقت که ریست (سخت افزاری ) میکنم بایوس این پیغام میده .

Press f2 to load default

ولی کامپیوتر مشکلی نداره ... اگه راهی برای درست کردن وجود داره لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.

rocket
25-01-2009, 16:30
سلام به همه دوستان
مادر بورد من p5q هست . هر وقت که ریست (سخت افزاری ) میکنم بایوس این پیغام میده .

Press f2 to load default

ولی کامپیوتر مشکلی نداره ... اگه راهی برای درست کردن وجود داره لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.

ریست سخت افزاری یعنی اینکه شما باطری رو در میاری یا CLRTC میکنی ؟ اگه اینطوره طبیعیه
در کل یک دور بایوس رو Update کن:10:

mohammad_o2007
26-01-2009, 07:56
ریست سخت افزاری یعنی اینکه شما باطری رو در میاری یا clrtc میکنی ؟ اگه اینطوره طبیعیه
در کل یک دور بایوس رو update کن:10:

باطری رو در نمیارم ، منظورم ریست با دکمه ریست بود . که وقتی میزنم اون پیغام میاد.

rajaeian
26-01-2009, 11:35
fsb در مادربورد چيست؟ مادربورد asus با چه ram هايي خوب ساپورت ميشود؟ آيا با ram كوروشال خوب جواب ميدهد