PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پرسشی دارم

0o1
30-10-2008, 12:59
سلام . می دونم سوالی که می پرسم تکراریه. شرمنده

من می خوام شبکه یاد بگیرم . در حال حاضر هم هیچی بلد نیستم. ولی با کامپیوتر و اینترنت آشنایی کامل دارم.
می خوام از صفر شروع کنم. و دنبال یه کتاب هستم که از همون اول اول شروع کنه به یاد دادن. متنش روون باشه و پله پله بره جلو .شما چه کتابی رو پیشنهاد می کنید؟

اصلا با کتاب می تونم پیشرفت کنم یا حتما" باید کلاس برم؟

در ضمن اگه بخوام دوره های اموزشی شبکه رو برم . چه دوره هایی هستن؟ چه مدت طول می کشن . کلاساش چطورین(من نیم وقت کار می کنم)؟ مدارکش چی ؟ واقعا چیزی یاد می دن یا فقط مدرک می دن ؟ یه توضیحات کلی بدن لطفا" ...

paranoid_android
30-10-2008, 20:09
خیلی چیزها هستن که تو هیچ کتابی نوشته نشده و ممکنه ماحصل تجربه های چندین ساله استادی باشه که سر کلاس اون رو واقعا با بهای اندکی بهتون ارائه میده و ممکنه نکات خیلی ریزی هم داخل یک کتاب باشن که هیچ وقت سر کلاس بحث نشن.
اگه مشکل وقت و هزینه رو ندارین به نظر من از دوره هایی مثل MCSE یا Network+ شروع کنین.
در مورد شبکه 1- استاد و 2- دانشجوهایی که سر کلاس میتونن باشن خیلی مهمن. استاد از یه طرف میتونه خیلی ضعیف باشه و تکیه اش صرفا بر روی یکسری مطالب تئوری باشه و یا میتونه اونقدر مباحث رو کامل و detail وار و البته کاربردی مطرح کنه که وقتی یه سری سوال testking از شبکه میذاری جلوت اون موقع میفهمی که چی به چیه و این اطلاعات کلی و تئوری به کمکت میان یا اون نکات ریز و جزئی. متاسفانه اساتیدی رو میشناسم که هنوز طرز کامل ست کردن یه DNS سرور رو بصورت manually و advanced روی یه domain network بلد نیستن و یا...! و یا وقتی میپرسی که schema چیه با تعریف یه forest مواجه میشی!! قطعا یه چنین استادی شما رو از ادامه راه دلسرد خواهد کرد و یا اینکه ذهن شما رو معطوف به یه سری مطالب ساده و کلی و تئوریک میکنه که بعدها وقتی وارد دنیای واقعی میشه میبینی که...! چنین افرادی همیشه یه ترس واقعی از real world دارن!...
شبکه دنیای گسترده ای داره ، خیلی گسترده و البته جذاب. وقتی یه active directory روی یه سرور ست میکنی میبینی یه دنیا توشه و همون عوامل بالایی که گفتم هم میتونه برای ادامه راه تو رو علاقه مند کنه و یا دلسرد...

در ضمن اگه بخوام دوره های اموزشی شبکه رو برم . چه دوره هایی هستن؟ چه مدت طول می کشن . کلاساش چطورین(من نیم وقت کار می کنم)؟ مدارکش چی ؟ واقعا چیزی یاد می دن یا فقط مدرک می دن ؟ یه توضیحات کلی بدن لطفا" ...
MCSE هفت کورس داره و هر کورس بسته به نحوه تدریس استاد بین 1.5 تا 2 ماه طول میکشه.
اینکه یاد میدن یا فقط مدرک میدن رو توضیحات بالا رو بخونی میتونی خودت هم نتیجه گیری کنی.

0o1
31-10-2008, 01:51
ممنون از شما دوست عزیز .

این دوره های mcse, رو در موردشون شنیدم.
می تونید یه توضیحات کلی در مورداین دوره بدید؟من مبتدی می تونم این دوره رو طی کنم . یا اینکه این دوره برا حرفه ای هاست؟
هزینه ش چقدره؟ حدودا" چقد طول می کشه ؟ سخته ؟ در ضمن من تو شهرستانم . تو شهرستان هم این دوره ها برگزار می شن؟ راستی کی این دوره ها رو برگزار می کنه. موسسات خصوصی یا دولتی ؟

reza,n
31-10-2008, 15:46
دوستان من هم یه مبتدی هستم و حقیقتا" به کار شبکه خیلی علاقمند هستم و جدیدا" تصمیم صد در صد به یادگیری شبکه گرفته ام منتها نمیدونم از کجا شروع کنم حالا شما لطفا" جواب این چند تا سئوال رو بهم بدید .
1)برای یادگیری شبکه از کجا باید شروع کنم و در واقع بهتر بگم از چه دوره و یا دوره هایی باید شروع کنم؟؟؟
2)بعضی از دوستان دوره mcse رو بهم معرفی کردند .آیا با توجه به اینکه من یه مبتدی هستم این دوره میتونه برام مفید باشه ؟؟؟ و یا باید از دوره دیگه ای شروع کنم؟؟؟
3)برای گذروندن دوره mcse آیا پیش نیازی لازم نیست ؟؟؟؟(منظورم اینه که قبلش نباید دوره دیگه ای رو بگذرونم ؟؟؟)
4)آیا از عزیزان کسی این دوره رو گذرونده؟؟؟ در اینصورت لطف میکنید یه مقداری در مورد مفاد این دوره , مدتش, قیمتش و .... برام توضیح بدید .
5) این دوره های مهندسی شبکه (که مربوط به میکروسافت هستش مثل همین msce , mscd و ...) رو به چه ترتیبی باید گذروند؟؟ منظورم اینه که از کدوم دوره باید شروع کرد و آخریش چه دوره ایه ؟؟
خلاصه برای شروع یادگیری شبکه راهنماییم کنید ؟؟؟؟
خیلی خیلی سپاسگذارم

paranoid_android
31-10-2008, 20:32
ممنون از شما دوست عزیز .

این دوره های mcse, رو در موردشون شنیدم.
می تونید یه توضیحات کلی در مورداین دوره بدید؟من مبتدی می تونم این دوره رو طی کنم . یا اینکه این دوره برا حرفه ای هاست؟
هزینه ش چقدره؟ حدودا" چقد طول می کشه ؟ سخته ؟ در ضمن من تو شهرستانم . تو شهرستان هم این دوره ها برگزار می شن؟ راستی کی این دوره ها رو برگزار می کنه. موسسات خصوصی یا دولتی ؟

خواهش می کنم.
MCSE مشتمل بر 7 کورسه که این 7 کورس از windows xp professional به عنوان یه سیستم عامل client side شروع میشه ازمون شماره (270-70). بجای xp ویندوز vista رو هم میتونی درش شرکت کنی (620-70). کورس دوم در مورد windows server 2003 بحث میکنه (290-70) شامل معرفی نسخه های مختلف اون و بحث دامین و active directory و RAID و ... . دوره سوم دوره infra هستش (291-70) که عمدتا در مورد تکنولوژی های زیر ساختی اینترنت و شبکه بحث میکنه که مهمترین و شاید دشوارترین دوره MCSE هستش (عمدتا از نظر exam). چهار کورس دیگه رو هم باید طی کنی تا بتونی MCSE رو بگیری. در واقع 5 آزمون از 7 آزمون مدرک MCSE آزمون های اصلی یا Core به حساب میان.

1- آزمون Installing, Configuring, and Administering Windows XP Professional یا Windows Vista, Configuring
2- آزمون Managing and Maintaining a Windows Server 2003 Environment
3 - آزمون Implementing, Managing, and Maintaining a Windows Server 2003 Network Infrastructure
4- آزمون Planning and Maintaining a Windows Server 2003 Network Infrastructure
5- آزمون Planning, Implementing, and Maintaining a Windows Server 2003 Active Directory Infrastructure

یک آزمون به عنوان آزمون اختیاری به حساب میاد که بر حسب علاقه و بعضی چیزای دیگه یکی از موارد رو انتخاب میکنی. تعدادشون زیاده و من یه لینک از سایت مایکروسافت رو میدم خودت ببینشون.

و در نهایت یه آزمون Design داری: Designing a Windows Server 2003 Active Directory and Network Infrastructure یا Designing Security for a Windows Server 2003 Network.

MCSE دو گرایش داره: Messaging و Security که اولی عمدتا در مورد راه اندازی یه Mail server و ... و دومی در مورد مباحث امنیتی مثل ISA و ... بحث میکنه. که این گرایش ها رو بعد از طی 4-5 کورس اول میتونی انتخاب کنی چون اون موقع تجربه کافی رو بدست آوردی و البته علایق خودت رو هم میتونی تشخیص بدی.

MCSE on Windows Server 2003 Certification Requirements

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدMCSE: Security on Windows Server 2003 Certification Requirements

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدMCSE: Messaging on Windows Server 2003 Certification Requirements

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
- MCSE از ابتدا شروع میکنه و مفاهیم پایه ای رو در مورد شبکه ارائه میده پس پیش نیاز نمیخواد.
- هزینه ها خب معمولا یکم بالاست و هر کورس بین 150-200 هزاری میشه. بعضی آموزشگاه ها ممکنه پول کمتری ازت بگیرن و تو کلاسشون 30-40 نفر آدم باشه! که مطمئنا اصلا ارزش نداره. تو کلاس network نباید بیشتر از 8-9 نفر تو کلاس باشن.
- اکثر شهرهای بزرگ این دوره ها رو برگزار میکنن. کار زیاد سختی نیست میتونی آموزشگاه های مشهور و معتبر کامپیوتری تو شهرت رو جستجو کنی ببینی برگزار میشه یا خیر.
- آموزشگاه ها خب اکثرا خصوصی هستن. البته بعضی از سازمان های دولتی و دانشگاه ها هم اقدام به برگزاری این دوره ها میکنن که ممکنه هزینش کمی پایینتر از موسسات خصوصی باشه. موسسه دیباگران تهران (یا مجتمع فنی تهران) تو خیلی از شهرها نمایندگی داره و این دوره ها رو برگزار میکنه.

paranoid_android
31-10-2008, 20:38
دوستان من هم یه مبتدی هستم و حقیقتا" به کار شبکه خیلی علاقمند هستم و جدیدا" تصمیم صد در صد به یادگیری شبکه گرفته ام منتها نمیدونم از کجا شروع کنم حالا شما لطفا" جواب این چند تا سئوال رو بهم بدید .
1)برای یادگیری شبکه از کجا باید شروع کنم و در واقع بهتر بگم از چه دوره و یا دوره هایی باید شروع کنم؟؟؟
2)بعضی از دوستان دوره mcse رو بهم معرفی کردند .آیا با توجه به اینکه من یه مبتدی هستم این دوره میتونه برام مفید باشه ؟؟؟ و یا باید از دوره دیگه ای شروع کنم؟؟؟
3)برای گذروندن دوره mcse آیا پیش نیازی لازم نیست ؟؟؟؟(منظورم اینه که قبلش نباید دوره دیگه ای رو بگذرونم ؟؟؟)
4)آیا از عزیزان کسی این دوره رو گذرونده؟؟؟ در اینصورت لطف میکنید یه مقداری در مورد مفاد این دوره , مدتش, قیمتش و .... برام توضیح بدید .
5) این دوره های مهندسی شبکه (که مربوط به میکروسافت هستش مثل همین msce , mscd و ...) رو به چه ترتیبی باید گذروند؟؟ منظورم اینه که از کدوم دوره باید شروع کرد و آخریش چه دوره ایه ؟؟
خلاصه برای شروع یادگیری شبکه راهنماییم کنید ؟؟؟؟
خیلی خیلی سپاسگذارم
تصور میکنم پاسخ سوالاتتون رو تو جواب پست دوست عزیز 0o1 دادم.
mscd در مورد شبکه نیست و در مورد مباحث برنامه نویسی و توسعه نرم افزارهای تحت ویندوز و وب و تکنولوژی دات نت و فناوری هایی مثل ASP.Net و XML و ... بخث میکنه و مفاهیم مهندسی نرم افزار و ارتباطی به دوره های شبکه نداره.
مدتش بستگی به آموزشگاه و خودت داره. یعنی ممکنه بین هر کورس مثلا آموزشگاه معطلت کنه یا اینکه خودت بین دوره ها فاصله بندازی و ... . معمولا بین 1 تا حتی 2 سال طول میکشه.

reza,n
01-11-2008, 13:05
دوست عزیزم بسیار بسیار ممنون از پاسختون .حقیقتش من علاقم بیشتر در زمینه امنیت شبکه و نفوذپزیری و موارد اینچنینی هستش و از بین Mcse و Ccna تصمیم گرفتم که با دوره Ccna شروع کنم.میخواستم نظرتون رو بپرسم و آیا با توجه به علاقه ام شزوع با دوره CCNA خوب هستش؟؟؟. در ضمن پیشنیاز گذروندن Ccna چه دوره و یا دوره هایی هستش ؟؟؟؟ اگه ممکنه در مورد مفادش و تعداد کورسها و زمان و قیمت گذروندن این دوره هم لطف کنید توضیح بدید .
در ضمن بعضی از موسسات با قیمت کم این دورهها رو ارائه میدن من شنیده ام که میگن مدرکشون بین المللی نیست و خیلی ارزش نداره آیا این قضیه صحت داره ؟؟؟؟
ممنونم

paranoid_android
01-11-2008, 15:00
دوست عزیزم بسیار بسیار ممنون از پاسختون .حقیقتش من از بین Mcse و Ccna تصمیم گرفتم که با دوره Ccna شروع کنم.میخواستم نظرتون رو بپرسم . در ضمن پیشنیاز گذروندن Ccna چه دوره و یا دوره هایی هستش ؟؟؟؟ اگه ممکنه در مورد مفادش و تعداد کورسها و زمان و قیمت گذروندن این دوره هم لطف کنید توضیح بدید .
در ضمن بعضی از موسسات با قیمت کم این دورهها رو ارائه میدن من شنیده ام که میگن مدرکشون بین المللی نیست و خیلی ارزش نداره آیا این قضیه صحت داره ؟؟؟؟
ممنونم

خواهش می کنم،
من بهتون پیشنهاد میدم که با MCSE شروع کنید و بعد از طی چهار کورس (MCSA) مسیرتون رو به سمت CCNA تغییر بدید. دلیل عمده ش نیازهای بازار شبکه ایه که در ایران وجود داره. بعدها که خودتون وارد بازار شبکه بشید متوجه خواهید شد که نیاز شدیدی به یادگیری مفاهیم شبکه های مایکروسافتی دارید. شاید بتونید بصورت خیلی قوی یه روتر یا سوییچ سیسکو رو کانفیگ کنید اما در کنارش نیاز به یادگیری ویندوز سرور و تامین امنیت یه سرور مایکروسافتی هم خواهید داشت. به هر حال بازار اینجا خیلی با بازار کشورهای توسعه یافته فرق میکنه و از شما انتظار میره که یه آچار فرانسه باشید! پس چه بهتر که هر دو رو یاد بگیرید. خیلی از دوستان بنده بودن که از سیسکو استارت زدن و CCNA و حتی CWNA (برای شبکه های بی سیم سیسکو) رو اخذ کردن اما مجبور شدن دوباره برای MCSE-MCSA وقت و هزینه بذارن. در واقع این یه اجبار از دنیای واقعی اطراف بود که به اونا تحمیل میشد!
CCNA پیش نیازی نداره، گرچه خیلی ها و از جمله بنده توصیه میکنن که قبل از اون حداقل یا با مفاهیم شبکه در حد Network+ آشنا باشید یا اینکه حداقل 3 کورس از کورس های MCSE-MCSA رو گذرونده باشید. چون در سیسکو بصورت خیلی قوی و منسجم سراغ مفاهیم پایه ای نمیرن و بعد از اندکی با مفاهیم Routing و Switching شروع میکنن که به این دلیله که خیلی ها از شنیدن کلمه سیسکو ترس و واهمه سراغشون میاد! چون واقعا خیلی جدی و عمیق در مورد شبکه بحث میکنه و عمده مفاهیم با سخت افزار شبکه آغاز میشه و ...
برای CCNA شما تنها یه آزمون میدید، اگرچه اخیرا شرکت سیسکو این دوره رو 2 قسمت کرده که اولی در مورد مفاهیم بسیار پایه ای و مفاهیم کلی سوئیچینگ و روتینگ بحث میکنه (CCENT) و دوره دوم تمرکزش عمدتا بر روی پروتکل ها و استانداردهای سیسکو هستش. سیسکو دادن 2 آزمون رو به جای یه آزمون به افراد مبتدی توصیه میکنه و تک آزمون رو برای افراد با تجربه تر.
هزینه دوره های سیسکو در ایران خیلی بالاست و گاها تا 3 برابر یک کورس MCSE هزینه بره. چون هم افراد کمتری طرفش میرن و هم اینکه خب هزینه تامین تجهیزات سیسکو زیاده، مثلا یه سوئیچ کاتالیست سیسکو ممکنه 3-4 میلیون قیمتش باشه...
مدرک بین المللی برای تمامی دوره های سیسکو در حال حاضر در ایران و کلا برای ملیت ایرانی بی معنیه! چون مطابق سیاست های جدید شرکت سیسکو دیگه به هچ فردی با تابعیت ایرانی مدرک بین المللی داده نمیشه، حتی اگر بخوای آزمون رو خارج از ایران بدی... متاسفانه خیلی از دوستان از این موضوع اطلاع ندارن و حتی مدارک تمامی ایرانی هایی که تا الان مدارک سیسکو رو اخذ کردن باطل شده! که حقیقتا برای این موضوع متاسفم! در حالی که مایکروسافت به هیچ وجه این سیاست خصمانه رو نداره و با ملیت هیچ فردی مشکل نداره فقط میگه که یک ایرانی میتونه در خارج از ایران آزمون بده و certificate بشه... پس این یادت باشه که هر موسسه یا آموزشگاهی ادعا کنه برای دوره های سیسکو آزمون بین المللی برگزار میکنه کذب و دورغ محضه و اون آزمون هم قطعا قلابیه!
موفق باشی.

reza,n
02-11-2008, 12:22
دوست عزیزم هزار بار ممنون از محبتت که انقدر جامع و کامل توضیح دادید.بازم براتون مزاحمت دارم.
1)دوست عزیزم من تصمیم گرفتم طبق راهنمایی شما با MSCE شروع کنم حالا میخواستم بپرسم با توجه به اینکه من عاشق امنیت شبکه و نفوذگری و نهایتا" هک هستم به نظر شما Msce نیازها و علائق منو ارضا میکنه ؟؟
2) برای شروع دوره MCSE نیاز به داشتن اطلاعات اولیه شبکه نیست؟؟؟؟ منظورم اینه که نیاز نیست که من نتورک پلاس رو بگذرونم (کلا" این مبانی در سیلابس کورسهاش هست؟؟؟؟ و یا باید مجزا دوره مبانی شبکه رو بگذرونم؟) .
3) اگه من بخوام مدرک بین المللی Msce رو بگیرم آیا نیازه که برای هر کورس امتحان بین المللی بدم و یا نه میتونم در نهایت که هفت کورس رو گذروندم برم و یه امتحان کلی بدم ؟؟؟؟
4) و سئوال آخر اینکه یه سئوال دیگه میشه لطف کنید بگید که اگه خودم بخوام مبانی شبکه و +Network رو خودم بخونم و کلاسش (دوره اش )رو نرم باید چه سرفصلهایی رو مطالعه کنم؟؟؟ در ضمن آیا این دوره ها واحد عملی هم داره یا نه همش تئوری ؟ اصلا" میشه بصورت خودآموز یاد گرفت و یا نه حتما" باید کلاسش رو رفت ؟؟در ضمن چه کتاب و یا کتابهایی رو برای مطالعه بخرم آیا کتاب جامعی بصورت خودآموز در این زمینه هست که خوب باشه در اینصورت اگه ممکنه بهم معرفی کنید.

باز هم ممنونم و شرمنده که اینهمه پرسیدم

paranoid_android
02-11-2008, 21:39
دوست عزیزم هزار بار ممنون از محبتت که انقدر جامع و کامل توضیح دادید.بازم براتون مزاحمت دارم.
1)دوست عزیزم من تصمیم گرفتم طبق راهنمایی شما با MSCE شروع کنم حالا میخواستم بپرسم با توجه به اینکه من عاشق امنیت شبکه و نفوذگری و نهایتا" هک هستم به نظر شما Msce نیازها و علائق منو ارضا میکنه ؟؟
2) برای شروع دوره MCSE نیاز به داشتن اطلاعات اولیه شبکه نیست؟؟؟؟ منظورم اینه که نیاز نیست که من نتورک پلاس رو بگذرونم (کلا" این مبانی در سیلابس کورسهاش هست؟؟؟؟ و یا باید مجزا دوره مبانی شبکه رو بگذرونم؟) .
3) اگه من بخوام مدرک بین المللی Msce رو بگیرم آیا نیازه که برای هر کورس امتحان بین المللی بدم و یا نه میتونم در نهایت که هفت کورس رو گذروندم برم و یه امتحان کلی بدم ؟؟؟؟
4) و سئوال آخر اینکه یه سئوال دیگه میشه لطف کنید بگید که اگه خودم بخوام مبانی شبکه و +Network رو خودم بخونم و کلاسش (دوره اش )رو نرم باید چه سرفصلهایی رو مطالعه کنم؟؟؟ در ضمن آیا این دوره ها واحد عملی هم داره یا نه همش تئوری ؟ اصلا" میشه بصورت خودآموز یاد گرفت و یا نه حتما" باید کلاسش رو رفت ؟؟در ضمن چه کتاب و یا کتابهایی رو برای مطالعه بخرم آیا کتاب جامعی بصورت خودآموز در این زمینه هست که خوب باشه در اینصورت اگه ممکنه بهم معرفی کنید.

باز هم ممنونم و شرمنده که اینهمه پرسیدم

خواهش می کنم وظیفه است.

1) MCSE اطلاعات بسیار کاملی در مورد مدیریت شبکه ها ارائه میده. در زمینه امنیت هم میتونید بعد ها کورس های مربوط به امنیت رو که زیر مجموعه MCSE هستن بگذرونید و حتی با سناریو هایی روبرو خواهید بود که باید امنیت شبکه یک سازمان بزرگ رو تامین کنید. اما خب قرار نیست شما خودت رو محدود کنید و میتونی در زمینه های دیگه هم خودت تحقیق و مطالعه کنی. در زمینه هکینگ و مقابله با روش های اون مدارکی مثل CEH و Security+ یا CISSP هم وجود داره که بطور تخصصی در زمینه امنیت بحث میکنن. میتونی اونا رو هم در نظر داشته باشی. این یادت باشه که "هیچ وقت خودت رو محدود به یه سری مدرک نکن" و دنبال مفاهیم دیگه ای مثل شبکه های لینوکسی و سیسکو و شبکه های wireless و ... هم برو. MCSE کامله اما همه چیز نیست. مدرک گرا نباش و خودت تحقیق و کار کن.

2) نیازی نیست. این اطلاعات پایه ای رو به مرور یاد میگیری گرچه همزمان میتونی خودت هم مطالعه کنی. حتی آزمون Netwok+ یکی از دوره های مصوب مایکروسافت برای آزمون اختیاری (elective) هستش. پس با شرکت در دوره N+ و دادن آزمون اون ضرر نمیکنی.

3) هر وقت احساس کردی بطور کامل از نظر علمی و روانی آمادگیشو داری میتونی آزمون بدی. اما باید 7 تا آزمون رو بدی. حتی میتونی چند تا آزمون رو یک روز هم برگزار کنی که البته فکر نمیکنم عملی باشه!

4) در جواب سوال آخرت هم بگم که میتونی از خود MCSE شروع کنی و نیازی به گذروندن N+ نیست. اما اگه علاقه مندی کتاب های آموزشی فراوانی برای N+ در بازار وجود داره که حتی ترجمه اش هم موجوده که البته کتاب ترجمه زیاد توصیه نمیشه. ebook هم تو اینترنت زیاده. N+ فقط یه آزمون داره و اونم کتبی که باید به 72 تست ظرف مدت 90 دقیقه جواب بدی که شامل این موارد میشه:

Network+ Certification Domain Areas | % of Examination
1.0 Media and Topologies | 20%
2.0 Protocols and Standards | 20%
3.0 Network Implementation | 25%
4.0 Network Support | 35%
Total | 100%

0o1
03-11-2008, 01:30
آقای paranoid-android واقعا از شما ممنونم. به سوالاتمون با صبر وحوصله جواب می دی . فقط می تونم بگم
دمت گرم .

من رفتم سوال کردم هزینه دوره کامل تو شهر ما یک ومیلیون و دویست در میاد. البته اگه از همون اول تمام پکیج کامل رو ثبت نام کنیم تخفیف داره و میشه یک میلیون و خورده ای.
الان من رفتم یه کتاب +N گرفتم . نوشته روش network+ certefication training kit ترجمه مهندس شهرام سبحانی . همراش هم یه سی دی هست که هنوز نگاش نکردم. الان دوروزه دارم می خونمش .کتاب خوبیه و ترجمه اش هم بد نیست . الان روی مبحث مدل OSI رسیدم . و LAYAER DATA-LINK . یه خورده فهمش برا من تازهکار سخته ولی شبا بعد از کار می شینم می خونمش . شیرینه. فقط امیدوارم شوق و علاقه ام به خستگی تبدیل نشه.

دارم خودمو ارزیابی میکنم که می تونم دووم بیارم یا نه بعد خیال دارم برم دوره شو هم ثبت نام کنم.

بازم ممنون.

reza,n
03-11-2008, 08:03
paranoid-android عزیز واقعا" دمت گرم .خیلی خیلی لطف کردی امیدوارم که توی تمامی مراحل زندگی موفق باشی .حقیقتش تصمیم دارم فعلا" با خوندن چند تا کتاب و مقاله در زمینه شبکه و کلا" مباحث نتورک + شروع کنم و بعد از اینکه به یه امادگی اولیه رسیدم برای MSCE اقدام میکنم .باز هم از محبتت تشکر میکنم.
رضا

reza,n
03-11-2008, 08:07
آقای paranoid-android واقعا از شما ممنونم. به سوالاتمون با صبر وحوصله جواب می دی . فقط می تونم بگم
دمت گرم .

من رفتم سوال کردم هزینه دوره کامل تو شهر ما یک ومیلیون و دویست در میاد. البته اگه از همون اول تمام پکیج کامل رو ثبت نام کنیم تخفیف داره و میشه یک میلیون و خورده ای.
الان من رفتم یه کتاب +N گرفتم . نوشته روش network+ certefication training kit ترجمه مهندس شهرام سبحانی . همراش هم یه سی دی هست که هنوز نگاش نکردم. الان دوروزه دارم می خونمش .کتاب خوبیه و ترجمه اش هم بد نیست . الان روی مبحث مدل OSI رسیدم . و LAYAER DATA-LINK . یه خورده فهمش برا من تازهکار سخته ولی شبا بعد از کار می شینم می خونمش . شیرینه. فقط امیدوارم شوق و علاقه ام به خستگی تبدیل نشه.

دارم خودمو ارزیابی میکنم که می تونم دووم بیارم یا نه بعد خیال دارم برم دوره شو هم ثبت نام کنم.

بازم ممنون.

دوست عزیزم ظاهرا" منو و شما باهم شروع کردیم .امیدوارم که هردومون به اهدافمون برسیم و پشتکار خوبی داشته باشیم .راستی میتونم بپرسم شما کدوم شهر تشریف دارین ؟
در ضمن یه نگاهی هم به تایپیک زیر بنداز فکر کنم بدردت بخوره.

قربانت
رضا

paranoid_android
03-11-2008, 17:09
دمت گرم .

بازم ممنون.
شما لطف داری دوست من.
این کتابی که شما میگی باید ترجمه Network+ Training Kit از انتشارات مایکروسافت باشه که ترجمه شده. ترجمش رو ندیدم اما کتاب اصلی رو دارم. تو نت ebook های زیادی برای N+ وجود داره که یکی از مهروف ترین اونا Network+ Study Guide از انتشارات Sybex هستش نوشته David Groth که نمیدونم ترجمه شده یا خیر اما به عنوان پر طرفدارترین کتاب آموزشی برای اینexam در دنیا شناخته شده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کتاب خوب و کاملتر دیگری که خوندن اون رو به همه توصیه می کنم Network+ 2005 In Depth نوشته Tamara Dean از انتشارات Thomsonه که کاملترین کتابیه که برای N+ تا بحال دیدم.

کتاب N+ نوشته Mike Meyers با اسم: Mike Myers' Network+ Certification Passport هم کتاب مشهور و فوق العاده طرفداریه اما من به شخصه نخوندمش.

اکثر افرادی که در سرتاسر نقاط دنیا تو N+ شرکت میکنن یکی از این کتاب ها رو به عنوان کتاب اصلی مرجعشون انتخاب میکنن + یکسری CBT یا Computer Base Training هایی که در واقع آموزش های ویدئویی هستش که کمپانی های مشهوری مثل Learnkey یا CBT Nuggets و ... عرضه میکنن که اونا رو هم میتونید در نظر داشته باشید. این مجموعه های رو میتونید خودتون یا از اینترنت دانلود کنید یا اینکه از سایت ها یا انجمن هایی که در این زمینه فعالیت میکنن خریداری کنید.

با آرزوی موفقیت.

paranoid_android
03-11-2008, 17:10
paranoid-android عزیز واقعا" دمت گرم .خیلی خیلی لطف کردی امیدوارم که توی تمامی مراحل زندگی موفق باشی .حقیقتش تصمیم دارم فعلا" با خوندن چند تا کتاب و مقاله در زمینه شبکه و کلا" مباحث نتورک + شروع کنم و بعد از اینکه به یه امادگی اولیه رسیدم برای MSCE اقدام میکنم .باز هم از محبتت تشکر میکنم.
رضا
موفق باشید.

devil_ff2008
03-11-2008, 18:34
من هم در این زمینه خیلی سوال داشتم که به لطف دوستان عزیز به خصوص paranoid_android عزیز اطلاعات خوبی کسب کردم
واقعا ازت ممنونم
با این که دکمه تشکر رو زدم ولیدیدم بازم نمیشه از پست استفاده نکرد
خدا خیرت بده
دمت گرم
خیلی حال دادی

reza,n
04-11-2008, 08:33
با سلام:
paranoid_android عزیز آیا از مجموعه های آموزشی که بصورت سی دی و گاها" مولتی مدیا از موسسات مختلف در بازار موجوده رو تابحال استفاده کردید و یا با هیچکدومشون آشنایی دارید ؟ واقعا" بدرد بخور هستن یا نه فقط تبلیغاتیه .در هر حال کدوم موسسه در این زمینه پکیج خوبی داره که بشه واقعا" استفاده کرد؟ (البته منظورم برای N+ هستش)
با سپاس
رضا

paranoid_android
04-11-2008, 10:15
با سلام:
paranoid_android عزیز آیا از مجموعه های آموزشی که بصورت سی دی و گاها" مولتی مدیا از موسسات مختلف در بازار موجوده رو تابحال استفاده کردید و یا با هیچکدومشون آشنایی دارید ؟ واقعا" بدرد بخور هستن یا نه فقط تبلیغاتیه .در هر حال کدوم موسسه در این زمینه پکیج خوبی داره که بشه واقعا" استفاده کرد؟ (البته منظورم برای N+ هستش)
با سپاس
رضا

به زبان فارسی تا بحال از مجموعه خاصی استفاده نکردم فقط ویدئوهای آموزشی N+ کمپانی Learnkey و CBT Nuggets رو دیدم که خیلی عالی هستن به شرطی که سطح زبان انگلیسیت خوب باشه و بتونی دیالوگ هارو متوجه بشی. در سطح دنیا این دو شرکت محصولات خیلی پرطرفداری دارن. شرکت ها دیگه ای مثل Training Signal و VTC و ... هم هستن.
اگه دنبال مورد خاصی به زبان فارسی هستی آموزش های مالتی میدیای خیلی زیادی رو تو بازار ندیدم و شناختی به اون صورت در موردشون ندارم مثلا آموزش شبکه شرکت داده های طلایی رو دیدم فقط.
موسسه ای هم هستش به اسم ----- که چند ساله در زمینه تولید CBT ها در مورد مدارک مختلف شبکه مثل N+ و MCSE و CCNA و... داره فعالیت میکنه که تعریفشون رو از چند جا شندیم. سایتش رو میذارم میتونی ازشون خرید کنی، اما قیمت مجموعه ها یکم بالاست!

paranoid_android
04-11-2008, 10:38
یادم رفت بگم، سال پیش یه کتاب برای N+ خریدم که کتاب خوبیه و کامل. از نشر نص و نوشته مهندس علیرضا انصاری. البته باز تاکید میکنم خوندن کتاب فارسی رو برای مدارک بین المللی اصلا توصیه نمیکنم...

reza,n
04-11-2008, 11:45
paranoid android باز هم ممنون از لطفت.

reza,n
04-11-2008, 11:50
ضمنا" یادم رفت بپرسم paranoid android عزیز این ویدئوهای آموزشی N+ کمپانی Learnkey و یا CBT Nuggets v رو از کجا باید تهیه کرد؟باید دانودشون کرد یا نه سی دی اینها موجوده؟؟؟

paranoid_android
04-11-2008, 12:19
ضمنا" یادم رفت بپرسم paranoid android عزیز این ویدئوهای آموزشی N+ کمپانی Learnkey و یا CBT Nuggets v رو از کجا باید تهیه کرد؟باید دانودشون کرد یا نه سی دی اینها موجوده؟؟؟

میتونی دانلود کنی مثلا از Torrent یا P2P یا جاهای دیگه. من فعلا لینک دانلود خاصی ندارم هر موقع چیزی پیدا کردم اینجا قرار میدم.
از این سایت هم میتونی خریداری کنی:

irshopman{dot}com/learning

یا اینجا:

learnguide.net

سایت بالا رو مجبور شدم اونجوری بنویسم هر طوری کردم فروم نوشته رو فیل تر می کرد!

aliyousef
06-11-2008, 01:07
سلام دوست عزیز من تو سوئد زندگی میکنم و اینجا نه کسی رو دیدم که دوره MCSE رو گذرونده باشه و نه جایی رو دیدم که بصورت رسمی این دوره رو برگذار کنه (البته من ندیدم) ولی حتما اگر هم باشه اینقدر محدوده که به گوش من که کارم کامپیوتره نرسیده.
اینجا بیشتر دوره های سیسکو هستش . من خودم به مدت یک هفته در دانشگاه روستوک آلمان بودم که یکی از پایگاههای سیسکو تو اروپاست و چیزهایی که من اونجا دیدم فکر نمیکنم هیچ جایی پیدا بشه چون واقعا استانداردهای بالایی داره در زمینه آموزش. من شنیدم که سیسکو توی ایران هم کلاس داره اگر سطح آموزشیش مثل خود سیسکو باشه که حرف نداره و اصلا راجع بهش فکر نکنو حتما برو اونجا. خود سیسکو بصورت distance هم دوره هاشو برگزار میکنه ولی بخاطر اینکه داستان شبکه در عمل بهت نتیجه میده توصیه میکنم که distance رو شرکت کنی. البته من فکر نمیکنم که سیسکو این دوره ها رو برای همه آزاد کرده باشه و فقط کسایی می تونند توش شرکت کنند که دانشگاه یا سازمانشون با اونا exchange داشته باشه البته این موضوع برای شرایط مجانیشه.
اگه میخوای یه روز تو اروپا زندگی کنی یه خط قرمز دوره مایکروسافت باید بکشی چون اروپاییها دشمنی شدید با مایکروسافت بنابر دلایلی که حتما میدونی دارند. البته اینم بهت بگه که اروپاییها هنوزم که هنوزه خودشون میدونند بدون مایکروسافت کارشون لنگه.

aliyousef
06-11-2008, 01:30
راستی یادم رفت تو پست قبلی این نکته رو بگم ببنید دوستان من خودم از طرفدارهای پروپاقرص مایکروسافتم ولی مایکروسافت اسمی که داره در مورد شبکه نیست و واقعا مدرک mcse اصلا توی دنیای علم به حساب نمیادولی از اونور سیسکو کارش اینه تخصصش همینه.
سیسکو دارای design و تجهیزات خودشه که نشون میده چیزی که داره یاد میده رو خودش ساخته و یاد گرفته.
ببینید من تمام تجهیزات کامپیوترم مثل نوت بوک پرینتر و پاکت پی سی و.... اچ پی است ولی پارسال من یک مانیتور سونی خریدم چرا؟؟ چون اچ پی کارش ساخت صفحه نمایش نیست و مطمئنا سونی که سالهاست داره این کارو میکنه انتخاب بهتریه این مثال رو زدم که زیاد دلتو به mcse خوش نکنی چون من فکر میکنم (با احترام به نظرات دیگران) با گذاراندن دوره های mcse تو یک تکنسین خیلی خیلی آماتور شبکه میشی نه یه متخصص.
توی دانشگاههای اروپا و یا آمریکا اکثرا course های مربوط به شبکه شون رو سیسکو برگزار میکنه و حتی امتحان میگره و نمرشونو به دانشگاه اعلام میکنه مثل همون پست قبلی که گفتم که رفته بودیم دانشگاه روستوک آلمان . ولی من تا حالا همچین چیزیو راجع به مایکروسافت نشنیدم.
من شنیدم که تو ایران میگن مدرک مهندسیه مایکروسافت و اصلا مایکروسافت این اجازه رو نداره که مدرک مهندسی به کسی بده به هیچ عنوان نمیتونه این کارو بکونه چون سیستم آموزش جهانی قبولش نمیکنه.
البته اینم بگم که سوتفاهم نشه به هیچ وجه من مخالف mcse نیستم ولی باید بدونی که برای چی میخوای بری و میخوای چیکار بکنی .

aliyousef
06-11-2008, 01:46
ببخشید که من مطالبم رو تو سه تا پست جدا دادم حقیقتش همین الانم فکرام 1000 جاست .
mcse کلا بهت مدیریت شبکه تو ویندوز رو یاد میده ولی سیسکو configure کردن و install کردن تجهیزات شبکه(CCNA) که الیته شما با مدیریت اونم آشنا میشید.
من فکر نمیکنم تو دوره های mcse در مورد مدیریت سیستمهای شبکه مبتنی بر لینوکس چیزی بگند. مدیریت سرورها و شبکه های لینوکسی واقعا مشکله.

paranoid_android
06-11-2008, 21:01
سلام دوست عزیز من تو سوئد زندگی میکنم و اینجا نه کسی رو دیدم که دوره MCSE رو گذرونده باشه و نه جایی رو دیدم که بصورت رسمی این دوره رو برگذار کنه (البته من ندیدم) ولی حتما اگر هم باشه اینقدر محدوده که به گوش من که کارم کامپیوتره نرسیده.
اینجا بیشتر دوره های سیسکو هستش . من خودم به مدت یک هفته در دانشگاه روستوک آلمان بودم که یکی از پایگاههای سیسکو تو اروپاست و چیزهایی که من اونجا دیدم فکر نمیکنم هیچ جایی پیدا بشه چون واقعا استانداردهای بالایی داره در زمینه آموزش. من شنیدم که سیسکو توی ایران هم کلاس داره اگر سطح آموزشیش مثل خود سیسکو باشه که حرف نداره و اصلا راجع بهش فکر نکنو حتما برو اونجا. خود سیسکو بصورت distance هم دوره هاشو برگزار میکنه ولی بخاطر اینکه داستان شبکه در عمل بهت نتیجه میده توصیه میکنم که distance رو شرکت کنی. البته من فکر نمیکنم که سیسکو این دوره ها رو برای همه آزاد کرده باشه و فقط کسایی می تونند توش شرکت کنند که دانشگاه یا سازمانشون با اونا exchange داشته باشه البته این موضوع برای شرایط مجانیشه.
اگه میخوای یه روز تو اروپا زندگی کنی یه خط قرمز دوره مایکروسافت باید بکشی چون اروپاییها دشمنی شدید با مایکروسافت بنابر دلایلی که حتما میدونی دارند. البته اینم بهت بگه که اروپاییها هنوزم که هنوزه خودشون میدونند بدون مایکروسافت کارشون لنگه.
سلام و درود.
قطعا سیسکو و تکنولوژی اون در بالاترین سطح خودش قرار داره و هیچ کس منکر این نیست اما این رو هم در نظر داشته باشید هیچ یک از برنامه های آموزشی سیسکو در ایران قابل اجرا نیست و کسب مدارکش هم برای ایرانیا کاملا غیر ممکن شده در نتیجه تا زمانی وضع به این منوال باشه چاره ای نیست که به دنبال مدارک مایکروسافتی باشیم.

paranoid_android
06-11-2008, 21:12
ببخشید که من مطالبم رو تو سه تا پست جدا دادم حقیقتش همین الانم فکرام 1000 جاست .
mcse کلا بهت مدیریت شبکه تو ویندوز رو یاد میده ولی سیسکو configure کردن و install کردن تجهیزات شبکه(CCNA) که الیته شما با مدیریت اونم آشنا میشید.
من فکر نمیکنم تو دوره های mcse در مورد مدیریت سیستمهای شبکه مبتنی بر لینوکس چیزی بگند. مدیریت سرورها و شبکه های لینوکسی واقعا مشکله.
بند اول حرفاتون کاملا درسته. به هر حال آموزش های مایکروسافت در زمینه شبکه مبتنی بر یک سیستم عامل سرور خواهد بود و مایکروسافت سازنده سخت افزار های شبکه نیست و این طبیعیه که جایی در مباحثش برای سوئیچینگ و روتینگ و ... یا کانفیگ یه سوییچ و روتر نداشته باشه. در عوض نمیشه به هیچ وجه مفاهیم قدرتمندی که در دوره های MCSE مطرح میشه رو نادیده گرفت. این تصور به نظر من اشتباهه که مایکروسافت رو بر سیسکو یا بر عکس ارجح تر بدونیم چون داریم در مورد دو دنیای متفاوت صحبت می کنیم که بهترین حالت ترکیبی از تکنولوژی های هر دو خواهد بود. شما هیچ گاه شبکه ای رو پیدا نخواهید کرد که فاقد یک سرور با یک سیستم عامل سرور باشه و فقط از تعدادی سوییچ و روتر استفاده کنه. پس هیچ گاه نمیشه فقط به مفاهیم سوئیچینگ و روتینگ تکیه کرد و این وسط جای یه مدیر شبکه و کسی که سناریوی طراحی و پیاده سازی یه شبکه رو اجرا خواهد کرد کاملا به چشم میخوره. متخصص مایکروسافت نقش خودش رو داره، متخصص تجهیزات سیسکو و متخصص شبکه های لینوکسی هم نقش خودشون.
مسلمه که مایکروسافت هیچ وقت جایی برای مباحث لینوکس در سر فصل های خود نخواهید گنجاند و هیچ یک از دوره ها و مدارک لینوکسی هم در مورد محصولات مایکروسافت صحبت نخواهند کرد چون راهشون و سیاستشون کاملا جداست.

0o1
07-11-2008, 01:01
دوست عزیزم ظاهرا" منو و شما باهم شروع کردیم .امیدوارم که هردومون به اهدافمون برسیم و پشتکار خوبی داشته باشیم .راستی میتونم بپرسم شما کدوم شهر تشریف دارین ؟
در ضمن یه نگاهی هم به تایپیک زیر بنداز فکر کنم بدردت بخوره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدقربانت
رضا

سلام دوست عزیز . من هم امیدوارم هر دو تو این راه موفق باشیم.

ولی این شبکه هم دنیای داره ها . این کتابه خیلی بدردم خورد . کسی که اینو ترجمه کرده واقعا زحمت کشیده براش . مطالب رو نمی پیچونه و معلومه خودش این کاره س .
البته کنار خوندن این کتاب شبا یه سرچی در مورد موضوع درسم تو گوگل می زنم. اغلب تصاویر آموزشی جالبی داره که تو یادگیری خیلی کمک می کنه .

باز هم از جناب paranoid_android تشکر میکنم.
همچنین از آقای aliyousef .