PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت style برنامه در VB

3Dmajid
29-10-2008, 19:20
چه جوری برای برنامه مون میتونیم Theme یا Style قشنگ درست کنیم ؟

منظور من در Vb.net هست ... البته من الان با Vb2008 کار میکنم که فکر کنم تقریبا شبیه هم هستن.

چه جوری میشه Button دلخواه خودمون رو با ظاهر گرافیکی قشنگ درست کنیم ؟

کسی هست یاد بده ؟

Far Va Har
30-10-2008, 00:54
راهی که به نظر من می رسه اینه که می تونی از هر object یک کلاس بنویسی و اون کلاس رو از کنترل اصلیش inherits کنی. خیلی بد توضیح دادم نه؟

خوب با یه مثال این قضیه رو واضح تر می کنم فرض کن من میخوام که دکمه های نرم افزارم به رنگ قرمز باشه (البته برای یه دکمه زیادی بده اما به هر حال فرض کردیم) من یک کلاس میسازم به نام myButton و در اون کلاس property مربوط به BackColor رو Override می کنم مثلا به صور پیشفرض بهش رنگ قرمز میدم حالا هر جا که بخوام از این button می تونم استفاده کنم. حالا این قضیه برای BackgroundImage و بقیه property ها قابل اجراست نموته کلاس مذکور در پایین اومده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ضمنا من از این دکمه در جاهای دیگه به این صورت استفاده می کنم

اگه نخوای به صورت بالا دکمه رو تعریف کنی و بخوای که از درون لیست کنترل ها این کارو بکنی باید اول این کلاس رو که نوشتم کامپایل به dll بکنی و بعد از AddItem در لیست و یا از reference اضافش کنی به لیست کنترل ها

3Dmajid
30-10-2008, 16:53
میشه واضح تر توضیح بدید ؟

چرا من کد شما رو توی vb2008 کپی میکنم از چند قسمت خطا میگیره ؟

Far Va Har
31-10-2008, 02:11
خوب عزیزم منم از Vb2008 استفاده می کنم

احتمالا شما یک جای کار اشتباه کردین چون من عملا اجرا کردم

* همین حالا یک پروژه جدید ایجاد کنید و کد فرم form1 رو کاملا پاک کرده و این کد رو paste کنید اونجا:

ضمنا در صورتی که بخواین برای دکمه ای که تو کد میبینین رویداد تعیین کنین باید به جای dim کردن myButton از کد زیر در خارج از همه ی رویداد ها و در کلاس فرم اونو تعریف کنید :

Far Va Har
31-10-2008, 02:15
الته یک روش دیگه هم برای ساخت style هست که من دقیقا الان یادم نیست ولی این یادمه که ما style آبجکت رو بر روی owner میذاشتیم و بعد باید اون آبجکت رو در قسمت paint طراحی می کردیم اگه کسی این نحوه style درست کردن رو بلده لطفا بگه.

MicrosoftH
15-11-2008, 17:33
اول شما باید برنامه خودتان را با دات نت با کمترین خط بنویسید.
برنامه نویسی خلاقیت است نه توضیحات بیشتر

Dim mypath As New System.Drawing.Drawing2D.GraphicsPath
mypath.AddEllipse(0, 0, Me.Width, Me.Height)
Dim myregion As New Region(mypath)
Me.Region = myregion

:31:Saadola@Live.com:18:

Far Va Har
18-11-2008, 19:00
البته ممنونم از کدتون منظورم کدش نبود نحوه ی واگذار کردن گرافیک به Owner بود مثلا شما می تونید به منو های استریپ دستور بدید که از طراحی ویندوز استفاده نکنه و طراحی رو به owner بسپاره که من الان بخش واگذاری به owner یادم رفته البته با یه search تو اینترنت میشه پیداش کرد