PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قرص و .... براي ازدياد هوش و حافظه؟؟؟؟

boeing_747
29-10-2008, 18:43
سلام دوستان

لطفا چند قرص كه واسه يادگيري و ازدياد حافظه و .... كه واسه تحصيل بدرد ميخوره رو معرفي كنيد

البته قبلا يه سري از اين قرص ديده بودم كه مثلا سلول هاي مغز رو فعال تر مي كنه و .... ولي الان نام هيچكدومشون رو نمي دونم

لطفا قرص و كپسوب و .... در اين رابطه معرفي كنيد

ترجيحا آمريكايي باشه

سايتي هم براي خريد اين محصولات معرفي كنيد

با تشكر

seied-taher
29-10-2008, 18:58
من تو یه کتاب خوندم اگر هر روز 6 تا مویج یا همون کشمش صبح بخوری حافظت تقویت میشه ...

mohsen_blid
02-11-2008, 18:44
ببین دوست من شما سعی کن مواد غذایی مهم رو بخوری برای مثال کنجت باعث افزایش حافظه میشه اما زمانی که از مغزت بخوای استفاده کنی
نمیشه بگی میخورم خودش قوی میشه شما پروتئین میخوری و بعد حرکات بدن سازی انجام میدی و اونوقت هست که بعد از مدتی بدنت خوش هیکل میشه بنابراین سعی کن بعد از خوردن مواد غذایی از مغزت هم کار بکشی

Saeed_TnT
02-11-2008, 19:36
1- از مغزت زیاد استفاده کن!!! (چند تا تمرین تقویت حافظه هست که تو روزنامه خوندم ، اگه یافتم میذارم)
2-تغذیه خیلی مهمه ، میگو ، کشمش و چیزای مقوی دیگه بخور
3- ورزش هم مهمه!

boeing_747
03-11-2008, 23:37
چيزه ديگه اي است كه مغز رو بيشتر فعال كنه(قرص و .....)

دوستان قرص هايي كه ايالات متحده در اين مورد ميسازه كسي اطلاعات داره چون قبلا يه جا خوندم كه اينچنين قرصا هم است كه سلول هاي مغز رو فعالتر كنه

من تغضيم خيلي عاليه

ولي نمي دونم چطور اينطور شدم در اين مدت اخير

قبلا خيلي مغزم بيشتر كار ميكرد والان انگار هيچ حسي نداره

كسي ميتونه در اين مورد توضيح بده؟؟

Saeed_TnT
03-11-2008, 23:45

دوستان قرص هايي كه ايالات متحده در اين مورد ميسازه كسي اطلاعات داره چون قبلا يه جا خوندم كه اينچنين قرصا هم است كه سلول هاي مغز رو فعالتر كنه

من تغضيم خيلي عاليه

خوب خرجش یه دکتر مغز و اعصاب دیگه :دی
رفتی ما رو هم در جریان بذار

boeing_747
04-11-2008, 20:37
برم چي بگم؟

majid-ar
05-11-2008, 16:04

من تغضيم خيلي عاليه

فکر میکنم ريتالين رو میگید.

ولی عوارض زیادی داره.

اینجاها توضیح داده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی راهای طبیعی بهتره ، مثلا این:

Saeed_TnT
06-11-2008, 12:46
برم چي بگم؟
بگو من میخوام حافظم رو تقویت کنم،یه مدته که یکم ضعیف شده! آیا دلیل خاصی داره؟؟ چیکار کنم که حافظم تقویت شه!! قرصی دارویی چیزی هست؟؟
دکتر برای همین کارا هستش دیگه!!

seied-taher
06-11-2008, 22:29
مطالعه علومی مثل ریاضی ، فلسفه ، منطق که حصول عقلی داره حافظه رو 80 درصد تقویت میکنه و به قولی بادی بیلدیدنگ مغزه ......

boeing_747
06-11-2008, 23:58
سلام

من كلاس سوم دبيرستان رشته رياضي هستم

حس خوندن هم ندارم

قبلا بسيار بسيار زياد كنجكاو بودم ولي الان اثري از كنجكاوي نيست

احساس سر دردي مي كنم ولي سر درد ندارم.

هيچ انگيزه اي ندارم و خلاف قبلا كه واقعا انگيزه اي داشتم.

كسي مي دونه به خاطر چي اينطور شدم؟

S0R3N4
09-11-2008, 21:49
من همش موقع درس خوندن خوابم میگیره!واسه چی؟
راه حلش چیه؟

boeing_747
09-01-2009, 02:08
كار با مكعب روبيك robix club يا مكعب هوش تاثيري داده؟

من شنيدم كه وقتي احساس مي كني كه ديگه نمي كشه روغن كبد ماهي بخوره اين احساس برطرف ميشه

من روغن ماهي دارم ولي نمي دونم روزي چقدر بخورم و به صورت مايع است نه قرص يا كپسول

كسي ميدونه بايد روزي چند گرم خورد؟؟

as13851365
09-01-2009, 11:20
ببخشید شما از کجا فهمیدید که مغزتان درست کار نمی کنه ؟

اگه راهی داره که بشه فهمید که مثلا مغز ما خوب کار می کنه یا بد؟ اگه بکید ممنون می شم شاید ما هم ...

panteaaa55
09-01-2009, 11:26

اگه راهی داره که بشه فهمید که مثلا مغز ما خوب کار می کنه یا بد؟ اگه بکید ممنون می شم شاید ما هم ...

به منم بگید :31::31::31::31::31::31::31::31:

separate
09-01-2009, 13:01

این دوستمون به این اشاره دارن که قبلا حافظه ی بالایی داشتن و اشتیاق به درسشون زیاد بود اما حالا حافظشون ضعیف شده....رفیق منم این مشکلو دارم یعنی من تا سوم راهنمایی همه معدل هام 20 بود.اصلا هم یادم نمیاد درس خونده باشم تا اون موقع انگار همه چی تو مغزم بود!ولی بعد دوم دبیرستان افت حافظه پیدا کردم که البته مال من فکر کنم به سیگار و قلیون و کارای مسخره ی دیگه ای که میکردم مربوطه.کنجد و کشمش و این چیزا هم حرفه اگه شما واقعا فکر میکنی مشکلت خیلی بزرگه پیش یه روانشناس برو هم یاد میده چطور تمرکزتو بالا ببری هم حافظتو قوی کنی :11:

majid.khaledi
09-01-2009, 13:06
من رفتم دکتر برام قرص تقویت حافظه نوشت
خوب نبود عوارض داره مثل سر گیچه

Luxe
09-01-2009, 13:22
غیر از خوردن ورزش استراحت من فکر کنم مهمترین چیز اینه که ما فکرمون خسته چیزای بیخوده ما فکرمونو مشغول کارای بیخود می کنیم اس ام اس تا 5 صبح بشین پای اینترنت فیلم... دیگه مغر کشش برای حل مسئله رو نداره.

دوست عزیز اگه وقت داری یکم ورزش کن حتی در حد دویدن هم باشه کافیه بعدش دوش بگیر ببین چقدر مغزت به کار میوفته

separate
09-01-2009, 13:34
من رفتم دکتر برام قرص تقویت حافظه نوشت
خوب نبود عوارض داره مثل سر گیچه

دکتر اعصاب روان؟؟؟ چه قرصایی؟

boeing_747
09-01-2009, 15:35
سن من 18 سال است

boeing_747
09-01-2009, 15:40
غیر از خوردن ورزش استراحت من فکر کنم مهمترین چیز اینه که ما فکرمون خسته چیزای بیخوده ما فکرمونو مشغول کارای بیخود می کنیم اس ام اس تا 5 صبح بشین پای اینترنت فیلم... دیگه مغر کشش برای حل مسئله رو نداره.

دوست عزیز اگه وقت داری یکم ورزش کن حتی در حد دویدن هم باشه کافیه بعدش دوش بگیر ببین چقدر مغزت به کار میوفته

من هر شب 4 كيلومتر ميدوم و فرقي به حالم نكرده

وضعيتم اينطوره

سن من 18 سال است

من احساس مي كنم كه مغزم اصلا كار نمي كنه و كاملا بي حس است و مطالب درست ياد نمي گيرم و گيرندگي خيلي ضعيفي دارم به شدت مطالب رو فراموش مي كنم و هيچ مطلبي در ذهنم ماندگار نيست(حتي حافظه كوناه مدت) و بسيار بسيار زياد حواس پرتم و چيزي كه تنها 30 ثانيه پيش اتفاق افتاده نمي توانم بياد بياورم و در هيچ فكري فرو نمي روم حتي در جاي خودش و 24 ساعت رو بدون هيچ فكري مي گذرونم و بودن و نبودن سر كلاس هيچ فرقي به حالم نمي كنه و اصلا مطلبي رو ياد نمي گيرم( دركل يه آدم كاملا متفاوت با ديگران هستم و فكر نكنم از شخصي با مشخصات هاي من وجود داشته باشد)

نمي دونم چه بلايي سرم اومده كه اين طوري شدم در صورتي كه قبلا اينطور نبودم

كسي ميدونه دچار چه مشكلي شدم

mani6606
09-01-2009, 16:06
من هر شب 4 كيلومتر ميدوم و فرقي به حالم نكرده

وضعيتم اينطوره

سن من 18 سال است

من احساس مي كنم كه مغزم اصلا كار نمي كنه و كاملا بي حس است و مطالب درست ياد نمي گيرم و گيرندگي خيلي ضعيفي دارم به شدت مطالب رو فراموش مي كنم و هيچ مطلبي در ذهنم ماندگار نيست(حتي حافظه كوناه مدت) و بسيار بسيار زياد حواس پرتم و چيزي كه تنها 30 ثانيه پيش اتفاق افتاده نمي توانم بياد بياورم و در هيچ فكري فرو نمي روم حتي در جاي خودش و 24 ساعت رو بدون هيچ فكري مي گذرونم و بودن و نبودن سر كلاس هيچ فرقي به حالم نمي كنه و اصلا مطلبي رو ياد نمي گيرم( دركل يه آدم كاملا متفاوت با ديگران هستم و فكر نكنم از شخصي با مشخصات هاي من وجود داشته باشد)

نمي دونم چه بلايي سرم اومده كه اين طوري شدم در صورتي كه قبلا اينطور نبودم

كسي ميدونه دچار چه مشكلي شدم

دوست عزيز . اي كاش هم مي گفتي در كدام رشته در حال تحصيل هستي. گاهي اوقات انسان وارد زمينه كاري يا تحصيلي مي شه كه علاقه يا استعدادي در ان مورد ندارد و اين انتخاب نتنها باعث دلزدگي فرد مي شود بلكه باعث بي رغبتي نسبت به ساير عوامل پيرامونش نيز مي شود . البته كشف استعداد مطلبي است كه هنو در جامعه ما مرسوم نشده است.

boeing_747
09-01-2009, 16:13
دوست عزيز . اي كاش هم مي گفتي در كدام رشته در حال تحصيل هستي. گاهي اوقات انسان وارد زمينه كاري يا تحصيلي مي شه كه علاقه يا استعدادي در ان مورد ندارد و اين انتخاب نتنها باعث دلزدگي فرد مي شود بلكه باعث بي رغبتي نسبت به ساير عوامل پيرامونش نيز مي شود . البته كشف استعداد مطلبي است كه هنو در جامعه ما مرسوم نشده است.

من دبيرستان هستم

مشخصاتي كه گفتم مربوطه به درس نيست بلكه حدود 1 سال است كه دچار اين مشكل شدم و در خارج از محيط تحصيل اين مشكل رو دارم

من قبلا اينطور نبودم و اخيرا دچار اين مشكل شدم

mani6606
09-01-2009, 16:28
من همش موقع درس خوندن خوابم میگیره!واسه چی؟
راه حلش چیه؟

شايد عوامل زير باشه :
1- كم نور بودن محل مطالعه.
2- ضعيف شدن نمره چشم.
3- ضعف جسماني.

در مورد سوم به نظر آمد توضيح كوتاهي بدم: ضعف جسماني به معني لاغري بيش از حد نيست. بلكه گاهي اوقات ديده مي شود فرد اندام درشتي دارد اما باز هم ضعف جسماني داره. ضعف جسماني به نسبت دريافت بدن از ويتامين ها و پروتين ها و املاح در سبد غذاي روزانه بستگي دارد . بدن هر انساني به نسبت سن و نحوه فعاليت روزانه به ميزان مشخصي انرژي نياز دارد حال اگر كمتر ميزان لازم دريافت كند سلول هاي بدن را در نوعي مضيقه قرار مي دهدو تاثيرش را در دراز مدت متوجه مي شود.

separate
09-01-2009, 17:13
من دبيرستان هستم

مشخصاتي كه گفتم مربوطه به درس نيست بلكه حدود 1 سال است كه دچار اين مشكل شدم و در خارج از محيط تحصيل اين مشكل رو دارم

من قبلا اينطور نبودم و اخيرا دچار اين مشكل شدم

سابقه ی بیماری اعصاب که ندارید؟ قرص های اعصاب که مصرف نمیکنید؟

boeing_747
09-01-2009, 17:16
من فقط 18 سالمه

سابقه هيچ چيزي ندارم

separate
09-01-2009, 17:30
پیشنهاد من همونه اگه واقعا حس میکنی مشکلت بزرگه برو پیش روانشناس حتما مشکلت رو حل میکنه
موفق باشی

boeing_747
09-01-2009, 17:39
برم بگم دچار چه مشكلي هستم؟

separate
09-01-2009, 18:16
برم بگم دچار چه مشكلي هستم؟

ببین دوست عزیز روانشناس مثل دکتر داخلی نیست که بری بگی معدم درد میکنه! میری پیش روانشناس میگی من مدتیه که احساس میکنم حافظم ضعیف شده و نمیتونم تمرکز کنم دچار فراموشی میشم اون هم باهات صحبت میکنه و احتمالا بعد از چند تا تست مشکلتو ریشه یابی میکنه و با گفتار درمانی یا راه هایه دیگه مشکلتو حل میکنه :20:

rosonery
09-01-2009, 21:08
من فقط 18 سالمه

سابقه هيچ چيزي ندارم

عاشق که نشدید؟؟!
آخه بعضی وقتا عشق و عاشقی هوش و حواس رو از آدم میگیره.:20:

boeing_747
10-01-2009, 03:15
نه

تو فكر هيچي نمي رم

as13851365
10-01-2009, 10:26
خیلی ها تصور می کنند که حافظشون ضعیف شده در صورتی که چنین نیست.

مثلا من الان هر چی تمرکز کنم نمی تونم چیزی حتی یک جزوه 10 صفحه ای را یاد بگیرم مطمئن هم هستم که هیچ ضعف و کاستی در من نیست ولی یک عادت بد پیدا کردم که باعثش هم همینه .

شما بهتر است که مشکلتون را ریشه یابی کنید ببینید اصلا دنبال چی هستید مثلا دنبال استقلال و روی پای خود ایستادن و ... هستید یا نه ؟ اگه دنبال یک چیز باشید به خودی خود مغز شما بیشتر به اون فکر می کنه

در ضمن هر وقت احساس کردید که به چیزی فکر نمی کنید مطمئن باشید به همان چیزی که فکر می کنید فکر نمی کنید دارید فکر می کنید.

درباره کنجت و کشمش و ... باید بگم که بیشتر سوخت مغز رو قند تشکیل می ده و اگر شما مشکلی در دریافت این مواد ندارید مطمدن باشید که مغز شما درست کار می کند فقط این شما هستید که می خواهید بهش تهمت بزنید .

این جمله را که می گه : فکر کردن به چیزی آن چیز را می سازد را به یاد داشته باشید شما اگر فکر کنید مغزتان کار نمی کند قطعا در حل کوچکترین مسئله ای هم عاجز خواهید ماند و بر عکس این هم صادق است.

mohmrg
12-01-2009, 14:31
پست بالا به شدت متلاشی شدن اتم تایید میشه.

باید ببینید چرا حواستون پرت میشه

1.میتونه عاشق دخترها شده باشین یا یکی رو توی خیابون دیده باشین بگین این دختر رویایی منه .....
2.عادت های بد جوانی و نوجوانی
3.اهنگ بیش از حد گوش کردن اهنگ رو 20 دقیقه گوش کنید ببنید چه قدر فکرتون ازاد میشه و هر چی میخونین درجا مطلبو میگیرید ولی اگه بیشتر از 20 دقیقه گوش بدین عمرا بتونین توی اون روز چیزی بفهمین از درس
4.فوتبال که مغزو داغون میکنه یعنی نه احساس خستگی میکنید و نه احساس بدی دارید شنگول هم هستین ولی میرین سر درس میبینید که میگی ولش کن بعدا میخونم.
5.گرم بودن اتاق افتضاحه برای درس خوندن یعنی فقط روخونی میشه هیچ بدردی نمیخوره
6.بهتون میگم شما 1 ساعت بخون 20 دقیقه استراحت کن(اره 20 دقیقه) این 20 دقیقه باعث میشه هیچوقتی خسته نشین مثلا میبینید کل یه روز تعطیل رو نشستی درس خوندی ولی بگی زیاد درس دارم تند تند بخونم نمیتونین زیاد دووم بیارین همون 3 ساعت میخونین و دیگه کامل ول میکنین ولی اگه 20 20 دقیقه استراحت کنین هیچی نمیشه مثلا ساعت هارو جم میکنی میبینی 8 ساعت درس مفهومی بدون خستگی خوندین.
7.غذا هم گوشتی و چربی نخورین تو مایها‌ی سیبزمینی کوکو یا کرفس بدون گوشت . سبزی کوکو

انشالله که توصیه های من رو گوش کنین و موفق باشید.

chenamientekhabkon
11-12-2010, 19:49
من هم 27 سالمه و همین مشکل را دارم مغزم واقعا کار نمیکنه نمی دونم چی کار کنم