PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای یادگیری مباحث شبکه و پیاده سازی در محیط های مجازی؟

hamid2006gh
28-10-2008, 23:29
با سلام خدمت دوستان فعال در بخش شبکه
همینطور که میدونید یکی از مشکلاتی که تو یادگیری مباحث شبکه وجود داره اینه که امکانات یادگیری در عمل برا همه فراهم نیست مثلا بنده خودم کتاب و مقالات زیادی در مورد انواع شبکه ها و مباحث مربوط به اونها خوندم و خیلی هم علاقه دارم ولی هیچ وقت امکان اینکه چند سیستم رو برای شبکه کردن در اختیار داشته باشم نبوده . ولی شنیده بودم که تو محیطهای مجازی میشه این کار ها رو کرد

حالا سوالی که از دوستان داشتم اینه که این محیط های مجازی در عمل مثل محیطهای حقیقی هست و میشه تو اونها تمرین کرد و یاد گرفت ؟

و دوم اینکه اگه چنین چیزی هست لطفا راهنمایی کنید که چی هست و چطوری باید کار کنم؟

با تشکر

paranoid_android
28-10-2008, 23:52
بله میتونید از یکی از نرم افزارهای Virtual PC یا VMWare استفاده کنید و یک یا چند سیستم عامل سرور رو کامپیوتر خودتون شبیه سازی کنید به این ترتیب میتونید هر چند تا که بخواید سرور یا کلاینت توی شبکتون داشته باشید فقط با داشتن یک کامپیوتر فیزیکی. اول virtual PC یا VMWrae رو نصب میکنین و عین یه کامپیوتر عادی روش سیستم عامل مورد نظرتون رو نصب میکنید (چه سرور و چه کلاینت) بعد رو هر سیستم عامل یا PC جدیدی که رو سیستم خودتون اضافه میکنید یه کارت شبکه Loopback هم add میکنید، به عنوان یه کارت شبکه مجازی که اینکار رو از قسمت Add new hardware>>Add a new hardware device>>Network adapters تو کنترل پنل انجام میدین و نهایتا از لیست select کارت شبکه Microsoft loopback adapter رو انتخاب میکنین تا نصب شه. .... البته برای استفاده از این شبیه ساز ها نیاز به رم بالایی رو کامپیوترتون دارید.
در مورد شبیه سازهای روتر و یا سوییچ ها میتونید از Boson استفاده کنید که simulator سوییچ ها و روترهای سیسکو هستش. نرم افزارهای دیگه ای مثل Packet Tracer هم وجود داره که ورژن جدیدش Layer 3 switching رو هم پشتیبانی میکنه و یا GNS که open source هست. محیط کار GNS خیلی واقعی تره و دقیقا یه IOS سیسکو رو برای کانفیگ یه روتر برای شما emulate میکنه.

SALMAN_LOOLOO
29-10-2008, 00:11
از شما بخاطر جواب کامل و مفبد تون رسما تشکر می کنم

hamid2006gh
30-10-2008, 15:20
بله میتونید از یکی از نرم افزارهای Virtual PC یا VMWare استفاده کنید و یک یا چند سیستم عامل سرور رو کامپیوتر خودتون شبیه سازی کنید به این ترتیب میتونید هر چند تا که بخواید سرور یا کلاینت توی شبکتون داشته باشید فقط با داشتن یک کامپیوتر فیزیکی. اول virtual PC یا VMWrae رو نصب میکنین و عین یه کامپیوتر عادی روش سیستم عامل مورد نظرتون رو نصب میکنید (چه سرور و چه کلاینت) بعد رو هر سیستم عامل یا PC جدیدی که رو سیستم خودتون اضافه میکنید یه کارت شبکه Loopback هم add میکنید، به عنوان یه کارت شبکه مجازی که اینکار رو از قسمت Add new hardware>>Add a new hardware device>>Network adapters تو کنترل پنل انجام میدین و نهایتا از لیست select کارت شبکه Microsoft loopback adapter رو انتخاب میکنین تا نصب شه. .... البته برای استفاده از این شبیه ساز ها نیاز به رم بالایی رو کامپیوترتون دارید.
در مورد شبیه سازهای روتر و یا سوییچ ها میتونید از Boson استفاده کنید که simulator سوییچ ها و روترهای سیسکو هستش. نرم افزارهای دیگه ای مثل Packet Tracer هم وجود داره که ورژن جدیدش Layer 3 switching رو هم پشتیبانی میکنه و یا GNS که open source هست. محیط کار GNS خیلی واقعی تره و دقیقا یه IOS سیسکو رو برای کانفیگ یه روتر برای شما emulate میکنه.

با تشکر از شما دوست عزیز
من VM ware workstation رو نصب کردم ولی چند تا سیستم مجازی هم درست کردم ولی نمیدونم چطوری شروع کنم . در این مورد راهنمایی میتونید بکنید ؟
با تشکر

mahyar303
09-11-2008, 16:24
میگن سرور 2008 این نرم افزارها را خودش داره. اگه کسی بلده آموزش بده. مرسی