PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل مادربرد با هارد sata

moji2007
28-10-2008, 13:49
من یه مادربرد ASUS دارم که یه هارد ساتا روی اون دارم که با اون خیلی خوب کار می کنه حالا چند وقته یه هارد 500 بع اون اضاف کردم چند وقتی خوب کار می کنه و بعد سرعت انتقال اون خیلی پایین میاد همون هارد رو روی چند تا سیستم دیگه هم تست کردم سرعت روی اونها خیلی خوب بود (108 مگابایت بر ثانیه ) . چند تا هارد دیگه هم روی سیستم تست کردم اونها هم یا از اول اینطوری شدن یا بعد از چند وقت .
گفتم شاید از پاور باشه و برق هارد رو از یک منبع برق خارجی تامین کردم ولی باز هم همینطور بود .
به نظر شما مشکل من از کجا میتونه باشه .
ضمنا الان هد هارد موقع حرکت یه صدای خیلی کمی هم میده . الان دوماهی هست هارد رو خریدم اینطوری شده و با HDtune هم که بررسی میشه بعضی جاها خواندن اطلاعات تا 0.1 MB هم میرسه .
مادربرد :asus a8n-sli-delux
هارد : MAXTOR 500GB 32MB

توضیخات بیشتر اگر مورد نیاز هست بدم .:41:

alborz_k
29-10-2008, 12:23
من یه مادربرد ASUS دارم که یه هارد ساتا روی اون دارم که با اون خیلی خوب کار می کنه حالا چند وقته یه هارد 500 بع اون اضاف کردم چند وقتی خوب کار می کنه و بعد سرعت انتقال اون خیلی پایین میاد همون هارد رو روی چند تا سیستم دیگه هم تست کردم سرعت روی اونها خیلی خوب بود (108 مگابایت بر ثانیه ) . چند تا هارد دیگه هم روی سیستم تست کردم اونها هم یا از اول اینطوری شدن یا بعد از چند وقت .
گفتم شاید از پاور باشه و برق هارد رو از یک منبع برق خارجی تامین کردم ولی باز هم همینطور بود .
به نظر شما مشکل من از کجا میتونه باشه .
ضمنا الان هد هارد موقع حرکت یه صدای خیلی کمی هم میده . الان دوماهی هست هارد رو خریدم اینطوری شده و با HDtune هم که بررسی میشه بعضی جاها خواندن اطلاعات تا 0.1 MB هم میرسه .
مادربرد :asus a8n-sli-delux
هارد : MAXTOR 500GB 32MB

توضیخات بیشتر اگر مورد نیاز هست بدم .:41:
سلام. مدل پاورتون چیه؟ اون منبع خارجی که باهاش برق هارد رو تأمین کردین چی بود؟

moji2007
29-10-2008, 17:09
یه پاور معمولی دارم . خودم هم فکر میکنم پاور باشه ولی وقتی چند وقت پیش کابل تبدیل برق معمولی به Sata رو عوض کردم درست بود تا همین چند روز پیش که گند اساسی زد . منبع برق خارجی من اداپتور برق هارد اکسترنال Sata هست که تا حالا روی 100 تا هارد استفاده کردم .
البته دیگه هارد رو فرستادم گارانتی ولی می خوام بدونم مشکل از چی میتونه باشه .

mhaf
29-10-2008, 19:46
معمولا این جور مشکلها از پاور به وحود میاد و اگه هارد مکستور باشه خیلی راحت خراب میشه
اما هارد های دیگه مثل سامسونگ و وسترن کمتر خراب میشن و فقط افت سرعت یا خاموشی هارد رو نشون میدن