PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ..:: Error صفحه آبي رنگ هنگام كار با ويندوز و برنامه ها ::..

9vin
25-10-2008, 21:23
سلام دوستان. من يه مشكلي اين چند روزه واسم پيش اومده و اونم اينه كه بعضي اوقات كه دارم با ويندوز كار ميكنم يا برنامه اي رو اجرا ميكنم صفحه آبي رنگ خطا واسم ظاهر ميشه كه مجبور ميشم ريست كنم البته بعضي اوقات هم خودش ريست ميشه. :41:

حتي شده ويندوز رو هم عوض كردم ولي مشكل همچنان ادامه داره !! نميدونم چكار كنم؟!
آيا اشكال سخت افزاري است؟ رم،گرافيك، هارد ... كدام يك به نظر شما؟!‌
البته اينو هم بگم كه كامپيوترم ويروس نداره. (با ويروس كش اسكن كردم تمام درايو ها رو )*
بعضي اوقات هم ويندوز اصلا بالا نمياد مجبور ميشم چندين بار ريست كنم كه شايد درست بشه يا نه !!
لطفا راهنمايي كنيد كه بتونم اين مشكل رو حل كنم. خيلي اذيتم ميكنه . هيچ كار نميشه كرد. :41:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Actros
26-10-2008, 01:29
مشخصات سیستم رو بنویسید.

milky way
26-10-2008, 03:35
تو این تاپیک هم این دوستمون هم مشکلش همینه شما هم پست 12 این تاپیک رو بکن نتیجه رو اینجا یا تو اون تاپیک بگو .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

9vin
26-10-2008, 10:10
اينم مشخصات سيستمم :

RAM :2 G
كارت گرافيك : 8800 جيفورس (NVIDIA )
CPU : 2.8 (سي پي يو : 2.8 گيگا هرتس )
البته اينو هم بگم كه 2 تا هارد روي دستگاه من نصب هستش. يكي 300 و يكي 80 . اين دو هارد هم به خوبي كار ميدند . مشكلي ندارند.

لطفا هر چه زودتر مرا راهنمايي كنيد. مشكلم حل نميشه. !!!

9vin
27-10-2008, 10:48
توجـــه :‌ تــوجــه :

دوستان خواهش ميكنم زودتر مرا راهنمايي كنيد . كساني كه در اين زمينه تجربه دارند و تونستند مشكل خود و ديگران رو حل كند در اين زمينه براي من هم اقدام كنند.
لطفا راهنمايي كامل كنيد. بگيد كه بايد چكار كنم ؟‌

اشكال از هارد هستش يا رم ؟! يا اشكال از كابلهاي آنها ؟! :41:

شارپ
31-10-2008, 12:25
دقيقا" همين مشكل رو من هم دارم عينا" لطفا" كمك كنيد .
اول گفتن فن سي پي يو هست بردم ديدن فن سالمه
بعد گفتن كارت گرافيكه اونم چك كردن سالم بود
آخرش گفتن خازن مادر برد نشت كرده اين يكي باورش سخته
يكيم گفت ويروس سخت افزاريه جديده لطفا" كمك كنيد .

milky way
01-11-2008, 00:02
کاری که در پست 3 گفتم اینجا هم دوباره میزارم رو انجام بدین و نتیجه رو بگین تا بعد بگم . باید اون کارو بکنید تا مشخص بشه مشکل از رمه یا نه پس حتما این کاری که در زیر گفتم رو انجام بدین .

دوست عزیز کاری بهت میگم انجام بده برو به این آدرس و این فایل رو دانلود کن حجمشم خیلی کمه 48 کیلوبایت :

بعد اینو رو CD رایت کن این یه فایل Image هست Iso راحت میشه رایتش کرد . CD رو بزار سیستم رو بوت کن بزار از رو این CD سیستم بوت بشه بعد خودش میاد بالا شروع میکنه رمت رو چک کردن بزار تا آخر بره بره 2 گیگ یه 20-30 دقیقه طول میکشه ببین Error پیدا میکنه یا نه . این کارو حتما بکن خیلی راحتم هست .

9vin
01-11-2008, 10:09
آقا راه حل بهتري نيست كه اين صفحه آبي رنگ ارور نياد يا بر طرف بشه؟ من بالاخره متوجه نشدم اشكال از رم هست يا هارد؟‌ تو بازار كه پرسيدم هر كسي يه چيزي ميگه. نميدونم حرف كدومشون رو باور كنم!!

** من چطور ميتونم يك فايل iso يا بوت را توسط برنامه nero 6 يا بالاتر رايت كنم؟ كه بتونم از طيق بوت ازش استفاده كنم. لطفا" اگه اموزششو داريد حتما قرار بديد تا استفاده كنم. **

لطفا"‌مهندسان و باتجربه ها در اين زمينه ما رو راهنمايي كنند. بالاخره چكار بايد كرد و چطور رفعش كنيم؟!

milky way
01-11-2008, 11:20
آقا راه حل بهتري نيست كه اين صفحه آبي رنگ ارور نياد يا بر طرف بشه؟ من بالاخره متوجه نشدم اشكال از رم هست يا هارد؟‌ تو بازار كه پرسيدم هر كسي يه چيزي ميگه. نميدونم حرف كدومشون رو باور كنم!!

** من چطور ميتونم يك فايل iso يا بوت را توسط برنامه nero 6 يا بالاتر رايت كنم؟ كه بتونم از طيق بوت ازش استفاده كنم. لطفا" اگه اموزششو داريد حتما قرار بديد تا استفاده كنم. **

لطفا"‌مهندسان و باتجربه ها در اين زمينه ما رو راهنمايي كنند. بالاخره چكار بايد كرد و چطور رفعش كنيم؟!
شما فایل ISO رو توسط Nero Burning Rom باز کنی خودش رایت میکنه .
حالا آخره آخرش نتونستی این فایل رو دانلود کن یه برنامه تحت ویندوزه اینو اجرا کن (البته روش اول بازم خیلی بهتره) .
باید حجم رمی که چک میکنه رو تو برنامه مشخص کنی بزار یه بار تا 100% بره اگر Error پیدا نکرد یه 1-2 بار دیگه هم بزار .

شارپ
01-11-2008, 11:50
با سلام من اين فايل رر دانلود كردني آنتي ويروسام همه اعلام ويروس كردن

شارپ
01-11-2008, 11:56
سلام دوست عزيز فايل مورد نظر ويروسيست در هنگام دانلود و حتي بعد تمام آنتي ويروس ها پيام ميدهند مبني بر آلوده بودن

9vin
01-11-2008, 12:12
شما فایل ISO رو توسط Nero Burning Rom باز کنی خودش رایت میکنه .
حالا آخره آخرش نتونستی این فایل رو دانلود کن یه برنامه تحت ویندوزه اینو اجرا کن (البته روش اول بازم خیلی بهتره) .
باید حجم رمی که چک میکنه رو تو برنامه مشخص کنی بزار یه بار تا 100% بره اگر Error پیدا نکرد یه 1-2 بار دیگه هم بزار .

مرسي... بايد با برنامه Imgburn اين كارو بكنم . بوت با اين برنامه ميشه ساخت .

milky way
01-11-2008, 12:24
آخه به روش خاصی نباید رایت کنید فقط باید ISO رو رایت کنید همین خیلی سادست , شما بزنید فایل ISO رو اصلا با Nero Burning Rom باز کنه یا (میتونید این کارو بکنید Nero Burning Rom رو باز کنید بعد که New Session کریدن از منویه Recorder گزینه Burn Image رو بزنید و بعد فایل Iso تون رو انتخاب کنید و رایت) بعدشم که رایت کردین باید تنظیم کنید تو بایوس که سیستم از رو CD-Rom اول بوت بشه بعدشم خودش اتوماتیک اجرا میشه من تا حالا چندین بار در سیستم های مختلف همین کارو کردم نمیدونم مشکلتون چیه در هر صورت اگر بازم نتونستید کاری که تو پست 9 گفتم رو بکنید اونم خیلی کم حجمه فوقش 40-50 کیلوبات باشه .

9vin
01-11-2008, 13:25
همانطور كه گفتم با برنامه Imgburn ميشه يك سي دي بوت ساخت. من اين فايلي كه شما قرار داديد رو كه به صورت iso بود را به بوت تبديل كردم و تونستم سيستم رو بوت كنم و بررسي كنم. هيچ خطايي پيدا نكرد خدا روشكر. به نظر شما حالا اشكال از چيه ؟‌ نرم افزار جالبي بود .

لطفا" بگيد كه مشكل من چطور بايد حل بشه؟ منتظرم...

اينم محيط عكس اين برنامه كه تونستم باهاش ايميج بوت بسازم. خودتون ببينيد :‌

milky way
01-11-2008, 13:39
زیاد خوشحال نباش احتمال اینکه بازم رم مشکل داشته باشه هست همیشه این برنامه ها نمیتونن مشکل دار بودن رم رو نشون بدن (با این حال من پیشنهاد میکن 1-2 بار دیگه هم تست کنی) خوب حالا هارد رو چک کن کلیک سمت راست بکن رویه پارتیشنت تو منویه Tools یه Check Error بزن .

9vin
01-11-2008, 14:54
نه اتفاقا" خوشحال نيستم اصلا . ميدوني چرا؟ چون مشكلم هنوز كه هنوزه ادامه داره و كسي نتونسته دقيق و كامل راهنمايي كنه تا مشكلم حل بشه. بالاخره شايد كساني باشند كه اين مشكل منو تجربه كرده باشند.
يه مشكلي كه هست اينه كه وقتي دستگاه رو خاموش ميكنم بعد از چند ساعت روشن ميكنم در موقع بالا اومدن ويندوز قفل ميكنه و من مجبور ميشم دوباره ريست كنم . حتي با چندين بار ريست كردن هم ممكنه بالا نياد.
خب من هارد رو هم با اين روشي كه گفتيد چك و بررسي كردم . مشكلي نداشت. ديگه بايد چي رو بررسي كنم؟!
يعني شما فقط ميگيد اشكال يا از رم هست يا هارد؟ از چيز ديگه اي نيست ؟ مطمئن هستيد؟!

البته اينو هم بگم : كليد پاور من خراب شده به خاطر همين مجبور شدم سيم هاي آنرا مستقيم كنم. الان به خوبي هم داره كار ميده و مشكلي نداره فقط كليدش خراب شده. همين. (يعني ممكنه اشكال از پاور باشه به نظر شما؟! )* فكر نكنم.

لطفا" دقيق تر موضوع را بررسي كنيد. يادتون باشه من مشكلم هنوز حل نشده ها. !!! با تشكر...

shahramcat
02-11-2008, 00:47
با اجازه اساتید ....

مشکل صفحه مرگ ویندوز که 90٪ سخت افزاری هست ... و از این 90٪ احتمال 90٪ دیگش بر میگرده به رم !

اگر سیستم رو تازه جمع کردید باید کل سیستم رو با نرم افزار 3D Mark 06 یا اگر ویندوز ویستا دارید با 3D mark Vantage حتما تست کنید . اگر به تنظیمات ستاپ اول کامپیوتر هم دست زدید عنوان کنید .

دانلود 3Dmark :

برنامه memtest هم که گفتن بسیار خوبه اما باید حداقل 4 ساعت یا 5 لوپ بزارید زیر تست تا ارور رو نشون بده با حتی 1 ارور رم مشکل داره !

مشخصات کامل مادر بورد همراه با رم که دارید رو اینجا بزارید .... برای کامل بودن و دقیق بودن اینکار از برنامه بسیار کم حجم CPU-Z استفاده کنید .

دانلود 600 کیلوبایت :

9vin
02-11-2008, 10:16
سلام دوست عزيز :

من به تنظيمات بايوس سيستم اصلا دست نزدم. سيستم هم رو 9 سال پيش بستم فقط قطعات داخلشو عوض كردم . كاملا به روز هستش.
مشخصات سيستمم :

CPU :‌2.8 مدل سلرون .
گرافيك : 8600 جيفورس فول كش.
مادر بورد : Asus P5AD2-E
رم : 2 گيگ ( Dual )
هارد: يكي 80 و ديگري 320 كه در كل ميشه 400

دوست عزيز به خدا خودم هم موندم كه اشكال از چيه ميترسم ببرم بيرون الكي بگن و چيزي رو بدون تجربه عوض كنند. !! به نظر شما چكار كنم؟ خوب خودم هم نميتونم اين مشكل لامصب رو حل كنم . ديگر دوستان هم كه فكر نكنم از پس اين مشكل بربيان. الان 3 هفته هست كه دارم مشكلمو ميگم كسي دقيقا" نتونست پيش بيني كنه كه دقيقا اشكال ممكنه از چي باشه‌!
به نظر شما براي كساني يا دوستان خود تا به حال اين مشكل پيش اومده اشكال بيشتر در چي بوده؟ رم يا هارد ؟! بيشتر روي اين دوتا تكيه دارند .
لطفا" حالا شما راهنمايي دقيق كنيد كه سيستم رو در نتيجه چكار كنم اگه نتوسنتم حلش كنم؟ ببرم بيرون پيش به قول خودمون يعني مهندس هاي كامپيوتر حلش كنند!! واقعا بعضي هاشون كه هيچي بلد نيستند.

منتظر راهنمايي دقيق شما هستم. فراموش نكنيد...

shahramcat
02-11-2008, 12:54
سلام دوست عزيز :

من به تنظيمات بايوس سيستم اصلا دست نزدم. سيستم هم رو 9 سال پيش بستم فقط قطعات داخلشو عوض كردم . كاملا به روز هستش.
مشخصات سيستمم :

CPU :‌2.8 مدل سلرون .
گرافيك : 8600 جيفورس فول كش.
مادر بورد : Asus P5AD2-E
رم : 2 گيگ ( Dual )
هارد: يكي 80 و ديگري 320 كه در كل ميشه 400

دوست عزيز به خدا خودم هم موندم كه اشكال از چيه ميترسم ببرم بيرون الكي بگن و چيزي رو بدون تجربه عوض كنند. !! به نظر شما چكار كنم؟ خوب خودم هم نميتونم اين مشكل لامصب رو حل كنم . ديگر دوستان هم كه فكر نكنم از پس اين مشكل بربيان. الان 3 هفته هست كه دارم مشكلمو ميگم كسي دقيقا" نتونست پيش بيني كنه كه دقيقا اشكال ممكنه از چي باشه‌!
به نظر شما براي كساني يا دوستان خود تا به حال اين مشكل پيش اومده اشكال بيشتر در چي بوده؟ رم يا هارد ؟! بيشتر روي اين دوتا تكيه دارند .
لطفا" حالا شما راهنمايي دقيق كنيد كه سيستم رو در نتيجه چكار كنم اگه نتوسنتم حلش كنم؟ ببرم بيرون پيش به قول خودمون يعني مهندس هاي كامپيوتر حلش كنند!! واقعا بعضي هاشون كه هيچي بلد نيستند.

منتظر راهنمايي دقيق شما هستم. فراموش نكنيد...

من کسی رو میشناسم که کارش بسیار عالی هست ... مشکل شما در درجه اول از رم هست و دوم از هارد این معلومه ... تهران هستی بهت آدرس بدم برو پیشش برات تست کنه و خاستی مشکل رو حل ...

9vin
02-11-2008, 13:02
من کسی رو میشناسم که کارش بسیار عالی هست ... مشکل شما در درجه اول از رم هست و دوم از هارد این معلومه ... تهران هستی بهت آدرس بدم برو پیشش برات تست کنه و خاستی مشکل رو حل ...

نه دوست عزيز من تهراني نيستم. اهوازي هستم. اگه اينجا كسي رو سراغ داريد اعلام كنيد...
من بالاخره بايد هارد رو تعويض كنم يا رم رو ؟ كدام يك؟ :41:

milky way
02-11-2008, 13:15
اون چیزی که دوستمون میگن درست نیست و صفحه آبی میتونه منبع نرم افزاری داشته باشه , ببین مشکل صفحه آبی در 80% اوقات از درایور ها و رم ناشی میشیه یا هارد (که البته احتمالش کمتره) حتی بعضا دیده شده ویروس ها هم با دستکاریهایی که میکنن , سیستم رو مجبور میکنن به این حالت بره , حالا با این تصور که شما ویندوزتون رو عوض کردین چندین بار خوب احتمال درایور یا ویروس خیلی ضعیف میشه , هاردم که چک کردین مشکل نداشت پس بیشترین احتمال به رم میره حالا پیشنهاد , اگر میتونی یه رم دیگه از دوست و آشنا بگیر تست کن چون هر جا هم ببری اگر یکمی هم وارد باشه یارو این کارو میکنه یه رم رو سیستمت میزاره و تست میگیره و هیچ راه دیگه ای نداره مگه چند بار دیگه هم بزاری رمت رو اون برنامه تست کنه شاید اروری بده و مطمئن بشی از رمه ولی ممکنه هیچ وقتم اررور نده , البته برای تشخیص 80% میشه کاری که در تاپیک زیر گفتم رو انجام بدی ولی خوب نیاز به اینترنت داره و حدود 30-40 مگ دانلود .

Farvadin
02-11-2008, 13:49
به نظر مي‌رسه كه مشكل اين دوستمون از هارد باشه.
دوست عزيز، شما احتمالاً هر باز كه ويندوز رو عوض مي‌كني تو درايو سي (C) مي‌ريزي. حالا يه ويندوز نصب كن تو درايو دي (D) يا يكي ديگه از درايوها و ببين اگه وضع كامپيوترت درست شد معلوم مي‌شه توي درايو c كامپيوترت بدسكتور وجود داره. و اگه درست نشد، به احتمال 90 درصد مشكل رم داري.

shahramcat
02-11-2008, 14:15
جیزی که واضح هست باید تست سخت افزاری بکنه و رم رو در درجه اول تست کنه .... باید خودت از کسی 2 تا رم بگیری بندازی رو سیستم و تست کنی .... پس سریعتر اینکار رو انجام بده .

قبلش هم سعی کن برنامه 3dmark رو تهیه کنی و بعد از انداختن رم برای تست با این برنامه supress کنی سیستم رو .

9vin
03-11-2008, 00:24
از همه دوستان بابت راهنمايي كاملتون ممنون. ولي چرا هر كدومتون يه چيزي ميگيد؟ يكي ميگه احتما زياد از رمه يكي ميگه نه دوست عزيز از هارد هستش؟! بالاخره چي شد؟ آره بايد از كسي دو تا رم بگيرم (كه هيچ وقت نمي دند )* و امتحان كنم. شايد هم رفتم رم خريدم . ولي اگه باز هم مشكلم ادامه داشت چي؟ اون موقع چه جوابي داريد حتما ميگيد از هارد است.!!!

راستي من ويروس كش كاسپر اسكاي رو دارم و نصب هستش . اسكن كردم و ويروس پيدا كردد در قسمت System volume information . اين ويروسي كه در اين قسمت پيدا كرده يعني چي ؟ مگه قسمت صداي كامپيوترم نيست؟! همشو پاك كردم اين ويروس ها رو. لطفا در اين مورد هم بيشتر راهنمايي كنيد. شايد اشكال از اين باشه به نظر شما؟!!!

باز هم تشكر بابت راهنمايي تان. مرسي از همگي... بالاخره بايد يه كاريش بكنيم ديگه ... (بايد دست كنيم تو جيبمون )*
بله ديگه...

am
03-11-2008, 00:33
از همه دوستان بابت راهنمايي كاملتون ممنون. ولي چرا هر كدومتون يه چيزي ميگيد؟ يكي ميگه احتما زياد از رمه يكي ميگه نه دوست عزيز از هارد هستش؟! بالاخره چي شد؟ آره بايد از كسي دو تا رم بگيرم (كه هيچ وقت نمي دند )* و امتحان كنم. شايد هم رفتم رم خريدم . ولي اگه باز هم مشكلم ادامه داشت چي؟ اون موقع چه جوابي داريد حتما ميگيد از هارد است.!!!

باز هم تشكر بابت راهنمايي تان. مرسي از همگي... بالاخره بايد يه كاريش بكنيم ديگه ... (بايد دست كنيم تو جيبمون )*
بله ديگه...

نظر دوستان درسته.
شما اول با mem test رم خودتو چک کن بعد هارد رو و .....

9vin
03-11-2008, 07:58
نمايي از تصوير در حال اجراي برنامه Mem test را مي بينيد :‌

من سيستم رو با نرم افزار system mechanic 7 كامل بررسي كردم هيچ ارروي پيدا نكرد!! اين يك نرم افزار براي تعمير و عيب يابي ويندوز و هارد و رم هست. خب حالا با يك نرم افزار كه اسمشو بهتون گفتم در بالا سيستم رو بررسي كردم ولي مشكلي نبود حالا بايد چه كار كنم؟‌
دوستان آيا ورژن هاي بالاتر اين برنامه تاثيري در بررسي سيستم دارد؟‌

9vin
03-11-2008, 08:38
دوستان عزيزم ، در مورد Bad sector و اشكالات رم و نمايش هاي اون ، كه اگه رم اشكال داشته باشه چطور خودشو نشون ميده‌؟ همينطور هارد اگه اشكال داشته باشه چطور خودشو نشون ميده ؟‌ ارورر صفحه آبي رنگ مال رم هست يا هارد ؟ بد سكتور به هارد ميگن چطور خودشو نشون ميده؟‌ارورش چيه ؟ اين تصوير هم اشكال سيستم من هستش . ببينيد شما متوجه ميشيد كه كجاي كار مشكل داره؟! جالب اينجاست كه ارور صفحه آبي رنگ هم يك نمونه نيست . خودتون ببينيد : ( راستي چرا اينطوريه؟ )*

لطفا راهنمايي كنيد...

hfb
03-11-2008, 10:00
ما هم تو محل کارمون یه کامپیوتر داشتیم این error رو میداد.بعد از کلی وبندوز عوض کردن متوجه شدیم فن مال کارت گرافیک کار نمیکنه عوضش کردیم .خلاص.

keylogger
03-11-2008, 10:14
سلام به عنوان فردی که چندین بار دچار همین مشکل شده بودم باید بگم که :
1- cpu شما 2.8 celeron با کارت گرافیگ و هارد شما سازگار نیست .
2- در مشکل بنده چند تا از خازنهای مادربورد نیمسوز و چیپ ست پل جنوبی سوخته بود !
3- در این مواقع معمولا هیچ ربطی به رم و هارد وکارت گرافیک پیدا نمیشود و بیشتر مشکل از مادر بورد و پردازنده است
4- صد در صد مادر بورد خود را با یک debuger تست کنید این قطعه به pci کامپیوتر وصل می شود و در بیشتر تعمیر گاه ها موجود است
امیداوارم مشکلت با همینها باشد طرف های پاور رو هم بگیر از اون هم یه تست بگو بیرن به دردت میخوره :ی

M a r y a m
03-11-2008, 10:47
3- در این مواقع معمولا هیچ ربطی به رم و هارد وکارت گرافیک پیدا نمیشود و بیشتر مشکل از مادر بورد و پردازنده است
4- صد در صد مادر بورد خود را با یک debuger تست کنید این قطعه به pci کامپیوتر وصل می شود و در بیشتر تعمیر گاه ها موجود است
امیداوارم مشکلت با همینها باشد طرف های پاور رو هم بگیر از اون هم یه تست بگو بیرن به دردت میخوره :ی

پست بالا کاملا تایید میشه.
منم یه سیستم داشتم که پیر منو سر این مشکل درآورد! :41:
اولا که سی پی یو شما قوی نیست.
دوم دو تا هارد دارین و احتمالا پاورت نمیکشه به بقیه اجزا برق برسونه اونا اختلال تو کارشون ایجاد میشه و باعث این ارور میشن.
بعد هم آیا تا الان کل سیستم رو ویروس یابی کردین و ویندوز هم عوض کردین؟
چون ارور دومیه به شکل و شمایل ویروس میخوره! win.32.....

در کل پیشنهاد منم اینه: با پاور قویتر امتحان کنید. چون برای کارت گرافیکتون به تنهایی برق بالایی مورد نیاز هست و احتما مشکل همون باشه.
رمتون مارکش چیه؟ رمهای کینگستون بیشتر از بقیه از این مشکلات دارند.
با سی پی یو قویتر امتحان کنید.

و یه احتمال دیگه هم ناسازگاری قطعات جدید و قدیم و درایورهای اونها با هم میتونه باشه.
درایور های قطعات قدیمی مثل مادر برد رو به روز کنید.

9vin
03-11-2008, 11:04
پست بالا کاملا تایید میشه.
منم یه سیستم داشتم که پیر منو سر این مشکل درآورد! :41:
اولا که سی پی یو شما قوی نیست.
دوم دو تا هارد دارین و احتمالا پاورت نمیکشه به بقیه اجزا برق برسونه اونا اختلال تو کارشون ایجاد میشه و باعث این ارور میشن.
بعد هم آیا تا الان کل سیستم رو ویروس یابی کردین و ویندوز هم عوض کردین؟
چون ارور دومیه به شکل و شمایل ویروس میخوره! win.32.....

در کل پیشنهاد منم اینه: با پاور قویتر امتحان کنید. چون برای کارت گرافیکتون به تنهایی برق بالایی مورد نیاز هست و احتما مشکل همون باشه.
رمتون مارکش چیه؟ رمهای کینگستون بیشتر از بقیه از این مشکلات دارند.
با سی پی یو قویتر امتحان کنید.

و یه احتمال دیگه هم ناسازگاری قطعات جدید و قدیم و درایورهای اونها با هم میتونه باشه.
درایور های قطعات قدیمی مثل مادر برد رو به روز کنید.

دوست عزيز بابت راهنمايي كاملتان بسيار ممنونم. منم همين حدس رو ميزنم كه اشكال از پاورم باشه كه برق رو درست و به طور كامل منتقل نميكنه. چون كليد پاور من خراب شد و سيم هاي اونو به صورت مستقيم كردم. يعني دو تا هارد پاور قوي تري ميخواد؟

آره كامپويترمو با ويروس ياب كاسپر اسكاي اسكن كردم كامل ويروسي پيدا نكرد . ويندوز هم عوض كردم اما مشكل ادامه داره.
من با همين سي پي يو 1 ماه پيش مشكلي نداشتم . حالا شما ميگيد اشكال ممكنه از سي پي يو شما باشه چون پايينه. من هيچ قطعه اي به رايانه ام اضافه نكردم . مطمئن باشيد.

مطمئن باشيد همه قطعات با هم سازگاري دارند چون كسي كه واسم اين سيستم رو بسته گفت.
حالا cpu بالاتر اومده معلومه. همه قطعات كامپيوتر هر روز جديد ميشند. نميشه اينو كتمان كرد. درسته قبول دارم cpu من پايينه .
ولي هر كدام از دوستان يه چيزي ميگن. ديگه فكر كنم بايد كل قطعات سخت افزاري سيستم رو بايد بدم بررسي كنن. اول من فكر ميكردم هارد يا رم است اما حالا بايد همشو چـك و بررسي كنند. درسته؟! اينطور كه شما ميگيد يعني اين...

Farvadin
03-11-2008, 11:10
دوست عزيز، براي رفع مشكلتون بهتره به جاي سردرگمي و اجراي همه نظرات، يه روش رو شروع كني و از اول تا آخر بري و تقريباً به راحتي مشكل رو پيدا و رفع كني. اين كارها رو مرحله به مرحله از كم هزينه‌ترين تا پرهزينه‌ترين به ترتيب انجام بده.
1- يك ويندوز روي درايو ديگري غير از سي (c) نصب كن. اگه مشكل حل شد، بدون كه درايو سي بدسكتور داره، اونوقت مي‌توني با همين وضع به كار ادامه بدي (كه پيشنهاد نمي‌شه) و يا مي‌توني بدسكتور هاردت رو با روش‌هاي موجود رفع كني كه لازم نيست تو اينجا توضيح بديم.
2- اگه مرحله "1" جواب نداد، رم رو چك كن، اما نه با نرم‌افزار. اگه دو تا رم داري، يكيشو دربيار (حتماً بايد سيستم رو خاموش كني و از برق بكشي) و سيستم رو روشن كن. اگه مشكل حل شد، كه معلوم مي‌شه اون رم ايراد داره و مي‌توني بفرستي به گارانتي. اگر هم مشكل حل نشد، دوباره سيستم رو خاموش كن و رمي كه رو سيستم هست رو دربيار و اينيكي رو جا بزن و دوباره سيستم رو روشن كن. اگه مشكل حل شد، اون رم ايراد داره و اگه حل نشد، مطمئن مي‌شي كه رمهات سالمه.
3- اگه در مرحله "2" هم جواب نگرفتي، براي محكم‌كاري، به جز كارت گرافيك و رم هر كارت ديگه‌اي رو سيستمت هست رو جدا كن. از جمله، مودم، كارت صدا، كارت كپچر، كارت ميكس و هر چيز ديگه‌اي و كابل شبكه هم اگر وصله، قطعش كن. و سيستم رو دوباره روشن كن اگه مشكل حل شد، يكي از اينها ايراد داره. اگه حل نشد. برو به مرحله 4.
4- برو سراغ كارت گرافيك. تو اين مرحله بايد يه كارت گرافيك اضافه داشته باشي، مي‌توني از يه نفر قرض بگيري يا اينكه سيستم رو ببري يه مغازه خدمات كامپيوتري. به هر حال كاري كه بايد انجام بشه اينه كه يه گرافيك ديگه بذاري رو سيستم و سيستم رو روشن كني. اگه مشكل حل شد، از گرافيكت بوده.
5- اگه تو مرحله "4" هم مشكل حل نشد، فقط دو تا قطعه مونده كه بايد تست بشه. مادربورد و سيپي يو، كه (در اين مرحله) به احتمال 99 درصد، مشكل از مادربورده. البته مطمئن شدن از سيپي يو كم هزينه‌تره (منظورم پول نيست، راحتي كاره) اونم اينه كه يه سيپي يو كه به مادربوردت مي‌خوره رو بگذاري رو سيستم و امتحان كني. پيشنهاد مي‌كنم اگه خيلي وارد نيستي خودت اين كار رو انجام ندي، و چون احتمالش هم كمه كه از سيپي يو باشه مي‌توني اصلاً سيپي يو رو تست نكني.
6- اگه تو مرحله "5" هم جواب نگرفتي، مادربوردت رو بفرست گارانتي.
7- يه بار ديگه مي‌گم. لازم نيست كه حتماً تست‌هاي نرم‌افزاري وقت‌گير رو انجام بدي و آخرش هم مطمئن نباشي كه نتيجه درست هست يا نه. اين روش مطمئناً جواب ميده و مشكلت رو حل مي‌كنه به شرط اينكه دقيقاً و به ترتيب انجام بشه.
8- برات آرزوي موفقيت مي‌كنم.

9vin
03-11-2008, 11:10
گفته دوست عزيزمون keylogger مجددا در زير بخوانيد :‌ ( به نكته 3 خوب توجه كنيد )*

امیداوارم مشکلت با همینها باشد طرف های پاور رو هم بگیر از اون هم یه تست بگو بیرن به دردت میخوره.

واي همينو كم داشتيم. خازن مادربورد نيم سوز شده ؟! وااااااي خداي من . واقعا" صحت داره؟ يعني ممكنه!!
شما ميگيد هيچ ربطي به هارد و رم و گرافيك نداره . ولي بيشتر دوستان ميگفتند اشكال از رم يا هارد است. واله من گـــيــج شدم اين وسط . همون كه گفتم بايد كل قطعات سيستم رو بدم بررسي كنن . اينطور اصلا فايده نداره . همه شما يه چيزي ميگيد . واسه چي اشكال از مادربورد ديگه ؟‌اون چرا؟‌!

واااااي خداي من مشكلم اينطور بيشتر ميشه كه نه كمتر !!!

G G Game
03-11-2008, 11:13
ویندوز رو عوض کن با یک رم دیگه امتحان کن ببین بالا میاد!

Farvadin
03-11-2008, 11:15
دوست عزيز، براي رفع مشكلتون بهتره به جاي سردرگمي و اجراي همه نظرات، يه روش رو شروع كني و از اول تا آخر بري و تقريباً به راحتي مشكل رو پيدا و رفع كني. اين كارها رو مرحله به مرحله از كم هزينه‌ترين تا پرهزينه‌ترين به ترتيب انجام بده.
1- يك ويندوز روي درايو ديگري غير از سي (c) نصب كن. اگه مشكل حل شد، بدون كه درايو سي بدسكتور داره، اونوقت مي‌توني با همين وضع به كار ادامه بدي (كه پيشنهاد نمي‌شه) و يا مي‌توني بدسكتور هاردت رو با روش‌هاي موجود رفع كني كه لازم نيست تو اينجا توضيح بديم.
2- اگه مرحله "1" جواب نداد، رم رو چك كن، اما نه با نرم‌افزار. اگه دو تا رم داري، يكيشو دربيار (حتماً بايد سيستم رو خاموش كني و از برق بكشي) و سيستم رو روشن كن. اگه مشكل حل شد، كه معلوم مي‌شه اون رم ايراد داره و مي‌توني بفرستي به گارانتي. اگر هم مشكل حل نشد، دوباره سيستم رو خاموش كن و رمي كه رو سيستم هست رو دربيار و اينيكي رو جا بزن و دوباره سيستم رو روشن كن. اگه مشكل حل شد، اون رم ايراد داره و اگه حل نشد، مطمئن مي‌شي كه رمهات سالمه.
3- اگه در مرحله "2" هم جواب نگرفتي، براي محكم‌كاري، به جز كارت گرافيك و رم هر كارت ديگه‌اي رو سيستمت هست رو جدا كن. از جمله، مودم، كارت صدا، كارت كپچر، كارت ميكس و هر چيز ديگه‌اي و كابل شبكه هم اگر وصله، قطعش كن. و سيستم رو دوباره روشن كن اگه مشكل حل شد، يكي از اينها ايراد داره. اگه حل نشد. برو به مرحله 4.
4- برو سراغ كارت گرافيك. تو اين مرحله بايد يه كارت گرافيك اضافه داشته باشي، مي‌توني از يه نفر قرض بگيري يا اينكه سيستم رو ببري يه مغازه خدمات كامپيوتري. به هر حال كاري كه بايد انجام بشه اينه كه يه گرافيك ديگه بذاري رو سيستم و سيستم رو روشن كني. اگه مشكل حل شد، از گرافيكت بوده.
5- اگه تو مرحله "4" هم مشكل حل نشد، فقط دو تا قطعه مونده كه بايد تست بشه. مادربورد و سيپي يو، كه (در اين مرحله) به احتمال 99 درصد، مشكل از مادربورده. البته مطمئن شدن از سيپي يو كم هزينه‌تره (منظورم پول نيست، راحتي كاره) اونم اينه كه يه سيپي يو كه به مادربوردت مي‌خوره رو بگذاري رو سيستم و امتحان كني. پيشنهاد مي‌كنم اگه خيلي وارد نيستي خودت اين كار رو انجام ندي، و چون احتمالش هم كمه كه از سيپي يو باشه مي‌توني اصلاً سيپي يو رو تست نكني.
7- يه بار ديگه مي‌گم. لازم نيست كه حتماً تست‌هاي نرم‌افزاري وقت‌گير رو انجام بدي و آخرش هم مطمئن نباشي كه نتيجه درست هست يا نه. اين روش مطمئناً جواب ميده و مشكلت رو حل مي‌كنه به شرط اينكه دقيقاً و به ترتيب انجام بشه.
ببخشيد. يه مرحله رو از قلم انداختم
بعد از مرحله 3، سيستمت رو با يه پاور ديگه تست كن. و بعد برو به مرحله 4. باز هم مي‌گم اين روش رو اگه دقيق و به ترتيب انجام بدي مطمئناً مشكلت حل مي‌شه. يعني اين يه روش كلي هست و مطمئناً جواب مي‌ده. در ضمن من كارم خدمات كامپيوتري هست.

milky way
03-11-2008, 11:29
هر کدوم از دوستان نظری میدن که بعضا هم درسته یعنی طبق تجربیاتشون بدست اومده ولی BlueScreen از مشکلات خیلی مختلفی میتونه بوجود بیاد که فکر کنم اکثرش رو دوستان گفتن حالا اینکه تاکید بیشتر رویه رمه بخاطر اینه که شایع ترین دلیل اتفاق BlueScreen از رمه یا درایور همینطور که گفتم همیشه که واقعا هم در 80% مواقع از رم یا داریور بوده که حالا درایور با بروز رسانی یا حداکثر تعویض ویندوز مشکل حل میشه ولی رم یا اینکه رم مشکل پیدا کرده و نمیشه کاریش کرد یا اینکه تنظیمات رم در بایوس درست نیست مثلا ولتاژ یا تایمینگ ها (که البته این بیشتر زمانی که مثلا اورکلاک کنی پیش میاد) البته اگر مورد غیر عادی در سیستمی وجود نداشته باشه مثلا در سیستم شما ممکن ایراد از پاور باشه البته پاور یا مثلا طبق گفته دوستان مشکل در مینبورد خودش نمیتونه باعث صفحه آبی بشه ولی مثلا پاور اگر خوب نتونه ولتاژ رم یا CPU رو تامین کنه احتمالش خیلی زیاده که برای رم یا CPU مشکل بوجود بیاد و ارور صفحه آبی بده ویندوز اگر پاور باشه ممکنه به قطعات بعد مدتی صدمه بزنه مینبورد همینطور یعنی این قطعات باعث اختلال در کار رم میشن . ببین تا n ماه دیگه هم اگر تو این تاپیک دنبال جواب بگردی جواب قطعی پیدا نمیکنی و هر کسی چیزی میگه چون مشکل صفحه آبی جواب قطعی نداره و در هر سیستمی ممکن به دلیل خاص خودش بوجود بیاد . حالا شما میدونی بیشترین احتمالات از چیه پس بهتر یکاری کنی .

9vin
03-11-2008, 19:48

دوست عزيز ، فعلا در حال بررسي به همين روشي كه شما گفتيد هستم. چند روز آينده خبر كلي رو بهتون ميدم. فعلا يكي از رم ها رو در آوردم. اگه مشكل حل شد خبر ميكنم. پس فعلا خدانگهدار...

M a r y a m
03-11-2008, 22:33
دوست عزيز بابت راهنمايي كاملتان بسيار ممنونم. منم همين حدس رو ميزنم كه اشكال از پاورم باشه كه برق رو درست و به طور كامل منتقل نميكنه. چون كليد پاور من خراب شد و سيم هاي اونو به صورت مستقيم كردم. يعني دو تا هارد پاور قوي تري ميخواد؟

آره كامپويترمو با ويروس ياب كاسپر اسكاي اسكن كردم كامل ويروسي پيدا نكرد . ويندوز هم عوض كردم اما مشكل ادامه داره.
من با همين سي پي يو 1 ماه پيش مشكلي نداشتم . حالا شما ميگيد اشكال ممكنه از سي پي يو شما باشه چون پايينه. من هيچ قطعه اي به رايانه ام اضافه نكردم . مطمئن باشيد.

مطمئن باشيد همه قطعات با هم سازگاري دارند چون كسي كه واسم اين سيستم رو بسته گفت.
حالا cpu بالاتر اومده معلومه. همه قطعات كامپيوتر هر روز جديد ميشند. نميشه اينو كتمان كرد. درسته قبول دارم cpu من پايينه .
ولي هر كدام از دوستان يه چيزي ميگن. ديگه فكر كنم بايد كل قطعات سخت افزاري سيستم رو بايد بدم بررسي كنن. اول من فكر ميكردم هارد يا رم است اما حالا بايد همشو چـك و بررسي كنند. درسته؟! اينطور كه شما ميگيد يعني اين...

به هر حال امیدوارم با روشهای دوستان مشکلت بر طرف بشه ولی اینو بدون که دو تا هارد و گرافیک قوی مطمئنا به پاور بالاتری هم نیاز داره.
موفق باشی :20:

David.Jn
04-11-2008, 09:24
به هر حال امیدوارم با روشهای دوستان مشکلت بر طرف بشه ولی اینو بدون که دو تا هارد و گرافیک قوی مطمئنا به پاور بالاتری هم نیاز داره.
موفق باشی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و CPU
چون ايشون هارد بالايي دارند و CPU هم بايد بالا باشه

من روش آزمون خطايي كه دوستمون Farvadin گفتن را پيشنهاد ميكنم
چون اين مشكل معمولآ به خاطر رم پيش مياد ولي حالا كه شما ميگين مشكل از رم نيست بهتره تمام قطعات را چك كني البته كمي با حوصله اينكار را انجام بده
اميدوارم مشكلت حل بشه
در ضمن Kaspersky اي كه داري active و Update شده يا نه؟
چون من هم چند وقت پيش يه ويروس بهم خورده بود كه باعث مي شد مشكلي مثل شما پيدا كنم
با اين آنتي ويروس چك كردم و پيدا شد و حالا ديگه اون مشكل صفحه آبي(صفحه مرگ) را ندارم.

9vin
05-11-2008, 10:14
نميدونم چرا گاهي اوقات كه كامپيوتر رو براي چند ساعتي خاموش ميكنم (مثلا شب تا صبح) ، وقتي دوباره ميام و روشن ميكنم بعد از قسمت بوت ويندوز همونجا قفل ميكنه و ادامه نميده و مجبور ميشم چندين بار ريست كنم تا آيا بياد بالا يا نه !!!
به نظر شما اين ميتونه اشكال از چي باشه؟‌رم ؟!
البته اين مشكل رو هم قبلا ذكر كردم در پست هاي اول و دوستان پاسخ اينو ندادند. لطفا" راهنمايي كنيد كه مشكل از كجاست.
مرسي...

9vin
06-11-2008, 00:37
دوستان به يه چيزي توجه كردم اونم اينه كه وقتي يكي از رم ها رو در ميارم هيچ گونه مشكلي ندارم ولي تا وقتي كه دو تا رم ها رو ميزنم بعد از بوت ويندوز ، ويندوز بالا نمياد و مجبورم مجددا ريست كنم. چندين بار هم با دو تا رم امتحان كردم همين مشكل بود . ولي ديگه صفحه آبي رنگ نمياد !!! خيلي جالبه واقعا...
وقتي هم كه يكي از رم ها رو ميزارم به راحتي ميتونم كار كنم . واقعا حالا ميشه گفت كه يكي از رم ها اشكال داره يا اشكال از چيز ديگه اي است؟! راهنمايي كنيد ... ممنون ميشم. :41:

اينم عكس داخل كيس من هستش و تا رم ها. عكس ها را در اندازه بزرگ ببينيد‌: :46:

farshad9
06-11-2008, 09:08
سلام مثل اینکه همشهری هستیم
به صورت قطعی نمیشه گفت رم مشکل داره خود منم مادربورد اسوس دارم تو لیست رمهای پیشنهادیش بعضی از رمها رو فقط به صورت تک اسلات پیشنهاد کرده
شما با یه آزمایش ساده میتونید بفهمید اشکال از اون رم هستش یا نه . اون رمی رو که سیستم الان بدون مشکل باهاش کار میکنه رو در بیارید و اون رمی رو که بهش شک دارین رو قرار بدین اگه دوباره اون صفحه ظاهر شد اشکال از رمه در غیر این صورت به احتمال زیاد رم شما به صورت دو اسلات با مادر بورد سازگاری نداره
اگه رم مشکل داشت ممکنه پاور ضعیف باشه یا اشکال داشته باشه که بهتره تا برای بقیه قطعات مشکل ایجاد نکرده عوضش کنید

EHSANRF
06-11-2008, 17:17
هارد 80 رو دربيار ببين درست ميشه يا نه؟

milky way
07-11-2008, 19:13
بایوس رو بروز رسانی کردی ؟ اگر درست نشد مشکل از رمه .

Farvadin
07-11-2008, 22:09
فرشاد جان درست مي‌گه. فقط، اون رمي رو كه سيستم باهاش درست كار ميكنه رو درآوردي، اونيكي رمو رو همون اسلات جا بزن.

k-hashemi
19-12-2008, 16:07
سلام خدمت دوستان من از اول سرهمبندی سیستم با کامپیوترم مشکل داشتم :
اولین دفعه vistax64 رو ریختم. توی اون ویندوز صدام نمیومد اگه دوباره نصبش میکردم تا restart بعدی صدا داشت ویندوز رو عوض کردم xpx64 . بازم همون مشکل رو داشت حالا همین تازگیا حتی نصب هم نمیشد یعنی تو یdevice manager هم uaa bus driver هم realtek high definition audio بودن ولی صدا نداشتم ویندوز رو عوض کردم visa 32 bit ریختم. حالا علاوه بر اینکه صدا نصب نمیشه ، این صفحه آبی که دوستمون گفتن می آد با یه تفاوت که یه چیزی رو سریع میشمره به نظرتون مشکلم چیه؟
اینم مشخصات سیستم:
cpu:amd core 2 x64
ram :2 ta 512
hard: maxtor sata 160
vga: geforce 8400gs
sound :realtek hd onboard
mother board:asus m2n-x

shahramcat
19-12-2008, 22:06
سلام خدمت دوستان من از اول سرهمبندی سیستم با کامپیوترم مشکل داشتم :
اولین دفعه vistax64 رو ریختم. توی اون ویندوز صدام نمیومد اگه دوباره نصبش میکردم تا restart بعدی صدا داشت ویندوز رو عوض کردم xpx64 . بازم همون مشکل رو داشت حالا همین تازگیا حتی نصب هم نمیشد یعنی تو یdevice manager هم uaa bus driver هم realtek high definition audio بودن ولی صدا نداشتم ویندوز رو عوض کردم visa 32 bit ریختم. حالا علاوه بر اینکه صدا نصب نمیشه ، این صفحه آبی که دوستمون گفتن می آد با یه تفاوت که یه چیزی رو سریع میشمره به نظرتون مشکلم چیه؟
اینم مشخصات سیستم:
cpu:amd core 2 x64
ram :2 ta 512
hard: maxtor sata 160
vga: geforce 8400gs
sound :realtek hd onboard
mother board:asus m2n-x

شما آخرین درایور کارت صدات رو از لینک زیر بگیر و نصب کن قبلش حتما دریاور قبلی رو بردار :

XP 32/64Bit :

VISTA 32/64Bit

آخرین درایور مادربوردت رو هم از اینجا بگیر و نصب کن :

XP :

اگر نشد باید بایوس مادربورد رو آپدیت کنی شاید مشکلت حل بشه ..... بازهم مشکل داشتی کارت صدای شما مشکل داره !

sultan
23-12-2008, 00:37
سلام
من یک سیستم بستم با این مشخصات :
cpu : intel dual-core 6750
main board : asus p5kc
VGA : Geforce 8800 GTS- asus
ram : OCZ 2GB - 800 bus - platinim
power : Green 580 real
اما بازی های جدید رو روان اجاره نمیکند. فکر کنم مشکل از رم باشه, چون شنیدم این مادر برد به بعضی رم ها درست جواب نمیده.
حالا من میخوام بدونم چه نوع رمی بگیرم که با سیستمم مخصوصا مادربردم جور باشه؟ رم 4GB تا قیمت 250 یا300 هزار تومان

shahramcat
23-12-2008, 15:58
سلام
من یک سیستم بستم با این مشخصات :
Cpu : Intel dual-core 6750
main board : Asus p5kc
vga : Geforce 8800 gts- asus
ram : Ocz 2gb - 800 bus - platinim
power : Green 580 real
اما بازی های جدید رو روان اجاره نمیکند. فکر کنم مشکل از رم باشه, چون شنیدم این مادر برد به بعضی رم ها درست جواب نمیده.
حالا من میخوام بدونم چه نوع رمی بگیرم که با سیستمم مخصوصا مادربردم جور باشه؟ رم 4gb تا قیمت 250 یا300 هزار تومان

شما آخرین درایور کارت رو نصب کردی ؟

رمهاتون مشکل ندارن مگر اینکه سیستم بالا نیاد با صفحه مرگ به شما بده ! البته مادربورد شما از رمهای ddr3 هم پشتیبانی میکنه .

SIMON137
25-12-2008, 11:27
با سلام
من نیز این مشکل رو دارم بعضی مواقع سر خود ریست میشه و صفحه آبی و...
رم من geil 2*2 gig هست ، یکیش رو میذارم فکر نکنم همچین مشکلی داشته باشه ، مادبربوردم هم رمپیج x48 هست ...
چه کنم ؟ برنامه ی تحت ویندوز ندارید اجرا کنم برای تست رم ؟

milky way
25-12-2008, 19:09
با memtest از رمتون تست بگیرید. رمتون چی بعد ؟

sultan
26-12-2008, 00:37
من آخرین کارت درایو هم نصب کردم . بنظرتون رم ها مقدار شون کم نیست؟ddr2 ها رو بفروشم ddr3 بگریم بهتره یا ddr2 ها زیاد کنم. پولش زیاد مهم نیست

saleh_iraq
30-12-2008, 14:54
من آخرین کارت درایو هم نصب کردم . بنظرتون رم ها مقدار شون کم نیست؟ddr2 ها رو بفروشم ddr3 بگریم بهتره یا ddr2 ها زیاد کنم. پولش زیاد مهم نیست

قبل از اینکه رم جدید بخری ولتاژ رم رو از بایوس حدود 0.1 یا 0.2 زیاد کن و ببین نتیجه چی میشه.

faniz4
30-12-2008, 22:41
مشکلت هنوز حل نشده؟ می تونم يک نظر و راه حل بگم؟

Zeus_delta
02-01-2009, 20:58
با سلام خدمت دوستان
من هم مشکل صفحه آبی را دارم و مشکل به حدی پیشرفت کرد که دیگر سیستم بالا نیامد. مشخصات سیستم :
CPU : E6420
MB : Asus P5Q Deluxe
RAM : 2* 1 GB Kingston Hayper CA 4.4.4.10
HDD : 2* 320 GB Samsung
VGA : Asus 8600 GTS
Power : 680 Real Green
DVD Writer HP
DVD ROM Combo HP
Ram Reader FOXCOM Internal
هاردها رید صفر یر روی پورتهای 0 و 1 مربوط به SIL5723 controller بودند. در ابتدا گاهی پیغام عدم خواندن حافظه در یک آدرس برروی مانیتور دیده میشد. اما به مرور تبدیل به صفحه آبی 00000050*0 گردید سپس بعد از چند روز سیستم بالا نیامد. خواستم هاردها را فرمت کنم و مجدد سیستم را تنظیم کنم که دیگر هادها شناسایی نشدند. پورتها را عوض کردم و در حالتهای مختلف تست کردم اما فقط در حالتی که هاردها به پورتهای ساتا غیر سیلیکون متصل بودند و تنظیم بایوس یر روی IDE بود هاردها شناسایی شدند و در سایر حالتها در هنگام نصب ویندوز فقط 8 مگ از یک هارد شناسایی میگردد.
رمها را با MEMTEST 2 تست کردم (چند بار) و مشکلی نداشتند. در حالتهای مختلف یکیی و دوتایی و برروی اسلاتهای مختلف تست کردم ولی سیستم قادر به شناسایی هاردها در حالت RAID و AHICH و پورتهای سیلیکون کنترلر نمی باشد.
در هنگام نصب ویندوز در حالت IDE نیز مجدد پیغام صفحه آبی قبلی و یا 0000008e*0 میآید و ویندوز نصب نمیشود. بایوس را به روز کرده ام.
حالا اساتید نظر بدهند و راهنمایی کنند . فقط لطفا سریعتر زیرا میخواهم قبل از تعطیلات تاسوعا و عاشورا سیستم را جمع کنم تا سرگردانی 2 ماهه پایان یابد.
با تشکر

alborz006
04-01-2009, 02:38
سلام دوستان . اين صفحه آبي چه كرده!!!! حالا مشكل من جالبتره!!!!
مشخصات سيستم :
cpu:E7300 core2duo
MB:gigabyte Ep45-DS3R
HDD:500 GB Samsung
VGA: Gigabyte 9600 GT DDR3 1GB
Power : 680 real green
DVD Writer Samsung
حالا دعوا سر رم كامپيوتره!! اول دو تا رم دو گيگ ژل(Dual ) روش بود.كه سيستم موقع بالا اومدن قفل مي كرد.بعد كلي قطعه عوض كردن فهميديم Bios بايد اپديت بشه.الان Bios آپديته(F10) . ولي باز مشكل حل نشد.به آواژنگ زنگ زديم گفت مادربرد گيگا با ژل ست نميشه.رم رو عوض كردي و دو تا يك گيگ kingston زديم (بصورت دوال: يك در ميان).مشكل حل شد. حالا كه مي خوايم دو تا رم دو گيگ بزنيم وقتي دو تا دو گيگ رو دوال (يك در ميان) مي زنيم از وسط بازي و كار مي پره بيرون؟؟!! يه بار صفحه آبي مياد و ريست ميشه ولي بار بعد از بازي مياد بيرون و رو دسكتاپ ميمونه بدون قفل شدن. ولي وقتي دوباره رم هاي يك گيگ رو زديم مشكلي نداره.خلاصه حالا متوجه شديم كه اگر رم هاي دو گيگ رو جفت هم بزنيم مشكلي نداره (single channel) . حالا مي خوام راهنماييم كنيد كه من چيكار كنم ؟ قيد دوال بودن رم ها را بزنم يا راهي ديگه هم هست؟؟مادر برد رو عوض كنم؟حقيقتش رو بخوايد فكر نمي كنم فرستادن گارانتيش سودي داشته باشه. اونا اينقدر روش وقت نميذارند.يك تست مي كنند سيستم كه بوت شد ميگن سالمه.

alborz006
05-01-2009, 01:46
سلام دوستان
به مشكلات بالا اينا رو هم اضافه كنيد.:
standby نميشه. با هيچ رمي و در هيچ حالتي(سينگل و دوال ).وقتي standby مي كنم خاموش ميشه و وقتي روشنش مي كنم بوت نميشه و بايد حتما ريست كنم.Hibernate هم نميشه .من چيكار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amir m
09-01-2009, 19:29
سلام دوستان من هم این مشکلات رو دارم
بعد از 10 دقیقه کامپیوتر ریستارت میشه وباز هم تکرار همین روی ویندوز ویستا ارور رو توضیح داد ولی راه حل نگفته بود اسم ارورش رو یادم نیست اما کلمه blue اولش بود اینطوری
................blue

D3vil_A
09-01-2009, 21:22
سلام دوستان یک چیزی رو به خاطر داشته باشید! هنیشه Blue Screen از سخت افزار نیستش من خودم سیستمه قبلیم این مشکل رو داشت وسط نسب ویندوز این ارور رو می داد 64 بیتی ریختم هیچ مشکلی نبودش! و مثل غول کار میکرد! حالا شما ویندوز 64 بیتی هم امتحان کنید شاید درست بشه!

mehdi936
04-02-2009, 10:28
دوست عزيزم 100 % مشكل ماله رمه با اين عكسي كه گذاشتي،يه رمه ديگه بذار امتحان كن خودت متوجه ميشي

saeed4055
05-02-2009, 09:32
سلام
اين مشخصات سيستم منه
cpu intel e8400
ram 2*1g kingmax 1066
hard 320 samsung
motherboar asus p5q
چهار روز پيش وقتي dvd كار گذاشتم رستارت كرد و ديگه بالا نيومد تا روز بعدش كه دوباره خوب شد
ديشب دوباره رستارت كرد و يك صفحه سياه با يك چشمك زن مياد و ويندوز بالا نمياد
امروز دوباره خوب شد ولي وقتي خواستم برم تو اينترنت دوباره رستارت شد و همون صفحه سياه اومد و ديگه ويندوز بالا نمياد
ايراد از چيه؟
ممنون

smfr
05-02-2009, 10:02
سلام دوستان . اين صفحه آبي چه كرده!!!! حالا مشكل من جالبتره!!!!
مشخصات سيستم :
cpu:E7300 core2duo
MB:gigabyte Ep45-DS3R
HDD:500 GB Samsung
VGA: Gigabyte 9600 GT DDR3 1GB
Power : 680 real green
DVD Writer Samsung
حالا دعوا سر رم كامپيوتره!! اول دو تا رم دو گيگ ژل(Dual ) روش بود.كه سيستم موقع بالا اومدن قفل مي كرد.بعد كلي قطعه عوض كردن فهميديم Bios بايد اپديت بشه.الان Bios آپديته(F10) . ولي باز مشكل حل نشد.به آواژنگ زنگ زديم گفت مادربرد گيگا با ژل ست نميشه.رم رو عوض كردي و دو تا يك گيگ kingston زديم (بصورت دوال: يك در ميان).مشكل حل شد. حالا كه مي خوايم دو تا رم دو گيگ بزنيم وقتي دو تا دو گيگ رو دوال (يك در ميان) مي زنيم از وسط بازي و كار مي پره بيرون؟؟!! يه بار صفحه آبي مياد و ريست ميشه ولي بار بعد از بازي مياد بيرون و رو دسكتاپ ميمونه بدون قفل شدن. ولي وقتي دوباره رم هاي يك گيگ رو زديم مشكلي نداره.خلاصه حالا متوجه شديم كه اگر رم هاي دو گيگ رو جفت هم بزنيم مشكلي نداره (single channel) . حالا مي خوام راهنماييم كنيد كه من چيكار كنم ؟ قيد دوال بودن رم ها را بزنم يا راهي ديگه هم هست؟؟مادر برد رو عوض كنم؟حقيقتش رو بخوايد فكر نمي كنم فرستادن گارانتيش سودي داشته باشه. اونا اينقدر روش وقت نميذارند.يك تست مي كنند سيستم كه بوت شد ميگن سالمه.

من دقيقا همين مشكلو با دوتا رم Apacer رو مين Gigabyte: p965s3 داشتم وقتي Single ميزاشتم سيستم كاملا سالم بود ولي وقتي dual ميزاشتم وسط بازيا ارور صفحه آبي ميداد!
بعدش اتفاقي دوتا رم پاتريوت رسيد دستم تست كردم اصلا مشكلي نداشت تو حالت Dual! اونا رو خريدم مشكلم كاملا حل شد!
چند وقتي هم هست كه مينم Asus p5qE هستش با دوتا رم kingstone كه مشكلي هم در حالت dualchannel نداره
بنظر مياد مينهاي گيگا با بعضي از رمها سازگار نيستن

SIMON137
13-02-2009, 21:59
من تازه رمم رو عوض کردم . ولی پس از یک مدت رفتم با memtst تست کردم و ارور پشت ارور اومد . حالا چیکار کنم ؟ علتش چی می تونه باشه ؟ بازم صفحه آبی و... برنامه ای نیست این مشکلات رو رفع کنه یا این سخت افزاریه ؟

ferferi2
14-02-2009, 21:17
سلام
اين مشخصات سيستم منه
cpu intel e8400
ram 2*1g kingmax 1066
hard 320 samsung
motherboar asus p5q
چهار روز پيش وقتي dvd كار گذاشتم رستارت كرد و ديگه بالا نيومد تا روز بعدش كه دوباره خوب شد
امروز دوباره خوب شد ولي وقتي خواستم برم تو اينترنت دوباره رستارت شد و همون صفحه سياه اومد و ديگه ويندوز بالا نمياد
ايراد از چيه؟
ممنون

معمولا این مشکل وقتی پیش می آد که سرعت باس رم هایی که نصب کردی با هم برابر نباشند. در بعضی از مادر برد ها با جا به جا کردن رم ها این مشکل برطرف می شه و لی در بیشتر موارد کاری نمی تونی بکنی مگر این که سرعت باس تمامی رم های مورد استفادت یکسان باشه

parham_overset
18-02-2009, 20:59
من همچین مشکلی داشتم که بعدا متوجه شدم مشکل از هاردم هست ویندوز روش نصب میشد ولی یه دفعه هنگ میکرد بخصوص وقتی هارد در حال نصب برنامه بود به نظرم هاردت رو تک تک تست کن ببین همچین مشکلی باز برات پیش میاد یا نه رو هر کدوم یه ویندوز نصب کن به احتمال قوی اونیکه روش ویندوز نصبه مشکل داره .

M659
18-02-2009, 22:27
سلام
اين مشخصات سيستم منه
cpu intel e8400
ram 2*1g kingmax 1066
hard 320 samsung
motherboar asus p5q
ايراد از چيه؟
ممنون

خب BSoD یا همون صفحه ی آبی مرگ در کیس شما چند احتمال میتونه داشته باشه:
1- اولین مورد که دوستان هم اشاره کردن همون مچ نشدن رم ها با مادربردتون هست که برای بردهای اسوس یک لیستی از برندها و مموری های آزمایش شده هست که توی maual مادربرد با اسم QVL پیدا کنید.
2- مشکل میتونه از منبع تغذیتون باشه ، لیست کامل قطعات رو ندادین وگرنه بهتر مید تصمیم گرفت

وقتی شما BSoD می گیرید معمولا یک فایل Dump Memory ذخیره میشه . ضمنا در همون صفحه ی آبی خط دوم یک عبارتی هست که کلماتش با _ جدا شده ، سعی کنید این عبارت رو بخونید و یک جایی یادداشت کنید.

rezaabbaspour
10-03-2009, 01:55
اگه برات ممكنه با يك رم سالم بجز رم دستگاهت و از يك رم اورجينال جهت تست استفاده كن

mamad_night
10-03-2009, 01:56
yeki mitone komakam kone man dare dahan sevis mishe ye windows xp sp3 gereftam nasb mikonam karte soundesh nasb nemishe vali sp2 ke nasb mikonam mikhne kart soundoo

ye ki bege chetori nasb konam kart soundamo to sp3

: system

moderbord : asus m2n

ram: 2 giig

vga : geforce 8500 gt

cpu : AMD 64 X2 4000

TORO KHODA SARY JAVABESHO BEGIN DAHANAM DARE SERVIS MISHE

mamad_night
10-03-2009, 02:21
yeki mitone komakam kone man dare dahan sevis mishe ye windows xp sp3 gereftam nasb mikonam karte soundesh nasb nemishe vali sp2 ke nasb mikonam mikhne kart soundoo

ye ki bege chetori nasb konam kart soundamo to sp3

: system

moderbord : asus m2n

ram: 2 giig

vga : geforce 8500 gt

cpu : AMD 64 X2 4000

TORO KHODA SARY JAVABESHO BEGIN DAHANAM DARE SERVIS MISHE

mamad_night
11-03-2009, 00:17
kasi nemitone bara man kari bekone :(

mohamad_beauty
01-04-2009, 15:19
من دقیقا همین مشکل رو داشتم و با جابه جا کردن رم ها مشکل حل شد

farshidxx
01-04-2009, 15:33
سلام
1.مدل رم چیست.وارد بایوس شو و جزییات رم و بگو.(tRAS..........)
2.مدل و وات پاورت ؟

H@mid-Vista
01-04-2009, 15:44
دوستان اولا" فقط و فقط يك انتي ويروس نصب كنين!!!!!
دوماگ اين اشكال مربوط به رم هست در اغلب موارد

google_boy07
15-04-2009, 02:04
این مشکل 100 درصد از پاور هستش .......................
پاور کم میاره
یک عدد پاور خوب سیستم بیمار شما رو سلامتی میدهد ....
.............خلاص:46:

farshidxx
22-04-2009, 12:26
عزیز من
اگه پاور کم بیاره هیچ وقت اختار صفحه آبی ندارید.

zahedy2006
14-05-2009, 21:04
این رو هم ببینید

saleh_iraq
06-07-2009, 23:51
ولتاژ رم رو از بایوس حدود 0.1 یا 0.2 زیاد کن و ببین نتیجه چی میشه. من اینجوری مشکلم حل شد.:12::12::12:

mdmehry
07-07-2009, 00:02
من تا حالا با دو تا سيستم كار كردم كه دقيقا اين مشكلو داشتن كه با تعويض رم مشكل حل شد
يادمه چند سال پيش كه اين مشكل پيش ميومد فوري به رم مربوطش ميكردن

shympw
07-07-2009, 23:35
کامپیوتر من هم اینطوری میشه.
و این صفحه فقط تو ۲ تا گیم میاد !
یعنی در حالت معمولی و گیم های دیگه اصلا نیست !!!
اشکال از چیه ؟! (خود گیم میتونه باعث بشه ؟)
مرسی.

Muradin
07-07-2009, 23:47
منم همین مشکلو دارم وقتی که هارد همراه یا فلش به کامپیوتر وصل باشه گاهی این طوری میشه
یه بار هم دستم رو دکمه ی کنترل نگه داشتم این طوری شد

Muradin
07-07-2009, 23:48
چی شد بدردت خورد؟

hamedniko
08-07-2009, 14:46
سلام دوست عزیز نمیدونم مشکلت حل شد یا نه اما اگر حل نشد من دزفول هستم اهوازهم سفر میکنم خیلی کم حالا نزدیکم میتونی باسم ایمیل بزنی hamedniko@yahoo.com فکر کنم بتونم مشکلت را حل کنم
نوشتن اینکه چیکار کنی فایده نداره باید سیستم را چک کرد
بای

milky way
10-07-2009, 16:21
منم همین مشکلو دارم وقتی که هارد همراه یا فلش به کامپیوتر وصل باشه گاهی این طوری میشه
یه بار هم دستم رو دکمه ی کنترل نگه داشتم این طوری شد
خوب این مشکله مینبورده، بایوس رو بروز رسانی کردی؟

b.ziarati
11-07-2009, 17:13
دو مورد میتونه باشه
1- ram
2- HDD

bayat72
18-07-2009, 18:27
Blue Screen
پیغام اینه که اگر رمهای ترکیبی دارید یکی را بردارید و دیگری را امتحان کنید
یا رم دیگری را روی مادربرد امتحان کنید
خود م این مشکلو داشتم
با برداشتن رم 512 درست شد

omidbooter
19-07-2009, 16:23
سلام من دوتا سیستم دارم که مشخصاتشون اینه
cpu=AMD sempron 3000 1800Mhz
min=giga m1689d
ram=kingmax 512mb +256mb که مجموا 768 مگابایت هست
graphic=xfx 256 fx5200
hdd=200GIG sata maxtor
.

cpu=intel dual core e5200 2.5GHz
min=giga ep31-es3g
ram=2GIG
hdd=500gig segate

مشکلم اینه که وقتی یه فلش رو وص میکنم صفحه ابی رنگ میاد وسیستم رستارت میشه.

به خصوص سیستم اولی که AMD هست زیاد اینجوری میشه تو نصب ویندوز ویستا هم اینجوری میشی و حتی بازی.

مشکل از چیه؟

omidbooter
30-07-2009, 17:10
کسی نیست.

جواب بدید ممنون میشم

Kianoosh
30-07-2009, 17:15
امید جان (درسته؟) همین تاپیک رو از اول مطالعه کن روشهای زیادی گفته شده بعدش اگه باز مشکلی بود سوال کن...

roohoravan
29-08-2010, 20:31
سلام.دوستان ؛ سيستم من هم دچار اين صفحه آبي رنگ شده و هر چند دقيقه اين صفحه مياد.ديروز كمي در بايوس كار كردم و فكر ميكنم از اون شده باشه.سيستم ويروسي هم نبود.چيكار بايد كرد؟ اين تاپيك را هم مطالعه كردم ولي گيج شدم.لطفا راهنمايي كنيد.چه جور ميشه تنظيمات بايوس را مثل روز اولش كرد؟ تشكر

skoliaee
03-09-2010, 02:41
با سلام من سیستمم
MB - GIGABYTE P55 A UD6 ba usb3
CPU - INTELL I5 750
VGA - NVIDIA MSI GTS 250 ba 2 fan khonak konande
RAM - 2GB DDR3 1333 GEIL yek adad rame 2 gig
Power - 685 B Watt real Grean
HDD - 500 GB SATA SAMSUNG
منم به ارورر صفحه ابی دچار هستم
هر کاری کردم درست مشد - رم خودمو رو یه سیستم دیگه تست کردم سالم بود
هاردمو رو یه سیستم دیگه امتحان کردم سالم بود
البته چند نفر بهم گفتن رم اضافه کنم
اما فکر نکنم دلیل خوبی واسه ارور صفحه ابی باشه
یه جا خوندم که معمولا رمها ا مادربوردها مشکل ناسازگاری دارند
حالا اگه من بخوام رم اضافه کنم باید حتما مارک GEIL بگیرم یعنی مارک رم موجود در سیستمم - یا میتونم مارکهای دیگه ای مثل کرسیر یا ترنسند یا ... بخرم / 0دکمه شیفتم کار نمیکنه9
راستی اینم بگم ه این ارورر صفحه ابی تو ویندوز XP SP3 32BIT زیاد بود
اما از وقتی ویندوز VISTA 64BIT ریختم ارورر صفحه ابی خیلی خیلی کم شده اما هنوزم هست
راستی به هیچ وجه به این فکر نباشید که مشکل از انتی ویروس هست - 8 ساله انتی ویروس اوست به روز دارم ه نذاشته سیستمم ویروسی بشه
لطفا با در نظر گرفتن موارد بالا راهنماییم کنید
بخصوص در مورد خرید رم جدید واسه کامپیوترم
خیلی ممنون میشم
این اولین تاپیکی هست که تو سایت P30WORLD.COM دادم - انتظار دارم منو خوب راهنمایی کنید
با تشکر

80071a5cffff
01-02-2012, 01:37
سلام عرض شد
از اوجایی که منم با ارور صفحه ابی مرگ سروکار داشتم لازم میدونم تجربیاتمو در اختیارتون قرار بدم
من هم مشکل هارد داشتم هم رم
اکثر مواقع با عوض کردن ویندوز کارم درست میشد.
همیشه هم این اتفاق نمی افتاد مگر برنامه ها و بازی های زیادی نصب میکردم یا زیاد از سیستم کار میکشیدم یا زیاد به نت وصل میشدم
اما یه سری عوامل باعث تشنج این ارور میشه
1-کیس شما در حال بدی قرار گرفته باشه مثلا سرپایینی یا سربالایی یا حتی میز قوس داشته باشه.
2-برق دزدی.متاسفانه اکثر کیس ها استاندارد ساخته نمیشن و برق دزدی دارن نسبت با مادربرد و رم
3-شرایط اب و هوا.معمولا کامپیترایی که نزدیک اشپزخونه هستن خیلی زودتر از کامپیوترهای مشابه خودشون داغون میشن
4-استفاده نامناسب از سیستم مثال: از کلیدهای اصلی پاور یا کلید روشن و خاموش یا ریست کامپیوتر به صورت مداوم مکرر استفاده شده و توجه ی به سیستم نباشید. یکی از دوستام همینجوری سیستمش رو داغون کردن برا روشن کردن کلید پاور رو مثل روانی ها میزد یا برای خاموش کردن از کلید مستقیم استفاده میکرد
5استفاده بیش از حد از تواناییهای سیسم مثلا رم شما 2 هستش و یه بازی با رم 2 میخرید و 24 ساعت میشینید بازی میکنید

شاید با یک بار یا دوبار انجام دادن این کارها سیستم خراب نشه اما به مرور زمان یهو شما این ارور رو دریافت میکنید که به هیچ وجه هم تو کتتون نمیره که سیستم خراب شده

یه توصیه دیگه اینکه زیاد قصعات رو دستمالی و انگولک نکنید حتما همه میدونید که بدن انسان الکتریسیته ی ساکن رو منتقل میکنه و همین میتونه به راحتی دخل سیستمتون رو طی یه مدت بیاره

موفق باشید

lakoo_1988
12-06-2013, 17:14
دوستان کمک کمک سیستم در قسمت اکس پی گیر می کند و بالا نمی اید با تعویض ویندوز هم حل نشد چه کنم ؟
:n28:

MAZAHER2
15-06-2013, 06:17
یه بار بایوس رو صفر کن بعدش ویندوز عوض کن

amirdmcccc
07-04-2015, 13:06
سلام من یه رم دو کیگ داشتم و اونو ارتقا دادم و یه رم 4 گیگ خریدم و بهد از مدتی کار با رایانه صفحه ابی میاد و وقتی دوباره رم 2 رو می ذارم مشکل حل میشه خواهش می کنم راهنمایی کنید ویندوز من 7 32bit هستش و نمی خوام ویندوز رو عوض کنم . (دوستان میگن رم شما با سیستم کانفیک نشده و باید ویندوز رو عوض کنید و اینکه ویندوز 32bit نمی تونه از ظرفیت کامل رم 4 گیگ استفاده کنه.)

EXTREME
07-04-2015, 14:04
سلام من یه رم دو کیگ داشتم و اونو ارتقا دادم و یه رم 4 گیگ خریدم و بهد از مدتی کار با رایانه صفحه ابی میاد و وقتی دوباره رم 2 رو می ذارم مشکل حل میشه خواهش می کنم راهنمایی کنید ویندوز من 7 32bit هستش و نمی خوام ویندوز رو عوض کنم . (دوستان میگن رم شما با سیستم کانفیک نشده و باید ویندوز رو عوض کنید و اینکه ویندوز 32bit نمی تونه از ظرفیت کامل رم 4 گیگ استفاده کنه.)

تعویض رم که نیاز به نصب مجدد ویندوز نداره ولی ویندوز 32 بیتی بیشتر از سه گیگ رو نمیتونه ادرس دهی کنه و باید ویندوز 64 بیتی نصب کنید
در مورد اون مشکلتون اول ببینید مینتون این حجم رم رو ساپورت میکنه و هر اسلات dimm چه مقدار حجم رم رو حمایت میکنه کار بعدی اپدیت بایوس مین است اگر دریت نشد یا خود رم ایراد داره یا با مین سازگار نیست

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

behroozwerewolf
10-04-2015, 10:04
سلام، منم مشکل صفحه آبی مرگ رو دارم، ولی هیچ تغییری توی سیستمم ندادم، فقط ویندوزم رو از ۷ به ۸.۱.۱ تغییر دادم، وسط تصب ویندوز سیستمم ری استارت شد و هاردم بد سکتور گرفت مجبور شدم یه هارد جدید بخرم، ولی بعد از خریدن هارد جدید موقع کار کردن مشکلی پیش نمیاد، مثلا موقع فیلم دیدن یا بازی کردن، ولی اگه کار با سیستمم طولانی باشه بعد از اینکه کارم تموم شد، یا تو حالت عادی، در حالت سیستمم ری استارت میشه، یکی اینکه صفحه آبی مرگ با تصویر در هم میاد، و حالت دوم اینکه خود به خود ری استارت میشه انگار یکی دکمه ری استارت رو میزنه، میخواستم بدونم این مشکل میتونه از ایراد کابل اچ دی ام آی باشه؟

behroozwerewolf
10-04-2015, 10:10
تعویض رم که نیاز به نصب مجدد ویندوز نداره ولی ویندوز 32 بیتی بیشتر از سه گیگ رو نمیتونه ادرس دهی کنه و باید ویندوز 64 بیتی نصب کنید
در مورد اون مشکلتون اول ببینید مینتون این حجم رم رو ساپورت میکنه و هر اسلات dimm چه مقدار حجم رم رو حمایت میکنه کار بعدی اپدیت بایوس مین است اگر دریت نشد یا خود رم ایراد داره یا با مین سازگار نیست

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk
سلام، اول اینکه کانفیگ که خلاصه شده configuration هست، در علم کامپیوتر به معنی جزعیات هستش لغت درست مچ بودن یا هماهنگی سخت افزاری هستش، دقت کنید که علاوه بر مشکلات ذکر شده باید دقت کنید که شما دو مدل رم مختلف خریداری کردین که باسشون رو نگفتی چنده، بعضی از مادر برد ها حتما باید دوتا رم یه ظرفیت و یه باس داشته باشن وگرنه صفحه آبی میاد،