PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با تصویر ندادن ax78

zartosht 2008
25-10-2008, 20:29
سیستمی تهیه کرده بودم که مادربوردش ابیت ax78 بود از همون اول هم مشکل ریست کردن داشت و مطمئن هم بودم که از مادربورد هستش داشتم بایوسش رو آپدیت می کردم که که سیستم هنگ کرد و هیچ چیز عمل نکرد مجبور شدم سیستم را از پاور خاموش کنم وقتی روشن کردم دیگه تصویر نداد حتی بوق سلامت سیستم رو هم نمی زنه
روی خود بورد در قسمت پیغام خطاها می زنهff توی دفترچه رو که خوندم نوشته بود ff= boot attempt ولی متوجه نشدم یعنی چی گارانتی هم نمی تونم ببرم چون کارتش رو ندارم یعنی از همون اول هم نبود چون لیبل داشت فکر کردم همون یعنی گارانتی ولی بعدا فهمیدم کارت هم باید باشه خلاصه علی مونده و حوضش اگه کمکم کنید خیلی ممنون می شم بقیه قطعات چون چک کردم سالم هستن :10:

Mezzo
25-10-2008, 21:27
وسط آپدیت بایوس اگر سیستم خاموش بشه مشخصه که دیگه بالا نمیاد. AX78 رو نمی دونم ولی برای هر مادربردی روش هایی برای Bios Recovery وجود داره که ممکنه تو دفترچه مادربرد یا سایت سازنده مادربرد توضیح داده باشه. در نهایت مراکزی هم هست که چیپهای بایوس رو که ناقص آپدیت شده می تونند مجدد برنامه ریزی کنند.

zartosht 2008
26-10-2008, 08:32
ممنون مي شم اگه توضيح بديد الان من بايد چيكار كنم

Amir312
26-10-2008, 13:55
تا اونجایی که من میدونم مادر برد های ابیت برای بازیابی بایوس برنامه ای ندارند ، ولی در کل میتونی با یک متخصص الکترونیک مشورت کنی تا بایوس برد را در بیاره و بعد از پروگرام کردن دوباره چیپ را سر جای خودش بزارند ، بعد هم دوباره میتونی چیپ را بایوس اپدیت کنی
یک پیشنهاد دیگه هم این که سعی کن با نمایندگی حرف بزنی ، معمولا با چک کردن سریال برد اون را قبول میکنند من این کار را قبلا کردم

zartosht 2008
26-10-2008, 13:59
ممنون تماس گرفتم و قرار شد كه ببرم تا مشكل رو با هزينه كم درست كنن