PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به کار گیری براش

VAMO
25-10-2008, 12:47
سلام
چگونه می توانم براشی که دانلود کردم را در فتوشاپ به کار ببرم . و این وکتورها هم همانند براش هستند و طریقه کار آنها یکی است .

Saeed kmss-D
25-10-2008, 13:01
سلام...

دوست عزيز، اين سوال بار ها پرسيده شده، و كاش قبل از تاپيك زدن جستجو ميكردي!

به هر حال چون جوابش كوتاهه ميگم،

براي استفاده از براش هايي كه دانلود يا خريداري كرديد كافيه براش ها رو در جايي از هاردتون ( مثلا محل نصب فتوشاپ ) ذخيره كنيد.
حالا فتوشاپ رو باز كنيد و ابزار براش رو برداريد و روي صفحه راست كليك كنيد و از پنجره كوچيك باز شده اون قسمت بالا سمت راست روي اون مثلث كوچيك كليك كنيد تا منوي مربوط باز بشه.
از گزينه هاي موجود ، روي Load Brush كليك كن و به محلي كه براش ها رو ريختي برو و اونا رو انتخاب و لود كن.

درباره وكتور هم اينا رو از جستجو جمع اوري كردم:

فایل های وکتور در بطن خود از مختصات ریاضی حاصل میشوند (البته طراحی اونا ریاضی نیستش! )
به طور مثال برنامه های Corel draw و free hand از این نوع هستند کیفیت این نو فایل ها اصلا افت نمیکند
البته نمیتوان با این فرمت یک تصویر واقعی ساخت ( هر چند اگه بشه هم خیلی سخته!)
ضمنا مزیت خیلی مهم این نوع فایل ها حجم آنها هستش که خیلی خیلی کمه در مقابل bitmap
از این نوع فرمت (وکتور ) معمولا تو جاهایی استفاده میشه که کیفیت خیلی مهمه مثل طراحی آرم، تصویر سازی ، و ..... (بین گرافیست ها این فرمت خیلی طرفدار داره!!)
مثال برای این نوع فایلها همین فایل های PDF هستش.

فایل های ویکتور فایل های هستند که به جای اینکه نقطه به نقطه عکس رو همراه خودشون داشته باشن (نقشه بیتی) طرز تشکیل اون رو دارن. معمولا توی این نوع فایل ها از بردارهای برای ساخت یه شکل استفاده می شه و همونطور که سعید جان فرمودند زوم روی کییت این نوع فایل ها تغییری ایجاد نمی کنه
البته توی فتوشاپ امکان استفاده از قابلیت های ویکتور وجود نداره و مربوط به بردار فتوشاپ الاستریتور هست
و اگه بخوای روی یه فایل ویکتور کار کنی باید اونو راستینایز کنی آخه فتوشاپ محیط بیتی هستش
در ضمن شیپ ها و خود نوشته ها هم ویکتور محسوب می شن و البته پچ ها

کم بودن حجم اینگونه فایل ها همونطور که گفته شد دلیل داره و البته یک مزینه.
ولی تا جایی که من می دونم هیچ یک از browser ها از wmf پشتیبانی نمی کنن
و بیشترین استفاده اینگونه فایل ها برای کارهای گرافیک و طراحی هستش طراحی هایی که نیاز هست که در همه جا ازش استفاده بشه بدون افت کیفیت و با امکان تغییر در نقاط تشکیل دهنده اون
این فایل ها امکان ویرایش رو دارن و هر کسی می تونه روی اونها تغییرات دلخواهش رو بده و طرح جدید ایجاد کنه
برای آشنایی بیشتر می تونی از آموزش های کورل استفاده کنی چون این برنامه اینچنین محیطی داره.

در ضمن براي هر سوال و بحث و درخواستي تاپيك جدا بزن.

موفق باشي♥♥♥

VAMO
25-10-2008, 15:30
ممنون . ولی وقتی لبزار براش را فعال می کنم تمام آنها قفل هستند . دلیلش چیه

Saeed kmss-D
25-10-2008, 16:03
سلام...

منظورتون رو متوجه نشدم!!!
شما يه سند جديد باز كن و ابزار براش رو بردار، چيزي نبايد قفل بشه!

موفق باشي♥♥♥

VAMO
25-10-2008, 17:17
این جوری هاست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Saeed kmss-D
25-10-2008, 19:41
سلام...

خب اين كه ابزار براش نيست،
پنجره تنظيماتشه!

من منظورم خود ابزار بود، توي پنل ابزار موجوده ( كليد B ).
وقتي ابزار براش فعال بشه اين پنجره تنظيمات هم فعال ميشه.

موفق باشي♥♥♥