PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چجوری قدم بلند بشه؟

rozy_1500
23-10-2008, 17:51
سلام دوستان
راستش من شرایط قدیم خیلی بده و خیلی احساس کوتاهی قد میکنم
لطفا بگین که چی کار کنم
از خیلی ها کمک گرفتم و آخرش نتیجه یه درست نگرفتم
یه عده هم منو نا امید کردن و گفتن که بستگی به ژنتیک و هورمون و... داره
دیدم اینجا همه استادن گفتم از شما بپرسم

S0R3N4
26-10-2008, 17:11
سلام دوست عزیز
راستش به ژنتیک خیلی ربط داره!
من در کودکی خیلی قد کوتاه بود!حتی یادمه تا اول راهنمایی هم قد کوتاه بودم!پدر و مادرم نسبتا بلند قد هستن(170-175)
اما با تمرینات سنگین دروازبانی (فوتبال) الان عجیب رشد کردم!
راستی نگفتی چند سالت هست!؟

Öracle
26-10-2008, 17:27
دوست عزیز شما میتونی یه مدت بسکتبال بازی کنی .
یا والیبال .
اینطوری یکمی قدتون افزایش پیدا میکنه .

Benygh
26-10-2008, 17:56
سلام
رشد قد به چند عامل بستگی داره که یکی از انها ژنتیکی هست ...
دیگری میتونه تغذیه و حرکات و کارهایی که در حال رشد انجام میشه باشه !
سعی کنید شیر و ماست و غذاهای مقوی و سبزیجات رو به میزان کافی در هر وعده ی غذایی مصرف کنید .
ورژش خیلی میتونه تو تریک هورمون های رشد تاثیر گذار باشه ... ورزش رو از یاد نبرید ! ورزش هایی که دویدن و پرش و ... زیاد داره ...

rozy_1500
26-10-2008, 19:17
از همگی دوستان ممنونم
راستش من الان 17 سالمه (امیدی هست یا نه؟)
در مورد اون چیزی که گفتم نظرتون چیه؟
راستی نظرتون در رابطه با دمپایی های افزایش قد چیه؟

Behsood
31-10-2008, 22:49
سلام

باید تغییرات هرمونی در مودتون ایجاد کنید!

راه دیگه این که به درگاه خدا دعا کنید که معجزه بشه!

راه سومی وجود نداره!

rozy_1500
01-11-2008, 00:39
این هورمون و آمپول و... رو بیخیال بشید
چون من ریسک عوارض و اینجور چیزا رو نمیکنم
نظر دیگه ای نبود؟
در مورد چیزایی که گفتم توضیح بدین !!!!!!!!!!!

vahid_civil
01-11-2008, 01:05
دکتر برو حتما. مطمئنتر هست حداقل

محمد88
01-11-2008, 15:56
قرص زینک بگیر هر یک روز در میون بخور.قدت چقدر هست؟من خودم 175 هستم و به نسبت
متوسط رو به پایینم ، ولی حساسیت نشون نمیدم.

محمد88
01-11-2008, 16:04
راست میگه این تبلیغا هم اکثرا دریورین.

rozy_1500
01-11-2008, 16:21
قرص زینک بگیر هر یک روز در میون بخور.قدت چقدر هست؟من خودم 175 هستم و به نسبت
متوسط رو به پایینم ، ولی حساسیت نشون نمیدم.
این قرص رو از کجا میده ؟ قیمتش چنده؟ دکتر باید تجویز کنه؟
بابا ایول منم اگه قد تو رو داشتم عمرا حساسیت نشون نمیدادم
ولی قدم 164 هستش

من هم میخوام برم دکتر اما نمیدونم باید برم پیش چه دکتری ؟!!!!!

راست میگه این تبلیغا هم اکثرا دریورین.
اونا رو میدونم ولی فکر کنم اون چیزی که تبلیغ کرد یه چیزی تو همین مایه های زینکی که خودت گفتی باید باشه

vahid_civil
01-11-2008, 19:03
اگه دختری که طبیعیه . اکثر پسرا از دختر قد کوتاه بیشتر خوششون میاد :31:;):whistle:
اگه پسری هم که من پیشنهاد میکنم بری دکتر مربوطه که شاید فیزیوتراپ یا همچین چیزی باشه.
پسر عموی من رفت دکتر واسه قدش. تا دبیرستان قدش اندازه بچه ابتدایی راهنمایی بود.
دکتر بهش یه قرص داد و بهش گفت بارفیکس بزنه. قدش درست شد. نزدیک 173 174 شد.
میپرسم چه دکتری رفته بهت میگم.
:10:
ولی نظر شخصیم اینه که آفریده خدا رو دستش نزنیم!
شاید اگه قدت کوتاه نبود یه تیکه چوب میخورد تو سرت الان اینجا نبودی ! ولی حالا ...
این آخری نظر شخصی بود. زیاد جدی نگیرید

ALIAK28
02-11-2008, 10:13
دوست گرامی...
اول باید به پزشک متخصص ارتوپدی مراجعه کنید. براتون یه سری عکس درخواست می کنند. اگر کانون های استخوان سازی بسته نشده باشه میشه تحت نظر پزشک داروهای خاصی مصرف بشه که در نهایت منجر به افزایش قد شما بشه .
اگر هم کانون های استخوان سازی بسته شده باشند دو راه وجود داره...
راه اول که طولانی مدت هست و کم بازده = ورزش های خاص ..
راه دوم که کوتاه مدت هست و پربازده ...ولی بنده به شخصه توصیه نمی کنم...به خاطر عوارضی که ممکنه داشته باشه = عمل جراحی....

دوم این که به تبلیغات پزشکی تو هیچ جا !_ حالا ماهواره که جای خود داره _ بها ندید و کارتون رو بر اساس اون ها تنظیم نکنید...فقط مراجعه حضوری به پزشک هست که می تونه قابل اعتماد ترین و درست ترین راه رو به شما نشون بده..

سوم : یکی از دوستان قرض زینک رو برای افزایش قد معرفی کردن...من دقیقا نمی دونم دلیلش چی هست...البته قرص روی مکمل نسبتا خوبی برای ما ایرانی هاست..ولی در مورد افزایش قد به تنهایی کاری نمی تونه انجام بده ..

rozy_1500
02-11-2008, 18:07
اگه دختری که طبیعیه . اکثر پسرا از دختر قد کوتاه بیشتر خوششون میاد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif;):whistle:
اگه پسری هم که من پیشنهاد میکنم بری دکتر مربوطه که شاید فیزیوتراپ یا همچین چیزی باشه.
پسر عموی من رفت دکتر واسه قدش. تا دبیرستان قدش اندازه بچه ابتدایی راهنمایی بود.
دکتر بهش یه قرص داد و بهش گفت بارفیکس بزنه. قدش درست شد. نزدیک 173 174 شد.
میپرسم چه دکتری رفته بهت میگم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif
ولی نظر شخصیم اینه که آفریده خدا رو دستش نزنیم!
شاید اگه قدت کوتاه نبود یه تیکه چوب میخورد تو سرت الان اینجا نبودی ! ولی حالا ...
این آخری نظر شخصی بود. زیاد جدی نگیرید
چه دختر چه پسر هر دو دوست دارن قدشون بلند باشه فقط مساله ای که هست اینه که اگه دختر قدش بلند باشه شاید اون پسر قد کوتاه روش نشه بیاد دنبالش :31:

دوست گرامی...
اول باید به پزشک متخصص ارتوپدی مراجعه کنید. براتون یه سری عکس درخواست می کنند. اگر کانون های استخوان سازی بسته نشده باشه میشه تحت نظر پزشک داروهای خاصی مصرف بشه که در نهایت منجر به افزایش قد شما بشه .
راه دوم که کوتاه مدت هست و پربازده ...ولی بنده به شخصه توصیه نمی کنم...به خاطر عوارضی که ممکنه داشته باشه = عمل جراحی....

دوم این که به تبلیغات پزشکی تو هیچ جا !_ حالا ماهواره که جای خود داره _ بها ندید و کارتون رو بر اساس اون ها تنظیم نکنید...فقط مراجعه حضوری به پزشک هست که می تونه قابل اعتماد ترین و درست ترین راه رو به شما نشون بده..

سوم : یکی از دوستان قرض زینک رو برای افزایش قد معرفی کردن...من دقیقا نمی دونم دلیلش چی هست...البته قرص روی مکمل نسبتا خوبی برای ما ایرانی هاست..ولی در مورد افزایش قد به تنهایی کاری نمی تونه انجام بده ..
دمت گرم دوست عزیز این شد حرف حساب !
راستش من شنیدم که کانون استخوان سازی تو سن 18 تا 19 (گفتن بستگی داره) متوقف میشه
حالا اینا رو چجوری تشخیص میده؟! منظورم از روی چیه عکس تشخیص میده ؟!
این عمل جراحی رو که بیخیالش !!!!!!!! خیلی میترسم و خطر ناکه :31:
فقط کاش بسته نشده باشه
در اولین فرصت حتما مراجعه میکنم

mohsen_blid
02-11-2008, 18:38
ببین دوست من
من در این مورد زیاد جستجو کردم و به این نتیجه رسیده ام
کانون استخوان سازی یا همان صفحات بستگی به شخص نهایتا تا 23 الی 25 سالگی کاملا بسته میشه
شما که 17 سال سن دارید اصلا نگران نباشید و فقط باید اراده کنید و با پشتکار دستوراتی که پزشک میده و همچنین مربیان مرتب استفاده کنی
شما حتما باید به دکتر غدد مراجعه کنی و از اون دکتر مشاوره بگیری که ایا نیاز به تزریق هورمون رشد هست یا نه بهترین شخصی که میتونه به شما بگه براتون مفید هست فقط فقط دکتر هست
باید سیستم غذاییت رو تغییر بدی
اولا باید خوابت مرتب باشه و کافی شب زنده داری مضر
دوما باید بعد از بیدار شدن در صبح 15 الی 30 دقیقه حرکات کششی انجام بدی(مخصوص)

در این شرط باید بگم که شما می تونی با استفاده از حرکات کششی مخصوص قوس کمر را بگیری که تقریبا بستگی به افراد از 3 الی 6 سانتی متر متغییر هست و به قدت اضافه میکنه و همچنین هیکلت رو قشنگتر میکنه

سوما بعد از حرکات کششی شیر بخوری و مکمل های پروتئینی که با مشاوره دکتر انجام شده را به مصرف برسانی
چهارما وعده های غذاییت رو افزایش بدی به 5 الی 6 وعده و حجم هر وعده رو کم کنی (چون با خوردن بیش از حد غذا موجب ترشح انسولین و کم شدن قدرت بدن برای ترشح هورمون رشد میشه)
سعی کن در زمان حرکات کششی اهنگ بزاری تا بهت کمک کنه برای بهتر انجام شدن حرکات (یک عامل تحریک کننده برای حرکات کششی است)

اون دمپایی ها هم فلسفه داره ولی ه صورت مختصر باید بگم که
شست پای انسان بسیار کارامد است و اگر شست پا را در زمان خاص ماساژ دهید باعث افزایش ترشح هورمون رشد می شود
برای همین می گویند که افزایش قد میاره که این درست نیست و فقط باعث افزایش ترشح هورمون رشد میشه و اگر ورزش نکنی تاثیری نداره
مواد غذاییت باید مقوی باشه
ماهی شیر ماست سیب بادام زمینی و همچنین گردو بسیار مفید هستند

محمد88
03-11-2008, 02:13
سوم : یکی از دوستان قرض زینک رو برای افزایش قد معرفی کردن...من دقیقا نمی دونم دلیلش چی هست...البته قرص روی مکمل نسبتا خوبی برای ما ایرانی هاست..ولی در مورد افزایش قد به تنهایی کاری نمی تونه انجام بده .منم خودم نمیدونم ، ولی یکی از فامیلامون دکتره میگفت تاثیر میذاره(تجربه شده است)

ALIAK28
03-11-2008, 06:45
راستی به دکتر غدد هم که دوستمون mohsen_blid گفتن هم میشه ...مراجعه کرد...البته هیچ دلیلی بر بسته بودن یا نبودن کانون های استخوان سازی شما وجودنداره مگر این که با عکس اثبات بشه ....

mohsen_blid
03-11-2008, 10:02
بیشتر این بسته شدن یک اصطلاح است
حتما یه وقت از ارتوپد یا غدد بگیر و خودسرانه مصرف نکن زیرا عواقب بدی برات داره
برای مثال قرصی به نام ارژنین هست که اون هم تاثیر گذار هست اما اگه بدون تجویز و زیاد ازش استفاده بشه دست و پاهات بیش از حد بزرگ میشه و کلا از کاری که کردی پشیمون میشی

rozy_1500
04-11-2008, 15:29
نمیدونم با چه زبونی ازتون تشکر کنم
شما لطف بزرگی به من کردین
حالا به نظرتون پیش کدوم یکی برم بهتره؟ هر کدوم چه کاری رو برام انجام میدن ؟!

S0R3N4
09-11-2008, 21:36
قرص های زینک بیشتر برای کسانی که در سن رشد هستن خوبه...

AB
13-11-2008, 11:20
قرص های زینک بیشتر برای کسانی که در سن رشد هستن خوبه...

حالا نمیشه به جای قرص زینک مواد غذایی حاوی روی بخوریم؟

راستشو بخایین من از قرص و دارو میترسم.یه عوارضی برات میاره که بعدا پشیمون میشی.

واسه دخترا شاید قد زیاد مهم نباشه ولی برای پسرا مهمه.:20:

راستی زننده تاپیک دختره یا پسر؟

tekno2006
13-11-2008, 20:40
دوست گرامی...

دقیقا همین طوره در صورتی که کانون های استخوان سازی بسته شده باشه انجام هر کاری فقط جنبه تبلیغاتی داره که تنها راه استفاده از روش جراحی هست که عوارضشو باید به جان خرید

DariushGreat
14-11-2008, 14:02
سلام
من هم دنبال این بودم که قدم رو بلند کنم. از توضیحات دوستان گلم سپاسگذارم
قد من: 173
وزنم : 80 !!! :31:

براتون آرزوی پیروزی دارم:11:

tekno2006
14-11-2008, 21:38
اخیرا روشی که در کشورمون مد شده روش الیزاروف هست که توسط روس ها ابداع شده اگه بخوام ساده بیان کنم در این روش ابتدا استخوان را در محل کانون های استخوان ساز برش داده و میان آن فاصله ایجاد می شود و با تزریق سلول های استخوان ساز موجب جوش خوردن ان و در نتیجه افزایش طول استخوان می شود

rozy_1500
19-11-2008, 21:26
اخیرا روشی که در کشورمون مد شده روش الیزاروف هست که توسط روس ها ابداع شده اگه بخوام ساده بیان کنم در این روش ابتدا استخوان را در محل کانون های استخوان ساز برش داده و میان آن فاصله ایجاد می شود و با تزریق سلول های استخوان ساز موجب جوش خوردن ان و در نتیجه افزایش طول استخوان می شود
آره منم اینو شنیدم و اصلا هم از این کار خوشم نمیاد
حالا به من بگین ارتوپد برم بهتره یا غدد ؟(من خودم بیشتر نظرم رو ارتوپده)
راستش من دکتر خوب سراغ ندارم اگه میشه یه دکتر خوب معرفی کنید

tekno2006
19-11-2008, 23:16
آره منم اینو شنیدم و اصلا هم از این کار خوشم نمیاد
حالا به من بگین ارتوپد برم بهتره یا غدد ؟(من خودم بیشتر نظرم رو ارتوپده)
راستش من دکتر خوب سراغ ندارم اگه میشه یه دکتر خوب معرفی کنید

چون خودم تو این حرفه ام می شناسمشون هردو متخصص جواب سربالا بهت می دن که مجبور می شی به تبلیغات مجله ها در مورد افزایش قد مراجعه کنی