PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با بوت شدن سیستم.. لطفا کمک کنید..

AMD906
22-10-2008, 11:17
من بعد از باز کردن کیس و تعویض کابل هارد سیستم را روشن کردم وفن سی پی یو هم کار می کرد ولی سیستم بوت نمی شود و تصویر هم ندارد و چراغ پاور چشمک میزند. همه قطعات را به جز سی پی یو و مادربورد چک کرده ام ،clearCmos هم کرده ام ولی مشکل همچنان باقیست...

لطفا یکی کمک کند...

alborz_k
22-10-2008, 21:40
من بعد از باز کردن کیس و تعویض کابل هارد سیستم را روشن کردم وفن سی پی یو هم کار می کرد ولی سیستم بوت نمی شود و تصویر هم ندارد و چراغ پاور چشمک میزند. همه قطعات را به جز سی پی یو و مادربورد چک کرده ام ،clearCmos هم کرده ام ولی مشکل همچنان باقیست...

لطفا یکی کمک کند...

خوب شما رم ها رو باز و بسته کنید ( بهتره که تمیزشون کنید ) به احتمال زیاد مشکلتون حل می شه.

Amir312
23-10-2008, 11:05
البته من همچین مشکلی داشتم و هر بار که یک قطعه از سیستم عوض میکردم باید یک بار کارت گرافیک را در میاوردم و دوباره جا میزدم !!! البته این مشکل با در آوردنم و دوباره جا زدن سوکت 24 پین پاور هم گاهی اوقات حل میشه ( البته برق سیستم را با ید در بیاری )

alborz_k
23-10-2008, 16:35
البته من همچین مشکلی داشتم و هر بار که یک قطعه از سیستم عوض میکردم باید یک بار کارت گرافیک را در میاوردم و دوباره جا میزدم !!! البته این مشکل با در آوردنم و دوباره جا زدن سوکت 24 پین پاور هم گاهی اوقات حل میشه ( البته برق سیستم را با ید در بیاری )
آره خوب . ممکنه خیلی چیز ها باشه . اما رم سیستم خیلی حساسه و با کوچکترین تکونی ، ممکنه که دیگه سیستم روشن نشه و بهتره که اول چک بشه.

mhaf
23-10-2008, 20:56
اگه هیچ بوقی نمیزنه Cpu رو باز کن و دوباره بزن سر جاش احتمالا از جاش در اومده

AMD906
23-10-2008, 21:12
من تمام اين كارها را انجام دادم، حتي رم را هم عوض كردم اما همچنان مشكل باقيست...

rocket
24-10-2008, 00:14
سلام
1- با یه رم جدید امتحان کن . ضمنا حواست باشه که رم رو برعکس وصل نکرده باشی...
2- رم رو از جاش در بیار و سیستم رو روشن کن ببین بوق میزنه ( یه بوق ممتد) اگه بوق زد که خداروشکر مادربورد سالمه و مشکل از رمه اما اگه نزد احتمالا چیپ ست مادربوردت رفته. ( البته مادربورد در صورتی بوق میزنه که شما تمامی پنل های کیس رو روی مادربورد نصب کرده باشی)

Amir312
24-10-2008, 01:19
اگر سیستم بعد از روشن شدن بدون رم هیچ بوقی نزد دو حالت داره ، یا از سی پی یو میتونه باشه و یا از برد اصلی ، برای چک کردن برد میتونی برد را بدون سی پی یو هم راه بیندازی ، که البته بعضی برد ها بدون سی پی یو روشن نمیشوند ، ولی در کل اگه بتونی یک سی پی یو سالم گیر بیاری و مین را تست کنی بهتره ، راستی تمام چیز های را که به کامپیوتر وصله ( مثل سی دی رام و مودم و . . . ) را جدا کن ، انشا الله که برد اصلی سالمه

alborz_k
24-10-2008, 01:21
سلام
1- با یه رم جدید امتحان کن . ضمنا حواست باشه که رم رو برعکس وصل نکرده باشی...
2- رم رو از جاش در بیار و سیستم رو روشن کن ببین بوق میزنه ( یه بوق ممتد) اگه بوق زد که خداروشکر مادربورد سالمه و مشکل از رمه اما اگه نزد احتمالا چیپ ست مادربوردت رفته. ( البته مادربورد در صورتی بوق میزنه که شما تمامی پنل های کیس رو روی مادربورد نصب کرده باشی)
مگه رم بر عکس هم وصل می شه؟

rocket
24-10-2008, 12:48
مگه رم بر عکس هم وصل می شه؟

نه
اما اگه طرف وارد نباشه ممکنه برعکس وصلشون کنه (فکر کنه که درست وصل کرده) و چیپ ست بسوزونه !

javadshahvand
24-10-2008, 13:56

لطفا یکی کمک کند...

مادربرد رو بیرون از کیس تست کن