PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این دما عادیه یا عیر عادی ؟

peyman_nn
21-10-2008, 22:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام به همگی

من با این مشکل روبه رو هستم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لطفا بگید ایراد کار چیست :11:

smfr
22-10-2008, 00:45
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام به همگی

من با این مشکل روبه رو هستم

لطفا بگید ایراد کار چیست :11:

سلام
اون نرم افزاري كه براي تست دماي CPU استفاده كردين يكي از بهترين نرم افزارهايي هست كه ميشه براي اين كار پيدا كرد. چون دما رو دقيقا توسط سنسوري كه intel توي پردازنده هاي core 2duo به بالا كار گذاشته استفاده ميكنه!
فركانس كاري E6600 شما هم چون لود زيادي روش قرار نگرفته توسط تكنولوژي EIST function و Enhanced Halt-state كه اينتل تو پردازندش استفاده ميكنه كم شده يعني اگه شما بازي يا نرم افزار سنگيني اجرا كني فركانس كاري ميره رو همون 2400Mhz معمول! پس مشكلي از اين لحاظ نيست.
دماي پردازنده شما بايد حداكثر تا حدود 65 درجه باشه اول دقت كن كه خمير سيليكون مرغوب استفاده كني كه خيلي تاثير داره.
بعدش هم زياد خمير نزني! يعني فقط يه لايه نازك رو سطح cpu رو بگيره بسته! ميتوني براي زدن خمير از چوب بستني استفاده كني!
ولي مهمترين نكته محم بودن پايه هاي فن هستش! طوري كه بايد قسمت سياه پايه از پشت main board بياد بيرون! (يعني بعد از اتصال اگه فنو با دست بگيري بكشي اصلا نبايد سر جاش تكون بخوره!)
حواستم به پايه هاي فن باشه چون پايه هاي LGA775ها شكنندست ممكنه بعد از چند بار بازو بسته كردن بشكنه و ديگه بدرد نخوره!
شما اين چيزارو كنترل كن اگه مشكلي بود باز در خدمتيم

peyman_nn
22-10-2008, 01:07
اقا خیلی ممنونم از شما

خمیر زیاد زدم
خمیرم ماله پارساله
فن کامله کامل جل نرفت

پس فرمایشات شما رو باید مو به مو انجام بدم

p_s_m
22-10-2008, 02:21
ممکن خود فن مشکل دار شده باشه

شما سیستم رو روشن کن بزار نیم ساعت کار کنه ( مثلا بزن defragment کنه ) بعد ریستارت کن برو تو بایاس

نگاه کن دمای cpu و دور فن رو اینجا بگو

smfr
22-10-2008, 08:16
ممکن خود فن مشکل دار شده باشه

شما سیستم رو روشن کن بزار نیم ساعت کار کنه ( مثلا بزن defragment کنه ) بعد ریستارت کن برو تو بایاس

نگاه کن دمای cpu و دور فن رو اینجا بگو

نرم افزار Realtemp دماي cpu رو اندازه ميگيره من تاحالا نرم افزاري بهتر از اين تو اين زمينه نديدم هم سبكه، كه ميشه اونو حتي موقع اجراي بازي ها هم باز گذاشت تا دمارو اندازه بگيره و هم دقيقه دقيقه
يعني ديگه لازم نيست برن تو بايوس چون اون موقع ديگه cpu كار زيادي انجام نميده كه بخاد دماش بره بالا.

hamedya
22-10-2008, 08:42
سلام.
من نرم افزار power fan رو پیشنهاد میکنم.به وسیله این نرم افزار شما میتونید حتی سرعت فن cpu رو افزایش بدید.
البته دمای پردازنده ی شما یکم غیره عادیه.اگر امکانش هست روبروی پردازند یه فن روی کیس وصل کنید.

موفق باشید.:11:

peyman_nn
22-10-2008, 08:57
به نظر شما بهتر نیست که فنو عوض کنم ؟

hamedya
22-10-2008, 09:05
بله اگه فن رو عوض کنید بهتره.

smfr
22-10-2008, 09:25
خوب شما ببين اگه مشكلت بر طرف نشد عوش كن.

peyman_nn
22-10-2008, 19:23
سلام
به نظر شما من میتونم این فن رو

روی کیس silent storm همون شرکت نصب کنم یا جا نمیشه ؟

smfr
22-10-2008, 20:17
سلام
به نظر شما من میتونم این فن رو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدروی کیس silent storm همون شرکت نصب کنم یا جا نمیشه ؟

بله جا ميشه!
اتفاقا اين فني كه مد نظر شماست يكي از بهترين فنهاي تو بازار به حساب مياد.
گرين با توليد اين فن كاملا تو اين رنج قيمت از برندهايي مثل thermaltake , coolermaster جلوتر افتاده.
اين فن هم صداش كمه هم واقعا تو اوركلاكينگ جواب ميده

peyman_nn
23-10-2008, 00:37
اخه ظاهرا خیلی بزرگه
میترسم بخرم و تو کیس جا نشه
یا اینکه جلوی کارت گرافیک و سیم های متصل به اون رو بگیره

hamedya
23-10-2008, 08:18
خوب ببرید خودشون نصب کنن.
بیخودی که پول نمیدید.:21:

peyman_nn
23-10-2008, 09:11
اخه من شهرستانم
باید سفارش بدم بیاد

smfr
23-10-2008, 17:22
شما برو تو كيستو اندازه بگير ببين با ارنفاع 15.5cm اين فن چقدر فاصله بين فن با كيس هست.
عرض فن هم حدود 10
طولش هم حدود 13 هستش.
اگه مي خواي خيلي مطمئن شي يه جعبه تو اين اندازه درست كن بزار رو cpu ببين چقدر جا ميگيره.
اما silent storm جزو كيسهاي نسبتا بزرگه به احتمال زياد جا كم نمياري