PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كار نكردن كيبورد در هنگام بوت

sohrablh
21-10-2008, 20:03
با سلام من هر وقت ميخواهم از بوت ويندوز نصب كنم هنگامي كه مياد رو prees any key to boot from cd rom هرچي اينتر و بقيه ي كليد هارو ميزنم كار نميكنه در حالي كه در ويندوز كيبورد كار ميكنه همچنين در تنظيمات bios setup كيبورد كار ميكنه مشكل از كجاست؟:ohno:

shahab_blaster
21-10-2008, 20:57
با سلام من هر وقت ميخواهم از بوت ويندوز نصب كنم هنگامي كه مياد رو prees any key to boot from cd rom هرچي اينتر و بقيه ي كليد هارو ميزنم كار نميكنه در حالي كه در ويندوز كيبورد كار ميكنه همچنين در تنظيمات bios setup كيبورد كار ميكنه مشكل از كجاست؟:ohno:
كيبرد شما پورتش USB هست ؟
مدل مادربوردت چيه؟

sohrablh
21-10-2008, 22:35
بله كيبورد من usb هست چون درگاههاي ديگش خراب شدن (درگاه بنفش رنگ) من از يك تبديل كه ماوس و كيبرد رو به يك usb تبديل ميكنه استفاده ميكنم مادر بردم mercury هست (kobp4m266a) قبلا خيلي راحت با همين usb ويندوز نصب ميكردم هيچ مشكلي هم باهاش نداشتم نميدونم يهو چرا اينطوري شد!!
در ضمن شما واقعا فعال هستيد ! مرسي از جواب سريعتون

sohrablh
21-10-2008, 23:06
در صمن اگه تنظيمات setup هم لازمه آنهارا هم بفرماييد چون من زياد وارد نيستم با تشكر

shahab_blaster
22-10-2008, 09:04
بله كيبورد من usb هست چون درگاههاي ديگش خراب شدن (درگاه بنفش رنگ) من از يك تبديل كه ماوس و كيبرد رو به يك usb تبديل ميكنه استفاده ميكنم مادر بردم mercury هست (kobp4m266a) قبلا خيلي راحت با همين usb ويندوز نصب ميكردم هيچ مشكلي هم باهاش نداشتم نميدونم يهو چرا اينطوري شد!!
در ضمن شما واقعا فعال هستيد ! مرسي از جواب سريعتون
برو تو بايوس يه دور لود ديفالت كن بعد برو تو تنظيمات مربوط به چيپست و پورت ها
كيبرد و موس USB رو براي بوت فعال كن

mdrh
15-01-2013, 17:21
خیلی خیلی ممنون من تازه عضو شدم کمک بزرگی کردید واقعا تشکر:n12:

ali.doghol.dota
27-01-2013, 12:33
سلام دوستان من رو سیستمم 2 تا ویندوز دارم بعد از اینکه ویندوز اولی رو یه بار دیگه نصب کردم
(زمانی که باید یکی از ویندوزهارو برای اجرا انتخاب کنم)کیبوردم کار نمیکنه توی ستینگ و بوت کار میکنه به اینجا که میرسه قفل میکنه
کیبوردمم ps2 هستش ویندوزا هم xp :n28:
تایم auto start هم 0 هست:n03:

khelane
27-01-2013, 19:39
سلام
برو تو تنظیمات مادربورد تو بخش فکر کنم
integrated device اونجا keyboard usb or mouse usb رو فعال کن enable میشه همین
بعد سیو کن با اف 10 و بیا بیرون

سلام دوستان من رو سیستمم 2 تا ویندوز دارم بعد از اینکه ویندوز اولی رو یه بار دیگه نصب کردم
(زمانی که باید یکی از ویندوزهارو برای اجرا انتخاب کنم)کیبوردم کار نمیکنه توی ستینگ و بوت کار میکنه به اینجا که میرسه قفل میکنه
کیبوردمم ps2 هستش ویندوزا هم xp :n28:
تایم auto start هم 0 هست:n03:
اول یه دور بایوس رو دیفالت کن ببین درست میشه ( سیستمت رو کاملا از برق جدا کن)
ماوس رو هم دربیار خلاصه هر پرتی که پشت کیس هست رو دربیار بازم درست نشد ببین میتونی یه کیبورد یو اس بی از دوستات قرض بگیری و بری تو ویندوز بعدا ببین کیبورد تو ویندوز کار میکنه یا نه

ali.doghol.dota
28-01-2013, 23:03
سلام
برو تو تنظیمات مادربورد تو بخش فکر کنم
integrated device اونجا keyboard usb or mouse usb رو فعال کن enable میشه همین
بعد سیو کن با اف 10 و بیا بیرون

اول یه دور بایوس رو دیفالت کن ببین درست میشه ( سیستمت رو کاملا از برق جدا کن)
ماوس رو هم دربیار خلاصه هر پرتی که پشت کیس هست رو دربیار بازم درست نشد ببین میتونی یه کیبورد یو اس بی از دوستات قرض بگیری و بری تو ویندوز بعدا ببین کیبورد تو ویندوز کار میکنه یا نه

انجام دادم باز همون مشکله ولی ایندفه هر بار که روی اون صفحه کلیدی رو فشار میدم یه صدای تق تقی از کیس میاد
مشکل من همینجاست که اصلا روی ویندوزا نمیتونم کلیک کنم

khelane
29-01-2013, 20:21
ببین بهترین کار اینه که
یک
ویندوز ها رو حذف کنی یکیشون میگم برای این کار یه دیسک مینی ویندوز گیر بیار اکثرا در هایرن بوت دیسک هم هست رفتی تو یکی از ویندوز ها رو همراه با پوشه و فایل بوت رو حذف کن بعد ریستارت کردی مستقیم میره تو ویندوز
یا هردو رو حذف و یه ویندوز رو نصب کن
در اخر هم براتون مقدور یه بار بایوس مین رو اپدیت کن همین
با یه کیبورد دیگه هم تست کردی
موفق باشی

ramin maddah
15-09-2018, 15:23
سلام من میخوام تنظیمات بایوس رو انجام بدم نمیشه یعنی کیبوردم کار نمیکنه که وصل شم

- - - Updated - - -

سلام من میخوام تنظیمات بایوس رو انجام بدم نمیشه یعنی کیبوردم کار نمیکنه که وصل شم

shaahani
15-09-2018, 15:42

یک مبدل USB به PS2 برای کیبورد بخرید و کیبورد رو به پورت ps2 بنفش رنگ پشت کیس متصل کنید .
راه دیگه اینه که با یک کیبورد دیگه که دارای پورت ps2 هست ابتدا وارد بخش تنظیمات بایوس بشید و اونجا گزینه USB Keyboard را فعال کنید تا در سیستم عامل داس و زمان بوت کامپیوتر نیز کیبورد USB شما فعال باشه و کار کنه .

Asdf_Majid
14-01-2019, 22:48
سلام
من ميخوام با فلش ويندوز نصب كنم
ولي كيبوردم و موسم تو منوي بوت كار نميكنه ك بخوام بوت با فلش رو انتخاب كنم
موس و كيبورد بيسيم دارم
وارد بايوس ميشم فعالش ميكنم ولي درست نميشه

shaahani
14-01-2019, 23:08
سلام
من ميخوام با فلش ويندوز نصب كنم
ولي كيبوردم و موسم تو منوي بوت كار نميكنه ك بخوام بوت با فلش رو انتخاب كنم
موس و كيبورد بيسيم دارم
وارد بايوس ميشم فعالش ميكنم ولي درست نميشه

موس و کیبورد بیسیم را تا به حال باهاشون کار نکردم ، اما قاعدتا اونها بدون تنظیم خاصی از پورت USB استفاده میکنند .
شاید مکان درستی را در تنظیمات برای فعال کردن USB جهت استفاده از کیبورد انتخاب نکرده اید .
بهتر است پورت های دیگر USB کامپیوتر خود را انتخاب کنید ، مخصوصا اولین پورت USB از بالا .

ممکنه کنار یکی از پورت های USB نیز علامت کیبورد وجود داشته باشد ، که به این معناست که تنها باید از همان پورت برای اتصال کیبورد استفاده کنید.

Asdf_Majid
17-01-2019, 09:54
کیبورد بیسیم در بوت کار نمیکنه

ata.royalfalcon
17-01-2019, 09:59
کیبورد بیسیم در بوت کار نمیکنه

شاید به USB3 مادربرد متصل هست . اگر اینطور هست وصل کنید به USB2 و تست کنید .

Asdf_Majid
17-01-2019, 10:18
امتحان كردم نشد

Asdf_Majid
17-01-2019, 10:20
نه اين كارا كردم اما نميشه

ata.royalfalcon
17-01-2019, 12:26
امتحان كردم نشد

نه اين كارا كردم اما نميشه

مدل دقیق مادربرد چی هست ؟
لینک سایت مدلی که دارید رو بزارید .

Asdf_Majid
17-01-2019, 16:52
گیگابایته از سري هاي قديمي

ata.royalfalcon
17-01-2019, 21:11
گیگابایته از سري هاي قديمي

خب من باید مدل دقیق مادربرد رو بدونم که برم دفترچه راهنمای مادربرد رو بررسی کنم شاید نکته ای پیدا بشه .

Asdf_Majid
18-01-2019, 17:10
Gigabyte GA-P31-ES3G

محمودی علی
07-03-2019, 22:02
سلام من ویندوزم ایراد پیدا کرده و بوت نمیشه و میخوام ویندوز نصب کنم اما کیبوردم کار نمیکنه حالا باید چیکار کنم

dione
12-03-2019, 09:18
از این تبدیل استفاده کن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MahziyarAzimzadeh
01-10-2020, 21:27
برو تو بايوس يه دور لود ديفالت كن بعد برو تو تنظيمات مربوط به چيپست و پورت ها
كيبرد و موس USB رو براي بوت فعال كن

با سلام وخسته نباشید. خیییل ببخشید سیستم من موقع بوت شدن باید با دکمه ی DEL بایوس اون باز بشه ولی اون موقع اصلا کیبورد کا نمیکنه. چیکار کنم؟

pejman7868
31-07-2021, 13:24
یلام عذر میخوام من کیبوردم usb هست و تازه میخوام رو سیستم ویندوز بریزم ولی کیبوردم کار نمیکنه که بخوام وارد بایوس بشم میشه راهنمایی کنید باید چیکار کنم؟ ممنون.

Amirpython
07-01-2024, 16:09
سلام مال من مینویسه cmos cheksum error...
بعد میگه.f1 رو بزن Continue و del رو برای بایوس ولی کیبوردم کار نمیکنه گیرکردم:hmm:از مبدل usb to ps2 هم استفاده کردم

shabnam1986
07-01-2024, 16:55
سلام مال من مینویسه cmos cheksum error...
بعد میگه.f1 رو بزن Continue و del رو برای بایوس ولی کیبوردم کار نمیکنه گیرکردم:hmm:از مبدل usb to ps2 هم استفاده کردم

سلام یا باتری بایوس رو واسه چند لحظه دربیارین یا بایوس رو آپدیت کنین...

- - - Updated - - -

ممکنه باتری بایوس خراب شده باشه...

radarz
09-01-2024, 13:22
کیبورد از دوستان و همسایگان قرض کنید ...