PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترک دندان!

Antonio Andolini
13-10-2008, 13:08
سلام!
یه ترک دندان روی دندانم دارم ... مال خیلی وقت پیش هست ... حدودای 7-8 سال پیش که با دوچرخه خوردم زمین این ترک به وجود اومد .. مشکلی مثل لق شدن و اینا پیش نیومده ولی ترک هنوز نرفته .... حالا می خواستم بپرسم که آیا لازم هست که برم دندون پزشکی؟ .. می تونه کاری واسش بکنه؟

leila60
21-10-2008, 23:57
سلام
دندانی که ترک خورده به سرما و گرما حساس است؟ یا قبلاً هرگز حساس بوده است ؟
گاهی اوقات ترکهایی که در دندان ایجاد می شوند محدود به مینا هستند و داخل عاج نفوذ نکرده اند. این دندانها نیاز به درمان خاصی ندارند. مگر از جهت زیبایی.
در صورتیکه ترکها در عاج نفوذ کرده باشند دندان به گرما و سرما حساس است. در این صورت حتما به دندانپزشک مراجعه کنید

tekno2006
08-11-2008, 12:31
شما می تونید جهت اطمینان برای این دندان روکش گیری کنید که ابتدا اون رو تراش داده و سپس قالب گیری و روکش داده میشه چون دندان ترک خورده در اثر آسیبهایی مثلا خوردن آجیل شکسته بشه

mohammadg846
01-02-2014, 14:16
شما می تونید جهت اطمینان برای این دندان روکش گیری کنید که ابتدا اون رو تراش داده و سپس قالب گیری و روکش داده میشه چون دندان ترک خورده در اثر آسیبهایی مثلا خوردن آجیل شکسته بشه

ترکهای ریزی روی دندانهای پیشین من بوجود آمده از طرفی حدود 20سال قبل هم گوشه همون دندانها شکسته بود که الان در اثر ساییدگی گدتر شده
دکتر گفته ترکها ممکنه در اثر نفوذ بزاق دندان عمیق تر بشه
آیا نیاز به پرکردن هست؟
اگر پر کنم پرشدگی شکستگی داندان پیش ممکنه بشکنه؟؟
ممنون