PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تابناک : مودم u.s robotic جاسوس است!

mahdy2021
12-10-2008, 21:10
كم‌كاري و سهل‌انگاري نهادها و ارگان‌هاي مسئول، سبب شده است تا استفاده از دستگاه‌هاي الكترونيكي و مخابراتي مشكوك با قابليت فرستادن اطلاعات به شركت‌هاي سازنده در ادارات و سازمان‌هاي دولتي متداول شود.

به گزارش خبرنگار «تابناك»، در همين زمينه، از چندي پيش، يكي از برندهاي معتبر سازنده دستگاه‌هاي مخابراتي و مودم‌هاي رايانه‌اي، اقدام به نصب تجهيزات الكترونيكي پيچيده در محصولات خود كرده است تا همه اطلاعات دريافتي و ارسالي از سوي اين مودم، با عمليات ويژه به شركت سازنده فرستاده شود و حتي اطلاعات موجود در حافظه اين كامپيوتر‌ها نيز تخليه و ارسال مي‌شود.

اين در حالي است كه به رغم تذكر نهادهاي مسئول، اين نوع مودم، تنها از يكي از سازمان‌هاي بزرگ دولتي جمع‌آوري شده و همچنان شيوع استفاده از آن كه به دليل قيمت پايين و قابليت بالا، بسيار جذاب است، در بسياري ارگان‌هاي دولتي و حتي برخي نهادهاي امنيتي به چشم مي‌خورد.

بايد خاطرنشان كرد كه مودم‌هاي شركت «يو.اس...» سازنده انواع بي‏سيم كه در اينترنت پرسرعت (ADSL) و همچنين مودم‌هاي خانگي (Dial-Up) مورد استفاده بوده، غالبا از نوع External (خارج از رايانه) مورد استفاده قرار مي‏گيرد و بازار اصلي فروش اين محصولات در كشورهاي حوزه خاورميانه و جهان سوم است.

اين در حالي است كه پيش از اين، گزارش‌هايي مبني بر ورود محموله‌هاي بزرگ گوشي تلفن همراه از عراق و با همكاري نيروهاي آمريكايي به كشور دريافت شده بود كه با قيمت كم، اما قابليت جاسوسي از مكالمات و اطلاعات فرد دارنده گوشي در ايران توزيع شده بود.

Saeed_TnT
13-10-2008, 12:31
خودشون نمیتونن بسازن میگن اینا جاسوسن :دی
گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف پیف بو میده!!!
خوب خودتون با این قیمت بسازین تا مردن نرن جاسوس بخرن :دی
جاسوس!!!!!!!!!!

mahdy2021
13-10-2008, 12:36
خودشون نمیتونن بسازن میگن اینا جاسوسن :دی
گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف پیف بو میده!!!
خوب خودتون با این قیمت بسازین تا مردن نرن جاسوس بخرن :دی
جاسوس!!!!!!!!!!
البته قبول دارم که سایت تابناک خیلی تو کارهای تجاری و باندبازی دست داره ولی این خبر در مورد اختصاصا همین نوع مودم هست
نیومده بگه همه مارکهای مودم خارجی یک ابزار جاسوسی دارن

به نظرم اگر کاملا مشروح توضیح بدن طرز جاسوسیش رو خیلی خوب میشه. به هر حال شاید همه هاردها مثل هارد من محتویاتش بی ارزش نباشه(توی هار من که چیز مهمی پیدا نمیشه)

Saeed_TnT
13-10-2008, 12:51
3 4 سال پیش یادمه میگفتن که ویندوز هم جاسوسی میکنه و اطلاعات کاربر رو به یه جایی !!! میفرسته
اتفاقا تو همین سایت هم دربارش خوندم!!!
اینا بازیشونه ، جاسوس یعنی چی دیگه
گیریم جاسوس هم باشه ، به نظر من که Cia نمیاد اینطوری جاسوسی کنه
تو ایران 1 میلیون بذاری کف دست یکی از سیر تا پیاز قضیه رو لو میده ، این همه دردسر نمیخواد که!!!!!

Luxe
14-10-2008, 21:19
والا میگفتن دیکشنری بابیلون هم جاسوسی برا اسرائیل میکنه.والا ما که چیزی نداریم
اونم با این سرعت اینترنت که ایران داره به زور بشه یه فایل آپلود بشه

Bayazee
14-10-2008, 22:29
این کاملا امکان پذیر هست و به احتمال زیاد هست درسته ! توی این مودم ها یک توزیع لینوکس قرار داره و در حقیقت سیستم عامل دارند . پس هر نرم افزاری رو خیلی راحت می شه روش قرار داد . قبلا در مورد این نوع مودم همچین مواردی رو شنیده بودم .