PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی e51 یا 6120؟

hamidma
12-10-2008, 17:25
با سلام وعرض احترام
من مدتی است که قصد خرید یک گوشی دارم چند مورد برام مهمه
1- نشان pdf و word فارسی
2- صدای خوب
3- ضبط صدای خوب
4- سبک
5- اگر وایرلس باشه که بهتر

حالا بعد از مدتها گشت و گذار تو اینترنت این دو مدل یعنی 6120 , e51 را دیدم و خوشم آمده. شما کدام را پیشنهاد می کنید؟ البته اطلاع دارم که e51 امکان وایرلس دارد و اون یکی نداره و اینکه 11 گرم سبک تر از 6120 هست و 13 میلیمتر بزرگتر.

شما کدام را پیشنهاد می فرمایید؟

Legend
12-10-2008, 20:54
E51
چون حافظه داخلي و رام گوشي دوبرابر 6120 هست...

ghazaleh366
12-10-2008, 21:06
منم e51 مهمترین دلیلشم باتری ضعیف 6120 ه... هرشب باید میزدم به شارژ!
بعدم کلا سری e امکاناتش بیشتر از گوشی های معمولی نوکیاست.

hamidma
12-10-2008, 21:06
با تشکر فراوان
ایا اینترنت وایرلس که بوسیله این گوشی ها بدست می آید کارایی لازم را دارد؟
چطور می شه که از گوشی برای ضبط خبرنگاری و یا ضبط در یک جلسه بهترین استفاده را کرد؟ امکانات خاصی می خواهد؟

یک سوال دیگر در مورد gps است. ایا تو این گوشی این امکان وجود دارد؟ نرم افزاری است یا سخت افزاری؟ بر اساس اینترنت فعال می شود یا خود ?sattelite

P A R S A
12-10-2008, 21:11
سلام دوست عزیز
در مورد 6120
1. Pdf فارسی باهاش می خونم راحت (یه کتاب داستان کامل رو بدون مشکل خوندم)، آفیس خود گوشی ورد 2003 رو پشتیبانی میکنه ولی قابلیت ویرایش نداره، من آپدیتش کردم که آفیس 2007 هم بخونه و ویرایش هم بکنه!
2. صداش از نظر کیفیت خیلی خوبه ولی خیلی بلند نیست. (اگه بخوای با هدفون گوشی بدی ، حسابی یه حالی بهت میده)
3. ضبط صدای خود گوشی محدوده ولی با نرم افزار با فرمت های مختلف و کیفیت خوب ضبط کنی!
4. از نظر طراحی عالیه، کم سبک و کم حجمه هم لبه های کناری پایین گوشی باعث میشه که گوشی تو دستت ثابت بمونه.
5. وایرلس هم نداره!

در مورد E51
1. احتمالا نباید از 6120 عقب بمونه! من دقیق نمی دونم.
2. اطلاعی ندارم ولی فکر می کنم تفاوت زیادی نداشته باشن.
3. قضیه توی دوتا گوشی کاملا به یه صورته.
4. به نظر من یه خورده پهنه گوشی و دکمه های زیادش (دکمه کانتکت و کنفرانس و ...) باعث میشه اندازه دکمه ها کوچکتر بشه و اشتباه در فشردن کلید پیش بیاد. البته نظر شخصی هست.
5. وایرلس داره!

موارد دیگر مقایسه:
دوربین : دوربین هر دو 2 مگاپیکسل هست (بدون اتوفوکوس) ولی 6120 با توجه به اینکه فلش Led داره عکس های بهتری میگیره!
باطری : در این قسمت امتیاز به E51 میرسه.
سیستم عامل : هر دو از سیمبین ویرایش سوم بهره می برن ولی 6120 دارای Fp1 هست که E51 اونو نداره در واقع سیمبین 6120 نسخه 9.2 هست و E51 نسخه 9.1 داره!
نسل سوم : 6120 از امکانات مخابراطی نسل سوم بهره میبره (به زودی در ایران راه اندازی خواهد شد!) ولی E51 این امکانات رو نداره!!!!!

من سعی کردم یه مقایسه کوچولو داشته باشم، قضاوت باشماست!

P A R S A
12-10-2008, 21:13
با تشکر فراوان
ایا اینترنت وایرلس که بوسیله این گوشی ها بدست می آید کارایی لازم را دارد؟
چطور می شه که از گوشی برای ضبط خبرنگاری و یا ضبط در یک جلسه بهترین استفاده را کرد؟ امکانات خاصی می خواهد؟

یک سوال دیگر در مورد gps است. ایا تو این گوشی این امکان وجود دارد؟ نرم افزاری است یا سخت افزاری؟ بر اساس اینترنت فعال می شود یا خود ?sattelite

هیچ کدام قابلیت GPS ندارن ولی با خرید یه دستگاه GPS اکسترنال کوچولو موچولو می تونید از این امکان بهره ببرید! (امکان نرم افزار فراهم هست!)

hamidma
13-10-2008, 01:12
. Pdf فارسی باهاش می خونم راحت (یه کتاب داستان کامل رو بدون مشکل خوندم)، آفیس خود گوشی ورد 2003 رو پشتیبانی میکنه ولی قابلیت ویرایش نداره، من آپدیتش کردم که آفیس 2007 هم بخونه و ویرایش هم بکنه!
2. صداش از نظر کیفیت خیلی خوبه ولی خیلی بلند نیست. (اگه بخوای با هدفون گوشی بدی ، حسابی یه حالی بهت میده)
3. ضبط صدای خود گوشی محدوده ولی با نرم افزار با فرمت های مختلف و کیفیت خوب ضبط کنی!
4. از نظر طراحی عالیه، کم سبک و کم حجمه هم لبه های کناری پایین گوشی باعث میشه که گوشی تو دستت ثابت بمونه.
5. وایرلس هم نداره!

با عرض تشکر فراوان
یکی از دلایلی که باعث شد من مقداری به 6120 بی اعتماد بشم این بود که از روی یکی از گوشی های دوستانم که 6120 داشت امتحانی فایل ورد 2003 فارسی ریختم هم با اسم فارسی و هم با اسم لاتین ولی هیچ کدام را نخواند. این مشکل چحوری قابل حل هستش؟
در مورد چی پی اس که فرمودید می شه لطف کنید که مدل اون چی پی اس کوچولو را که فرمودید و قیمتش را هم بفرمایید

با تشکر فراوان

Iman_m123
13-10-2008, 12:55
به نظر من که گوشی E51 گوشی خیلی خوبی هست و البته به کار شما هم میاد :46: چون شما میخواید صدا ضبط کنید و کنفرانس و ... میشه استفاده بهتری از این گوشی کرد البته نسبت به 6120 البته در ه چیزهایی E51 و در یه چیز هایی 6120 بهتره

P A R S A
15-10-2008, 00:05
با عرض تشکر فراوان
یکی از دلایلی که باعث شد من مقداری به 6120 بی اعتماد بشم این بود که از روی یکی از گوشی های دوستانم که 6120 داشت امتحانی فایل ورد 2003 فارسی ریختم هم با اسم فارسی و هم با اسم لاتین ولی هیچ کدام را نخواند. این مشکل چحوری قابل حل هستش؟
در مورد چی پی اس که فرمودید می شه لطف کنید که مدل اون چی پی اس کوچولو را که فرمودید و قیمتش را هم بفرمایید

من با اسم فارسی امتحان نکردم ولی با اسم انگلیسی راحت و خیلی سریع خوند. چندین صفحه بود. دستگاه Gps هم حداقل از 70-80 تومن شروع میشه به بالا