PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باطری مادربرد مدام میخوابه!!

sherlock_Holmes
11-10-2008, 17:30
سلام دوستان
يه مشكلي يكي از دوستام با سيستمش داشت چند ماه پیش اونم اينكه تاريخ و ساعت ويندوز بعد از هر بار خاموش و روشن شدن به 1/1/2003 بر ميگشت ساعتش هم 7.00 میشد... تا جاييكه من فهميدم مشكل از باطري مادر بورد بود ام ميگه چند ساله سيستم رو داره و از روز اول همينطوري بوده....!!

این قضیه همون موقع (چند ماه پیش) با همون خرید باطری نو حل شد...
اما الآن دوستم میگه دوباره همونطور شده!! یعنی باطری تو این چند ماه ممکنه خوابیده باشه؟ نه.. پس مساله چیه؟
آنتی ویروس کسپرش هم به خاطر تاریخ از کار افتاده و موقع اتصال با اینترنت بوده که سیستم ریستارت شده و حالا هی به صفحه wellcome ویندوز میرسه و ریست میشه... من تلفنی ازش پرسیدم و متاسفانه شرایط سیستم رو ندیدم...

میگه یه ارور میده که میگه:
Unable to load configuration و سریع ریست میشه...

و نیز یه ارور که میگه ویروسیاب نمیتونه کاری انجام بده...
البته تو Safe Mode میاد بالا اما باز ویروسیاب غیر فعاله...

در مورد اون قضیه باطری راهنمایی بکنید ممنون میشم...
در مورد این ارورها هم چیزی میدونید دریغ نکنید...
پیشاپیش ممنون...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mummified
13-10-2008, 18:42
سلام دوستان
يه مشكلي يكي از دوستام با سيستمش داشت چند ماه پیش اونم اينكه تاريخ و ساعت ويندوز بعد از هر بار خاموش و روشن شدن به 1/1/2003 بر ميگشت ساعتش هم 7.00 میشد... تا جاييكه من فهميدم مشكل از باطري مادر بورد بود ام ميگه چند ساله سيستم رو داره و از روز اول همينطوري بوده....!!

این قضیه همون موقع (چند ماه پیش) با همون خرید باطری نو حل شد...
اما الآن دوستم میگه دوباره همونطور شده!! یعنی باطری تو این چند ماه ممکنه خوابیده باشه؟ نه.. پس مساله چیه؟
آنتی ویروس کسپرش هم به خاطر تاریخ از کار افتاده و موقع اتصال با اینترنت بوده که سیستم ریستارت شده و حالا هی به صفحه wellcome ویندوز میرسه و ریست میشه... من تلفنی ازش پرسیدم و متاسفانه شرایط سیستم رو ندیدم...

میگه یه ارور میده که میگه:
Unable to load configuration و سریع ریست میشه...

و نیز یه ارور که میگه ویروسیاب نمیتونه کاری انجام بده...
البته تو Safe Mode میاد بالا اما باز ویروسیاب غیر فعاله...

در مورد اون قضیه باطری راهنمایی بکنید ممنون میشم...
در مورد این ارورها هم چیزی میدونید دریغ نکنید...
پیشاپیش ممنون...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بهترین کار اینه که ویندوز رو عوض کنه و از انتی ویروس نود 32 استفاده کنه
احتمالاً باطری خرابه یا مشکل از تنظیمات مادر بورد

lord_ashkan_z
13-10-2008, 20:50
اگر اين طوري باشه احتمالا مشكل از Cmos است. كه اين هم سخت افزاريه. پس دو راه داريد:
1- به تالار سخت افزار بريد(كه بعيد مي دونم جواب خاصي دريافت كني)
2- به يك خدمات كامپيوتري برده و مشكل خود را بيان كنيد(كه در هر حال بايد اين كار را بكنيد)

sherlock_Holmes
13-10-2008, 21:55
خب خدا رو شکر بالاخره یکی جواب داد..

آره میبرم پیش یه تعمیراتی فقط مطمئن بشم که قضیه با تنظیمات Cmospg حل شدنی نیست اونوقت...

ممکنه اتصالی چیزی داشته باشه که باطری میخوابونه؟