PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با ارتقاء رم

hamedchtsz
11-10-2008, 16:51
سلام

سیستم من:
mb: nf2sv abit
ram: 1gig ocz 800
vga: 8400 gs
cpu: am2 5000
power: 450w palm

مشکلم اینه که وقتی یه رم 1 گیگ (مشابه رم فعلی)اضافه می کنم، سیستم روشن میشه اما مانیتونر روشن نمی شه.حالا نمی دونم دیگه ویندوز بالا میاد یانه(که احتمال زیاد نمی آد)
وقتی هم رمی که اضافه کردم رو جدا می کنم ،بازم همون مشکل هست و باید رم قبلی رو چند بار بیرون بیارم و دوباره جا بزنم یا جاشو عوض کنم تا شانسی سیستم بالا بیاد.
روی جعبه مادر بورد هم نوشته 2 گیگ رم باس 800 رو پشتیبانی می کنه
البته غیر ازین مشکل دیگه ای ندارم
می دونید چطور باید مشکل رو حل کنم.
ضمنا نمی تونم مادربورد رو بدم برای گارانتی، در این صورت باید یه مادر بورد دیگه بخرم.چون نمی تونم 10-20روز سیستم رو تعطیل کنم

ممنون

hamedchtsz
12-10-2008, 15:04
سلام

سیستم من:
mb: nf2sv abit
ram: 1gig ocz 800
vga: 8400 gs
cpu: am2 5000
power: 450w palm

مشکلم اینه که وقتی یه رم 1 گیگ (مشابه رم فعلی)اضافه می کنم، سیستم روشن میشه اما مانیتونر روشن نمی شه.حالا نمی دونم دیگه ویندوز بالا میاد یانه(که احتمال زیاد نمی آد)
وقتی هم رمی که اضافه کردم رو جدا می کنم ،بازم همون مشکل هست و باید رم قبلی رو چند بار بیرون بیارم و دوباره جا بزنم یا جاشو عوض کنم تا شانسی سیستم بالا بیاد.
روی جعبه مادر بورد هم نوشته 2 گیگ رم باس 800 رو پشتیبانی می کنه
البته غیر ازین مشکل دیگه ای ندارم
می دونید چطور باید مشکل رو حل کنم.
ضمنا نمی تونم مادربورد رو بدم برای گارانتی، در این صورت باید یه مادر بورد دیگه بخرم.چون نمی تونم 10-20روز سیستم رو تعطیل کنم

ممنون

کسی نمی دونه مشکل چیه؟با آپدیت بایوس مشکل حل میشه؟

hardware2000
12-10-2008, 15:36
باتری رو درار یک دور جا بزن.

hamedchtsz
12-10-2008, 18:59
باتری رو درار یک دور جا بزن.

سلام
اگه باتری رو درآرم مشکل خاصی پیش نمی آد؟
مثلا ویندوز بالا نیاد و...

hamedchtsz
13-10-2008, 19:10
......................

Ni_nigc
13-10-2008, 19:19
نه اقا مشکلی پیش نمی اد .

Ni_nigc
13-10-2008, 19:24
سیستمت رو خاموش کن .
کابل برق کیست رو بکن .
باتری Cmos رو در بیار .
برعکس جاش بنداز (یا اینکه دو سر مثبت و منفی جای باتری روی مادربرد رو با هم اتصال بده)
چند بار کلید روشن کردن سیستمت رو بزن .
حالا باتری رو به حالت اولش درار
برق کیست رو وصل کن .
سیستمت رو روشن کن

Ni_nigc
13-10-2008, 19:25
اگه نشد Slot رمت رو عوض کن و روی یه بانک دیگه بزار .

hamedchtsz
13-10-2008, 20:10
مسئله اینه که فقط دو اسلات رم دارم و می خوام دوتا رم 1 گیگ بذارم
البته الان فقط یه رم دارم
باید برم یه رم دیگه بخرم بعد با روشی که شما گفتی امتحان کنم.که البته اگه درست نشه باید مادربورد رو عوض کنم
شما چقدر از نتیجه این کار مطمئن هستید؟چون باید برم یه رم دیگه بخرم که قیمتش حدود 30 تومن هست

amigo
14-10-2008, 00:51
من همين مشكل رو با باس بالاتر داشتم آپديت بايوس كردم درست شد
خب ولي بعد آپديت بايوس باطري رو دربياري جابزني بهتره.

Gamemaster
14-10-2008, 00:58
رمت با مين سازگاري نداره
2 راه داري :
1.اپديت بايوس دوستمون اشاره كرد
2.انتخاب برند ديگر

hamedchtsz
14-10-2008, 15:36
ببنید موقعی که من این مادربورد رو خریدم فروشنده خودش بایوس رو آپدیت کرد(حدود 1 سال پیش)
شاید الان بایوس جدیدتری براش اومده باشه اما من بلد نیستم بایوس آپدیت کنم.اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید

اون موقع رمم کینگ بود
الان Ocz هست.اما اگه سازگاری نداره پس چرا رم ا گیگ جواب میشه؟فقط 2 گیگ جواب نمیده

hamedchtsz
14-10-2008, 18:37
سلام

سیستمت رو خاموش کن .
کابل برق کیست رو بکن .
باتری Cmos رو در بیار .
برعکس جاش بنداز (یا اینکه دو سر مثبت و منفی جای باتری روی مادربرد رو با هم اتصال بده)
چند بار کلید روشن کردن سیستمت رو بزن .
حالا باتری رو به حالت اولش درار
برق کیست رو وصل کن .
سیستمت رو روشن کن

اینکارو کردم درست نشد

رمت با مين سازگاري نداره
2 راه داري :
1.اپديت بايوس دوستمون اشاره كرد
2.انتخاب برند ديگر

ببینید دوست من، ظاهرا شما متوجه مشکل من نشدید.
الان یه رم 1G OCZ Gold 800 رو سیستم منه و داره کار می کنه.الان همین رمو در آوردم گذاشتم رو اسلات کناری،سیستم روشن نشد.درآوردم گذاشتم سر جاش، بازم سیستم روشن نشد.در آوردم دوباره جا زدم، سیستم رو شن شد.یعنی اینکه (جدا از بحث ارتقاء) یه دفعه روشن میشه یه دفعه نمی شه. وقتی روشن نمیشه در واقع مثل وقتیه که رم رو از روی سیستم برداری و سیستم رو بدون رم روشن کنی.به همین دلیل فکر می کنم مشکل از اسلات رم باشه.یعنی مثلا یکی از اتصالاتش از مادربورد قطع شده باشه و با تکون خوردن قطع و وصل میشه.نظر شما چیه؟
ضمنا مدل درست مادربوردم اینه:
abit NF-M2SV v1.0

hamedchtsz
15-10-2008, 09:07
سلام.
پشت جعبه مادربورد این متن رو نوشته:
Memory
2 X 240-pin DIMM sockets support max. memory capacity 2GB
Supports Dual channel DDR2 800/667/533 Un-buffered ECC/ Non-ECC memory
با این وصف دوتا رم 1گیگ OCZ 800 Gold به صورت Dual ساپورت می کنه دیگه؟
ممنون.

Gamemaster
15-10-2008, 14:40
من اين مشكل داشتم كه ميگم مال من اينطوري بود كه:
فقط رو اسلات اول ميزاشتم كتر ميكرد 3 تاي ديگه كار نميكرد برندشم kingmax بود منم اول فكر ميكردم اسلات خرابه ولي با تعويض برند مشكل حل شد الان apcer گذاشتم
بله

Ni_nigc
15-10-2008, 14:47
من فکر کنم با این اوصاف و تستی که خودت کردی اسلات رمت مشکل داره .

hamedchtsz
15-10-2008, 17:08
من اين مشكل داشتم كه ميگم مال من اينطوري بود كه:
فقط رو اسلات اول ميزاشتم كتر ميكرد 3 تاي ديگه كار نميكرد برندشم kingmax بود منم اول فكر ميكردم اسلات خرابه ولي با تعويض برند مشكل حل شد الان apcer گذاشتم
بله

من قبلا یه کینگ با یه یومکس با باس های یکسان گذاشتم ولی جواب نداده...حالا بایوس رو آپدیت می کنم ببینم چی میشه

hamedchtsz
15-10-2008, 23:32
سلام.
آقا من بایوس رو آپدیت کردم.
باتری رو هم درآوردم جا زدم.
خب حالا اینجوری شده که رم رو روی اسلات سمت چپ که می ذارم سیستم روشن میشه و هر چندبار هم که دربیارم و دوباره جا بزنم هیچ مشکلی نداره.
اما روی اسلات سمت راست که می ذارم مثل قبله.یعنی مانیتور روشن نمی شه.عین اینه که اصلا رم نذاری رو سیستم.و هر چندبار هم که امتحان کردم همینطوری بود.
حالا چه کنیم؟

Amir312
16-10-2008, 10:20
سلام
1 - مادر برد خوبی نگرفتی در کل . . . عوضش کنی بهتره ، مثلا با A-N68SV ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2 - مشکل این مادر برد توی تغذیه رمهاست ، مدار تغذیه ضعیفی داره ، با رمهای ساده تری امتحان کن ، مثل انواع Apacer

3- ببین رمهای سیستمت به قولی دو ور چیپ هست یا نه ؟ این نوع رم با بعضی مادر برد ها نمیخونه

4 - اگه اصرار بر دو گیگ رم داری میتونی از یک تک ماژول دو گیگابایتی استفاده کنی

hamedchtsz
16-10-2008, 13:36
سلام
1 - مادر برد خوبی نگرفتی در کل . . . عوضش کنی بهتره ، مثلا با A-N68SV ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2 - مشکل این مادر برد توی تغذیه رمهاست ، مدار تغذیه ضعیفی داره ، با رمهای ساده تری امتحان کن ، مثل انواع Apacer

3- ببین رمهای سیستمت به قولی دو ور چیپ هست یا نه ؟ این نوع رم با بعضی مادر برد ها نمیخونه

4 - اگه اصرار بر دو گیگ رم داری میتونی از یک تک ماژول دو گیگابایتی استفاده کنی

سلام
ممنون از راهنماییت.
یکی از دوستان هم گفته همچین مشکلی داشته و با رم apacer مشکلش حل شده.ظاهرا منم باید برم apacer بگیرم
در مورد رم 2گیگ خب می خواستم دوتا یک گیگ بذارم که به صورت Dual کار کنه تا پرفورمانس بالاتری داشته باشه.حالا به نظر شما ریسک کنم برم دوتا apacer بگیرم(که شاید بازم جواب نده)یا یه OCZ 2گیگ بگیرم به قیمت 50 تومن؟
در مورد تغذیه ضعیف...در بایوس یه قسمتی هست که میشه ولتاژ DIMM رو افزایش داد.پیش فرض روی 1.8 ولت هست.اگه اونو افزایش بدم به نظرت تغییری می کنه؟
ضمنا پاور من 450w palm هست که قیمتش 20000 تومنه.آیا ممکنه اشکال از کمی توان پاور باشه؟مشخصات بقیه قطعات:
M.B: Abit NF-M2SV
CPU: AM2 5000 65W
VGA: 8400GS
Ram: 1G OCZ Gold 800
Hard: 250 Sata
DVD-RW: LG
TV Card: Snazzio
Fax Modem V92