PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید بهترین Ppc

corey
10-10-2008, 14:47
سلام دوستان راستش من تا حداکثر یک ماه دیگه احتیاج به گوشی دارم که فایل PDF سنگین به راحتی برام اجرا کنه و قابلیت ادیت داشته باشه که بهترین انتخاب PPC هست

راستش دوست دارم ppc که میخرم تا مدت ها نیازم برطرف کنم و حالا حالاها به فکر عوض کردنش نیفتم و البته سایر قابلیت هاش مثل پخش موزیک و دوربین و عالی باشه

ضمنا من تنها گوشی سیستم عامل دارم پی1 بوده که اونم مدت کوتاهی دستم بوده و میخواستم بدونم که از نظر اجرای برنامه و نقشه و ... به مشکل بر نمیخورم ؟؟؟؟؟

راستی خودم بیشتر علاقه به امنیا و x1 دارم و htc زیاد برام جالب نیست نظر شما در رابطه با این ppcها چیه و کدومشون بهتره و آیا ارزش داره به خاطر x1 یک مدتی صبر کنم تا این گوشی وارد بازار بشه یا همین امنیا بهتره

S A M S U N G
10-10-2008, 16:20
میشه گفت انتخاب سلیقه ائی هستش .

X1 واسه اونائی که با کیبورد بیشتر کار میکنن خب معلوم هستش بهتره .

کلا به نظر من دوربین ، صدا ، فیلم و حافظه Omnia بهتر هستش + CPU قوی تر که با وجود RAM پایین تر نسبت به X1 ولی هنگ نمیکنه .

رزولوشن X1 هم یکی از مزیتهاش هستش .

مخلصیم

Nabakhshoode
10-10-2008, 19:52
خوب Corey جان فکر میکنم اگه بخوای فایلهای اف تی پی سنگین و پر حجم رو اجرا کنی X1 با داشتن رم بالاتر +رزلوشن فوق العاده ال سی دی راحتتر و لذت بخش تر خواهد بود برات...عکسایه گرفته شده با دوربینش هم کیفیت قابل توجهی داره و علارقم 3 مگ بودن راضی کنندست ( همینطور فیلمبرداریش ) و خوب از نظر صوتی هم که سخت افزارش که پتانسیل بالایی داره میمونه نرم افزار که بهترین موزیک پلیرا رو دارن پاکت پی سی ها و از نظر هدفونم با داشتن جک 3.5 میتونی هدفون دلخواهتو روش بذاری و استفاده کنی... از کیبرد کامل و باطری قویشم نمیشه گذشت که خیال آدمو واسه استفاده های سنگین راحت کرده...

corey
10-10-2008, 20:23
درسته x1 نسبت به امنیا برتری هایی داره و همین طور امنیا ولی به نظرتون ارزش داره برای x1 صبر کنم قاعدتا باید پول بیشتری نسبت به امنیا بابت x1 بدم و نکته دوم اینکه سونی اریکسون هیچ موقع توی سری اول محصولاتش از یک سری خوب کار نکرده و معمولا باگ زیاد دارن و با فریمورهای بعدی درست میشن ولی الان تمام مشکلات امنیا با فریمورهای جدیدش حل شده و البته تا چند وقت دیگه مایکروتل این گوشی عرضه می کنه و احتمالا مشکل فارسی ساز و این جور چیزا به کلی توی امنیا مرتفع میشه

Nabakhshoode
10-10-2008, 23:17
درسته x1 نسبت به امنیا برتری هایی داره و همین طور امنیا ولی به نظرتون ارزش داره برای x1 صبر کنم قاعدتا باید پول بیشتری نسبت به امنیا بابت x1 بدم و نکته دوم اینکه سونی اریکسون هیچ موقع توی سری اول محصولاتش از یک سری خوب کار نکرده و معمولا باگ زیاد دارن و با فریمورهای بعدی درست میشن ولی الان تمام مشکلات امنیا با فریمورهای جدیدش حل شده و البته تا چند وقت دیگه مایکروتل این گوشی عرضه می کنه و احتمالا مشکل فارسی ساز و این جور چیزا به کلی توی امنیا مرتفع میشه

مایکروتل که این گوشی رو عرضه کرده و تبلیغشم میکنه تو روزنامه ها ( تو همشهری دیدم تبلیغشو )
خوب هر کدوم برتری هایی دارن... به هر صورت اومنیا هم یکی از گوشی های قدر بازاره الان...
در مورد X1 که با این همه تاخیر و تغییرات خیلی بعید میدونم مشکل حادی داشته باشه ( البته بازم این فقط یه پیش بینیه )
و در مورد قیمتشم خوب اگه تا یه ماه آینده بخوای بگیری طبیعتا قیمت X1 تازه اگه اومده باشه بازار تخیلی خواهد بود... من فکر میکنم اگه محدودیت زمانی نداری صبر کن بعد اومدن X1 تصمیم بگیر حتی اگه نهایتا تصمیمت رو اومنیا بشه اکسپریا گوشیی هست که ارزش یکی دو ماهی صبر رو داشته باشه...

M E H R A N
11-10-2008, 10:48
اگر من بخوام یکی از این 2 پی پی سی رو برای خودم بخرم این شرایط رو در نظر میگیرم.

1. میخوام گوشیم جک 3.5 میلی متری بخوره تا مجبور نباشم فقط از هندزفری یا هدفونهای مخصوص همون شرکت
استفاده کنم. بطور مثال الان من پی1 دارم و شما هم قبلا پی1 داشتید و میدونید که چی میگم. در گوشی پی1
آدم مجبوره که یک هندزفری سیم دار از هندزفری های خود سونی اریکسون رو بخره و تازه بعد اگر بخواد از یک هدفون
مخصوص استفاده بکنه باید هندزفری سونی اریکسون رو از وسط یعنی قسمتی که جک 3.5 بهش میخوره قطع کنه و
هدفونی رو که خودش دوست داره بهش وصل کنه.

مثلا اول باید یک هندزفری مانند Sony Ericsoon HPM-82 رو بخریم تا بعدا بتونیم اونو به یه هدفون دیگه متصل کنیم.
الان من چون به موزیک علاقه دارم و معمولا اکثر مواقع بیرونم هندزفری بلوتوث بدردم نمیخوره چون بشدت از باطری
گوشی استفاده میکنه و برای گوش دادن به موزیک بصورت مداوم برای افرادی مثل من نمیتونه گزینه مناسبی
باشه. در نتیجه مجبور شدم دنبال یک هدفون سیم دار اما با کیفیت بهتر بگردم که Creative Aurvana DJ رو با قیمت
مناسبی گیر آوردم. البته Aurvana Live هم خوبه اما قیمتش گرونتر بود اما جفتشون یک نوع کیفیت رو دارند و فرقی
با هم نمیکنند.

الان برای گوش دادن به موزیک در گوشی پی1 من مجبورم از این حالت استفاده بکنم.

HPM-82 + Creative Aurvana DJ = Music
موزیک = هزینه اصـــــــــــــــلی+ هزینه اضافی

اما اگر پی1 مانند Xperia از جک 3,5 میلی استفاده میکرد اونوقت مجبور نبودم که یک هندزفری مانند HPM-82
بگیرم و مستقیم میرفتم سراغ Aurvana.

حالا فرض کنیم که هزینه اضافی برامون مهم نباشه اما یک مشکل دست و پا گیر دیگه در متصل کردن HPM-82
و Aurvana وجود داره و اون هم سیم های اضافی هست که باید تو جیب این بنده بزور جا بشند و قلمبه نزنه
بیرون.

شما حساب کن HPM-82 اگر از اون وسط یعنی ایجا جدا بشه .. (عکس پایین)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و بعد بخوام Aurvana رو بهش وصل کنم حدود 4 متر سیم رو هر روز باید با خودم این طرف و اون طرف ببرم و
در جیبم جا کنم. هر کی ندونه فکر میکنه سیم کشم :31: HPM-82 بعد از جدا شدن از اون قسمت که گفتم
تقریبا 1 متر سیم داره و Aurvana چون سیمیش مثل حالت سیم تلفن میمونه 1 مترو نیم سیم اصلیش هست
اما اگر اون حالت مارپیچی و بافته شده اش کشیده بشه دقیقا 3 متر میشه.

الان هم من شخصا نمیخوام این مشکل رو در صورت خرید یک گوشی جدید دوباره تحمل کنم. شما اگر به انجمن
های پاکت پیسی سر بزنید میبینید که اکثر افراد اون انجمن در وصل کردن یک هدفون درست و حسابی و بدون
مشکل به HTC Diamond و یا HTC Touch Pro به مشکل برخوردند. مشکلشون هم اینه که دنبال یک تبدیل
Mini USB به جک 3,5 میلی هستند. این نوع تبدیل ها در بازار زیاده و خوشبختانه سیم کوتاهی هم دارند و یا
بعضی ها اصلا سیم ندارند مانند نمونه های زیر ...

اما متاسفانه با وجود اینکه این نوع تبدیل ها تعدادشون زیاده اما تا حالا روی HTC کار نکرده چون HTC فقط
Mini USB های خودش رو قبول میکنه که اون هم فقط بصورت هندزفری داره و تبدیل نداره.

همین مشکل گوش دادن به موزیک از طریق هدفون شخصی در Omnia i900 تکرار شده. اگر کسی بخواد به
موزیک گوش کنه اول باید قسمتی از هندزفری رو که همراه i900 وجود داره به گوشی نصب کنه و بعد هدفون
خودش رو استفاده کنه. کابل اون قسمت هندزفری i900 تا قسمت جک 3.5 میلی متری حدود 1 متر و شایدم
بیشتر بشه.

فیلم کاملش رو میتونید از لینک زیر ببینید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداما Xperia چون خودش مستقیم خروجی 3.5 میلی داره نه احتیاج به تبدیل داره و نه مشکلاتی مانند HTC رو داره.
با توجه به این توضیحات اگر مطمئنی که در آینده میتونی یک تبدیل با سیم کوتاه برای i900 گیر بیاری که مشکلات
قبول نکردن تبدیل رو مانند HTC Diamond نداشته باشه اونوقت i900 هم از این لحاظ فرقی با experia نمیکنه چون
هزینه یک تبدیل اینقدر هم زیاد نیست که مهم باشه اما قبول نکردن تبدیل هاست که مشکل سازه نه قیمتشون.

از طرفی هم اگر ترکیب هندزفری خود سامسونگ و یک هدفون رو مانند مثال پی1 میتونی تحمل کنی و سیم
کش خوبی هستی :31: اونوقت دیگه تصمیم با خودته و میتونی سیم کشی کنی. شوخی

2. دومین نکته ای که برای من در خرید این 2 گوشی میتونه مهم باشه اینه که آیا کیبورد میخوام یا نه؟ Omnia
کیبورد نداره اما experia کیبرد داره. اگر من باشم چون دارم یک پاکت پی سی میخرم حتما باید کیبرد داشته
باشه. تایپ با کیبوردی که روی experia هست در داخل ماشین و حتی کمتر اشتباه کردن در تایپ میتونه مفید
باشه. داخل ماشین با اون تکونهای که میخوره فکر نکنم آدمی پیدا بشه بخواد ادعا کنه که من با قلم خودم گوشی
هم میتونم تایپ کنم اما اگر یک کیبورد درست و حسابی باشه وقتی حرفی رو تایپ میکنید مجبورید با انگشتتون
اون کلید رو حس کنید و بعد به داخل فشار بدید. همین حس کردن با نوک انگشت و فشار دادنش باعث میشه که
در تایپ کمتر اشتباه بشه و سریعتر هم بشه مطلب رو تایپ کرد.

اما اگر کسی بخواد از طریق مداد و کیبورد داخل گوشی تایپ کنه مجبوره مثل نشانه گیری با تفنگ مدادش رو ببره
روی حرفهای ریز و کوچک و با نوک مداد روش بزنه تا حرفی تایپ بشه. حالا این نشانه گیری داخل ماشین با
تکانهایی که میخوره چقدر میتونه دقیق عمل کنه دیگه به نشانه گیری طرف مربوطه که چقدر خبره ست.

حالا هم اگر هیچ وقت نمیخوای داخل ماشین تایپ کنی و یا تصمیم گرفتی که دیگه هرگز سوار ماشین نشی و
اگر شدی قسم خوردی که تا داخل ماشین هستی به اس ام اس کسی جواب ندی اونوقت Omnia میتونه نیازتو
بر آورده کنه و داشتن و نداشتن کیبورد بیرونی فرقی بحالت نخواهد کرد. اما برای من کیبورد مهمه چون مجبورم
هر روز هفته حتی روزهای تعطیل سوار ماشین شم. پس برای من experia بهتره. :20:

3. سومین نکته مهم و اساسی که در سالم موندن ال سی دی گوشی خیلی کمک میکنه و برای من مهمه
اینه که دوست دارم گوشی که میخرم حداقل 1 میلی متر نسبت به قاب گوشی تو رفتگی داشته باشه تا اگر
اونو اشتباهی از طرف ال سی دی روی یک میز پر از گرد و خاک گذاشتم و یا گوشی از دستم افتاد پایین اولین
جایی که زمین میخوره ال سی دی نباشه. چون اون وقته که میگن خر بیار و باقالی بار کن. کلی پول گوشی دادیم
با یک اشتباه یا اتفاق ناگوار ال سی دیش شکست یا خراش بزرگ برداشت.

اگر به experia و Omnia دقت کرده باشی ال سی دی Omnia i900 کاملا همسطح با قالب گوشیه و ضربه پذیره.

اما ال سی دی experia مانند گوشی P1 که خودت داشتی حالت تو رفتگی داره. امروز روفتم بیرون و از نزدیک
experia رو دیدم و کمی هم باهاش ور رفتم.

باز هم اگر به خودت قول دادی که از گوشیت خوب مواظبت بکنی و هیچ وقت حتی اتفاقی هم از دستت زمین
نیوفته فرقی نمیکنه که کدومشون رو بخری اما اگر میخوای ال سی دی گوشی کمتر ضربه پذیر باشه اونوقت
به نظر من experia بهتره.

4. نکته مهم دیگری که حداقل در طول این مدتی که پی1 داشتم بهم ثابت شده اینه که نسبت به موقعیت درسیم
که گاهی ممکنه از ساعت 6 صبح تا 9 شب(13 ساعت) بیرون باشم شارژ یک گوشی نجات دهنده منه. چون
هم میتونم موزیکم رو بدون نگرانی از تمام شدن شارژش گوش بدم و هم میتونم به تماس های تلفنیم بیشتر
جواب بدم.

Omnia پنج ساعت و نیم تاک تایم داره در حالی که experia حدود 10 ساعت یعنی 2 برابر تاک تایم داره. حتی اگر
تالک تایم یعنی میزان صحبت کردن با گوشی برای کسی مهم نباشه باز هم شارژ experia در مواقع گوش دادن
به موزیک، گشتن در اینترنت، پیدا کردن آدرس از طریق GPS(این یکی آی شارژ خالی میکنه) و یا خواند PDF بیشتر
میتونه دوم بیاره تا Omnia.

5. همانطور که در بالا اشاره کردم من مشغول تحصیل هستم و آدمی که مشغول تحصیل کردنه چی؟ ... به
خواندن PDF نیاز داره و بعدش چی؟ ... به دیکشنری احتیاج داره. حالا این دانشجو اگر بخواد مطلبی رو در دانشگاه
از طریق Wi-Fi (اینم شارژ میخواد) در اینترنت جستجو کنه چیکار باید بکنه ؟ ... باید مرورگر اینترنت رو باز کنه و
دنبال مطلبش بگرده.

حالا که چی؟ ... :31: خب همه اینها با رزولیشن 400*800 واضحتر و بهتره یا در رزولیشن 400*240. البته من در
مورد سازگاری برنامه هایی که در آینده شاید هر کسی با توجه به نیاز خودش نصب میکنه حرفی نمیزنم چون
این موضوع ناسازگاری در مورد هر دو گوشی فعلا وجود داره و آینده ست که تعیین میکنه برنامه ها بیشتر
با کدام رزولیشن ساخته خواهند شد و خودشون رو تکمیل میکنند.

منظور من بیشتر خواندن و گشتن با رزولیشن های مختلف بود. به نظر من رزولیشن experia خیلی بهتر از
Omnia است و اگر من باشم و همچین نیازهایی که در بالا اشاره کردم داشته باشم اونوقت experia بیشتر
به دردم میخوره تا گوشی هایی با نصف رزولیشنی که experia داره. اما اگر به این نیاز ها و مواردی که اشاره
کردم احتیاج ندارید خرید هر دو گوشی در این مورد فرقی براتون نمیکنه و هر کدام را که انتخاب کنید براتون
مفید خواهد بود چون Omnia هم گوشی خوبیه.

بقیه موارد مانند داشتن دوربین2 مگاپیکسل بالاتر بودن Omnia و یا حافظه 8 گیگ و 16 گیگ برای من مهم نیست.
من experia رو که سفارش دادم نوشته بود در داخل جعبه اش یک مموری کارت 4 گیگ هم همراهش هست.
این 4 گیگ مموری نیاز منو تا حدی بر آورده میکنه اما اگر نکرد حداقل از این بابت خیالم راحته که میتونم یک مموری
8 گیگ و 16 گیگ (هنوز وارد بازار نشده) روی experia بزارم و ازش استفاده کنم. اما مشکلاتی مانند همسطح
بودن ال سی دی و جک 3.5 میلی برای موزیک یا راه حلی ندارند و یا مشکل سازند و باعث دردسر.

بهر حال من به موارد دیگه ای هر کدام از اینها یک نکته قوت نرم افزاری و یا سخت افزاری دارند مانند رم و
سی پی یو اشاره ای نکردم چون هر دو گوشی به اندازه کافی خوب هستند که این موارد نادیده گرفته بشه و
مشکل ساز نباشند.

در مورد کیفیت صدا از طریق هندز فری هم نظری نمیتونم بدم چون هنوز صدای Omnia رو از طریق هندز فری
نشنیدم اما experia رو از طریق تکه جدا شده HMP-82 تونستم گوش بدم و کیفیت بسیار خوب و بلندی مناسبی
داشت. چون experia داخل مغازه بود و بصورت محدودی میتونستم باهاش کار کنم نمیدونم که بلندی صداش
رو بسته بودند و یا به نظرم کمی پایین بود. چون حتی داخل منوهای ویندوز موبایل هم نمیتونستم بشم و
اصلا کار نمیکردند و فقط پنل های experia بود و بس. حالا اگر گوشی خودم بدستم رسید بهتر میتونم در این
مورد نظر بدم.

کیفیت صدا و بلندی رو از طریق هندزفری سایت gsmarena.com آزمایش کرده. اگر دوست داشتید میتونید مطلب
کامل اون رو از لینک زیر بخونید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
نتایج GSMArena.com در مورد آزمایش کیفیت صدای اسپیکر Omnia i900

نتایج کیفیت صدای هندزفری Omnia i900

The areas where the Omnia is not so impressive are noise level, dynamic range and stereo crosstalk but still neither is actually bad. Anyway, the results are here, so you can see for yourselves, but it's safe to conclude that the Omnia offers unsurpassed audio quality among Winodws Mobile PocketPCs

Corey جان همانطور که در مابین صحبت هام اشاره کردم با اگر بخوای و اگر نمیخوای مثال هام رو زدم. پس این
مطالب نظر شخصی من بود و ممکنه که شما هیچ کدام از این مواردی که اشاره کردم براتون مهم نباشه.
اما هر کدام رو که خریدید امیدوارم که همیشه بی عیب و نقص براتون کار کنه. از اینکه مطلبم طولانی شد
معذرت میخوام.:10:

corey
11-10-2008, 12:51
تشکر می کنم از همه دوستان بالاخص مهران جان که واقعا توضیحات جامع و کاملی دادن

راستش فکر می کنم در حال حاضر بهترین اینه که منتظر باشم یک ریویوی کامل از x1 بیاد تا تمام نکته هاش ذکر بشه

s-a-l-i-m
11-10-2008, 13:52
کلا 2 هفته صبر کنی همه چیز معلوم میشه.........ولی مشکل هندز فری خیلی راحت حل میشه چون میتونی اون جک رو جدا کنی................
از نظر سرعت که همه میدونند سرعت عالی داره امنیا........و هیچ مشکلی علارقم رم پایین نداره..........و فایل هایه pdf هم که با سرعت عالیی پردازش می کنه............
ولی از نظر قیافه من x1 رو ترجیح میدم البته وقتی که کیبوردش باز باشه.............
کیفیت تصویرش هم علارقم این که گفتند مشکل داره خیلی و همین طور رزولوشن.........که دوستان گفتند که هیچ مشکلی ندشته تا الان و..............
ولی خب بیشتر نظر خودت هست ............

M E H R A N
11-10-2008, 23:57
تشکر می کنم از همه دوستان بالاخص مهران جان که واقعا توضیحات جامع و کاملی دادن

راستش فکر می کنم در حال حاضر بهترین اینه که منتظر باشم یک ریویوی کامل از x1 بیاد تا تمام نکته هاش ذکر بشه

خواهش میکنم دوست عزیز.
در ضمن کا خوبی میکنی که صبر میکنی. منم میخواستم بهت بگم صبر کن تا xperia هم بیاد و عیب و ایراد هاش
مشخص بشه اما گفتم شاید عجله داری دیگه حرفی نزدم.
راستی گارانتی هم مهمه. الان سامسونگ که میگید گارانتی خوبی داره در ایران سونی اریکسون هم باید گارانتی
خوبی داشته باشه. گوشیه دیگه یک روز دیدی خراب شد و اونوقت گارانتی بداد آدم میرسه.

Maziar_69
14-10-2008, 00:37
سلام به همه.
خب corey عزیز فکر میکنم ما با هم هم درد هستیم!!!
من تا همین یک هفته پیش در مورد X1 اصلا تحقیق نکرده بودم و فقط یه اطلاعات جزیی ازش داشتم و گوشی انتخابیم Omnia بود.

ولی از 1 هفته پیش فکر میکنم که X1 هم میتونه گوشی فوق العاده ای باشه.

اما من هنوز گزینه ی مد نظرم Omnia هست.
چون امتحانش رو دیگه کاملا پس داده. ریویوهای مختلفی ازش اومده و قیمتش تو ایران هم دیگه داره به حد معقولش نزدیک میشه.

اما X1 هنوز هیچ ریویویی ازش در نیومده که بخوایم در موردش نظر بدیم.
البته باز هم به خودت بستگی داره.
تجربه ثابت کرده گوشی هایی که از تاریخ معرفیشون تا ارائه به بازار زیاد طول بکشه خوب از آب در نمیان !!!!

ممکنه یه کم عجیب باشه ولی صادقه. نمونه ی بارزش هم Nokia N96 !!!!

اما فاکتورهایی که برای من مهمه:
موزیک پلیر فوق العاده همراه با صدای هدفون با کیفیت.
پخش ویدیو عالی (که Omniaاز این نظر عالی بوده)
باتری خوب که هر دو این گوشی ها خوب جواب دادن.
طراحی ظاهری که خب باز هم هر دو قابل قبول هستن.

اما یک چیزی رو شک دارم.
اون هم اینه که X1 که کیبورد داره برای امثال من که اس ام اس زیاد میدیم در طولانی مدت دردسر نمیشه؟
منظورم از دردسر اینه که چون کیبورد X1 حالت کشویی داره اگه مثلا روزی 60 بار باز و بسته بشه توی مدت طولانی مثلا 1 سال این حالت کشویی خراب نمیشه و مکانیزمشو از دست نمیده؟

این رو از این جهت میگم که پسر داییم N81 داره و اینقدر باز و بستش کرده که دیگه هرز شده و سر جاش بند نیست و 1 تا 2 سانتی متر بالا و پایین میره !!!!

امیدوارم که تو این تاپیک هم من و هم شما بتونیم جوابمون رو بگیریم.
پس من فعلا نظرم روی Omnia هست و به همون هم رای میدم.
حالا شما هم ناراحت نباش.
ایشالا با هم میریم یکیشو میخریم !!!!! :31:

ببخشید سرتو رو درد آوردم... :11:

Maziar_69
14-10-2008, 00:39
البته یه نکته ای که یادم رفت بگم در مورد اینترفیس بود.

من به اینترفیس جذاب تر هم خیلی اهمیت میدم.
تا الان از اینترفیس X1 زیاد اطلاعاتی ندارم و عکسی ازش ندیدم.
اما از اینترفیس Omnia خوشم اومده.

مخصوصا با این skin های جدید که دوستان زحمت کشیدن براش پیدا کردن !!!

M E H R A N
14-10-2008, 07:35
البته یه نکته ای که یادم رفت بگم در مورد اینترفیس بود.

من به اینترفیس جذاب تر هم خیلی اهمیت میدم.
تا الان از اینترفیس X1 زیاد اطلاعاتی ندارم و عکسی ازش ندیدم.
اما از اینترفیس Omnia خوشم اومده.

مخصوصا با این skin های جدید که دوستان زحمت کشیدن براش پیدا کردن !!!

مازیار جان قبل از هر چیز امیدوارم که شما هم هر گوشی خریدی ازش راضی باشی.
اما نکته ای رو در مورد ویندوز مبایل لازم میدونم یاد آوری کنم. از آنجایی که هم Omnia و هم Xperia X1 هر دو از ویندوز
مبایل نسخه 6.1 استفاده میکنند اینترفیس و یا Skin هر دو گوشی فرق آنچنانی با همدیگه نخواهند داشت. مثل
اینه که بگیم شما ویندوز اکس پی که بر روی لپ تاپ نصب کردی با ویندوز اکس پی که من بر روی کامپیوتر نصب کردم
فرق میکنه.
تمام گوشی هایی که از ویندوز مبایل استفاده میکنند نیز این خاصیت را دارند. همانطور که شما در ویندوز اکس پی
میتونید با نصب Theme و برنامه های فراوان دیگه محیط ظاهری آن را عوض کنید در ویندوز مبایل نیز به همین شکل
میتونید این محیط ظاهری را هر وقت که دلتون خواست تغییر بدید و ربطی به نوع گوشی و یا برندهای مختلف
نداره.
درسته که ما در HTC برنامه TouchFLO 3D را میتونیم ببنیم که محیط ظاهری این گوشی را دوستانه تر میکند اما در
Xperia هم شما پنل ها را دارید و در سامسونگ هم میتونیم پلاگین ها رو پیدا کنیم. تمام اینها فقط برنامه هستند
اما هسته اصلی هر 3 گوشی ویندوز مبایل نسخه 6.1 است. و به همین خاطر است که وقتی کسی دنبال
برنامه ای برای پاکت پی سی ها میگرده اولین چیزی که در مشخصات اون برنامه نگاه میکنه سازگار بودن با
نوع سیستم عاملی است که بر روی پاکت پی سیش نصبه.
در سایت هایی که بطور مثال دیکشنری ها و یا بازی هایی را برای پاکت پی سی ارئه میدهند شما میتونید به
مشخصات اون برنامه جهت نصب پی ببرید. در این مشخصات شما کمتر میونید برنامه هایی را
پیدا کنید که فقط برای سامسونگ ساخته شده باشد و یا فقط برای سونی اریکسون. معمولا
در این مشخصات ذکر میشه که این برنامه بر روی Windows Mobile 6.1 استاندارد یا پرو قابل
نصب است. و دومین چیزی که آدم باید نگاه کنه پشتیبانی کردن رزولیشن برنامه است تا مبادا
بر روی رزولیشن مثلا Xperia کار نکنه.

پس اگر از Skin مخصوصی برای Omnia خوشتون اومده بدونید که همان Skin بر روی اکثر پاکت پی سی هایی
که دارای ویندوز مبایل نسخه 6 به بالا هستند نصب میشه و همه میتونند از یک اینترفیس استفاده کنند.
بزودی شاید هر کسی بتونه از پنل هایی که در Xperia وجود داره بر روی بقیه پاکت پی سی ها نیز استفاده بکنه.
پس قشنگ تر بودن اینترفیس را برای یک انتخاب مفید ملاک قرار ندید چون همیشه میشه عوضش کرد و ربطی
به نوع گوشی و یا برند نداره.

موفق باشید. :20:

corey
14-10-2008, 11:35
سلام به همه.
خب corey عزیز فکر میکنم ما با هم هم درد هستیم!!!
من تا همین یک هفته پیش در مورد X1 اصلا تحقیق نکرده بودم و فقط یه اطلاعات جزیی ازش داشتم و گوشی انتخابیم Omnia بود.

ولی از 1 هفته پیش فکر میکنم که X1 هم میتونه گوشی فوق العاده ای باشه.

اما من هنوز گزینه ی مد نظرم Omnia هست.
چون امتحانش رو دیگه کاملا پس داده. ریویوهای مختلفی ازش اومده و قیمتش تو ایران هم دیگه داره به حد معقولش نزدیک میشه.

اما X1 هنوز هیچ ریویویی ازش در نیومده که بخوایم در موردش نظر بدیم.
البته باز هم به خودت بستگی داره.
تجربه ثابت کرده گوشی هایی که از تاریخ معرفیشون تا ارائه به بازار زیاد طول بکشه خوب از آب در نمیان !!!!

ممکنه یه کم عجیب باشه ولی صادقه. نمونه ی بارزش هم Nokia N96 !!!!

اما فاکتورهایی که برای من مهمه:
موزیک پلیر فوق العاده همراه با صدای هدفون با کیفیت.
پخش ویدیو عالی (که Omniaاز این نظر عالی بوده)
باتری خوب که هر دو این گوشی ها خوب جواب دادن.
طراحی ظاهری که خب باز هم هر دو قابل قبول هستن.

اما یک چیزی رو شک دارم.
اون هم اینه که X1 که کیبورد داره برای امثال من که اس ام اس زیاد میدیم در طولانی مدت دردسر نمیشه؟
منظورم از دردسر اینه که چون کیبورد X1 حالت کشویی داره اگه مثلا روزی 60 بار باز و بسته بشه توی مدت طولانی مثلا 1 سال این حالت کشویی خراب نمیشه و مکانیزمشو از دست نمیده؟

این رو از این جهت میگم که پسر داییم N81 داره و اینقدر باز و بستش کرده که دیگه هرز شده و سر جاش بند نیست و 1 تا 2 سانتی متر بالا و پایین میره !!!!

امیدوارم که تو این تاپیک هم من و هم شما بتونیم جوابمون رو بگیریم.
پس من فعلا نظرم روی Omnia هست و به همون هم رای میدم.
حالا شما هم ناراحت نباش.
ایشالا با هم میریم یکیشو میخریم !!!!! :31:

ببخشید سرتو رو درد آوردم... :11:

راستش منم فعلا نظرم امنیا هستش و در حال حاضر بزرگ ترین برتری امنیا اینه که تو بازار ایران موجوده و قیمتش هم تقریبا به تعادل رسیده ولی خب در رابطه با امنیا ضد و نقیض زیاده ولی مثل اینکه با فریمور جدیدش تمام مشکلاتش رفع شده

در رابطه با طول کشیدن x1 هم راستش سونی اریکسون تو این مدت تقریبا تمام نواقصش از بین برد و خیلی تغییرات توش ایجاد کرد از ram بگیر تا دیزاین پشت گوشی و ...

در رابطه با پلیر من مطمئنم که x1 عالیه و علاوه بر ویندوز مدیا پلیر سونی اریکسون پلیر خودش هم تو این مدل قرار داده و دیگه تقریبا این همه قبول دارن که پلیر سونی اریکسون بهترینه
ولی تو فیلم هایی که از امنیا دیدم پخش ویدئوش عالی بود

در رابطه با کیبورد هم من بعید میدونم گوشی با این قیمت و این همه سرمایه گذاری بالاخص روی کیبورد به این زودی ها به مشکل بخوره و نمونش htc که اصلا با این قضیه مشکل ندارم و به شخصه دوست دارم ppc کیبورد داشته باشه

فعلا بهترین کار صبر کردنه تا ریویوهای x1 بیاد و هین طور ریویوی مهران جان که از همه ریویوها کامل تره

Legend
14-10-2008, 11:39

كري جان اين امنيا چند فريم در ثانيه ويدئو پخش ميكنه...؟همچنين x1

R@R#M@N
14-10-2008, 14:24
به به !! اقا سعید
بلاخره دردت رو با همه در میون گذاشتی :دی
خوب همه چیز رو همه گفتن :دی !! خودتم ماشالله همه چیو میدونی !!
راستش آقا مهران خودش ایکس وان رو خریدن و تو کلوپش عکساشو گذاشتن
البته هنوز ریویوو کامل نذاشتن پس همگی باید منتظر بمونیم
فعلآ

Maziar_69
14-10-2008, 14:31
راستش منم فعلا نظرم امنیا هستش و در حال حاضر بزرگ ترین برتری امنیا اینه که تو بازار ایران موجوده و قیمتش هم تقریبا به تعادل رسیده ولی خب در رابطه با امنیا ضد و نقیض زیاده ولی مثل اینکه با فریمور جدیدش تمام مشکلاتش رفع شده

در رابطه با طول کشیدن x1 هم راستش سونی اریکسون تو این مدت تقریبا تمام نواقصش از بین برد و خیلی تغییرات توش ایجاد کرد از ram بگیر تا دیزاین پشت گوشی و ...

در رابطه با پلیر من مطمئنم که x1 عالیه و علاوه بر ویندوز مدیا پلیر سونی اریکسون پلیر خودش هم تو این مدل قرار داده و دیگه تقریبا این همه قبول دارن که پلیر سونی اریکسون بهترینه

در رابطه با کیبورد هم من بعید میدونم گوشی با این قیمت و این همه سرمایه گذاری بالاخص روی کیبورد به این زودی ها به مشکل بخوره و نمونش htc که اصلا با این قضیه مشکل ندارم و به شخصه دوست دارم ppc کیبورد داشته باشه

فعلا بهترین کار صبر کردنه تا ریویوهای x1 بیاد و هین طور ریویوی مهران جان که از همه ریویوها کامل تره

درسته. اين پلير سوني رو من هم قبول دارم.
1 سال و نيم پيش يه W700i داشتم. پليرش اونقدر عالي بود که حتي 5700 هم نتونست حتي يه ذره مثل اون باشه. نه تو بلندي و نه کيفيت.
تازه W700 جزو اولين واکمن ها بود. الان که ديگه واکمن هاي سوني خيلي پيشرفته تر شدن.

در مورد مهران عزيز هم قبول دارم که هيچ ريويويي از مال ايشون بهتر نيست. همه ي سايت ها اگه خودشون رو هم بکشن باز هم يه تعصبات خاصي دارن ولي اين دوست عزيزمون بدون تعصب واقعيت رو ميگه.

اما در مورد حرف هاي ضد و نقيض درباره امنيا نفهميدم منظورت چه حرفايي بود. :11:

corey
14-10-2008, 15:13
درسته. اين پلير سوني رو من هم قبول دارم.
1 سال و نيم پيش يه W700i داشتم. پليرش اونقدر عالي بود که حتي 5700 هم نتونست حتي يه ذره مثل اون باشه. نه تو بلندي و نه کيفيت.
تازه W700 جزو اولين واکمن ها بود. الان که ديگه واکمن هاي سوني خيلي پيشرفته تر شدن.

در مورد مهران عزيز هم قبول دارم که هيچ ريويويي از مال ايشون بهتر نيست. همه ي سايت ها اگه خودشون رو هم بکشن باز هم يه تعصبات خاصي دارن ولي اين دوست عزيزمون بدون تعصب واقعيت رو ميگه.

اما در مورد حرف هاي ضد و نقيض درباره امنيا نفهميدم منظورت چه حرفايي بود. :11:

مثلا سرعت که بعضی ها زیاد از سرعت گوشی راضی نبودن و همچنین ram گوشی که م گفتن پایینه البته تمام این مشکلاتمثل اینکه تو فریمور جدید حل شده و همچنین فضای خالی ram هم بیشتر شده

مسئله دوم دوربینش بود هر چند که دوربین تو ppc ها زیاد مهم نیست ولی عکس هایی که با امنیا انداخته بودن کیفیتش نسبت به عکس هایی که تو ریویوها گذاشته بودن خیلی پایین بود

در کل فعلا که باید صب کنیم چون هنوز نه x1 اومده و نه مایکروتل امیا عرضه کرده:41:

corey
14-10-2008, 15:16
كري جان اين امنيا چند فريم در ثانيه ويدئو پخش ميكنه...؟همچنين x1

راستش دقیق نمیدونم یونس جان ولی تو فیلم هایی که تو کلوپ این گوشی گذاشته بودن کیفیتش پخش ویدئوش واقعا عالی بود مخصوصا با اون ال سی بزرگش

Maziar_69
21-10-2008, 10:45
سلام corey عزیز.

خب من تصمیمم رو برای خرید PPC گرفتم و امیدوارم که اشتباه نکرده باشم. SAMSUNG Omnia...

با خودم فکر کردم و دیدم که فاکتورهایی که من دارم همگی توی این گوشی هستن و دلیلی نداره که تا چند وقت دیگه برای Xperia صبر کنم.
موزیک پلیر خوب- پخش ویدیو فوق العاده- دوربین عالی- واز همه مهم تر سرعت بالا با وجود رم کم !!!
و رزولیشن تصویر و کیبورد مسایلی نبود که من بخوام Xperia رو ترجیح بدم.

انشاءا... امروز عصر اگه زنده بودم این گوشی رو میخرم.
سعی میکنم تا جمعه هم یه ریویو کامل ازش براتون بنویسم.

چه شما و چه بچه های دیگه انجمن سوالی داشتن در خدمت هستم.
فقط این رو هم در نظر داشته باشید که اولین PPC من هست و خیلی از چیزا رو بلد نیستم.

ممنون...

corey
21-10-2008, 11:02
سلام corey عزیز.

خب من تصمیمم رو برای خرید PPC گرفتم و امیدوارم که اشتباه نکرده باشم. SAMSUNG Omnia...

با خودم فکر کردم و دیدم که فاکتورهایی که من دارم همگی توی این گوشی هستن و دلیلی نداره که تا چند وقت دیگه برای Xperia صبر کنم.
موزیک پلیر خوب- پخش ویدیو فوق العاده- دوربین عالی- واز همه مهم تر سرعت بالا با وجود رم کم !!!
و رزولیشن تصویر و کیبورد مسایلی نبود که من بخوام Xperia رو ترجیح بدم.

انشاءا... امروز عصر اگه زنده بودم این گوشی رو میخرم.
سعی میکنم تا جمعه هم یه ریویو کامل ازش براتون بنویسم.

چه شما و چه بچه های دیگه انجمن سوالی داشتن در خدمت هستم.
فقط این رو هم در نظر داشته باشید که اولین PPC من هست و خیلی از چیزا رو بلد نیستم.

ممنون...

خب منم تصمیمم همون امنیا هستش و تو این هفته گوشی میفروم و انشاالله هفته دیگه میخرم

راستش xperia عالیه ولی ارز منتظر موندن و دادن مبلغ بیشتر نسبت به امنیا نداره

راستش ریویو کامل هم دیگه این گوشی نمیخواد چون همه سایت ها رییوش منتشر کردن من فقط برام کیفیت ال سی برام مهم و پخش ویدئوش این جور چیزاش
ماشاالله ما یک سوال یک ماه پیش از امنیا داران پرسیدیم ولی کسی جوابمون نداده:41:

منم امنیا اولین ppc خواهد بود و راستش اولش احتمالا باهاش مشکل دارم ولی با هم ردیفش می کنیم:10:

راستی مازیار جان من امنیا 16 گیگ برام زیاده مایکروتل 8 گیگ هم عرضه کرده؟؟؟؟؟؟

Maziar_69
21-10-2008, 14:26
نگران نباش هر سوالی داشتی من در خدمتت هستم...

راستش تو کل بازار هم اکثرا 16 گیگ دارن.
حالا من امروز رفتم می پرسم ببینم مایکروتل 8 گیگ داره یا نه.

corey
21-10-2008, 15:13
نگران نباش هر سوالی داشتی من در خدمتت هستم...

راستش تو کل بازار هم اکثرا 16 گیگ دارن.
حالا من امروز رفتم می پرسم ببینم مایکروتل 8 گیگ داره یا نه.

فقط خدا کنه این کا850 زودتر بخرن ازم تا امنیا بگیرم
آره بیشتر 16گیگه ولی من دیروز 8گیگ تو پاساژ اندیشه دیدم قیمت هم 650 تومن

برای من که 16 خیلی زیاده 8 گیگ بهتره و قیمتش هم مناسب تره فقط اگه مایکروتل هم 8گیگ داشته باشه خیلی بهتره

s-a-l-i-m
21-10-2008, 15:33
من هم اگه این گوشی رو بگیرم 8 میگیرم ..........

corey
21-10-2008, 20:23
من هم اگه این گوشی رو بگیرم 8 میگیرم ..........

جالبه که مایکروتل میگه به خاطر این 8گیگ عرضه نکردیم چون اختلاف قیمتش با 16 گیگ کمه ولی الان تو بازار چیزی نزدیک 100تومن اختلاف قیمت دارن

Maziar_69
21-10-2008, 22:36
خب یه بررسی کوچیک تو تاپیک امنیا گذاشتم.
ببینید بد نیست.

در ضمن مایکروتل فقط 16 داره !!!