PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همين اول كار تو اسمبل به مشكل خوردم كمك

kachal khan
09-10-2008, 13:21
آقا ما گفتيم خودمون قطعه اسمبل كنيم كه ياد بگيريم مثل چي تو گل مونديم مي شه راهنمايي كنين

من عكس مادر بردم را گذاشتم لطفا بگين كدوم اسلات براي كارت گرافيكه كدوم براي مودم
و كلا Aو B و C و D و F را بگيد براي چيه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعدم يه سوال خنگولانه تر
اين فن سي پي يو سيمش به پاور وصل ميشه يا مادربرد اگه مادربرد كجاي مادربرد

با تشكر يك خنگ به تمام معنا

milky way
09-10-2008, 14:35
دوست عزیز به نظر من شما که اطلاعاتت در این حد بده بیرون برات اسمبل کنن نزنی سیستم رو الکی بترکونی پولت دود بشه . کارت گرافیک D هست فن Cpu هم رویه منبورده سوکتش .

mr6768
09-10-2008, 22:10
منم شدیدا توصیه می کنم خودت این کار رو نکنی . یهو دیدی همه رو زدی سوزوندی .
بده بیرون اینکارو بکنن.
بنفعته

alborz_k
10-10-2008, 16:33
سلام. البته من حرف دوستان رو که توصیه کردن شما به یک فرد متخصص مراجعه کنید رو قبول دارم ، اما ما هموم از صفر شروع کردیم و با تجربه و خطا کار با سیستم رو یاد گرفتیم.
D برای نصب کارت گرافیک هست.
a,b,c هم برای نصب مودم که می تونید روی هر کدوم که می خواین قرار بدین.
شما باید پین فن رو به مادربرد وصل کنید ، البته عکس کوچیکه و من نمی تونم بگم به کجا.
البته چند توصیه ی لازم و ضروری هم براتون دارم که احتمال آسیب به قطعات رو کم کنم.
1_حتمأ دفترچه ی راهنمای مادربرد رو با دقت بخونید.
2_خمیر سیلیکون کف هیتسینک رو پاک نکنید
3_ فن رو با دقت جا بزنید تا هیچ گونه لقی نداشته باشه.
4_کلأ جا زدن قطعات کامپیوتر زوری با فشار نیست ، و اگر هر قطعه رو به روش اصولی نصب کنید ، خیلی راحت جا می ره و مشکلی نیست ( البته برای نصب فن و رم یک کم نیرو لازمه )
5_هیچ وقت سیستم رو بدون این که فن پردازنده رو وصل رده باشی روشن نکن.
6_در نصب کابل هارد و اپتیکال درایو به جهت صحیح نصب دقت کن و مستر و اسلیو رو رعایت کن.
7_به قسمت های ارتباطی پردازنده و رم و کارت گرافیک دست نزن .
8_مادربرد رو روی سطح مسطح و سخت قرار نده ، ممکنه که کفش آسیب ببینه.
9_سوالی داشتی در خدمتیم
10_ بهتره که برای بار اول یک نفر متخصص سیستم رو ببنده و شما با دقت نگاه کنی و یاد بگیری .

Amir312
26-10-2008, 14:32
به توصیه های بالا اضافه کنم که :
کابل یو اس بی های جلو کیس را حتما درست وصل کن
همه قطعات را بعد از متصل کردن با پیچ محکم به کیس ببند ، مثلا پیچهای هر دو طرف هارد را ببند و . . .
مواظب باش پیچ گوشتی درنره از دستت که میزنی همه چیز را لت و پار میکنی گارانتی هم قبول نمیکنه
میتونی از انواع سی دی آموزشی سخت افزار هم که توی بازار هست استفاده کنی ، البته اونها معمولا چند وقت عقب تر هستند از قطعات جدید
موفق باشی

zartosht 2008
26-10-2008, 17:25
در ضمن يك چيز ديگه از اينكه قطعه اي رو اشتباه وصل كني خيال راحت كه نمي توني چون هيچ چيزي جاي قطعه ديگه نمي شينه مثلا گرافيك رو نمي توني جاي مودم نصب كني و بالعكس حتي در جا گذاري رم هم اگه دقت كني مي بيني كه شيار روي رم داخل شيار ي كه در قسمت اسلات هاي رم قرار داره مي خوره و بدون كه هيچ چيزي در كامپيوتر رو نبايد با زور جا بزني اگه اينطور بود بدون داري اشتباه جاگذاري مي كني

Benygh
26-10-2008, 17:42
توی نصب جامپر ها که خیلی اشتباه میکنند یادت باشه پر رنگ تره طرف مثبته !
پس درست وصل کن چون ممکنه ضرر بزنه ... البته نه به سیستم بلکه به پنل جلو ...
مثلا سبز و ابی اگه باشند که نیستند اینا :دی
ابی پر رنگ تره و مثبته !

aaaammmm87
26-10-2008, 17:42
سلام
دوستان ماشالله همه توضيحات رو دادن فقط يه نكته : اگه كيست usb جلو داره اونارو وصل نكن چرا كه اگه اشتباهي يكي از سيم ها رو وصل كني مادر بردت مي سوزه