PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال درمورد دوره های Mcse

ghahremanimehdi
09-10-2008, 02:35
سلام

1) بالاخره حدود هزینه ی امتحانات رو نگفتید .) یک دوره ی کامل MCSE

2) نمیشه کلاسها رو نرفت و یکدفعه رفت و امتحان داد ؟

3) نمیشه امتحانات رو مثلا دبی رفت و امتحان داد ؟

4) Ebook های آموزشی دوره ی کامل MCSE رو از کجا میشه دانلود کرد؟

اگه کسی لینکی داره لطف کنه بذاره

5) شنیدم مدارک جدید تر و بهتری نسبت به MCSE اومده . درسته ؟ چه مدرکی هست و یه کم درموردش توضیح بدید.:20:

paranoid_android
09-10-2008, 12:34
هزینه ش بسته به راهی داره که شما انتخاب میکنی، میتونه خیلی کم هزینه باشه و یا خیلی پر هزینه. اگه تو کلاسای حضوری موسسات شرکت کنی بطور متوسط برای هر کورس بین 150-200 تومن ازت میگیرن (تو شهرستانها ارزونتر و تهران گرونتر). اگه قبلا در زمینه netwok سابقه کار داری و عملا محیط های شبکه یعنی سخت افزارها و کار با windows server رو تجربه کردی نیازی به شرکت در کلاس های حضوری نداری و میتونی خودت کتب مربوطه و testking ها رو مطالعه کنی و تو آزمون ها شرکت کنی در غیر اینصورت توصیه میشه که کلاسها رو برید.
امتحان رو شما هر زمانی که دوست داری و تصور میکنی که از لحاظ علمی و شرایط روانی آماده ای با هماهنگی مراکز برگزار کننده آزمون میتونی بدی. این آزمون های در ایران بصورت کاملا غیر قانونی برگزار میشن (به دلیل تحریم مراکز اصلی برگزار کننده آزمون ها یعنی VUE و Prometric)، اگر برای کار در ایران می خوای میتونی بری و آزمون ها رو بدی چون اینجا اعتبار داره اما به محض اینکه پاتو از ایران بیرون بزاری با یه استعلام ساده و بررسی پاسپورت و روش های دیگه به سادگی متوجه خواهند شد که آزمون رو ایران دادید و هم مدرک شما باطل میشه و هم اینکه تا ابد از شرکت در آزمون های شرکت مذکور محروم خواهید شد، پس توصیه میشه اگر هدفتون رفتن به یک کشور خارجی و اقامت برای کار و ... هستش آزمون هارو به هیچ وجه ایران ندین و به کشورهای همجوار مثل دبی، ترکیه، ارمنستان و ... برین. می تونید یه روز برین و چند تا آزمون رو همزمان در یک روز بدین که در هزینه هم صرفه جویی بشه. البته قبلش با موسسه مورد نظر در اون کشور تماس بگیرین که آیا از شما به عنوان یک ایرانی امتحان خواهند گرفت یا خیر چون در مورد آزمون های شرکت سیسکو بسیاری از تست سنتر های مثلا کشور ترکیه از هیچ ایرانی امتحان نمیگیرن.
Ebook های آموزشی هم فرت و فراوون تو اینترنت هست و کتاباشم میتونی اگر تهران هستی از جمهوری تهیه کنی. تو همین انجمن تاپیکی یا این عنوان هست که لینک دانلود کتاب ها توسط چند تا از دوستان و بنده قرار داده شده.

مدارک جدید بهتر از MCSE نیستن در واقع آپدیت شده MCSE هستش برای تکنولوژی های جدیدتر که بر مبنای windows vista به عنوان سیستم عامل client side و windows server 2008 هستش که به عنوان سیستم عامل سرور مطرحه. MCSE محوریتش روی windosws xp و windows server 2003 بود. این مدارک زیر مجموعه مدارک MCTS و MCITP هستن. مدارک MCTS بر روی تکنولوژی خاصی تکیه دارن مثلا: MCTS: Windows Vista – Configuration و یا MCTS: Windows Server 2008 Active Directory Configuration.

لیست مدارک MCTS:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اما مدارک MCITP جامع تر هستن که برای شبکه دو مجموعه MCITP: Server Administrator و MCITP: Enterprise Administrator وجود دارن که برای اخذ مدرک اولی 3 و برای دومی یعنی Enterprise باید 5 آزمون رو پاس کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتره به سایت خود مایکروسافت مراجعه کنید و اگر سوالی در این مورد داشتین همینجا مطرح کنین.

MCITP: Server Administrator

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MCITP: Enterprise Administrator

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا آرزوی موفقیت.

ghahremanimehdi
09-10-2008, 15:37
سلام

شما خودت این مدارک رو گرفتی ؟ مطالعات کامل برای گرفتن مدرک Mcse چقدر طول میکشه ؟

اگه بخوام فقط امتحان رو شرکت کنم هزینه اش چقدر هست ؟
اگه بخوام برم دبی امتحان بدم از کجا باید آمارش رو در بیارم ؟ آیا وب سایتی داره که ازشون سوال کنم ؟

درباره ی مدارک سیسکو Ccna , Ccnp نظرت چیه ؟ (کدوم بهتر هست از بین MCSE و مدارک سیسکو ؟)

paranoid_android
10-10-2008, 00:03
نخیر، تصمیم هم ندارم ایران امتحان بدم و چون مشکل خدمت سربازی دارم و دانشجو هستم فعلا امکانش رو ندارم که برم یه کشور دیگه.
اگر ایران آزمون بدی حدودا دو برابر قیمت حقیقی ازت پول میگیرن چون باید پول زیادی تو جیب واسطه ها بره.
والا در مورد سوال سومت بزار بیشتر تحقیق کنم و نتیجش رو بت بگم.
عالی هستن، دیگه چیزی بالاتر از مدارک سیسکو در شبکه وجود نداره اما نظر من اینه که ترکیبی کار کن و اول دنبال دوره های مایکروسافت برو و بعد سیسکو رو شروع کن یا اینکه همزمان برای خودت مطالعه کن. تجربه نشون داده که اینجوری نتیجه بهتری به دست میاد. شما اگر هدفت بازار کار ایران باشه نیاز داری که در محیط شبکه با ویندوز سرور و برقرار امنیت اون و سرویس هایی مثل اکتیو دایرکتوری آشنایی داشته باشی. خودت بهتر از من میدونی که تو این مملکت ازت میخوان آچار فرانسه باشی یعنی هم ویندوز سرور، هم سیسکو، هم لینوکس رو بلد باشی و اینکه هکر هم باشی!!! در حالی که تو کشورهای توسعه یافته اونقدر تخصص اهمیت داره که کسی که تو محیط سیسکو کار میکنه نیازی نداره که بدونه IPSec چیه یا Active Directory و نیازی هم نداره اما متاسفانه تو کشور ما چنین رویه ای وجود نداره.

visman
13-10-2008, 16:50
با سلام
من خودم الان ترم آخر mcse هستم و تقريبا حدود 1 ميليون تومان خرج كردم البته به غير از امتحانات بين المللي كه من خودم تو ايران امتحان دادم و هم مدرك رسمي ماكروسافت را دريافت كردم هم اينكه اسمم تو سايت ماكروسافت امده و البته نكته ايي كه هست من با لينك مستقيم امتحان ندادم
در مورد دبي اولا شما بايد همه امتحانات را با هم بديد و دوما ايراني ها متاسفانه اجازه امتحان ندارن مگر اينكه يا مقيم كشور ديگه باشيد و يا اينكه از قبل از طريق كريديت كارت ثبت نام كنيد
و به نظر من امتحان دادن بدون دانش كافي بدرد نمي خوره ظمنا اگر شما قصد مهاجرت نداريد خيلي خودتون را درگير امتحان نكنيد چون تو ايران خيلي از اين مدارك اطلاعي ندارند مخصوصا سازمان هاي دولتي
در مورد مدارك سيسكو هم به نظر من بهتره كه اول درسهاي ماكروسافت را بخونيد حداقل تا ترم 3 بعد بريد سيسكو چون مطالب سيسكو با mcse كمي فرق مي كنه و مطالب ماكروسافت درك سيسكو را راحت تر ميكنه

ضمنا هزينه امتحان هم به نظر من بهتر از دبي هست چون اگر با هزينه رفت و برگشت و اقامت چند روزه در دبي حساب كني ايران خيلي ارزون تره چون فكر نكنم تو دبي يك روزه هر 7 تا امتحان را بشه داد

MeHrDaD_MeNaY
14-10-2008, 00:49
دانلود ebook های mcse :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

من پیشنهاد دادم که یه بخش بزارن فقط مخصوص مدارک بین المللی مثل mcse ,سیسکو و ... اگه اون بخش رو بزارن
ما بیشتر ترقیب میشیم برای گذاشتن تست ها ،محصولات آموزشی و ... امید وارم این بخش راه بیوفته

چند تا نکته بگم:
کسی که mcse داره هیچ وقت نمیره سره کلاس سیسکو بشینه چون نیازی نداره mcse خودش بازار کاره زیادی داره
مگه اینکه طرف خیلی دنبال و علاقه مند باشه
یکی از دوستان من 11 مهر امتحان داد در دوبی یکی دیگه هم تازه رفته فکر کنم فردا امتحان بده
مشکلی نیست واسه ایرانی ها
اگه credit داشته باشی چه بهتر و گر نه با cash هم قبول میکنن منتها باید یه مقداری بدون به اون تست سنتره تا برات با ثبت نام کنن
مشکلی واسه ایرانی ها نیست
من خودم ایشالا تا 4 ماه دیگه میرم هنوز برای همه ی امتحاناش آماده نیستم

ghahremanimehdi
19-10-2008, 18:14
بله پیشنهادتون خوب بود باید یک بخش برای این مدارک درنظر گرفته بشه .

Violent pacificati
01-03-2009, 12:50
سلام.من تازه از سربازی اومدم.2 میل مایه دارم.راستش تمام مایم همینه.در مورد بازار کار و اعتبار mcse و سیسکو به یه توضیح عامیانه نیاز دارم.(در بیرون از این کشور دوست داشتنی)شما بگین زندگیمو سر کدومش ریسک کنم.

farshadbox68
29-04-2009, 21:19
با سلام وخسته نلاشید می خواستم بدونم چطور میشه مدرک mcse 2009 رو دریافت کرد و چه دروسی باید گزرونده بشه؟

rozbeh85
30-04-2009, 07:14
با سلام وخسته نلاشید می خواستم بدونم چطور میشه مدرک mcse 2009 رو دریافت کرد و چه دروسی باید گزرونده بشه؟

mcse واسه سال 2009 نداره عزیز دل برادر
هر سال که نمیاد یه مدرک جدید بده، هروقت ویندوز سرور جدید بده بیرون مدارکش هم جدید میکنه
الان آخریش 2008 هست

nobino5
06-05-2009, 08:18
سلام من تازه می خوام شبکه بخونم لطفا راهنمایی ام کنید که از کجا شروع کنم؟

argine
02-11-2009, 11:36
سلام

شما خودت این مدارک رو گرفتی ؟ مطالعات کامل برای گرفتن مدرک Mcse چقدر طول میکشه ؟

اگه بخوام برم دبی امتحان بدم از کجا باید آمارش رو در بیارم ؟ آیا وب سایتی داره که ازشون سوال کنم ؟

درباره ی مدارک سیسکو Ccna , Ccnp نظرت چیه ؟ (کدوم بهتر هست از بین MCSE و مدارک سیسکو ؟)

سلام
سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای من مدرک mcse رو گرفت . امتحانات مجتمع فنی رو هم اونا پاس می کنن . هزینه هر exam پارسال که 200 هزار تومان بود .
پیشنهاد می کنم اگه خودتون بلدید فقط بدید براتون پاس کنن. چون اصلا نمی صرفه که بری یه کشور دیگه و کلی هزینه کنی که آیا قبول بشی یا نه.
در ضمن من اولش بهشون اعتماد نداشتم به همین خاطر اول هیچ پولی بهشون ندادم
موفق باشید.

rozbeh85
02-11-2009, 18:50
سلام

سلام
سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای من مدرک mcse رو گرفت . امتحانات مجتمع فنی رو هم اونا پاس می کنن . هزینه هر exam پارسال که 200 هزار تومان بود .
پیشنهاد می کنم اگه خودتون بلدید فقط بدید براتون پاس کنن. چون اصلا نمی صرفه که بری یه کشور دیگه و کلی هزینه کنی که آیا قبول بشی یا نه.
در ضمن من اولش بهشون اعتماد نداشتم به همین خاطر اول هیچ پولی بهشون ندادم
موفق باشید.

من حدودا 3 سال طول کشید واسه مدرک کشیدن، وقفه افتاد به خاطر درس و دانشگاه، ترکیه هم امتحان دادم، برو تو خود سایت ماکروسافت فکر کنم الان فقط پرومکس امتحان ها رو بگذار میکنه
هرجا بخای بری چون امتحان از ایرانی گرفتن غیر قانونی هست یا باید دنبال به پاس دیگه باشی یا مدیر مرکز امتحان آشنات باشه
به نظر من این مدارک اونقدر ارزش پول دادن ندارن، تجربه کاری خیلی خیلی خیلی خیلی مهمتره
ماکروسافت واسه شروع هست بعدش باس بری سراغ سیسکو که اون دنیایی یه واسه خودش