PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای برنامه ای با ویژگیهای داده شده

LiveTime
08-10-2008, 23:04
من یه برنامه ای میخوام که عمل یک generator رو داشته باشه.
که این generator به ساخت کدهای 12 تایی بپردازه.
فقط از کاراکترهای زیر برای تولید کد استفاده کنه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکدهای خروجی رو به فایلهای TXT ببره.
هرفایل TXT حاوی حداقل 900000 کد و حداکثر 1000000 (یک میلیون) کد باشه.
حد الامکان از یک روند ایده آل استفاده نشه به زبان ساده کدها Random تولید بشه.
کل تعداد کدها میشه: 16 به توان 12 (12^16)
تقریبا برنامه ای مثل برنامه زیر با این تفاوت که فقط و تنها فقط از همون 16 کد بالا استفاده کنه و توانایی ساخت تا یک میلیون کد رو داشته باشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر یک میلیون کد ساخته شد و بعد از آن یک میلیون دوم هیچ تکراری نباشه(البته کاراکترها تکراری باشند یا نباشند مهم نیست)

نمونه ای از کدها:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمنتظر همیاریتون هستم::..

LiveTime
09-10-2008, 21:19
نظری چیزی!

hamidreza_buddy
12-10-2008, 02:29
1- تکراری باشن یا نه؟ البته احتمالش حتی تو یه ملیون عدد هم خیلی کمه ولی بالاخره احتماله دیگه کاریش نمیشه کرد!

کار مشکلی نیست. توی یه حلقه for هر بار یه دونه از این عبارات را تولید کن و بنویس تو فایل.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای نوشتن generate هم باید یه حلقه 12 تایی گذاشت و توش هر دفعه از یک تا 16 یک رقم تصادفی تولید بکنه.
اگه یک تولید شد یعنی A، اگه 2 تولید شد یعنی B و .....
آرایه رو بسازه و برگردونه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

LiveTime
12-10-2008, 18:44
1- تکراری باشن یا نه؟

تکراری نباشن یعنی بیش از یکبار بطور مثال کد زیر رو تولید نکنه
A1CF21DD41BA

مشکل random اینه که آنچنان هم random نیست بعدشم برای اینکه بخوام تا 1 میلیون کد در یک فایل txt سطر به سطر زیر هم باشه چطور؟

hamidreza_buddy
13-10-2008, 13:30
ریختن توی فایل که مشکلی نداره. فقط فک کنم فایلت حدود 100 مگ بشه!

توی تولید اعداد رندوم به تعداد خیلی زیاد هم ممکنه از یه جایی به بعد داده ها تکراری بشن (برسه به ته سیکله تولید).
ولی بعید می دونم واسه 1 میلیون اینجوری بشه.

باید یه بار امتحان کنی. اگه دیدی از یه جایی به بعد داده ها از دوباره شروع میشه، دیگه هیچی! باید از روش های ریاضی برای شبیه سازی و تولید اعداد تصادفی تعداد بالا استفاده کنی (که البته جز چندتا فرمول چیزی نیست). فعلاً همین روش رو امتحان کن.

این که اعداد تکراری نباشند هم می تونی در آخر تعداد اعداد تکراری رو پپدا کنی و حذف کنی و به همون تعداد عدد جدید به فایل اضافه کنی.