PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مادربورد با دو کارت شبکه

zeus7610
08-10-2008, 10:20
سلام دوستان. برخی از مادربورهای جدید دو کارت شبکه onboard دارند که می توان آنها جوری تنظیم کرد که هر دو به صورت موازی کار کنند و کارایی را بهبود بخشند. از دوستان کسی اطلاعی در این مورد داره؟
Ip کارت شبکه دوم را چی باید بدم؟ تنظیم خاصی نمی خواد؟ متشکرم از کمک دوستان... مثلا مادربوردهای سرورهای Intel اینگونه هستند.

paranoid_android
08-10-2008, 22:22
یکی از کانکشن ها رو به عنوان LAN و دومی رو میشه برای WAN در نظر گرفت، یعنی اولی رو برای اتصال به یه شبکه local بکار ببری و دومی رو برای share کردن اینترنت. یا اینکه هر دو رو بعنوان LAN بکار ببری و یکیش به یک شبکه و دومی به یک شبکه دیگه متصل باشه. رو کارت شبکه اولی که به عنوان LAN استفاده می کنی تنظیمات TCP/IP عادی مربوط به اون شبکه private رو اعمال کن و در مورد کارت شبکه دوم همون کارایی که به عنوان internet sharing و یک ICS لازمه رو ست کن. این تاپیک رو مطالعه کن که آموزش share کردن اینترنت توش نوشته شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید شما در واقع روش اول رو پیاده میکنی.

حتی کار جالب دیگه ای که با دو کارت شبکه میتونی انجام بدی راه اندازی سرویس RRAS ه که در واقع یه سیستم Remote Access Server و یه روتر نرم افزاری رو میتونی رو کامپیوتر خودت داشته باشی، یعنی اینکه از کامپیوتر خودت بعنوان روتر استفاده کنی. البته این سرویس جزو کامپوننت های ویندوز سروره و باید ویندوز سرور رو رو کامپیوترت نصب کرده باشی.

در ضمن اگه از کارت شبکه دومت هیچ استفاده ای هم نکنی بعنوان کارت شبکه پشتیبان در نظر گرفته میشه و اگه کارت شبکه اولت بنا به هر دلیل failed بشه دومی جایگزین میشه.

zeus7610
28-10-2008, 14:16
نه دوست من. اینا رو که گفتی می دونم. من جایی خوندم که این مادربورد از هر دو کارت شبکه به صورت موازی استفاده می کنه. ینی سرعت رو 2 برابر می کنه. مثلا اگه روی 100 تنظیم کنی. بازدهی این سیستم 200 میشه. یعنی همزمان از دو کارت شبکه برای یک سیستم استفاده می کنه. حالا Ip رو چی کار می کنه نمی دونم. چون از لحاط منطقی یه کم عجیبه. منبعی هم که خوندم معتبره. شما چیزی نشنیدی؟ یا دوستان دیگه؟؟؟؟

paranoid_android
28-10-2008, 19:39
نه دوست من. اینا رو که گفتی می دونم. من جایی خوندم که این مادربورد از هر دو کارت شبکه به صورت موازی استفاده می کنه. ینی سرعت رو 2 برابر می کنه. مثلا اگه روی 100 تنظیم کنی. بازدهی این سیستم 200 میشه. یعنی همزمان از دو کارت شبکه برای یک سیستم استفاده می کنه. حالا Ip رو چی کار می کنه نمی دونم. چون از لحاط منطقی یه کم عجیبه. منبعی هم که خوندم معتبره. شما چیزی نشنیدی؟ یا دوستان دیگه؟؟؟؟
من یه همچین چیزی نشنیدم و گمان هم نمیکنم چنین چیزی وجود داشته باشه! به هر حال تحقیق میکنم و نتیجه رو اینجا انتقال میدم.

visman
29-10-2008, 08:36
سلام دوستان. برخی از مادربورهای جدید دو کارت شبکه onboard دارند که می توان آنها جوری تنظیم کرد که هر دو به صورت موازی کار کنند و کارایی را بهبود بخشند. از دوستان کسی اطلاعی در این مورد داره؟
Ip کارت شبکه دوم را چی باید بدم؟ تنظیم خاصی نمی خواد؟ متشکرم از کمک دوستان... مثلا مادربوردهای سرورهای Intel اینگونه هستند.

سلام
فكر كنم منظور شما پياده سازي NLB هست به اين صورت كه روي هر دو شبكه يك ip ست مي كنيم و هر دو كارت شبكه يك ip را نشون مي ده كه پياده سازي اين كار به اين راحتي كه من گفتم نيست و كار مي بره و ضمنا براي سيستم هاي سرور هست كه چند سرور يك ip را نشون ميدن.
البته من از سوال شما اينطور استنباط كردم اگر منبع يا يكم از متن اون منبع را بزاريد بهتره
موفق باشي:11:

paranoid_android
29-10-2008, 13:28

سلام
فكر كنم منظور شما پياده سازي NLB هست به اين صورت كه روي هر دو شبكه يك ip ست مي كنيم و هر دو كارت شبكه يك ip را نشون مي ده كه پياده سازي اين كار به اين راحتي كه من گفتم نيست و كار مي بره و ضمنا براي سيستم هاي سرور هست كه چند سرور يك ip را نشون ميدن.
البته من از سوال شما اينطور استنباط كردم اگر منبع يا يكم از متن اون منبع را بزاريد بهتره
موفق باشي:11:
دقیقا
network load balancing در پیاده سازی های کلاسترها مثلا برای وب سرور ها و ISA و --- و ... کاربرد داره و در سمت کلاینت اصلا بحث نمیشه.