PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال در مورد stand by

tina salehe
08-10-2008, 09:36
چند تا سوال مبتدیانه داشتم ممنون میشم کسی جوابمو بده
1-به نظر شما برای کامپیوتر stand by همراه با روشن بودن فن بهتره یا stand by همراه با خاموشی فن؟

2-شما stand by سیستم خودتان را در چه مواقعی استفاده میکنید یعنی اگر کسی صبح دیگه نخواد از سیستم استفاده کنه تا بعدالظهر به نظر شما در این مدت 8 یا 9 ساعت بین صبح تا غروب اگه سیستم رو خاموش کنیم بهتره یا رو حالت stand by بذاریم یعنی کدام یک برای طولانی بودن عمر سیستم مفیده?

3- اگه سیستم رو حالت shut down باشه و برای 2 یا 3 روزی نخوایم از سیستم استفاده کنیم کامپیوتر رو از برق بکشیم بهتره یا اینکه اگه متصل به برق باشه بهتره؟ :10:
مرثییییی

mahdi7610
08-10-2008, 10:08
سلام

اصولا موقع استندبای کردن فن ها کار می کنند . خب مسلما فن ها اگه بی صدا باشند خیلی بهتر هست .

اگه شما هم مثل من هر یک ساعت به یک ساعت نیاز دارید از سیستم استفاده کنید بهتره سیستم خودتون را در حالت استندبای قرار بدید .

اما اگه زمان زیادی را نیاز به استفاده از سیستم ندارید بهتره خاموش کنید . ولی خود من چه از سیستم استفاده کنم و چه استفاده نکنم صبح از ساعت 7 سیستم روشن می مونه تا ساعت 12 شب . و در طول روز به هیچ وجه سیستم را خاموش نمی کنم .

چون صبح تا شب کارکردن سیستم خیلی بهتر از اینه که روزی 2 یا 3 بار سیستم را روشن یا خاموش کنید . چون با روشن و خاموش کردن زیاد سیستم عمر قطعات پایین خواهد امد .

من توی یه موسسه سیستمی را دیدم که دقیقا 8 سال بود خاموش نشده بود . و برق مصرفی اون هم از برق های اضطراری گرفته شده بود .

نیازی به کشیدن کامپیوتر از برق نیست . کافیه دکمه پشت کیس را که عدد صفر و یک روی اون هست را بزنید تا برق کیس قطع بشه . ولی اگه 2 یا 3 روز نیاز به استفاده از سیستم ندارید می تونید اونا از برق هم بکشید .

موفق باشید .

Hossein bandarie
19-10-2008, 20:53
صحبت دوستمون درسته . من يه پيشنهاد ديگه دارم :
كلا قطع و وصل كردن برق با كليدي كه ترانس رو تغذيه مي كنه باعث جرقه ميشه . اين كار عمر كليد رو كم مي كنه . بهتره كه از يه پريز سيار مجهز به كليد استفاده بشه و برق رو با كليد اون قطع و وصل كرد .
پيروز باشيد .