PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیغام low disk موقع کار با پریمیر؟؟؟

rose25
08-10-2008, 07:05
سلام
من کارهای انجام شده توی پریمیرم رو روی یه درایو خالی ام که حجم 60 گیگ داره سیو می کنم. در حین کار و تو این مسیر سه فولدر ساخته میشه به نام های :
Adobe Premiere Pro Auto-Save
Adobe Premiere Pro Preview Files
Conformed Audio Files
فولدر اول خیلی حجم نداره اما دو فولدر بعدی حجم بالایی دارند به طوریکه با یه مقدار کاری که من انجام داده از 60 گیگ فقط 4 گیگ فضای خالی برام مونده و حین کار با پریمیر هم دایم پیغام low disk میده.
درداخل فولدر Adobe Premiere Pro Preview Files یه فولدر دیگه ای با پسوند .prv وجود داره و داخل اونهم کلی فایل به نام rendered-………AVI که خیلی هم حجم دارند. حالا می خوام بدونم اینها رو میشه پاک کرد یا نه؟؟؟
و در ضمن کدوم یک از محتویات سه فایل بالا مهم و ضروری هستند و نباید دست زد و کدامیک رو میشه پاک کرد؟؟؟؟
ممنون

nitro
09-10-2008, 01:01
Adobe Premiere Pro Auto-Save فولدري هست كه ذخيره خودكار پروژه توسط برنامه توي اين فولدر انجام ميشه. يه جور Backup از پروژت در زمان هاي مختلف توي اين فولدر ايجاد ميشه. اگر اين فولدر رو پاك كني اتفاق خاصي نميفته و فقط فايل هاي پشتيبان از پروژت رو از دست ميدي.

Adobe Premiere Pro Preview Files فولدري هست كه فايل هاي رند توي اين فولدر ذخيره ميشه. اگر اين فولدر رو پاك كني خط رندرت قرمز ميشه و نياز به رندر مجدد داره. مشكل اينجاست كه ظاهرا شما زياد رندر ميگيري. يعني تغييراتت زياده و زياد Preview ميگيري كه با هر تغيير و Preview گرفتن به فايل هاي داخل اين فولدر اضافه ميشه. اگه سيستمت قوي باشه توي پريمير هاي 2 و 3 تقريبا نيازي به رندر كردن نيست و همه تغييرات رو تقريبا به صورت كامل ميشه ديد. پس شكا هم اگر سيستم قوي داري به قرمز بودن خط رندر توجه نكن و در نهايت كارت رو export كن.

Conformed Audio Files با توجه به اينكه فايل هاي صوتي داراي فرمت هاي مختلف و كدك هاي گوناگوني هستند بعضي از صداهاي بكار گرفته شده توي برنامه نياز به يك نرمال سازي دارن. فايل هايي كه نياز به اين تبديل ها، نرمال سازي ها و يا ايجاد همخواني داشته باشند بعد از تبديل و انجام اين اعمال درون اين فولدر ذخيره مي شوند.

شما اگر 2 تا فولدري دوم رو هم پاك كنيد خود پريمير دوباره اونا رو ميسازه با اين تفاوت كه كه فايل هاي زايدي كه طي تغييرات و Preview گرفتن هاي قبلي ايجاد شده رو ديگه توليد نمي كنه و فقط اون چيزي كه در نهايت پروژه نياز داره رو نگه مي داره. و بهترين كار اينه كه كمتر از رندر كنيم. (همونطوري كه در مورد دوم توضيح دادم)

rose25
12-10-2008, 00:57
دوست عزیز یه دنیا ممنون. بله من موقع کار زیاد رندر می گیرم.
بازم ممنون.