PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : random

P A R M I S
07-10-2008, 11:13
می خوام از تابع random استفاده کنم طوری که بیاد از بین x تا y تا رو انتخاب کنه لطفا کمک کنید

D3lphi
07-10-2008, 13:19
از آرایه استفاده کن.
عناصر رو بریز توی آرایه و بعد از بین اندیس های آرایه به صورت رندوم عناصر رو انتخاب کن.

romixery
07-10-2008, 13:21
سلام
سعي كنيد از Help‌ دلفي هم استفاده كنيد. براي اينجور وقتا خوبه:46:. اگه جستجو مي كردين به اين توابع مي رسيدين:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
كه در مورد كار شما مورد اول خوبه. البته با بقيه هم ميشه پياده سازي كرد
فكر كنم كار شما رو راه بندازه
موفق باشين

P A R M I S
07-10-2008, 13:48
اتفاقا من هم از هلپش استفاده کردم که به صورت تصادفی کلمه خاصی رو در فرم نشون می داد ولی به اون چه که می خواستم نرسیدم یعنی انتخاب چند عدد از بین تعدادی (تازه کار دلفی این چیزاروهم داره دیگه )

P A R M I S
07-10-2008, 13:51
تو تاپیک محدودیت در Adoquery من یه تیکه از برنامم رو آوردم که باید از بین آنچه Adoquery پیدا می کرد چند تا رو بردارم ولی کسی جواب نداد شما می تونید جواب بدید ممنون می شم اگه کمک کنید (البته تا اینجاشم ممنونم )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

P A R M I S
08-10-2008, 16:11
با سلام چطور می تونم از اطلاعاتی رو که یک adoquery پیدا می کنه فقط چند سطر شون رو در دی بی گرید نشون بدم (از خود تابع رندم هم می تونم استفاده کنم و اعداد تصادفی رو که می خوام در بیارم ) اما چطور بگم از 10 یا هر چند تا سطری که توسط جستجوی adoquery که پیدا شده فقط اطلاعات سطر 1و 5 و ..... رو نشون بده و بقیه سطرها در دی بی گرید نشون داده نشه (اطلاعات سطر 1 و 5 و ..... تمام فیلدهاش نشون داده بشه ) ممنون

P A R M I S
08-10-2008, 16:11
لطفا سریعتر جواب بدین ممنون می شم