PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سر و صدا از هارد

keivan2
02-01-2006, 03:10
سلام
ديروز پس از وصل كردن هارد دوستم به سيستم جهت برداشتن اطلاعات حدود 5 دقيقه بعداز روشن شدن كامپيوتر در زمان كپي كردن فايلها سرعت هارد كند شد و شروع به سر و صدا كرد وقتي task manager گزينه Performance قسمت cpu usage باز كردم متوجه شدم نوسانات زيادي در اين قسمت وجود دارد و با توجه به داشتن رم 256 mb حدود 200 mb مشغول ميباشد بدون اينكه برنامه اي باز باشد. زماني كه برنامه باز مي شود صدا بيشتر به گوش مي رسد. آيا مشكل نرم افزاري دارد يا سخت افزاري و يا اينكه ويروسي در سيستم افتاده واين مشكل را به وجود آورده است البته از ويروس كش نيز استفاده كردم ولي ويروسي پيدا نكرد. لطفا راهنمايي نمايد. با سپاس

reza12100
02-01-2006, 04:10
توسط نرمافزار partition magic و گرفتن info از هردرایو اگر مشکلی باشد تا حدود زیادی متوجه خواهید شد
یک را ساده دیگر scan کردن تمام درایو ها
همچنین هنگام format کردن البته کامل نه بصورت quick ویا ریختن ویندوز اگر هارد badsector و یا مشکل دیگری داشته باشد تاحدود زیادی متوجه میشوید نه به صورت 100%

vahid_666
02-01-2006, 07:44
سلام
اقا کیوان اگه از اطلاعات هاردت خسته شدی می خوای بیوفتی تو خرج از راهنمائی اقا رضا استفاده کن ولی اگه می خوای از هارت استفاده کنی همین الان اگه داری باهاش کار می کنی خاموش کن ببر یک تعمیرگاه تخصصی قطعات کامپیوتری. و فقط دعا کن از هد نباشه که باید بیخیال هاردت شی و باید خرج کنی ولی اگه مشکل از برد باشه که مشکل رفع می شه (البته اگه تعمیرگاه تخصصی باشه)
اگه مشهد هستی من در خدمتت هستم.

keivan2
04-01-2006, 22:03
سلام
تشكر از محبت شما در همان زمان نرم افزار ميژوال وي سي نصب كرده بودم كه مثل اينكه ويروسي بود و زمان unistallكردن سبب shut down شدن سيستم مي شد با ويروس كش هم نتوانستم ويروس را از بين ببرم به پيشنهاد يكي از دوستان كه احتمال به وجود آمدن را مشكل ويروسي شدن كامپيوتر ميدانست مجبور شدم ويندوز را فرمت كرده و دوباره ويندوز را بريزم ولي صدا همچنان باقي است .فكركنم كه بايد نصيحت آقا وحيد را گوش كنم ولي تعمير كار خوب نميشناسم مي توانيد كمك نماييد.

mahe ziba
04-01-2006, 22:50
گاهي مواقع اين صدا مرگ هارد رو اعلان ميكنه. از نظر احتياط هر چيز مهمي رو كه روش دارين يك جايي ذخيره كنين.
بعد اينكه ايا پيغام اشتباهاتي رو بهتون ميده يا نه؟
مثلا وقتي دنبال يك فايل ميگردين و در حالي كه مطمينين كه اونو دارين ولي ويندوز پيداش نميكنه. يا اگرميببنين كه نام فايلها عجيب غريب شدن و يعني يك حروف عجيب غريبي هستن. در اينصورت يعني يك نرم افزار هست كه مشكل ايجاد كرده و اغلب اوقات بعضي نرم افزار بازيها لين مشكلو پيش ميارن.
در اينصورت يك scandisck كنين يا از يك نرم افزار ديگه اي براي پيدا كردن اشتباه استفاده كنين.
اگر مشكلي پيدا شد كه شانس اوردين و هارد سالمه و مشكل اشتباه رو هارد و فايلها بوده.
بعد اگر از اين نظر مشكلي نبود به ترتيب رو اين 4 تا لينك كليك كنين و بگين صدايي كه ميشنوين كدوم يكي از اين صداهاست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر شبيه سومي بود كه يعني مرگ هارده كه اعلان ميكنه.

اولي هار د اشكالاتي داره.
دومي اشكال هد و اينكه هارد كمي صدمه ديده و به احتمال زياد داده هايي از دست رفتن.

××× اما فكر ميكنم كه به احتمال زياد نرم افزار ميژوال وي سي كه نصب كردين مشكلو ايجاد كرده×××

چهارمي يعني هدها با هارد تصادم ميكنن.

vahid_666
04-01-2006, 23:12
البته صدا سومی که "mahe Ziba" گذاشته پنجاه،پنجاه روی سیلندر و برد می تونه باشه
ممنون اطلاع رسانی عالی بود

mahe ziba
05-01-2006, 01:59
البته صدا سومی که "mahe Ziba" گذاشته پنجاه،پنجاه روی سیلندر و برد می تونه باشه
ممنون اطلاع رسانی عالی بود

مرسي.
فقط اميدوارم اقاي كيوان2 قبل از هر اقدامي براي تعمير اين ازمايشات رو انجام بدن چون اگر هارد سالمه حيفه كه بيخودي پول تعمير بدن و اگر هم هارد مشكل داره لا اقل هارد رو عوض ميكنن و باز هم پول تشخيص و تعمير نميدن.
در ضمن اگر ما رو هم تو جريان بذارن كه كدوم صدا از هارد مياد شايد بشه باز كاري كرد و راه حلي پيدا كرد.

Dark-man
05-01-2006, 02:14
آقا من وقتي آنتي ويروس روي دستگاهم سوار هستش موقع انتقال از جايي به جاي ديگر صر و صدا ايجاد مي كند ...آيا اين طبيعي است يا مشكلي دارد ؟؟؟

mahe ziba
05-01-2006, 06:44
آقا من وقتي آنتي ويروس روي دستگاهم سوار هستش موقع انتقال از جايي به جاي ديگر صر و صدا ايجاد مي كند ...آيا اين طبيعي است يا مشكلي دارد ؟؟؟

من سوالتون رو اصلا نفهميدم. اگر ممكنه بيشتر توضيح بدين.

mahdy2021
05-01-2006, 09:12
احتمال اينكه نرم افزاري مشكل داشته باشه خيلي زياده

كاري نداره توي task manager برو و در تب processes كليه برنامه هاي در حال اجرا رو چك كن از لحاظ cpu usg و هم mem usg

اگر برنامه باشه كه مشكل حل ميشه وگرنه بايد راههايي كه دوستان گفتند بري

keivan2
05-01-2006, 18:35
سلام
متاسفانه شبيه صداي شماره 3 مي باشد و زماني كه نرم افزاري را باز ميكنم اين صدا بيشتر شده و پس از باز شدن كامل برنامه صدا خفيف تر مي شود .و مشكلاتي كه ماه زيبا عنوان كرده بود را ندارم
"مثلا وقتي دنبال يك فايل ميگردين و در حالي كه مطمينين كه اونو دارين ولي ويندوز پيداش نميكنه. يا اگرميببنين كه نام فايلها عجيب غريب شدن و يعني يك حروف عجيب غريبي هستن. در اينصورت يعني يك نرم افزار هست كه مشكل ايجاد كرده و اغلب اوقات بعضي نرم افزار بازيها لين مشكلو پيش ميارن."
.

mahe ziba
05-01-2006, 19:56
سلام
متاسفانه شبيه صداي شماره 3 مي باشد و زماني كه نرم افزاري را باز ميكنم اين صدا بيشتر شده و پس از باز شدن كامل برنامه صدا خفيف تر مي شود .و مشكلاتي كه ماه زيبا عنوان كرده بود را ندارم
"مثلا وقتي دنبال يك فايل ميگردين و در حالي كه مطمينين كه اونو دارين ولي ويندوز پيداش نميكنه. يا اگرميببنين كه نام فايلها عجيب غريب شدن و يعني يك حروف عجيب غريبي هستن. در اينصورت يعني يك نرم افزار هست كه مشكل ايجاد كرده و اغلب اوقات بعضي نرم افزار بازيها لين مشكلو پيش ميارن."
.

اگر اينطوره كه پس تا فرصت باقيه همه فايلهاي مهمتون رو روي يك هارد ديگه يا كليد يو اس بي يا سي دي منتقل كنين چون ديري نميگذره كه هارد ديگه براي هميشه ميميره.
اما چون يك نرم افزار جديد نصب كرده بودين خيلي اميدوار بودم كه اون توليد اشكال كرده باشه.

vahid_666
06-01-2006, 17:28
اقا کیوان هرچی کمتر باهاش ور بری بدتر میشه میگم مشکل شما 50،50 رو بر و سیلندره (ممکن در زمان انتفال فایل ها دیگه کاملاٌ از کار می افته ) ببر تعمیرگاه اگه مشکل از برد بود که رفع میشه و هزینش تو مشهد بین 10 تا 15 تومنه اگه هم گفت تعمیر نمیشه از اطلاعات بک آپ بگیر .ممکن امیدی باشه پس به هد و سیلندر بیش از این ضرر نزن

vahid_666
06-01-2006, 17:35

دوست عزیز اگه به عنوان مثال صدا فقط از درایو c هست مشکلی نداره و نشون دهده حرکت هد رو سیلندر.

abbas55
08-01-2006, 02:25
اگه دقت كرده باشيد هنگامي كه هارد رو براي اولين بار نصب ميكنيد.تقريبا هيچ صدايي نميده ولي به مرور زمان سروصدا شروع ميشه.پيشنهاد ميكنم حتما براي هارد خودتون يه فن نصب كنيد.هر چقدر مقدار رم شما بيشتر باشد به هارد فشار كمتر وارد ميشود.در هنگام در آوردن هارد از كيس حتما مراقب باشيد به هارد ضربه وارد نشود در غير اينصورت الفاتحه....