PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با کابل ساتا - خیلی ضروریه

radepa
05-10-2008, 14:36
سلام دوستان

من یک سیستم دارم که مادریردش گیگا هست و مدلش 7VT600P-RZ-c است که مشکلم با کابل ساتاش

تا قبل از اینکه تنظیمات بایوس رو به حالت دیفالت برگردونم هر دوتا پورت ساتا کار میکرد اما الان نه هاردم و نه دی وی دی رایترم که ساتا هستند کار نمی کنند!!

این رو هم بگم که موقع بوت هر دوتاشون توسط سیستم شناسایی می شن اما سیستمهای عامل لینوکس و ویندوز هم نمی شناسنش .در بایوس پورت ساتا فعال هست

نمی دونم که چیکار باید بکنم واقعا اعصابمو خرد کرده چون اطلاعات هاردمو بدجور لازم دارمممنون میشم که کمکم کنید خیلی ضروریه

shahab_blaster
05-10-2008, 19:12
سلام دوستان

من یک سیستم دارم که مادریردش گیگا هست و مدلش 7VT600P-RZ-c است که مشکلم با کابل ساتاش

تا قبل از اینکه تنظیمات بایوس رو به حالت دیفالت برگردونم هر دوتا پورت ساتا کار میکرد اما الان نه هاردم و نه دی وی دی رایترم که ساتا هستند کار نمی کنند!!

این رو هم بگم که موقع بوت هر دوتاشون توسط سیستم شناسایی می شن اما سیستمهای عامل لینوکس و ویندوز هم نمی شناسنش .در بایوس پورت ساتا فعال هست

نمی دونم که چیکار باید بکنم واقعا اعصابمو خرد کرده چون اطلاعات هاردمو بدجور لازم دارمممنون میشم که کمکم کنید خیلی ضروریه
مادربورد هاي گيگا تو بايوس قسمتي دارن برا تنظيمات پاتا و ساتا كه شما بايد براي استفاده همزمان از هر 2 گزينه رو روي Enhanced mode بزاري

radepa
05-10-2008, 20:36
دوست عزیز من همچین گزینه ایی رو پیدا نکردم!!

میشه بیشتر راهنمایی کنید!؟؟؟

radepa
06-10-2008, 01:47
من ائن گزینه رو پیدا کردم و از حالت spp به حالت EPP برگدوندم اما بازم تغییری حاصل نشد و در محیط وینذوز نه هارد و نه دی وی دی رایتر شناخته نشد!!!

shahab_blaster
06-10-2008, 12:50
من ائن گزینه رو پیدا کردم و از حالت spp به حالت EPP برگدوندم اما بازم تغییری حاصل نشد و در محیط وینذوز نه هارد و نه دی وی دی رایتر شناخته نشد!!!
بايوس سيستمت 2 قسمتي هست برو داخلش از سمت راست گزينه 2 واردش كه شدي يه عكس بگير اينجا بزار

radepa
07-10-2008, 12:36
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بفرمایید!

همین عکس رو میگین دیگه؟

shahab_blaster
07-10-2008, 16:29
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبفرمایید!

همین عکس رو میگین دیگه؟
on chip sata mode چه گزينه هايي داره؟
گمون نكنم اينا باشه

radepa
07-10-2008, 18:42
Ide و Raid هست

shahab_blaster
07-10-2008, 20:13
Ide و Raid هست
بزارش رو ide

radepa
07-10-2008, 20:29