PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اونایی که میخوان کاهش وزن بدن بیان تو...

amirsaeed
04-10-2008, 19:55
بچه ها اونایی که میخوان وزن کم کنن یا تجربه یه کاهش وزن موفق دارند بیان بگن که چکارا کردند ...
فکر کنم برای یه کاهش وزن موفق اول از همه انگیزه بالا میخواد که مسلما نمیشه فقط با گفتن انگیزه – انگیزه آدم بالا بره ... فکر کنم واسه حفظ انگیزه مهمترین کار برنامه ریزی درست واسه این کاره ... حالا میخوام بدونم رفتن پیش یه متخصص تغذیه بهتره یا اینکه آدم خودش کم خوری کنه ؟؟؟

راستی اوانایی که پیش متخصص تغذیه رفتن بیان معرفی کنن و از نتیجشون بگن ... مخصوصا این دکتر کرمانی که خیلی معروف شده کیا رفتن پیشش ؟؟؟

خلاصه این تاپیک رو بذاریم واسه کمک به همدیگه واسه کاهش وزن ...

سباستین
05-10-2008, 01:36
من تو 4 ماه 20 کیلو کم کردم. (105 کیلو بودم, شدم 85, قد:183). البته بهتر بود که تو 6 یا 8 ماه این کارو می کردم. هم به بدنم اینقدر فشار نمی اومد, هم از بازگشته وزنه ناخواسته در امان بودم. در هر صورت من:
هفته ای 4 جلسه ( مداوم) باشگاه رفتم (بدن سازی) و تاکید من بر تعداد ست ها و حرکت های بیشتر با وزنه های کم وزن تر بود.
در روز 5 وعده غذا می خوردم. (در حالت عادی فقط شام می خورم ولی قده دیو). سرخ کردنی ها رو به کل حذف کردم. اوایل سخت بود ولی با روش هایی قابل تحمل کردمش. مثلا به جایه سینه مرغ آب پز, تو مایکرو ویو , گریل می کردم و دو سه قطره روغن زیتون بهش می زندم. یا غذاهامو با آب لیمو درست می کردم. به شیرینی لب نمی زدم. چایی رو حتی نلخ می خوردم. آب زیاد می خوردم. روزی نیم ساعت دوچرخه می زدم (ثابت). غذام هم مرغ و گوشت بود. ( گوشت نصفه مرغ. چرا که در گوشت بافت چربی زیاده). با سبزیجات و گوجه خیار و کاهو معده مو پر می کردم.
سختیش فقط هفته اوله. بعد از اون معده خودشو جمع می کنه و فیزیولوژی بدن خودشو با غذای کم سازگار می کنه و شما در تمام طول دوره دچاره یک گرسنگی مزمن اما قابل تحمل هستین.
خطر: وزن کم کردن مثله ترک سیگاره. اگر محاسبه کنین که یه گاز کیک می شه 50 کیلو کالری و شما می تونین به جاش 5 دقیقه بیشتر رکاب بزنین, مطمئن باشین اون لحظه, لحظه تمام شدن رژیم لاغریتونه. مطلقا خودتونو گول نزنین. تا به وزن دل خواه نرسیدین به شیرینی جات و مواد روغنی لب نزنین. یک روز هم ورزش رو ترک نکنین. به جای این که به دکتر تغذیه پول بدین , یک سومش رو بدین به من.