PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محبوبترین زبانهای برنامه نویسی کدامند؟ (آخرین شاخص - سپتامبر ۲۰۰۸)

asemaneahvaz
04-10-2008, 14:46
شاخص TIOBE معیاری برای محبوبیت و رواج زبانهای برنامه نویسی ارائه می کند. این شاخص هر ماه به روز میشود. رتبه بندی زبانها بر اساس: تعداد مهندسین ماهر در دنیا که از آن زبان استفاده می کنند، دوره های آموزشی موجود در آن زبان و تولید کننده و فروشنده برنامه های جانبی برای این زبانها هستند. برای محاسبه رتبه از موتورهای جستجوی یاهو، گوگل، MSN و YouTube استفاده میشود. قابل توجه اینکه شاخص TIOBE به معنای رتبه بندی بهترین زبان های برنامه نویسی که بیشترین نرم افزارها با آن نوشته شده نیست. این شاخص کمک میکند تا بفهمیم آیا مهارت برنامه نویسی مان به روز است یا خیر و یا اینکه اگر در پی برنامه ریزی برای یادگیری یک زبان هستیم یا برنامه ریزی برای ایجاد یک نرم افزار، چه زبانی را انتخاب کنیم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Ar@m
04-10-2008, 15:51
عجب صعودي كرده اكشن اسكريپت!

sudotux
04-10-2008, 16:34
مرسی جالب بود ...

eAmin
04-10-2008, 17:34
سلام.

#c بیچاره که رو به کاهش داشته، ولی خودمونیم، این جاوا دیگه چیزیه!!!

asemaneahvaz
04-10-2008, 17:36
مرسی جالب بود ...خواهش میکنم ...
یه چیزی که برای من جالبه اینه که توی ایران زبانهای دات نتی حرف اول رو میزنن اما توی دنیا زبانهای جاوا،سی و سی پلاس پلاس خیلی مطرح هستند واگر امتیازهای آنها را با هم جمع کنیم در مجموع میشوند 45% !!!
چرا؟
شاید به خاطر این باشه که توی ایران کمتر برنامه های سیستمی نوشته میشه
شایدم به خاطر اینه که چون ایرانیها تنبل هستند با زبانهای دات نتی میونه بهتری دارن
شایدم به خاطر این باشه که توی ایران کمتر از لینوکس استفاده میشه (توی لینوکس جاوا و سی وسی پلاس پلاس مطرح هستند)

milky way
04-10-2008, 19:31
ممنونم دوست عزیز . در این شکی نیست که Java حرف اول رو میزنه جاوا فعلا آکادمیک ترین و قوی ترین و بهترین زبون برای ساخت یا تحلیل هر چیزی هست از اونجایی هم که اوپن سورسه , مولتی پلتفرم هم هست . C هم خوب بخاطر LowLevel بودنشه که جایگزینی خیلی جاها اصلا نداره ++C هم همینطور .

symk
04-10-2008, 19:49
حال كردم . مرسي
اصلا" بهتر از سي و جاوا نداريم

ELHAM3000
05-10-2008, 09:24
سلام ممنون خیلی جالب بود من می خواستمزبان ++c یادگیری اش را به حداقل برسانم و برم یه زبان که استفاده بیشتر می شه را یاد بگیرم ممنون که کمکم کردید .

milky way
05-10-2008, 12:14
دوستان اشتباه نکنید بعضی از زبونها ممکنه جاهایه خاصی الان بدرد بخورن برای مثل الان دیگه هیچ کس برای نوشتن مثلا یه برنامه ویندوز ساده نمیاد از ++C استفاده کنه چون دیوونگیه درسته ++C زبون خیلی قویه ولی برای کارهای LowLevel تر استفاده میشه مثلا هنوزم در ساخت بازیهای کامپیوتری C بهترین و قویترین زبون ممکنست و مثلا کسی نمیاد یه بازی کامپیوتری رو با #C بزنه مگه یه پروژه اماتوری باشه (تو کتابی میخوندم C تقریبا 20 برابر از #C و کلا زبونهای CLR سریعتره ).

ELHAM3000
06-10-2008, 18:05
دوستان اشتباه نکنید بعضی از زبونها ممکنه جاهایه خاصی الان بدرد بخورن برای مثل الان دیگه هیچ کس برای نوشتن مثلا یه برنامه ویندوز ساده نمیاد از ++C استفاده کنه چون دیوونگیه درسته ++C زبون خیلی قویه ولی برای کارهای LowLevel تر استفاده میشه مثلا هنوزم در ساخت بازیهای کامپیوتری C بهترین و قویترین زبون ممکنست و مثلا کسی نمیاد یه بازی کامپیوتری رو با #C بزنه مگه یه پروژه اماتوری باشه (تو کتابی میخوندم C تقریبا 20 برابر از #C و کلا زبونهای CLR سریعتره ).

سلام . من شنیدم که میشه با یادگیری زبان ++C زبان C را بهتر یاد گرفت . آیا این گفته درست هست یا نه ؟ ممنون به خاطر راهنمایی تان .

symk
07-10-2008, 09:12
سلام . من شنیدم که میشه با یادگیری زبان ++C زبان C را بهتر یاد گرفت . آیا این گفته درست هست یا نه ؟ ممنون به خاطر راهنمایی تان .

شما زبان C رو بلد باشی همه زبانها برات آب خوردن میشه .