PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال از شبکه خورا !!

hamzeaziz
03-10-2008, 12:17
سلام به دوستان من یه سوال داشتم اونم اینه که آیا من میتونم با لب توپم مثل ارسال کننده WIFI عمل کنم
من اشترال اینرنت دارم و یه موبایل ن95 و همه میدونیم که ن95 دارایه WIFI است و لب توپم هم دارای WIFI است
حالا نمیونم آیا میتونم اون اینترنتی که با Dail up دارم به وسیلی WIFI لپ توپ به اشترال بذارم برایه موبایلم
ممنون میشم اگه راهنمایم کنید :11:

farshif
03-10-2008, 16:05
بستگی داره لپ توپت !!!!! چی باشه بیشر لپتاپ های vaio خودشون access point هم دارن اینجوری خیلی راحت میتونی این کار رو بکنی من این کار رو کردم . در ضمن میتونی به صورت adhoc هم لپتاپ و موبایل رو شبکه کنی البته نمی دونم اینجوری میشه کانکشن رو شیر کرد یا نه؟

hamzeaziz
03-10-2008, 17:26
بستگی داره لپ توپت !!!!! چی باشه بیشر لپتاپ های vaio خودشون access point هم دارن اینجوری خیلی راحت میتونی این کار رو بکنی من این کار رو کردم . در ضمن میتونی به صورت adhoc هم لپتاپ و موبایل رو شبکه کنی البته نمی دونم اینجوری میشه کانکشن رو شیر کرد یا نه؟

خیلی ممنون میشم بیشتر توضیع بدی :10:
در ضمن لب توپم DELL INSPIRON 6400
واقعا لازمش دارم :11:

farshif
03-10-2008, 18:31
خوب لپ تاپ شما AP نداره پس مجبورین از حالت adhoc استفاده کنین من تا حالا به صورت adhoc این کار رو نکردم ولی سعی می کنم کمکت کنم. خوب اول از همه سیستم عامل لپتاپت چیه؟

hamzeaziz
03-10-2008, 19:30
خوب لپ تاپ شما AP نداره پس مجبورین از حالت adhoc استفاده کنین من تا حالا به صورت adhoc این کار رو نکردم ولی سعی می کنم کمکت کنم. خوب اول از همه سیستم عامل لپتاپت چیه؟

واقعا مرسی آقا من سیستم عاملم windows xp SP3

farshif
03-10-2008, 20:48
خوب روی wireless network connection رایت کلیک کن
و برو به Wireless Networks tab .
حالا add رو بزن تو تب Association برای شبکت یه اسم انتخاب کن(SSID) .
تیک This is a computer-to-computer (ad hoc) network رو بزن
تیک The key is provided for me automatically رو وردار

تو قسمتNetwork Authentication ، open رو بزن و برای ٌWEP ،Data Encryption رو انتخاب کن البته یادم نیست کهWEP N95 رو ساپورت میکنه یا نه خودت چک کن اگه نبود disable رو انتخاب کن

حالا برارش یه KEY هم انتخاب کن

حالا چک کن ببین با گوشیت میتونی شبکه رو ببینی با همون SSID که براش نوشتی

hamzeaziz
03-10-2008, 21:41
دوست عزیز من رفتم رایت کلیک رویه wireless connection زدم ولی تپ wireless network توش نبود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farshif
03-10-2008, 22:05
باید properties رو بزنی در ضمن مشکل دیگه ای داشتی عکس رو با alt + print screen بگیر تا فقط از پنجره ای که میخوای عکس رو بگیره

hamzeaziz
04-10-2008, 20:12
سلام اونایی که گفتی همه رو انجام دادم و موبایلم WLan اون اسمی که برایه SSID انتخاب کرد بودمرو پیدا کرد ولی connect نمیشود و حتی کومپیوتر خودم هم به SSID ربط نمیشه

farshif
04-10-2008, 20:34
وقتی میخوای با گوشی کانکت شی چه اروری میده؟

hamzeaziz
04-10-2008, 22:01
No gateway reply

farshif
04-10-2008, 23:30
خوب بزار اول بگم چه جوری باید اینترنت رو شیر کنی رو کانکشن adsl رایت کلیک کن و properties رو انتخاب کن حالا برو به تب advannced اونجا تیک ............ allow other network users to control رو بزن و شبکه wirelessرو انتخاب کن.الان اینترنتت شیر شده.الان ip سیستمت باید 192.168.0.1 و subnetmask 255.255.0.0 شده باشه . حالا این تنظیمات رو باید به گوشی بدی یعنی defult gateway گوشیت رو 192.168.0.1 بدی در ضمن تاجایی که یادم میاد باید یه چیزی مثل power save رو تو تنظیمات وایرلس گوشیت خاموش کنی چون اگه روشن باشه نمی تونه کانکت شه.