PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این دما برای سی پی یو نرماله ؟

0o1
29-09-2008, 02:22
سلام.من 2-3 روز پیش یه سیستم بستم . سی پی یو 7200 اینتل + مادربورد p5ql + گرافیک 8400 جی اس +پاور 3300 ریل با مارک tonb

حالا وقتی می رم توی بایوس .دمای سی پی یو دوروبر 48 تا 49 درجه س. موقع بازی هم می شه 49 - 50 .

خواستم بدونم آیا این دما نرماله برای این سی پی یو ؟

alborz_k
29-09-2008, 02:27
سلام.من 2-3 روز پیش یه سیستم بستم . سی پی یو 7200 اینتل + مادربورد p5ql + گرافیک 8400 جی اس +پاور 3300 ریل با مارک tonb

حالا وقتی می رم توی بایوس .دمای سی پی یو دوروبر 48 تا 49 درجه س. موقع بازی هم می شه 49 - 50 .

شما اول بایوس مادربرد رو اپدیت کت ببین که تغیری می کنه یا نه.

hardware2000
29-09-2008, 02:32
بایوستو باید اپدیت کنی بعدم موقع بستن فن خمیر سلیکن زدی؟

jaber1361
29-09-2008, 08:50
دمای 45-50 عادی بنظر میرسه
احتمالا تهویه کیس شما خوب نباشه
میتونی از فن کیس جهت خنک کردن اون استفاده کنی

shahab_blaster
29-09-2008, 10:23

سيستم رو خودت بستي ؟
فن به صورت صحيح پايه هاش بسته شده؟

0o1
29-09-2008, 13:39
سلام. بایوس رو آپدیت کنم . تاثیری می زاره ؟ یا اینکه منظورتون اینه که بایوس اپدیت شده دمای واقعی رو نشون می ده .

در مورد فن سی پی یو هم خودم بستمش . ولی موقع بستن پایه های فن صدای تقه ندادن . ولی فن الان سفته سفته . پشت مادربورد رو هم نگا کردم هر چهارتا پایه کامل از پشت مادر بورد در اومده بودن .

من خودم هم به فن سی پی یو شک دارم. از کجا بفهمم درست جا رفته ؟

راستی نگفتید این دما زیاده برا این سی پی یو یا نه ؟

shahab_blaster
29-09-2008, 15:29
سلام. بایوس رو آپدیت کنم . تاثیری می زاره ؟ یا اینکه منظورتون اینه که بایوس اپدیت شده دمای واقعی رو نشون می ده .

در مورد فن سی پی یو هم خودم بستمش . ولی موقع بستن پایه های فن صدای تقه ندادن . ولی فن الان سفته سفته . پشت مادربورد رو هم نگا کردم هر چهارتا پایه کامل از پشت مادر بورد در اومده بودن .

به نظر من دما زياد هست
فن رو درست جا نزدي كلا اين فن هارو وقتي جا ميزني يه صدايي ميده كه مشخص ميشه ضامن جا افتاده
پايه ها از پشت در اومده باشن مهم نيست ببين يه قسمت سياه رنگ داخل سفيدي پايه ديده ميشه؟

alborz_k
29-09-2008, 19:58

فن اگه بد جا بره ، در لود کامل دما 80 رو رد می کنه . با نرم افزار ارتوس تست بگیر ببین که دما به چند می رسه.
از چه نرم افزاری برای سنجش دما استفاده می کنی؟

saviss
29-09-2008, 20:18
یادمه یک تاپیک داشتیم درمورداین جورمشکلات...
من آخرین باری که با این مشکل سیستم بستم با CPU3.6اینتل (فول) ومادربردگیگابود...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چندتامسئله پیش اومد درحین این جریان...
1-دمای CPUموقع بوت تا70هم میرسید...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فن+مین بوردروعوض کردیم...سیلیکون هم که طبیعتا...
اما ...آش همون آش بود وکاسه همون کاسه...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تااینکه یکی ازدوستان هم عینا سیستمی بامشخصات خودم بست...
ولی دما از37موقع بوت بالاترنمی رفت...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آخرین چیزی که شک داشتیم CPUبود....که وقتی عوضش کردیم......درست شد
ظاهرایک سری CPUمعیوب(حالانمیدونم که آیا میشه CPUهم معیوب باشه ؟؟(اونهم "اینتل باکس")واردکرده بودند...به اسم "چینی!!!")....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خلاصه قضیه با "تعویض CPU"حل شد....
=======
اما نکته ی کنکوری:
ما CPUاینتل رو "بدون فن" بستیم وسیستم رو بالا آوردیم(گلاب به روتون:دی")...دما تا110که رسید.........
اتفاق خاصی نیافتاد....فقط سیستم بطورخودکار" ریست"شد:31:

shahab_blaster
29-09-2008, 22:38
یادمه یک تاپیک داشتیم درمورداین جورمشکلات...
من آخرین باری که با این مشکل سیستم بستم با CPU3.6اینتل (فول) ومادربردگیگابود...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چندتامسئله پیش اومد درحین این جریان...
1-دمای CPUموقع بوت تا70هم میرسید...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فن+مین بوردروعوض کردیم...سیلیکون هم که طبیعتا...
اما ...آش همون آش بود وکاسه همون کاسه...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تااینکه یکی ازدوستان هم عینا سیستمی بامشخصات خودم بست...
ولی دما از37موقع بوت بالاترنمی رفت...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آخرین چیزی که شک داشتیم CPUبود....که وقتی عوضش کردیم......درست شد
ظاهرایک سری CPUمعیوب(حالانمیدونم که آیا میشه CPUهم معیوب باشه ؟؟(اونهم "اینتل باکس")واردکرده بودند...به اسم "چینی!!!")....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خلاصه قضیه با "تعویض CPU"حل شد....
=======
اما نکته ی کنکوری:
ما CPUاینتل رو "بدون فن" بستیم وسیستم رو بالا آوردیم(گلاب به روتون:دی")...دما تا110که رسید.........
نكته كنكوريت خيلي قشنگ بود
حالي كردم با اين
حالا خوبه ريست شدش

alborz_k
29-09-2008, 22:51
اما نکته ی کنکوری:
اگه سیستم ریست نمی شد ، احتمالأ شما اولین ایرانی بودی که انفجار پردازنده رو می دیدی:31:

saviss
29-09-2008, 23:44
آره...
حق با شماس ت:10:
اما امتحان کردیم...
منم دلم تالاپ وتولوپ می کردکه نکنه بسوزه...
ولی نسوخت...
سیستم "کاملا عادی" شات داون شد..:18:
گمون کنم طبیعی بود..
وگرنه..

اگه سیستم ریست نمی شد ، احتمالأ شما اولین ایرانی بودی که انفجار پردازنده رو می دیدی:31:

alizshah
30-09-2008, 01:53
سیستم منم اینطوریه
فنش خوب بسته نمیشه گاها هنگ میکنه امروز هم شروع کرد به ریستارت کردن ...
البته درستش کردم ...

Hossein_nasa62
30-09-2008, 06:45

سلام

تا اونجايي كه من ميدونم دماي بالاي 60 درجه براي cpu خطرناك است
اين دما بستگي به ميزان حرارت محيط شما هم داره
اگر محيط بين 30تا 40 درجه باشد دماي 50 درجه عادي است
ولي اگر در زمستان و و در دماي 20تا25 در جه دما از 60 بالاتر برود نشانه عدم كاركرد مناسب فن نسبت به cpuاست
چون هرجه cpu قوي تر باشد تعداد ترانزيستور هاي موجود بيشتر وبه نسبت گرماي بيشتر توليد ميكنه
بعضي از از كيس ها هم به علت نامناسب بودن تهويه مناسب منجر به ساكن بودن جريان در كيس و افزايش گرماي cpuمي شود
موفق باشيد

shahab_blaster
30-09-2008, 12:48
آره...
حق با شماس ت:10:
اما امتحان کردیم...
منم دلم تالاپ وتولوپ می کردکه نکنه بسوزه...
ولی نسوخت...
سیستم "کاملا عادی" شات داون شد..:18:
گمون کنم طبیعی بود..
وگرنه..
البته شما با غير فعال كردن شات دون و ريستارت در بايوس ميتونستي انفجار پردازنده رو ببيني:31:

0o1
30-09-2008, 13:21
جایی کیس رو که عوض کردم الان دما شده 40 درجه . الان چی . هنوز بالاست ؟

بعدش این نرم افزار آرتوس . لینکشو می زارید . من یه تست کنم.

در مورد پایه های فن هم اون قسمت سیاه رنگ از چهارتاش بیرون زده .

hardware2000
30-09-2008, 20:41
جایی کیس رو که عوض کردم الان دما شده 40 درجه . الان چی . هنوز بالاست ؟

بعدش این نرم افزار آرتوس . لینکشو می زارید . من یه تست کنم.

لینک نرم افزار اینم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Hossein_nasa62
01-10-2008, 06:19

كاملا بايد محكم باشند و وقتي بادست ميگيريد نبايد اصلا حركتي بكنند
پايه ها بعد از جاگزاري بايد چرخونده بشن تا كاملا قفل بشن

0o1
03-10-2008, 00:22
وقتی سی پی یو رو با دست تکون می دم اصلا از جاش تکون نمیخوره . به نظر درست بسته شده .

برای نرم افزار هم ممنون جناب hardware2000 . با اون هم تست می کنم.

skhammari
03-10-2008, 01:35
دمای سی پی یوی من تا 80 هم میرسه ؟ من فکر می کردم عادیه !!!

alborz_k
03-10-2008, 01:57
مگه کارت گرافیکه؟

shahab_blaster
03-10-2008, 11:28
پردازنده شما مدلش چيه ؟
يه عكس با CPU-Z بگير بزار

skhammari
03-10-2008, 17:24
اینم عکس :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahab_blaster
03-10-2008, 18:31
اینم عکس :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من فكر مي كنم با توجه به اين پردازنده كه 90 نانومتري هست دماي محدوده 70 براي اين پردازنده خوب باشه

skhammari
03-10-2008, 21:16
من فكر مي كنم با توجه به اين پردازنده كه 90 نانومتري هست دماي محدوده 70 براي اين پردازنده خوب باشه

البته یه مشکلاتی تازه برام پیش اومده
من قبلا 1 پاور 500 وات معمولی داشتم با گرافیک 7300 و اون موقع cpu درست کار می کرد ولی بعد یه گرافیک 9800gt گرفتم پاورم نکشید یه پاور 500وات real گرفتم بستم رو سیستم بعد تو بیشتر بازی ها الان سیستم خاموش میشه که الان در کیس رو باز گذاشتم و پنکه گذاشتم کنار کیس تا cpu داغ نکنه بتونم 1 ساعت بدون مشکل بازی کنم ! حالا موندم اینکه خاموش میشه از CPU هست یا از Power یا از گرافیک ؟

shahab_blaster
04-10-2008, 10:23
البته یه مشکلاتی تازه برام پیش اومده
من قبلا 1 پاور 500 وات معمولی داشتم با گرافیک 7300 و اون موقع cpu درست کار می کرد ولی بعد یه گرافیک 9800gt گرفتم پاورم نکشید یه پاور 500وات real گرفتم بستم رو سیستم بعد تو بیشتر بازی ها الان سیستم خاموش میشه که الان در کیس رو باز گذاشتم و پنکه گذاشتم کنار کیس تا cpu داغ نکنه بتونم 1 ساعت بدون مشکل بازی کنم ! حالا موندم اینکه خاموش میشه از CPU هست یا از Power یا از گرافیک ؟
مشكل خاموش شدن از دماي پردازندت هست كه تو بايوس دما تنظيم شده كه با يه دماي خاص سيستم خاموش بشه

skhammari
04-10-2008, 12:04
مشكل خاموش شدن از دماي پردازندت هست كه تو بايوس دما تنظيم شده كه با يه دماي خاص سيستم خاموش بشه

سلام اگه منظورت همون صفحه آبیست که اون گزینه غیر فعاله ولی بازم خاموش میشه !:18:

shahab_blaster
04-10-2008, 12:50
سلام اگه منظورت همون صفحه آبیست که اون گزینه غیر فعاله ولی بازم خاموش میشه !:18:
غير فعال هست يا جلوش يه دما نوشته؟

skhammari
04-10-2008, 21:07
غير فعال هست يا جلوش يه دما نوشته؟

نه کلا غیر فعاله ( None )
راستی این 90 nm که گفتی ، یعنی خوب یا بد ؟

hardware2000
05-10-2008, 02:10
نه کلا غیر فعاله ( None )
راستی این 90 nm که گفتی ، یعنی خوب یا بد ؟

خمیر سلیکنشو پاک کون دوباره بزن در کیسم باز بازار بایوستم اپدیت کن مشکلت حل میشه.

skhammari
05-10-2008, 07:13
خمیر سلیکنشو پاک کون دوباره بزن در کیسم باز بازار بایوستم اپدیت کن مشکلت حل میشه.

میشه بگی چطوری بایوسو آپدیت کنم ؟
مرسی

shahab_blaster
05-10-2008, 09:15
مرسی
آپديت بايوس يه تاپيك داره اينم لينكش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولي به نظر من از آپديت بايوس نيست
90 نانومتري هم تكنولوژي ساخت پردازنده هست كه باعث ميشه دما و خيلي معيار ها تغيير كنه
هر چي كمتر باشه بهتره

planetmercury
11-10-2008, 13:43
مرسی

اگه مادربرد ASUS P5QL باشه که هنوز آپدیت بایوس نمیخواد.

amineng
29-10-2008, 18:57
منم همین مشکل داشتم با خمیر سیلیکن حل شد