PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا نیامدن ویندوز

rasouli58
28-09-2008, 05:33
سلام
هارد من دارای دو پارتیشن است c: xp home editionو D:xp proهارد را باز کردم و توی یک کامپیوتر دیگر که partition magicداشتم از سایز :c کم وبه :D اضافه نمودم . در ضمن در آن کامپیوتر با xp Pro هم بالا اومدم که شروع به اینستال کردن درایورهای جدید نمود که error هم گرفتم بلافاصله از ویندوز اومدم بیرون و هاردم را باز کرده وبه کامپیوتر اصلی برگرداندم.موقع بالا آمدن ویندوز ارور NTLDR گرفتم و ویندوز بالا نیومد. هارد را دوباره به کامپیوتر دومی انتقال داده و :C را active کردم و :D به حالت non در آمد. حالا XP Pro بالا میاد ولی در مرحله صفحه آبی ویندوز اکسپی stop می خورد که باید کامپیوتر را دستی خاموش کنم. با xp Home edition هیچ مشکلی ندارم. منتظر راهنمایی دوستان
ممنون

rasouli58
29-09-2008, 23:50
سلام
کسی جوابی نداد مجبور شدم ویندوز را دوباره ایستال کنم.اگر کسی میدونه چرا ویندوز که بالا میاد و در مرحله صفحه آبی که نوشته ویندوز اکسپی ظاهر میشه stop میخورد چیه و راه حلش چیه؟

mahdi7610
30-09-2008, 09:25
سلام

مشکل error مربوط به NTLDR به این خاطر هست که این فایل جزء فایلهای راه انداز ویندوز است و اگه پاک بشه یا خراب بشه ویندوز بالا نخواهد امد و طبق روش زیر می تونید این مشکل را حل کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دلیل وجود صفحه ابی می تونه از مشکلات سخت افزاری باشه .

در وهله اول مشکل می تونه از RAM باشه . گاهی از گرافیک و گاهی از پاور

البته گاهی نیز با نصب ویندوز مشکل حل می شود .

توی همون صفحه ابی شماره ای وجود داره که اگه توی سایت ماکروسافت اون شماره را سرچ کنید مشکل مرتبط با سیستم شما را بهتون نشون خواهد داد . و به شما خواهد گفت مشکل از کجاست

موفق باشید .