PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد شبکه کردن دو Pc و همین طور کارت شبکه

Amir_link
27-09-2008, 18:09
سلام به همگی

دوستان من دو تا سیستم دارم ، یکیشون از ADSL به اینترنت وصل میشه می خواستم دو تا سیستم رو شبکه کنم

که هر دو تا بتونن از اینترنت استفاده کنن ( یکی از سیستم ها کارت شبکه داره البته Onboard نیست )

حالا چند تا سوال داشتم از شما دوستان خوبم:

1- الان برم بازار برای این که کارت شبکه بخرم باید دقیقا مثل همین کارتی باشه که روی ، اون یکی سیستم نصبه؟

تو نت سرچ کردم دیدم چندین مدل کارت شبکه با سرعت های مختلف وجود داره حالا من چطوری بفهمم که این کارت

شبکه ای که دارم سرعتش چنده ، که یکی دیگه هم از همین بخرم؟ روی IC زیر کارت شبکه (D-Link) اینو نوشته

DL1003B

2-کابلش رو میشه مثلا 50 متری گرفت ؟ تو سرعت تاثیر میذاره؟

3-تو نت که سرچ کردم یه کابلی بود به اسم USB_USB و نوشته بود به وسیله USB میشه دو تا کامپیوتر رو شبکه

کرد آیا این کابل تو ایران هم هست ؟ اگه هست صرف می کنه بگیرم ؟ یا یه کارت شبکه دیگه بگیرم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

HAW3D
28-09-2008, 11:05
با سلام
1.به مدل کارت اگه ربط داشته باشه که خود اینترنت هم که نمیتونه کار کنه
لطا مدل کارتو ذکر کنین با این مدل کارتی نیست البته گوگل انجوری میگه
ضمنا از دوروبره سالهای 99 دیگه کارتی پایین تر از 100 نداریم زاد فرقی نمیکنه چه کارتی بگیرین تقریبا همش ساخت چین هستش و کارشون هم خوبه
2.بله میشه تا 100 متر میشه اابته cat5e که زیاد فرقی ندارن
3. بله هستش حتی تو شهر ما اما کارش رو شرمنده من اطلاعی ندارم
اما بهتره همین کارت شبکه رو امتحان کنی علمیتره

paranoid_android
28-09-2008, 15:07
البته کابل USB-USB یا USB A/A دو نوع داره یکیش که اون bridge بین کابل استاندارد USB 1.1 رو ساپورت میکنه که در این صورت به دردت نمیخوره چون سرعتش پایینتر از خود کابل اترنته یعنی حداکثر 12 Mbps در حالی که خود کابل اترنت حداقل تا 100 رو پشتیبانی میکنه اما نوع دومش که USB 2.0 رو پشتیبانی میکنه سرعتش تا 480 Mbps هستش که تقریبا تا 5 برابر بیشتر از کابل اترنت سرعت داره. من تهران این کابل رو چند وقت پیش دیدم یکم گرون بود 25-30000 میداد! اون موقع زیاد با خرید یه NIC دیگه و کابل اترنت توفیری نمیکنه برات!
همراه خود این کابل یه سری برنامه و درایور هم هست که باید اونارم نصب کنی.