PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات عدم دسترسی به فایلها بعد از عوض کردن ویندوز

lavsoon4
27-09-2008, 14:14
دوستان سلام.
من یه مشکل بعد از عوض کردن ویندوز پیدا کردم و اینه که فایلهام رو بهشون دسترسی ندارم.
اول اینو بگم که من یه لپ تاپ توشیبا مدل a105 دارم. چند وقت پیش بنا به دلایلی مجبور شدم ویندوزم رو عوض کنم.(ویندوزم license داره) بنابراین سی دی ریکاوری رو گذاشتم و ویندوز رو نصب کردم. بعد از نصب برنامه خاصی نصب نکردم به غیر از سرویس پک 3 رو.
حالا مشکل از اینجا شروع شد که رفتم درایو E و خواستم یه فایل رو اجرا کنم که دیدم میگه Access is denied.
با یان ارور نه میتونم فایلم رو جایی کپی کنم نه تو setting هاش مثل hiddenو read only و غیره تغییری ایجاد کنم. این فایلها رو ویندوز قبلیم باز میشد و من هیچ تغییری تو تنظیمات خود فایل انجام نداده بودم. مثلا با دوربین فیلم گرفته و اونو کپی کرده بودم رو هاردم. جالبیش اینجاست که من 4 تا درایو C,D,E,F دارم. رو درایو c ویندوزه و رو D,E برنامه هام. ضمنا درایو f هم تو ویندوز قبلی با پارتیشن مجیک هیدن کرده بودم. حالا جالب اینجاست که فقط تو درایو E,F من این مشکل رو دارم و تو D هیچ مشکلی ندارم.فایلهای D,E همشون هم اینجوری نشدن رندم این مشکل رو دارم. رفتم تو properties فایل تو قسمت Advance تو دیدم تیک Encrypt خورده (من قبلا دست به فایلام نزده بودم) ورشداشتم ok کردم ولی میگه به فایل دسترسی ندارید.ضمنا security روی full control هست یعنی خودم Administrator هستم. اینم بگم که فایلای مذکور رو فقط میتونم rename یا پاک کنم و کپی هم نمیتونم بکنم.
دوستان اگر بتونن منو کمک کنن خیلی ممنون میشم.

mahdi7610
27-09-2008, 15:22
سلام

بارها توضیح داده ام

امیدوارم قبل از تعویض ویندوز Encrypt نکرده باشید .

اگر اینکراپت نکرده باشید از روش زیر قابل حل است .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید

lavsoon4
28-09-2008, 08:58
این فایلها رو ویندوز قبلیم باز میشد و من هیچ تغییری تو تنظیمات خود فایل انجام نداده بودم. مثلا با دوربین فیلم گرفته و اونو کپی کرده بودم رو هاردم. جالبیش اینجاست که من 4 تا درایو C,D,E,F دارم. رو درایو c ویندوزه و رو D,E برنامه هام. رفتم تو properties فایل تو قسمت Advance تو دیدم تیک Encrypt خورده (من قبلا دست به فایلام نزده بودم)
ضمنا security روی full control هست یعنی خودم Administrator هستم. اینم بگم که فایلای مذکور رو فقط میتونم rename یا پاک کنم و کپی هم نمیتونم بکنم.

من که توضیح دادم این فایلا رو اینکریپت نکرده بودم. یه اشتباه تو پست قبلیم اینه که من فقط میتونم فایلامو rename و delete بکنم.
ضمنا راه حل شما رو هم انجام دادم و رفتم دیدم یوزر خودم هم add بود تو owener. اگر هم add نبود نمیتونستم اد کنمش چون به فایل دسترسی ندارم.