PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : omnia or iphone......................which

shutdown
26-09-2008, 02:37
سلام....من موندم بین این دو تا کدام رو بگیرم.........................میشه نظر هاتون رو هم بدونم شاید در انتخابم بهم کمک کرد..................ممنون میشم
منظورم از ایفون......2g va 3g بود............
حالا می خوام امنیا رو با پرو مقایسه کنید و بگید کدام؟؟؟؟؟؟؟؟

SANR
26-09-2008, 07:35
iphone صد رقم مدل داره که نگفتین!!!

مثل این سوال پرسیدید:
w980 بگیرم یا نوکیا؟

این گونه سوالات اشتباه است.

aaaammmm87
26-09-2008, 10:11
دوست عزيز سلام
اگه ميشه سوالتو كامل و دقيق بپرس
ولي يه نكته كلي واسه خريد گوشي : مي تونيد به سايت هاي كه در زمينه گوشي هستن مثلgsm.ir بريد و در قسمت مقايسه گوشي ها ، گوشي هاي مورد نظر رو با هم مقايسه كنيد

shutdown
26-09-2008, 10:29
من اون مقایسه ها بدردم نمی خوره چون حفظم......منظورم ایفون 2g یا 3g بود...............

SANR
26-09-2008, 10:50
حداقل مقدار بودجه رو می گفتین که می خواین تا چه مقدار خرج کنید اون وقت میشد کاریش کرد.

shutdown
26-09-2008, 10:58
ببین برادرم من وقتی این ها رو نوشتم یعنی پول no problem............فقط شک دارم........همین.............چون نمی خوام پولم رو بریزم دور.............اگه کسی کمکم نکنه من omnia می گیرم ولی نمی تونم از ایفون بگزرم......واسه همین این تاپیک رو زدم تا شاید نظرم عوض شد و ایفون گرفتم

Iman_m123
26-09-2008, 11:09
به نظر من که Omnia بگیری خیلی بهتره چون دوربینش 5 هست کیفیتشم خوبه و خیلی از دوربین 2 3جی بهتره
Omnia پاکت پی سی هست ( ویندوز موبایل 6 داره )
فقط یکمی بزرگ هست و به نظر همون Omnia رو بگیری خیلی بهتره :27:

موفق باشی :11:

shahramcat
26-09-2008, 11:26
Omnia گوشی بهتری هست با قیمت کمتر و کارایی بالاتر ...

بررسی و مقایسه از هر جهت توسط سایت Phonearena انجام شده بین این دو گوشی و HTC Touch diamond که لینکش رو بهت میدم :

Touchscreen phone comparison Q3 - GSM phones

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در انتها امنیا با امتیاز بالاتری برنده این مقایسه هست .

mamad6280
26-09-2008, 12:30
شکی نیس که کلاس آیفون بالاتره اما امنیا هم دنیای خودش رو داره از گوشی دنبال چی هستی؟

کلاس ؟ شیکی؟ کارآیی و برنامه ؟ دوربین؟

اول باید بدونی دنبال چی هستی! بعد خواسته هات رو اولویت بندی کنی

اینم بگم که مقایسه این سایت و اون سایت به درد خودشون میخوره

در نهایت من اگه جای تو بودم امنیا رو میخریدم و البته با یه آیپاد ترجیحا تاچ

shutdown
26-09-2008, 16:42
اخه من mp4 دارم.........اون هم سامسونگ p2 هست که طرفداراش خیلی زیادن..........من هم به مقایسه ها کاری ندارم چون حفظم تمام مشخصات گوشی هارو........95 درصد فولم.........دی
من خیلی بلوتوث به کارم میاد برا همین ایفون رو نمی تونم بگیرم اما دوستم میگه mp4 رو هر جا میری با خودت ببر..........من هم میگم ضایع هست..............ولی اگه بلو داشت من صدرصد می گرفتمش..............برا همین دو دل هستم

SANR
26-09-2008, 18:03
شما دوست عزیز امنیا رو انتخاب کن پشیمون هم نمیشی.

mamad6280
26-09-2008, 20:38
شما دوست عزیز امنیا رو انتخاب کن اما شاید پشیمون بشی........

Ali_BlueBoy
26-09-2008, 22:22
اصلا امنیا جایی واسه پشیمونی نزاشته...!!!

به نظر من ایفون توی ایران اصلا فایده نداره چون بیشتر ویژیگی هاش واسه اینترنته که اونم توی ایران کشکه

ایفون به نظر من بیشتر از 300 تومن نمی ارزه چون فقط ال سی دیش به درد ما می خوره

shutdown
26-09-2008, 22:49
میبینم با این همه گفتن از امنیا ولی هنوز دارای رای برابر هستن.........من هم به ایفون رای دادم........ولی امنیا تو دلم هست

shutdown
26-09-2008, 22:50
حالا اگه تاچ پرو رو هم بیارم تو مقایسه چی؟؟؟؟؟
می خوام خوب فکر کنید و بگید تاچ پرو یا امنیا؟؟؟؟؟؟
این شکه من هم رفع شه..............دیگه حله.......سرعت کدام بیشتره؟؟؟؟فکر کنم امنیا سرعت بهتری داره

mamad6280
26-09-2008, 23:09
تاچ پرو خیلی کلفت و قطور شده اصلا به دل آدم نمیشینه ، این نظر منه ، همون امنیا رو آتیش کون حالا اگه اچ دی هم بود کار آسونتر میشد اما تاچ پرو رو وللش (چون قبلا هم پی تو داشتی معلومه سامی بازی)

ایکس وانم که میدونم دوس نداری پس اونم که هیچ ، آیفونم همونطور که اون دوستمون گفت قابلیت هاش راکد میمونه اما همون بقیش اگه سیصد تومنم بیرزه میتونه بعدا پشیمونت کنه................

ravani_13
27-09-2008, 11:03
سلام.

دیروز هم با تاچ پرو کار کردم هم اومنیا .

ظاهر اومنیا کمی بهتره

دوربینش که 100 % بهتره

اما

تاچ پرو سرعت کمی بالاتری داره

خیلی حرفه ای تر هست

اینترفیس و ساختار منو و گالری فوق العاده جذاب و زیبایی داره که از ایفون تقلید کرده .

درسته قطور تر هست اما خیلی جمع جور تر هست

صفحه کلید فوق العاده ای داره که بهترین صفحه کلید ساخته شده تا به امروز خودشه و جون میده واسه e-mail و sms های طولانی .

و ظاهرشم چیز زیادی از امنیا کم نداره .

من اگه بودم تاچ پرو رو میگرفتم چون غیر از دوربین که اصلا تو پاکت اهمیت نداره .....

در ضمن باتری تاچ پرو هم بهتره و...

ولی اگه واسه ظاهر میخواستم و کلاس و ... ایفون رو ترجیح می دادم .

اگه ایفون و امنیا رو تو دستت بگیری میفهمی که چقدر اختلاف شدید هست و امنیا در برابر ایفون صفحه نمایشش مثل اینه عمل میکنه...دی

shutdown
27-09-2008, 14:21
تاچ پرو خیلی کلفت و قطور شده اصلا به دل آدم نمیشینه ، این نظر منه ، همون امنیا رو آتیش کون حالا اگه اچ دی هم بود کار آسونتر میشد اما تاچ پرو رو وللش (چون قبلا هم پی تو داشتی معلومه سامی بازی)

ایکس وانم که میدونم دوس نداری پس اونم که هیچ ، آیفونم همونطور که اون دوستمون گفت قابلیت هاش راکد میمونه اما همون بقیش اگه سیصد تومنم بیرزه میتونه بعدا پشیمونت کنه................
من نظرم اینه که ایکس وان برای مقابله با این ها چیزی نداره...............
راستی اقایه روانی...............ببخشیدا:31:
می خواستم بیشتر توضیع بدین......چون من هم به دوربین فکر نمی کنم اگه این فکر رو می کردم دیگه به این و ایفون شک نمی کردم..........کاش که الان تابستان بود خودم میومدم تهران و از نزدیک می دیدمش و کار می کردم.........ولی مازندران گوشی رو از ویترین بیرون نمیارن:31:
میرم سر حرفم........
میشه بهتر توضیع بدیم در رابطه هر دو گوشی........ممنون........راستی صفحه ی تاچ پرو کوچیک نیست؟؟؟
یه چیز htc خوبه و اون هم اینه که قیمتش پس رفت زیادی نمی کنه....مثلا دایموند با اینکه پرو هم امده ولی زیاد ارزون نشده و افت نداشت .

mamad6280
27-09-2008, 16:44
ببين شات دان من به نظرت احترام ميذارم هر كسي ميتونه سليقه خودش رو داشته باشه تو ميتوني با ايكس وان حال نكني و با امنيا عشق كني اما لااقل اول اطلاعاتتو زياد كن بعد نظر بده (استغفراله هر چي ميخوام هيچي نگم .......)

shutdown
27-09-2008, 17:45
ببين شات دان من به نظرت احترام ميذارم هر كسي ميتونه سليقه خودش رو داشته باشه تو ميتوني با ايكس وان حال نكني و با امنيا عشق كني اما لااقل اول اطلاعاتتو زياد كن بعد نظر بده (استغفراله هر چي ميخوام هيچي نگم .......)

تو بگو تا ما یاد بگیریم.............این حرف رو همه می گن نه تنها من .........در ظمن وقتی بچه بودی من با گوشی کار می کردم............این هم همه تجهیزاتش رو می دونم...........:21:

mamad6280
27-09-2008, 20:47
تو بگو تا ما یاد بگیریم.............من بهت پیشنهاد میکنم یه ویدئو از کار کردن این گوشی رو که کامل باشه نه فقط بازی با پنلهاش ببینی تو یوتیوب هم فراوونه

این حرف رو همه می گن نه تنها من اصلا همه هم بگن ، شنونده باید عاقل باشه شما یکی دوتا ویدئو ازش ببین بعد حرف همه رو هم گوش کن و قضاوت کن

در ظمن وقتی بچه بودی من با گوشی کار می کردمنمیخوام تاپیکت بره لالا ، بیخیال

این هم همه تجهیزاتش رو می دونم...........[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اگه میدونی بگو جنس دکمه های کیبوردش چیه؟

اینم بگم که من خدا رو شکر رو برند خاصی تعصب ندارم اون روزای اول که امنیا سرو صداش در اومده بود ازش خوشم میومد الانم

خوشم میاد اولین فیلمی که ازش لیک شده بود رو دیدم کلی حال کردم یادش به خیر

اما اونی که میگه ایکس وان چیزی نداره یا تعصب شدید داره یا نمیدونه چه خبره یا خودشو به نفهمی میزنه حالا تو کدومشی

نمیدونم

shutdown
27-09-2008, 21:03
ببین من اصلا ترسی از لالا ندارم..من ریویو زیادی از x1 دیدم من هم کفش بودم به خصوص فرمی که به کیبورد داده تک هست و بهترینه از نظر من...............ولی در مقایسه با امنیا چیزی نداره که جلوش قد علم کنه...........باز هم میگم من ریویو هایی که دان می کنم هنوز به رکورد دست x1 هست چون نزدیک 1 گیگ دان کردم........اولیش 300 میگ بود با کیفیت high......اره داش.........
الان استریم گفت که نمیشه در همه حالات از روتیت iphone استفاده کرد........که اگه بود می خواستم بگیرم.......الان فقط پرو و امنیا تو شکش هستم

mamad6280
27-09-2008, 21:29
بین تاچ پرو و امنیا من میگم فقط امنیا، چون اصلا حوصله کشیدن یه وزن 165 گرمی رو همراه خودم ندارم تنها دلیلش اینه(امنیا 122 گرم)

و البته 2.8 باسه پی پی سی یه خورده کمه، ولی 3.2 کافیه هر چند رزولوشنش کمه اما بازم بهتره

ravani_13
27-09-2008, 21:44
سلام

خوب اگه شما دوربین واسط مهم نیست و واقعا دنبال یه پاکت هستی پس دیگه onmnia هیچ حرفی واسه گفتن نداره .

همون طور که واسط نوشتم تاچ پرو 5-6 مزیت مهم نسبت به امنیا داره و امنیا تنها دوربینش , که اونم واسه کسایی که دنبال win mobile هستن اصلا اهمیت نداره ( دوربین پرو 1.3 یا 2 هم نیست که بگیم ضعیف باشه و واسه یه پاکت 3.2 خیلی خوبه )

در اینکه omnia کمی قشنگ تر هست شکی نیست ولی من قشنگی رو تو چیز های دیگه هم میبینم مثل جمع و جور بودن . امنیا یکم زیادی بزرگ و ... هست و دورش سریع اثر انگشت می مونه .

LCD درسته 2.8 هست که کافیه و اصلا کوچیک نیست .

من حتی یه ال سی دی 2.6 رو به ال سی دی های سامسونگ که زیر نور افتضاح هستن و زاویه ی دید گوشی بسیار محدود و بقل دستی به راحتی نمی تونه .... ترجیح میدم .

تازه این ها به کنار اصلا رزولوشن امنیا استاندارد هم نیست .

به نظر من OMNIA رو باید با HTC TOUCH مقایسه کرد چون TOUCH PRO به غیر از دوربین از همه لحاظ یه سر و گردن بالاتر و حرفه ای تر هست .

هرچی باشه HTC کارش اینه ولی سامسونگ ...

mamad6280
27-09-2008, 21:54
@ ravani

خوب 165 گرم رو چی میگی؟ به فرض که اونایی که شما میگی درست

البته اینم فراموش نکن که امنیا حافضه 8 و 16 گیگ داره که تاچ پرو نداره و باید مموری براش بخری

حالا دیگه امنیا شده بزرک و تاچ پرو شده خوش هیکل؟

18 میلیمتر ضخامتو چطوری میخوای تو جیبت اینور و اونور ببری فک کنم باید یه کمربند مرغوبم برای بالا نگه داشتن شلوارت تهیه کنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی همینه دیگه هرکسی یه سلیقه ای داره ولی خداییش اچ دی یه چیز دیگس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shutdown
27-09-2008, 23:32
روانی جون ...اول از همه اسمت رو بگو تا بهت نگیم روانی..................دی
من می خوام ببینم راحتی کار با کدام بهتره؟؟؟
ایا میشه منوی پرو روعوض کرد؟؟؟{یعنی نوعش رو}
و اینکه باز هم تکرار میکنم من احساس می کنم منویی که پرو داره سرعت ادم رو کم میکنه..............چک کردی میشه طرحش رو عوض کرد ؟؟؟من میرم بپرسم از ......
ولی اون طور که من شنیدم میگن سرعت منیا بهتره ولی تو میگی کمتره................
راستش رو بخواید چیزی که من رو به امنیا جذب می کنه اینه که در هر حالتی روتیت می کنه..........حتی اگر در منوی اصلی باشید.........که این رو نه iphone داره نه پرو

rozy_1500
27-09-2008, 23:59
دوست عزیز باید یه چیزی رو در مورد کارکرد این گوشی ها بدونی
طبق گفته دوستان برو تو یوتوب اون چیزی که حقیقت داره رو با چشمات ببین
باید بگم که گوشی f480 که سیستم عامل نداره و از لحاظ سرعت برای خودش باید سرعت و کارکرد خوبی داشته باشه در کنار دیاموند و آیفون کم اورد
این رو فیلم های ریویو ی یوتوب نشون داد
هر سه گوشی رو مورد مقایسه قرار داد
با f480 کار کرد آیکون ها رو از تو بار در میوورد و یا میرفت تو منو
تمام این کار ها با سرعت کم و و با کمی مکث انجام میشه و حرکت آیکون منو و... اون با فریم ریت خیلی پایین انجام میشه
اما diamond va ipnone رو که باهاشون کارکرد واقعا سرعتشون بالا بود اونقدر بالا بود که خودمم ازشون انتظار نداشتم
بدون هیچ مکث و با کیفیت و سرعت بالا خیلی راحت تو منو ها چرخ میزد
فیلمشو پیدا میکنم بهت میدم ولی من فکر کنم اگه خودت سرچ کنی حتما پیداش میکنی
حالا با این حساب شمایی که به فکر سرعت دستگاه هستی اینترفیس touchwiz به دردتون نمیخوره اینو به جرات میگم
این اینترفیس روی یه گوشی بدون سیستم عامل که بار سبکی رو دوششه اینقدر مشکل داشت فکرشو بکن همین بره رو ویندوز موبایل.....
در کل اگه امکانات ظاهری میخوای مثل دوربین و صفحه کشیده و... i900 رو بگیر ولی اگه یه گوشی کار کن میخوای iphone va diamond به کارت میان
ضمن این که باید بگم شما اگه دو گوشی diamond va i900 رو کنار هم بذاری و بخوای اندازه ال سیدی اونا رو مقایسه کنی مطمنم با این که از لحاظ اسمی دیاموند 0.4 اینچ از i900 کم داره ولی باز به دیاموند رای میدی چون شما با دیدن ال سیدی غیر استاندارد i900 متوجه میشید که بخاطر واید بودن این ال سیدی عرض این گوشی خیلی کوچیکتر از دیامونده و بطور کلی ال سی دی رو کوچیک و ظاهرا ناکافی نشون میده
و مطلب دیگه: در مورد کیفیت ال سیدی i900 که بحث شد که کیفیت خوبی نداره اما من اینو هم بهش اضافه کنم این گوشی نسبت به دو گوشی دیگه از لحاظ گرافیک و اینترفیس خیلی پایین تر از اوناست و طرح منوی خسته کننده ای داره(درسته که اصلش ویندوز موبایله ولی اینو بدون که touchwiz توش دخالت کرده)
اینایی که من بهت گفتم رو یادت بمونه تا هر وقت رفتی تو یوتوب و همه این موارد رو دوباره دیدی یاد حرف من بیوفتی
و کلا بهت پیشنهاد میکنم یا دیاموند بگیری یا iphone
تمام این ها یه طرف:
حالا اگه بخوای pro بگیری دیگه اصلا تو انتخابت شک نکن و اگه محدودیتی نداری حتما اینو بگیر
چون این گوشی تکامل یافته و آپدیت شده دیامونده که خیلی از اون بالاتره
از جمله سی پی یو
رم
و سخت افزار کیبورد
و امکانات جزئی دیگه مثل فلاش دوربین و لند اسکیپ و...
حالا دیگه انتخاب با خودت....................

S A M S U N G
28-09-2008, 00:17
مهمترین نکته این گوشیها اینه که ویندوز مویایل هستش .

Diamond حتی با ROM جدید توی Touch Flo لگ میزنه . ولی شما همین Touch Flo رو میتونی روی Omnia نصب کنی بدون هیچ محدویت کندی . و البته با Widget .

من با Omnia کار کردم . صفحه نمایش گوشی به هیچ عنوان کیفیت بدی نداره . فیلم و عکس رو با بالاترین کیفیت نشون میده .

سرعت Omnia بدون شک بالاست و هیچ لگ زدنی نمیتونی هیچ کجای این گوشی پیدا کنی و با آپدیت جدید حتی بهتر هم شده .

من خودم F480 دارم .... از نظر سرعت هیچ مشکلی باهاش ندارم ... دوست عزیز اون زیبائی خود اینترفیس هستش که با کمی مکث منوها باز میکنه . عکسهای 5 مگابایت کمتر 2 ثانیه Load میکنه .

من نمیگم چی بخر ولی خواهشا تا با گوشی کار نکردین در موردش اظهار نظر نکنین !

مخلصیم .

Ali_BlueBoy
28-09-2008, 11:14
من نمیدنم شما ها سر چی بحث میکنید توی تمام مقایسه ها یی که سایتهای معتبر بین این گوشیه (امنیا دیاموند ایفون)

انجام دادن امنیا نتیجه بهتری گرقته اون وقت یکی میاد میگه سرعت دیاموند از امنیا بیشتره

باید بگم که گوشی f480 که سیستم عامل نداره و از لحاظ سرعت برای خودش باید سرعت و کارکرد خوبی داشته باشه در کنار دیاموند و آیفون کم اورد
این رو فیلم های ریویو ی یوتوب نشون داد

شما اف 480 رو امنیا با اون CPU 624 mhz مقایسه میکنی الان امنیا بهترین CPU رو بین تمام ویندوز موبالها داره حتی اچ دی هم توی این ضمینه حرفی واسه گفتن نداره

این گوشی نسبت به دو گوشی دیگه از لحاظ گرافیک و اینترفیس خیلی پایین تر از اوناست و طرح منوی خسته کننده ای داره(درسته که اصلش ویندوز موبایله ولی اینو بدون که touchwiz توش دخالت کرده)

من توصیه میکنم یه سر به تاپیک امنیا بزنید تا منوهای مختلفش رو ببینید

.

تازه این ها به کنار اصلا رزولوشن امنیا استاندارد هم نیست .

درسته رزو لیشن امنیا کمتره ولی استاندارده (320*240) در ضمن اکثر برنامه ها با این رزولیشن کار می کنند بنابراین اکثر برنامه ها با دیاموند مشکل دارند یعنی اینکه برنامه درست اجرا نمیشه (فول اسکرین)

به نظر من OMNIA رو باید با HTC TOUCH مقایسه کرد چون TOUCH PRO به غیر از دوربین از همه لحاظ یه سر و گردن بالاتر و حرفه ای تر هست .

هرچی باشه HTC کارش اینه ولی سامسونگ ...

البته نظرتون محترمه ولی به نظر من اچ دی رو هم نمیشه با امنیا مقایسه کرد

در ضمن این اولین پاکت پی سیه سامسونگ نیستش ...

shutdown
28-09-2008, 14:16
rozy باید بهت بگم که رابط کاربری touchwiz بهتر از touch flo شده....باور نداری برو موبایلستان........و خیلی از حرفات که عجیب هست اینه که میگی سرعت دایموند بیشتر از omnia هست که من این رو مطمعا هستم این طوری نیست و تازه توی منو iphone روتیت نمی کنه.................من تغریبا داره ته دلم جالی میشه یعنی امنیا جاش رو بیشتر کرده...........

Ali_BlueBoy
28-09-2008, 15:08
در ضمن یه نکته ای رو در مورد ال سی دیه امنیا بگم اونم اینه که این ال سی دی 262K هست درسته که ویندوز 6.1 بیشتر از

65k رو ساپورت نمیکنه ولی احتمالا توی نسخه بعدی این مشکل حل میشه و اون وقت میشه با یه اپدیت از ال سی دیه امنیا

نهایت اسفاده رو کرد