PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب با کابل کراس

r.gh45
25-09-2008, 20:44
سلام دوستان من به یک مشکل عجیب برخورد کردم که سرم داره شاخ در میاره و دو روزه منو کلافه کرده.
من دو تا pc و یک نوت بوک دارم یکی از pc ها کارت شبکه ان بورد داره و اون یکی یک کارت شبکه روی اسلات pci نسب شده . حالا مشکل من اینه که وقتی نوت بوک رو با کابل کراس به هر کدوم از pc ها وصل می کنم بدون هیچ مشکلی اونارو با هم شبکه می کنم ولی وقتی pc ها رو با همون کابل کراس به هم وصل می کنم حتی چراغ کارت های شبکه هم روشن نمیشه ؟ لطفا منو راهنمایی کنید.

||SIAVASH||
25-09-2008, 20:52
چند تا پیشنهاد :::
میدونم که با نوت بوک عمل کرده ولی برای منم همچین اتفاقی افتاده که با یک Pc دیگه عمل نکنه
کارت درست نصب شده روی Pci ??? روی یک درگاه دیگه بذار ببین چی میشه
2 : از بایوس ببین کارت های شبکه فعال باشن
3 : درایور ها رو دوباره نصب کن

r.gh45
26-09-2008, 11:14
مرسی که جواب دادین ولی این کارا ها رو کردم و جواب نداد ؟

abbasrezaei
26-09-2008, 14:44
سر کابل رو از اول بزنید (rj45)

paranoid_android
26-09-2008, 23:20
سر کابل رو از اول بزنید (rj45)

ایشون فرمودن که میتونن لپ تاپشون رو با یکی از PC ها شبکه کنن پس کابل سالمه.

paranoid_android
26-09-2008, 23:23
سلام دوستان من به یک مشکل عجیب برخورد کردم که سرم داره شاخ در میاره و دو روزه منو کلافه کرده.
من دو تا pc و یک نوت بوک دارم یکی از pc ها کارت شبکه ان بورد داره و اون یکی یک کارت شبکه روی اسلات pci نسب شده . حالا مشکل من اینه که وقتی نوت بوک رو با کابل کراس به هر کدوم از pc ها وصل می کنم بدون هیچ مشکلی اونارو با هم شبکه می کنم ولی وقتی pc ها رو با همون کابل کراس به هم وصل می کنم حتی چراغ کارت های شبکه هم روشن نمیشه ؟ لطفا منو راهنمایی کنید.

وقتی دو تا PC رو با cross بهم وصل کردی تنظیمات TCP/IP رو رو هر دو NIC چک کن ببین درست ست شدن یا نه.

rangchi
27-09-2008, 10:35
از کابل معمولی استفاده کن کارت شبکه های جدید حتما الزامی به استفاده از کراس ندارن احتمالا او کارت onboard سرعتش 1000 باید باشه.

zed2
27-09-2008, 12:31
من فکر می کنم علت خراب بودن اتصال در بخش تنظیمات ip سیستم ها است انجا برای دو تا سیستم و نوت بوک چه تنظیماتی کردین؟