PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا راهنمایی کنید ..سی دی رایترم بی جهت از کار افتاده .

sonamy1
25-09-2008, 19:56
امروز که داشتم با سی دی رایتر کار میکردم و بعد از اینکه دو تا سی دی را رایت کردم سی رایترم خود به خود از کار افتاد .. الانم نه سی دی را میشناسه و نه سی دی رایت میکنه .

بعد از اینکه فایلهای تصویریمو انتقال دادم به درایو سی دی رایتر و خواستم سی دی سومی را رایت کنم صفحه ای اومد که چند گزینه داشت ..من بی توجه یکی از گزینه ها ویزارد را انتخاب کردم و رفتم صفحه بعد و پایان را زدم ..بعد از این کارم دیگه نه دیگه سی دی را میشناسه و نه چیزی رایت میکنه ..هر کاری هم کردم درست نشد ..البته تمام تنظیماتش را چک کردم مثل سابقه ..نمیدونم یهو چه مرگش شد .

یادمه یک بار قبلا دی وی دی رام یکی از دوستان تقریبا همینطور شده بود و دی وی دی و سی دی را نمیشناخت ... یک عبارت در run تایپ کرد و درست شد .. نمیدونم مال منم به همین صورته یا نه ؟؟

خواهشا هر چه زودتر کمک کنید چون بدجوری به سی دی رایترم احتیاج دارم ...

منتظر راهنمایی اساتید و دوستان هستم ...:11:

hardware2000
25-09-2008, 21:16
تو مای کامپیوتر درایو دیویدی رام داری؟

Arsa Persian
25-09-2008, 22:51
فکر کنم اون عبارت SFC /Scannow بود!

sonamy1
26-09-2008, 22:31
تو مای کامپیوتر درایو دیویدی رام داری؟

بله در مای کامپیوتر درایو را دارم .. تنظیماتش را هم که چک کردم مثل سابقه ..

فکر کنم اون عبارت SFC /Scannow بود!

نه عزیز فکر نکنم دیگه کسی باشه که با Scannow آشنایی نداشته باشه ..

Arsa Persian
26-09-2008, 23:47
ببینید توی داس CD میخونه (مثلا ویندوز رو بوت میکنه) یا نه؟
اگه خوند مشکلی نیست از System Restore استفاده کنید اگه حل نشد (که بعیده) ویندوز عوض کنید
اگه توی داس هم مشکل پا برجا بود
کابل رو چک کنید
لنز رو چک کنید ببینید چیزی روشو نپوشونده باشه

sonamy1
27-09-2008, 18:21
ببینید توی داس CD میخونه (مثلا ویندوز رو بوت میکنه) یا نه؟
اگه خوند مشکلی نیست از System Restore استفاده کنید اگه حل نشد (که بعیده) ویندوز عوض کنید
اگه توی داس هم مشکل پا برجا بود
کابل رو چک کنید
لنز رو چک کنید ببینید چیزی روشو نپوشونده باشه

ممنون از راهنمایتون دوست گرامی

تمام کارکرد مثل سابقه حتی وقتی سی دی را توی درایو میزارم چراغش روشن میشه و شروع به حرکت میکنه و در دیوایس منیجر هم درایو را به رسمیت میشناسه .. فقط موقعی که سی دی را میزارم چند بار بوق خطا میزنه و هیچ چیزی رایت نمیکنه و اعمال نمیکنه ..نمیدونم چه بلایی سرش اومده

حقیقت دیروز هم آپدیتش کردم ولی بازم حل نشد ..به نظر شما ویندوز عوض کنم مشکل حل میشه ؟؟؟

Arsa Persian
28-09-2008, 15:54
نمیشه 100% گفت با عوض کردن ویندوز حل بشه
چون شاید اصلا مربوط به چیزی که شما گفتین

صفحه ای اومد که چند گزینه داشت ..من بی توجه یکی از گزینه ها ویزارد را انتخاب کردم و رفتم صفحه بعد و پایان را زدم

نداشته باشه

البته عوض کردن ویندوز که مشکلی نداره مفت مفت دیگه یک بار عوض کنید ببینید حل میشه یا نه
بازم میگم اگه حل نشد اتصالات و کابل رو چک کنید
اگه بازم حل نشد ببریدش تعمیر!

hardware2000
29-09-2008, 02:45
لود دیفالت کم مینو ببین بازم مشکل داری. کابلاشو چک کن ایدی شو درار دوباره بزن ببین بازم مشکل داری.