PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک

hamed_9192
25-09-2008, 14:21
با سلام
من می خواستم بدونم چطوری یه مانیتور معمولی Crtرو به تلوزیون تبدیل کرد البته مانیتور به کیس
وصل نباشه یا از کارت تیوی استفاده نشه در حقیقت مدار مانیتور رو به تلوزیون تبدیل کنه
و این کارو هم تو یه الکتریکی یه خودش مانیتور رو به تلوزیون تبدیل کرده بود و با کیفیت عالی کانال ها رو میگرفت
دیدم.
ممنمن میشم اگه اطلاعتی در مورد این مدار دارین بذارین

KhepeleSibilo
25-09-2008, 14:51
براي اينكار بايد اطلاعات زياد داشته باشين
اصولا از انجامش منصرف شين هر چند اگر اصرار كنين روشهايي ( كه خودم هم رووش تسلط كافي ندارم)رو خواهم گفت و با هم به جايي خواهيم رسوند
اما اون دوست مغازه دار شما وسيله حداكثر 30000 تومني كه براي اين كار هست رو خريده،‌دستگاهي كه يك تيونر تلويزيون هست م مستقيم خروجي مانيتور داره و به همين عنوان كه شما ميگين فروخته ميشه !‌ يعني فقط يك دستگاه كوچيك و يك مانيتور ،‌احتمالا دل و روده اين دستگاه رو منتقل كرده داخل خود مانيتور

چون از دستگاهه استقبال چنداني نشد ( قيمت بالايي داره نسبت به كاري كه مي كنه) بيشتر توو انبار مغازه هاي قدمت دار مي تونين پيداش كنين ...

hamed_9192
26-09-2008, 10:50
متشکر از راهنمایی تون ولی اگه مدار و دستگاهشو تو شهر خودمون پیدا کردم و چون لازمش دارم تهیه اش میکنم
البته فک نکنم تنها راهش فقط همین دستگاه قرونی که شما گفتین باشه

KhepeleSibilo
26-09-2008, 17:36
تنها راهش اين نيست
ورودي اكثر تلويزيون ها سيگنال كامپوزيت هست كه اطلاعات RGB و سينك روي يك رشته سيم با هم ميان،‌اما مانيتور براي r , g و b هر كدوم مجزا و براي سينك ها طولي و عرضي هم به صورت مجزا سيگنالها رو مي گيره، ارسال تصوير هم بعد از استخراج از سيگنال اصلي به شكل كامپوزيت ميشه،‌آي سي هاي lm1881 و مشابه اون براي استخراج سينك ها و از مدارات فيلتري براي راستخراج ولتاژ هاي سيوسي موجو براي رنگها ميشه استفاده كرد !‌شايد اگر خوششانس باشين بلويزيوني پيدا كنين كه همچين چيزهايي رو توو مدارات داخليش مجزا بده !