PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : n78 یا p1

linuxboy
25-09-2008, 14:19
برای من دوربینش و صداش مهم نیست
مهم سرعت و کارایی و اینکه کدوم برنامه های کاربردی بیشتری برام اجرا می کنه
آیا uiq بیشتر از symbian معمولی برنامه می خوره؟
وکلا کدوم می تونه من را بیشتر سرگرم کنه وبرام تمام نشه

aaaammmm87
25-09-2008, 16:20
دوست عزيز سلام
p1
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
صفحه نمايش لمسي : دارد
3.15 مگاپیکسل دارای فوکوس اتوماتیک و دوربین دوم VGA
پلی فونیک 72 کاناله
n78
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
صفحه نمايش لمسي : ندارد
3.2 مگاپیکسل دارای لنز کارل زایس و فوکوس اتوماتیک و دوربین دوم CIF

حالا ديگه خودتي ولي من باشم p1 ميگيرم

Nabakhshoode
25-09-2008, 16:48
برای من دوربینش و صداش مهم نیست
مهم سرعت و کارایی و اینکه کدوم برنامه های کاربردی بیشتری برام اجرا می کنه
آیا uiq بیشتر از symbian معمولی برنامه می خوره؟
وکلا کدوم می تونه من را بیشتر سرگرم کنه وبرام تمام نشه

امروز برای برادرم رفته بودم واسه خرید گوشی... بین همین دوتا مونده بودیم نهایتا P1 رو انتخاب کردیم و راضی هم هست...
اما در مورد شما با توجه به نیازتون قطعا N78 رو توصیه میکنم... براش برنامه های بیشتری گیر میاد...
ضمن اینکه منظور از سرگرم کردن رو نمیدونم ! مثلا اگه منظورت نصب بازیه خوب N78 با ساپورت ان گیج میتونه بازی های زیادی رو ساپورت کنه و خوب کار با گوشی های تاچ هم دنیای خودشو داره باز برمیگرده به خودت...
در مجموع فکر میکنم N78 برات مناسبتر باشه...

oMID-END
25-09-2008, 17:00
سلام
من هم N78 داشتم و هم W950i (که از نظر سیستم عامل با P1 فرقی نداره).
1-در نگاه اول هردو این گوشی ها جذاب ، زیبا و دلربا هستند ولی بعد از چند روز کم کم از زیبایی های هردو کاسته میشه و به یه گوشی معمولی تبدیل میشن!!!!!! پس فکر نگهداشتن بیشتر از 5،6 ماه رو نکن!

2- به نظر من N78 از نظر زیبایی از P1 بالاتره ولی همین ظاهر زیبا و براق مشکلات زیادی برای شما ایجاد میکنه! در واقع شما بعد از هربار که با گوشی کار میکنید باید با دستمال اون رو تمیز کنید چون آثار دست شما روی اون میمونه! (اعصاب خورد کنه!)
ولی در P1 شما چنین مشکلی نداری!

3- در N78 پس از چندبار باز و بسته کردن درب باطری این درب شل شده و از خود سرو صدا ایجاد میکند! (این هم اعصاب خورد کنه!)

4-اینترفیس و ساختار منو N78 بسیار زیبا و پیچیده تر از P1 است!
جرخک NAVI یک قابلیت عالی و جالب است که احساس خوبی به شما میدهد! ( این یکی خیلی باحاله!)

5-عمر باطری و صدا هردو گوشی تقریبا در یه سطحه! (هردو قابل قبولند!)

6- سیستم عامل سیمبین UIQ3 به مراتب انعطاف پذیر تر و متنوع تر از سیستم عامل سیمبین OS9 v3 میباشد! بطوریکه شما با هک کردن میتونید تمام نواقص گوشی رو بر طرف کنید و گوشیتون رو 99% عوض کنید! که در OS9 چنین نیست! (جالب ترین و مهم ترین گزینه همینه!)

7- گوشی N78 از N-GAGE پشتیبانی میکنه و میتونه بازیهای زیبایی رو اجرا کنه ولی نمیشه اینو یه فاکتور واسه خرید حساب کرد! (اهمیتی نداره)

8- از نظز فراوانی نرم افزار هیچ فرقی باهم ندارن! (برای تکذیب حرف دوستمون گفتم!)

8- این رو هم بدون که هیچ گوشی کامل و بی عیب و نقص نیست و شما نمیتونی یک گوشی رو برای مدت طولانی نگه داری!

به نظر من P1 گزینه ی مناسب تریه!

linuxboy
25-09-2008, 17:30
کلا منظورم اینه کدوم یکیش به pocket pc نزدیک تره یعنی تموم نشه مثلا گوشی های جاوا زود تموم میشه دیگه چیزی نیستش که تست نکرده باشی ولی ppc نه تموم بشو نیست و برنامه های متنوع داره
از لحاظی n78 هم جدید تره هم gps داره
ولی p1 لمسیه
حالا واقعا تو دو راهی گیر کردم
این طور که شما ها می گید تو نرم افزار زیاد با هم فرقی ندارند
اینم هست که نوکیا تو کار کردن بیشتر آدم گیج می کنه
ته حرفه من اینه :
کدوم یکی دل آدم کمتر میزنه و هر وقت بری گوشی بگیری دستت (بغیر از بازی کردن البته بازی هم می کنم ولی آنچنان مهم نیست )اینقدر برنامه داشته باشه که بشینی پاش و نگی همه چیزش تکراری شده
کلا یه چیزی میخوام که تکراری نشه برام
مثلا دیدید جدیدترین و قشنگ ترین و مدترین گوشی های جاوا بعد از یک ماه دیگه اصلا باهاش حال نمی کنی
بعدشم من زیاد اهل گوشی عوض کردن نیستم می خوام یک گوشی بگیرم برای مدت طولانی می دونم اینم یه روزی دلم را می زنه همون 5-6 ماهی که گفتید ولی می خوام نگه دارم و بسازم مثلا 2 سال حالا با این خصوصیات من کدوم بهتره؟

behzadn
25-09-2008, 17:40
اگه نصب برنامه واست مهمه منم n78 رو بهت پیشنهاد میکنم

mamad6280
25-09-2008, 18:12
واقعا همه چیز به خودت برمیگرده، فقط خودتی که میدونی چی واست بهتره

خوبه که من جای تو نیستم چون من خودمم اگه میخواستم بین این دوتا یکی رو انتخاب کنم کلافه میشدم خیلی نزدیک به هم به نظر میان

اما چون ان 78 جدیدتره و پی وان گوشی 1 سال پیشه من میگم ان 78

اما اون قضیه تازگی گوشی ، من میگم هر چی بخری بعد یه مدت برات خسته کننده خواهد شد چه ان 78 چه پی وان ، مگر اینکه بری یه پی پی سی بخری که اونم قضیش فرق داره

ali racer
26-09-2008, 02:02
من فقط یه نکته رو اضافه کنم دوستان اشاره نکردن
کیفیت پی 1 های موجود در بازار بسیار کم شده
و اصلا با مدل های تولید اول قابل مقایسه نیستد

mamad6280
26-09-2008, 10:14
من فقط یه نکته رو اضافه کنم دوستان اشاره نکردن
کیفیت پی 1 های موجود در بازار بسیار کم شده
و اصلا با مدل های تولید اول قابل مقایسه نیستد

علی یه ذره بیشتر توضیح میدی؟ از چه نظر کیفیتشون کم شده؟ کجاش منظورته؟

Punisher_2008
26-09-2008, 10:41
امروز برای برادرم رفته بودم واسه خرید گوشی... بین همین دوتا مونده بودیم نهایتا P1 رو انتخاب کردیم و راضی هم هست...
اما در مورد شما با توجه به نیازتون قطعا N78 رو توصیه میکنم... براش برنامه های بیشتری گیر میاد...
ضمن اینکه منظور از سرگرم کردن رو نمیدونم ! مثلا اگه منظورت نصب بازیه خوب N78 با ساپورت ان گیج میتونه بازی های زیادی رو ساپورت کنه و خوب کار با گوشی های تاچ هم دنیای خودشو داره باز برمیگرده به خودت...
در مجموع فکر میکنم N78 برات مناسبتر باشه...
n78 دوست عزیز n-gage ساپورت نمی کنه نرم افزارش برای 5320 که سیمبین9.3 هست امد ولی فاقد کارایی کامل در بازی های n-gage هست در سایت نوکیا و دیگر سایت ها تحقیق کریدم هیچ نامی از این گوشی برای ساپورت n-gage نبرده ولی فراموش نکنید این گوشی gpsو wifi داره که p1 نداره همینطور سیتم عامل سیمبین 9.3 که بازم p1 نداره عکساسیش هم فکر نکنم p1 بتونه بهش برسه در ضمن سعرت gps این گوشی واقعا بالاست

mohammad_0624
26-09-2008, 10:48
بنظر منم P1 از لحاظ سرعت بهتراز نوکیاست.هنگهای معروف درنوکیاروهم نداره.

Punisher_2008
26-09-2008, 11:04
بنظر منم P1 از لحاظ سرعت بهتراز نوکیاست.هنگهای معروف درنوکیاروهم نداره.
p1 سیستم عامل سیمبین 9.1 داره و سرعتش کمی از n73 بالاتر بود